Garaaži ehitamine

ostsin kogu komplekti koos katusematerjaliga. ei tahaks uskuda,et nad päris rämpsu müüvad. eks kevadel on näha.mingi garant peaks ju olema
Vasta

(25-07-2019, 09:12 AM)hulgus Kirjutas:  Veel nendest pigi-sinder katustest.
Kunagi sai veranda uue katuse, 5x3m vm sinnakanti. Kalle olematu, ümber ehitada keeruline, peale oli planeeritud rõdu/terrass ja majaseinaga oli vaja kokku liimida, et vältida vee sisseimbumist, nagu varasema plekiga. Katus ise puude varjus, kuigi kella 14.00 päikese suunas.
 No Icopal'i enda soovituse järgi on sindli miinimum kalle 11°. Mis peaks  kolme meetri peale üle poole meetri tõusu tegema, see ei tundu eriti olematu kaldena. Niiet ka firma kraamiga tõenäoliselt poleks asi pidama jäänud. 
https://interbauen.ee/bituumensindel-ico...ema-m.html

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(25-07-2019, 16:52 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(25-07-2019, 09:12 AM)hulgus Kirjutas:  Veel nendest pigi-sinder katustest.
Kunagi sai veranda uue katuse, 5x3m vm sinnakanti. Kalle olematu,
...
 No Icopal'i enda soovituse järgi on sindli miinimum kalle 11°. Mis peaks  kolme meetri peale üle poole meetri tõusu tegema, see ei tundu eriti olematu kaldena. Niiet ka firma kraamiga tõenäoliselt poleks asi pidama jäänud. 
https://interbauen.ee/bituumensindel-ico...ema-m.html
Küsimus ei olnud kaldes, vms. Lihtsalt liim kui selline ei toiminud. Ehk oleks igat sindrit kuumutades asja saanud?
Maha võtta oli lihtne, liim oli seal ja samas seisus kus ennegi.

Vasta

Ma jällegi arvan, et kui on nõutud miinimum kalle, siis see ikka on oluline miskipärast.
Samuti arvan ma, et liimiriba sindlite vahel ei ole mõeldud 'vett pidama' vaid konstruid monoliitsemaks muutma, tuule vastu nt.
Mul on daatša 45* katus ja terrassi 'pea olematu kaldega' varikatus samast sindlist- üks ei leki, teine teeb seda hästi. Ja muidugi mitte vihmaga, vaid sulava lumega. Mis on väga loogiline, kuna sulaveel pole kiiret pääsu räästasse, ta on lume all kinni ja hakkab pressima kuhu saab.
Vasta

(25-07-2019, 23:28 PM)Jansa Kirjutas:  Ma jällegi arvan, et kui on nõutud miinimum kalle, siis see ikka on oluline miskipärast.
Samuti arvan ma, et liimiriba sindlite vahel ei ole mõeldud 'vett pidama' vaid konstruid monoliitsemaks muutma, tuule vastu nt.
Mul on daatša 45* katus ja terrassi 'pea olematu kaldega' varikatus samast sindlist- üks ei leki, teine teeb seda hästi. Ja muidugi mitte vihmaga, vaid sulava lumega. Mis on väga loogiline, kuna sulaveel pole kiiret pääsu räästasse, ta on lume all kinni ja hakkab pressima kuhu saab.

Nii on. Sel on põhjus, miks lamekatuseid tehakse liimitavast rullmaterjalist.
Vasta

Nonii. Tahaks enne katuse ehitust paika panna ühe risttala mille külge riputada tali. Ikka selleks, et vahest mõni mootor vms. välja tõsta. Seinte vahe on 4,5m. Ega üle poole tonni sinna külge ilmselt eales ei lähe ja kui ongi vaja siis saab ajutise toe alla panna. Endale sümpatiseerib H tala. Sinna saaks tulevikus ka telfri teha.
Midagi siit:https://www.metall24.ee/tooted/tala-hea

Oskab keegi soovitada milline peaks selle tala mõõt olema?
Vasta

Soovitan IPE tala....
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne