Garaaži ehitamine

(13-01-2020, 12:41 PM)sugraM Kirjutas:  
ivo86 Kirjutas:Natuke teemast välja küll, sest puidust on ka väga hea mõte riiuleid teha, aga hiljuti just olin sama küna ees ja siis avastasin sellise pakkumise:

https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...iul-663401

Ülitööstuslikud nad just ei ole, aga kogu minu soga kannavad ära ja noh, hind.. on ikka üsna hea.

Lihtsalt toon selle siia välja.

Sellise õhukesest plekist ja MDF-ist riiuli saad hetkel veel Handimannist oluliselt odavamalt. Kui seina kinnitada ja seal just mitte mootoriplokke ladustada, siis seisab püsti küll. Niisama seinaäärde tõstetuna on vedel.

Tõsi, handymannis 20 euri, leidsin netist. bauhofis siis 21. Kas ta just suur vahe on, aga siiski. Huvitav, et kandevõime on erinev antud.
Vasta

Papist riiulipinnad eeldavad kuiva ruumi. Kui on tahtmine niiskesse panna, tasub ise uued riiulipinnad teha. Jäigemad riiulipinnad võimaldavad ka raskemaid asju ladustada ja neid riiuli keskele panna. Plekist kandurid kipuvad muidu koolduma ning järele andma. Kergema kraamiga muret pole, aga üle 20 euri ei tasuks minu arvates nendest riiulitest maksta.
Keldrisse ja mujale niiskesse ruumi võib osta ka K-Rauta ja Bauhofi soodukaga plastriiuli:
https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-ladustamine/garaaziriiul-terry-scaffale-3060-4-plastik-133x60x30-665613?refSrc=4385533&nosto=nosto-page-product1
On ka kõrgemat varianti olemas, see konkreetne on madal, keldrisse sobiv. Ei idane ega mädane. Mina ladustan sinna ntx õunamahla, 3L kottides kolm kotti ühele riiulile. Seisab kindlalt, hirmu ei ole.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

Pask on see Bauhofi riiul. Nii kandva osa kui riiuli poolest. Ise olen teinud nii omale kui kundedele metallkarkassi ja puiduga. Meetrise või vähe peale vahega karkass ja 45- ne põrandalaud näiteks. Hinnalt m2 kohta tuleb vaata et soodsamgi kui need plekist ja pressitud paksust papist riiulid aga iseloomult hoopis tugevam.
Selline näiteks.
 Sügavat ei tohiks riiulit väga teha- ei saa tagumistele asjadele enam ligi. Oleneb muidugi ladustatavast kraamist ka, pealegi võib sügavale riiulile ladustada asjad näiteks mingites kirjetega kastides, aga kruvide jms. väikepakendi jaoks sügav riiul ei kõlba.
Vasta

(13-01-2020, 14:51 PM)vant Kirjutas:  Pask on see Bauhofi riiul. Nii kandva osa kui riiuli poolest. Ise olen teinud nii omale kui kundedele metallkarkassi ja puiduga. Meetrise või vähe peale vahega karkass ja 45- ne põrandalaud näiteks. Hinnalt m2 kohta tuleb vaata et soodsamgi kui need plekist ja pressitud paksust papist riiulid aga iseloomult hoopis tugevam.
Selline näiteks.
 Sügavat ei tohiks riiulit väga teha- ei saa tagumistele asjadele enam ligi. Oleneb muidugi ladustatavast kraamist ka, pealegi võib sügavale riiulile ladustada asjad näiteks mingites kirjetega kastides, aga kruvide jms. väikepakendi jaoks sügav riiul ei kõlba.

Väga ilusad riiulid on pildil. Tõesti kenad. Võib-olla tuleb tulevikus šnitti võtta.

Aga m2 hind peaks juba põrandalaual olema ca 13 eur m2 ja 0,4x0,9 5 korrusega riiuli peale kulub ~2m2 lauda.
Lisaks metall + värvimine + keevitamine + tunnihinne.
Vasta

Miks näha vaeva ilusa garaazi ehitamisega ja seinte maalerdamisega kui seinad mingite sodiriiulitega täita. Äkki teha/leida ustega kapid et ruum viisakaks jääks.
Vasta

Olen küsinud laosisustuse müüjatelt pakkumisi kasutatud profiriiulitele. Tasub proovida.
Vasta

Enda töökotta sain korralikud metallriiulid ühe tuttav käest, kes tegeleb ehitusega. Nimelt värskendas ta ühe tuntud elemtroonikapoe müügipindasid ja seal sees olnud vana inventuur kuulus hävitamisele. Riiulid ja muud korralikumad mööbliesemed tassis ta prügikasti asemel enda lattu. Kui huvi on, siis võin küsida, kas midagi alles on. Tasuta muidugi ei saanud aga soodsalt ikkagi.
Vasta

(13-01-2020, 16:19 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Miks näha vaeva ilusa garaazi ehitamisega ja seinte maalerdamisega kui seinad mingite sodiriiulitega täita. Äkki teha/leida ustega kapid et ruum viisakaks jääks.
see oleneb paljuski inimesest. olen tähele pannud, et inimesed jagunevad kaheks. riiuliinimesed ja kapiinimesed.
minu jaoks näiteks on kõik silma alt ära asjad kindlalt kadunud.
Vasta

Jah, ja miks peab riiulid tingimata sodiga täitma? Smile
Vasta

diesel ja vant vastasid küsimuse ära. Oma garaazhi sodi korjamine ja selle uste taha peitmine on igaühe õigus, aga ma seda ei harrasta. Loen riiuli funktsionaalselt kapist etemaks - asjad on tervikvaatena silma all ja kui ei mahu hoiupinna gabariiti, võivad üle serva ulatuda. Ka puudub uste esise vaba "avamispiirkonna" vajadus - mis on seda suurem, mida suuremad (ja mugavamini käideldavad) uksed on. Kui tekib suurema tolmu (nt lakialune värv) oht, saab riiulile katte peale sikutada. Kui kipub ka jooksvalt tolmu palju tekkima, panen mingid riidepalakad "statsionaarsena" külge - nn tavaolukorras on kusagile kõrvale lükatud, tolmutades päästab lahti.
ma maalerdasin seinad-lae peamiselt selleks, et pinnad korjaks vähem tolmu. Mitte selleks, et jääks eluruumiks - niikuinii näeb pind varem või hiljem püstolivärvi jms asju ehk siis omandab "sihtotstarbelise kasutamise jälgi" ja ma ei kavatse selle pärast põdeda.

...aga algküsimuse ehk riiulikonfi soovituse või garaazhis veel millegi jaoks nurga reserveerimise osas pole ühtki soovitust Smile
PM läbi tuli hea soovitus puidu töötlemiseks: näidata (karkassi-)puidule leeklampi. Ise selle peale ei tulnudki ning teen ilmselt ära.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(13-01-2020, 20:57 PM)13piisab Kirjutas:  ...aga algküsimuse ehk riiulikonfi soovituse või garaazhis veel millegi jaoks nurga reserveerimise osas pole ühtki soovitust Smile

Ega seda tööriistaparki saagi ju soovitada. Kõik oleneb, mida ja kui tihti tegema hakatakse. Ja vastavalt sellele siginevad ka seadmed.
Ise lisaks kindlasti treipingi. Üks kuratlikult hea asi tegelikult, saab igasugu abinõusid teha ja mida kõike veel.
Avadega keevituslaud on ka vajalik. Aga eks nagu eelpool öeldud, iga üks näeb oma vaatenurgast.
Ja kokkuvõtteks, ehita garaaz nii suure varuga nagu tahad, ikka jääb lõpuks väikseks.
Riiulite osas minu kindel eelistus tellitavate plaatidega metallriiulid. Vastavalt kolale saab väga lihtsalt aukudes riiuliplaati edasi tõstes riiulivahet muuta vastavalt vajadusele.
Jah, tummisema kandevõimega uued poest on päris ohkima ajava hinnaga. Kasutatute eest küsitakse ka arvestatavalt. Aga, kui kohe vaja pole ja silma peal hoida kuulutustel, siis leiab.
Vasta

(14-01-2020, 00:57 AM)meli666 Kirjutas:  
(13-01-2020, 20:57 PM)13piisab Kirjutas:  ...aga algküsimuse ehk riiulikonfi soovituse või garaazhis veel millegi jaoks nurga reserveerimise osas pole ühtki soovitust Smile

Ega seda tööriistaparki saagi ju soovitada. Kõik oleneb, mida ja kui tihti tegema hakatakse. Ja vastavalt sellele siginevad ka seadmed.
Ise lisaks kindlasti treipingi. Üks kuratlikult hea asi tegelikult, saab igasugu abinõusid teha ja mida kõike veel.
Avadega keevituslaud on ka vajalik. Aga eks nagu eelpool öeldud, iga üks näeb oma vaatenurgast.
Ja kokkuvõtteks, ehita garaaz nii suure varuga nagu tahad, ikka jääb lõpuks väikseks.
Riiulite osas minu kindel eelistus tellitavate plaatidega metallriiulid. Vastavalt kolale saab väga lihtsalt aukudes riiuliplaati edasi tõstes riiulivahet muuta vastavalt vajadusele.
Jah, tummisema kandevõimega uued poest on päris ohkima ajava hinnaga. Kasutatute eest küsitakse ka arvestatavalt. Aga, kui kohe vaja pole ja silma peal hoida kuulutustel, siis leiab.
Pearõhu paneks küll treipingile .Kui pea nokib ,asendab see nii puur ,lihv kui ka freespinki.jne.
Vasta

Hakkab oma garaaž jõudma sinnamaale, et põrand, lagi ja seinad valmis ning tuleb hakata mõtlema kommunikatsioonide installeerimise peale. Küsimus on kompressoris. Soov paigaldada statsionaarne kompressor ja vedada torud seinale. Küsimus, mis torusid - ühendusi kasutada. Kas veetorud (alupex või vask) peavad vastu või peab kindlasti mingid spets torud hankima? Samuti ühendused, eelistaks tavatööriistadega paigaldatavaid ühendusi, mitte pressliitmikke. Ah jah, milline peaks toru läbimõõt olema?
Vasta

Veetorud sobivad enamvähem kõik. Alupex, pex, pert, pem, vask, teras, teras-press jne. Seinapealseks paigalduseks alupex minu arvates kõige parem. Näeb viisakas välja ning lihtne painutada. Plasttorudest ainuke, mis jätab pärast painutamist kuju meelde ja ei kisu vägisi rulli-asendisse tagasi. Saab osta ka sirge latina, aga kuni 20mm on võimalik käsitsi rullist täitsa viisakalt uuesti sirgeks painutada. 25mm juba raskem väänata. Ise vast kasutakski 20mm kui trassid, ütleme nii üle 20 meetri pikkused ei tule. Tegelt on ka 16mm küllalt lühikeste trasside puhul, aga noh, hinnavahe eriti suur ei ole. Ainuke eelis, et 16mm on veel parem painutada. Ise olen üldsegi suruõhule kasutanud juba korra kusagilt maha võetud torusid ja liitmikke, mida veetoruks enam eriti uuesti kasutada ei tahaks. Mutri ja sõrmusega liitmikud on õhutoru jaoks OK, eriti kui säilib juurdepääs vajadusel mutreid üle pingutada.
Vasta

On olemas ka suruõhule mõeldud alumiintorude süsteemid. Tööriisatamarketist saab näiteks Prevosti kaupa, kuigi tellimise peale. Endal on lahendatud kompressorist tulev pealiin 25mm alumiintoru lae all ja sealt väljavõtted 16 mm toruga alla toodud.
Vasta

Mul on olnud PEMist tehtud, toimis väga hästi
Vasta

Mina teeks teraspressiga uue pinnapealse installi. Toru mõistliku hinnaga ja rõhku kannatab ka mehe moodi.
Vasta

(29-09-2020, 19:31 PM)vant Kirjutas:  Mina teeks teraspressiga uue pinnapealse installi. Toru mõistliku hinnaga ja rõhku kannatab ka mehe moodi.

Eeldab pressi rentimist, mis rikub pool ilu ära asja juures. Muidu kindlasti hea valik.
Vasta

Kompressori juurde pronksist põrandakütte jaotusplokk. Ühte väljavõttesse tiritav voolikurull rehvipumpamiseks, plasmalõikuseks, värvimiseks jne ja teistesse PEM torudega statsionaarsed asjad- treipingi puhastus, sidurikatete neetimispress jne. Torustiku jämedus: peenemat lihtsam-odavam paigaldada, jämedamad annavad lisamahtu õhupaagile.
Vasta

16mm alupexi minu arvates raskem rullist sirgeks väänata kui 20/25mm, ikka kipuvad mingid loogad ja kõverused jääma.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne