Garaaži ehitamine
#41

(30-01-2013, 15:31 PM)tito Kirjutas:  Need kes bürokraatia läbi järanud on: 2 küsimust. Mis sugulussuhetes olete ametnikuga või kui palju maksite ?
Ilma naljata, mu grillinurga plaan läks väga lõhkuma ,kuna Kohila valla ehitusnõunike arust peab olema krundi piirist 4 m kaugusel ehitis. Keset hoovi seisev väliköök on nagu Tallinna lennujaama tagune potjomkini küla.
Sama jama on/oli mul mingi putkaga mida kasutati kasvuhoonete küttmiseks kunagi ammu, enam pole kasvuhoonesid, mõõtudelt selline 3x3m. Tellistest laotud ajahamba räsitud putka ,olevat ma liiga lähedale naabritele ehitanud..... No johaidii ... ma ostsin sellise kinnisvara tüki kus juba kümnendeid see putka seisnud, mis hea pärast ma peaksin selle lammutama ? Muidu ei olekski midagi ja lammutaks ,aga putka on saanud endale nn külgkorvi mis kukkus mul pagana hästi välja ja ka talvised küttepuud tunnevad end seal mugavalt.
Enda plaanist garaaz ehitada sinna krundile .... ma parem ei hakka!
Maru vähe jääb liikumisruumi kui kõik maja otsa ehitada, samas ei mängi vahemaad ka välja tuletõrje onude nõudmisi.... seega 1:0 bürokraatia kasuks.

Põhimõtteliselt peaks saama krundi nurka ehitada, kui saad naabritelt nõusoleku, et nad lähemale kui 8 m su grillnurgast midagi ehitada ei kavatse. Muidugi kui sinna ei jää veel mingi piirang - puurkaevu san. vöönd näiteks. Mis puutub olemasolevasse ehitisse, siis selle mahalammutamiseks peab ikka väga mõjuv põhjus olema. Endal on nõukaajal ehitatud kasvuhoone lähemal kui 4 m piirile ja selle puhul on paberites kirjas, et samale kohale uut enam ehitada ei tohi, ehk siis peale amortiseerumist tuleb lammutada.
Vasta
#42

(30-01-2013, 15:58 PM)zazik Kirjutas:  Ksf! Titole oskan vaid soovitada oma soovid ja erinevad nõuded (mistõttu vald keeldus) üle vaadata. Võimalik, et määrustes ja nõuetes on mingeid erisusi, millele vallas tähelepanu ei pööratud. Kui ei ole, siis tuleb möönda, et ei saa nii teha nagu tahaks ja kõik. Ega vallaametnikud ju ka "läbi sõrmede" saa vaadata, muidu võib juhtuda, et tuleb mõni uus naaber, kellele miskit ei meeldi ja kes siis seda pahandust jõuab ära lahendada.
Keegi siin teemas ka mainis seda 4 meetrit Rolleyes Kuna selles küljes kuhu ehitada tahaks on naabriks tänav ja sellega kaasnev haljasala!?! Sealt tekibki minu mitte arusaam. Samas vaadates linnas ehitusi ,siis keegi ei ehita ntks puukuuri maja kõrvale keset krunti vaid ikka nurka kuhugi, et oleks suvel trimmeri ja muruniitja kõrvu paitava vurina saatel rohkem ringi tuustimist Smile
plaan
Panen enda segase jutu selgitamiseks kauni plaani ,millest jätsin välja puud, põõsad ja muud loodusvarad. Omakorda selgitamiseks et sissesõidu teele ei jää ühtegi tamme, kuuske mis võiks olla riigi laenutagatiseks kuskil Big Grin
Garaaz on nimme mõeldud alla 60 ruudu ,et tohiks ise püstitada!
Ainuke aga minu silmis on õhuliin üle garaazi, kuna see jääks ikkagi paar meetrit kõrgemale ja on tänapäevane AMKA kaabel siis pm ei näe ma ka selles probleemi Smile
Andke nüüd lollile teerull millega ma valla tegelintskid ära saaks lömastada.
Vasta
#43

(30-01-2013, 17:13 PM)tito Kirjutas:  ...
Andke nüüd lollile teerull millega ma valla tegelintskid ära saaks lömastada.

Ei, Sinul on mure, meil on vaid huvitav lugeda seda teemat.Toungue

Võtad vallaviletsuse keeldumist edastava kirja ette ja hakkad järjest näpuga paragrahve otsima ja nende sisse kiikama. See 4 meetrit on ilmselt tuletõrjekuja ja tiheasustusalal üsna tabu. Kusagil metsa taga on lihtsam - pole naabrit, pole muret.

Liini alla ehitada ei lubata. Või kui mõtledki mingi hea põhjuse välja, siis pead liini valdajalt saama kirjaliku nõusoleku.
Vasta
#44

Ksf! Tito keiss on järjekordne näide sellest, et "miks on Eestis halb elada". Peaaegu igal tasandil tehakse kõik selleks, et inimesed vähemalt mõtleks lahkumisele. Tõesti alustades juba elukoha ja eluaseme valikust: eramaja omanik on see viimane kõnts ja debiilik, kelle eest tuleb kõik ära mõelda ja MÄÄRATA, kuidas Ta oms kodus elab. Selleks on Ehitusseadus ja igasugused idiootsed eeskirjad sisuliselt sunduslikust orjusest võõra kinnsiasja hooldamisel kuni kurat-teab milleni välja. Viimane ehedaim näide, miks peab olema keelatud võõra kinnisasja sunduslik hooldamine, on Viimsi kuusehekkide brutaalne hävitamine.
Siis mõtleb selline inimene kohe kiiresti: tuhat korda lihtsam ja odavam on elada igapäevaselt mõnes uues kortermajas ja omada mõnusat metsatalu, mida keegi ei näe, kus pole õelaid eestlastest naabreid lähedal ja seal saab juba vaikselt ilma igasuguse loata grillinurga ka ehitada. Garaažist rääkimata... Esimene migratsioon on seega päris maalt väikeasulasse (näriliste viimase hüüatuse: maainimesed ISE ei tahagi mingeid teenuseid, karauul!) ja kuna kasvõi seesinane Kohila vald on totaalne karutagumik Tallinnaga võrreldes siis edasi metropoli sest ka seal olematus vallakeses mõeldakse, et tegu on suurlinnastunud tiheasustusalaga - naerukoht; siin on jälle edgargraad koos närilistega - juba vaadatakse teispoole merd.

Siis avastab seesinane inimene, et ka korteris peedistatakse arutult, MÄÄRATAKSE, kuidas Sa pead elama (Orwell tuleb alati silme ette, sai teist viimane kord merel jälle põhjalikult üle loetud), töö ja sissetulek on ka, nagu on - jätame mõnusa metsatalu alles, müüme arutult kalli aga maailma maastaabis väärtusetus paigas kinnsvara maha ja elame mõnusas kliimas, teenime hästi ja Eestis külastame suvel, kui saab sõpradega sealsamas metsatalus grillinurgas pidutseda.

Aga et keegi mõtleks teistpidi ja püüaks teha sellesinase eramaja omaniku elu elamisväärseks - seda ei ole. Aga eramaja omanik ei ole sotsiaalkorteris vegeteerija...
Vasta
#45

(30-01-2013, 18:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ksf! Tito keiss on järjekordne näide sellest, et "miks on Eestis halb elada".
...
Aga et keegi mõtleks teistpidi ja püüaks teha sellesinase eramaja omaniku elu elamisväärseks - seda ei ole.

Ah et keegi teine peaks tulema elu ilusaks tegema?

Kogu austusega Su vastu, KOV-is istuvad needsamad "juhmakad", kellega koos koolis käidi või tüdrukuid jahiti. Mitte sisselaevatud immigrandid Neeva tagant.

Kui KOVis istuvad jobud ja pahad, siis tehke ise paremini. Praegu on paras aeg tulla oma platvormiga välja ja TEHA asju paremaks. Rahvas on väsinud igasuguste suuremate ja väiksemate näriliste põhjustatud jamadest.

Viriseda oskame me kõik, teha paraku mitte...Sad
Vasta
#46

(30-01-2013, 15:31 PM)tito Kirjutas:  ........ Sama jama on/oli mul mingi putkaga mida kasutati kasvuhoonete küttmiseks kunagi ammu, enam pole kasvuhoonesid, mõõtudelt selline 3x3m. Tellistest laotud ajahamba räsitud putka ,olevat ma liiga lähedale naabritele ehitanud..... No johaidii ... ma ostsin sellise kinnisvara tüki kus juba kümnendeid see putka seisnud, mis hea pärast ma peaksin selle lammutama ? Muidu ei olekski midagi ja lammutaks ,aga putka on saanud endale nn külgkorvi mis kukkus mul pagana hästi välja ja ka talvised küttepuud tunnevad end seal mugavalt.
Enda plaanist garaaz ehitada sinna krundile .... ma parem ei hakka!
Maru vähe jääb liikumisruumi kui kõik maja otsa ehitada, samas ei mängi vahemaad ka välja tuletõrje onude nõudmisi.... seega 1:0 bürokraatia kasuks.

Mul täpselt sama jama.........mingi auto mida kasutati taksoks kunagi ammu mõõtudelt selline 3x3m. Plekist tehtud ajahamba räsitud romu ,olevat liiga raibe, uksed juba ära kukkunud..... No johaidii ... ma ostsin sellise auto kus juba kümnendeid pole uksi ees olnud, mis hea pärast ma peaksin need ette panema ? Muidu ei olekski midagi ja paneks uksed ette ,aga auto on saanud endale nn külgkorvi mis kukkus mul pagana hästi välja ja ka semud tunnevad end seal mugavalt.
Enda plaanist autole sinised vilkurid, ette punased ja taha rohelised tuled panna .... ma parem ei hakka!
Maru vähe sõidumõnu jääb kui kõik peab vastama nõuetele, samas ei mängi välja ülevaatus onude nõudmisi.... seega 1:0 bürokraatia kasuks.
Vasta
#47

See pigem kommentaarina, kuid naaber ajab mu emale peale, et: "Paneme rahad kokku ja tõmbame kahe maja vahele varikatuse - sul ju ka poeg tegeleb igasuguse tehnika hoidmise ja muuga." Niipalju, kui aru saan, siis kui ta enda maja külge sellise varjualuse ehitab, siis on s*tasti, kuid naabri majaga ühendatult on asi ok.
Mõtte teosseviimisel on kahjuks hetkel minupoolselt hulga "agasid" ja nõnda see asi vindub.
Vasta
#48

Enamb vähemb õige suund, tehke paarishoone, tulemüürist piiri peal vist ei saa loobuda, aga see ju ka sein.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

(30-01-2013, 21:17 PM)anonymus Kirjutas:  
(30-01-2013, 15:31 PM)tito Kirjutas:  ........ Sama jama on/oli mul mingi putkaga mida kasutati kasvuhoonete küttmiseks kunagi ammu, enam pole kasvuhoonesid, mõõtudelt selline 3x3m. Tellistest laotud ajahamba räsitud putka ,olevat ma liiga lähedale naabritele ehitanud..... No johaidii ... ma ostsin sellise kinnisvara tüki kus juba kümnendeid see putka seisnud, mis hea pärast ma peaksin selle lammutama ? Muidu ei olekski midagi ja lammutaks ,aga putka on saanud endale nn külgkorvi mis kukkus mul pagana hästi välja ja ka talvised küttepuud tunnevad end seal mugavalt.
Enda plaanist garaaz ehitada sinna krundile .... ma parem ei hakka!
Maru vähe jääb liikumisruumi kui kõik maja otsa ehitada, samas ei mängi vahemaad ka välja tuletõrje onude nõudmisi.... seega 1:0 bürokraatia kasuks.

Mul täpselt sama jama.........mingi auto mida kasutati taksoks kunagi ammu mõõtudelt selline 3x3m. Plekist tehtud ajahamba räsitud romu ,olevat liiga raibe, uksed juba ära kukkunud..... No johaidii ... ma ostsin sellise auto kus juba kümnendeid pole uksi ees olnud, mis hea pärast ma peaksin need ette panema ? Muidu ei olekski midagi ja paneks uksed ette ,aga auto on saanud endale nn külgkorvi mis kukkus mul pagana hästi välja ja ka semud tunnevad end seal mugavalt.
Enda plaanist autole sinised vilkurid, ette punased ja taha rohelised tuled panna .... ma parem ei hakka!
Maru vähe sõidumõnu jääb kui kõik peab vastama nõuetele, samas ei mängi välja ülevaatus onude nõudmisi.... seega 1:0 bürokraatia kasuks.

Vabandust väga, aga kas lgp ksf! Anonymus on seeni söönud või lihtsalt loll?
Antud kirjutisest loen ma välja, et autor on täpselt selline juhm bürokraat, kes keelaks kõik vanad asjad ära, sest need ei vasta euronõuetele. Autod emexisse, majad maatasa (antud juhtum on ju täpseltseesama, ainult väiksemas mastaabis). Küll siis oleks tore elu, kõik vastaks puha nõuetele.
Vasta
#50

(30-01-2013, 20:19 PM)v6sa Kirjutas:  Kui KOVis istuvad jobud ja pahad, siis tehke ise paremini. Praegu on paras aeg tulla oma platvormiga välja ja TEHA asju paremaks. Rahvas on väsinud igasuguste suuremate ja väiksemate näriliste põhjustatud jamadest.

Viriseda oskame me kõik, teha paraku mitte...Sad

Mida me saame teha ja vähemalt mina püüan ka alati teha: valida. ÕNNEKS lubati KOV valimistel valimisliidud ja seal ,kus on reaalsed kohalikud elanikud ise oma vallad "vallutanud", pole ka väga suuri probleeme. Kuid suurtes KOVides, kus on suur raha mängus, pole valimisliitudel võimalustki. Kohalikest sõidetaks elihtsalt teerulliga üle ja mitte mingi ajalooline tava ka ei kehti. Ametnikukesed valitakse omasuguste hulgast ja peamiselt imporditakse sisse ja nii ongi.
Kummaline aga ma võib hetkel "suvalisel ajal" sisse astuda kahe Eesti vanima (Tartu vallavanem on vist kolmas igaviku seda tööd teinud inimene) vallavanema, Albus Kertsmiku ja Märjamaal Plamuse, kabinetti ning pigem saan sealt oma igasugusele murele lahenduse, mitte vastuseisu. Aga kohaliku Nõmme linnapea juurde ei läheks siis ka, kui peale makstaks ja ma tõesti ei ole mittenõmmakast kesikust usuidiooti siia märatsema valinud!

Toon näite kõige lihtsamast asjast, mis mind totalset marru ajab: olles oma krundi omanik, ei tohi ma ilma mingi kuradi kesikust kaadrita ehitada ei oma koerale kuuti ega (laste)lastele mängumaja - kui ikka seaduskuulekalt tahta elada. Ja kui mingile ametnikust poissmehest nässakale või perse jämedaks närinud feministile ei meeldi see, et mul on koer, lapsed, autod jne, siis on neil võimalus MÄÄRATA, mida, kuhu ja kuidas ma ka neid asju teen - kui üldse lubatakse! JA kui ehitad ilma nende närakate loata, tuleb koerasitamiilits ja kirjutab välja KOV'i osakud.
KUHU VEEL??? Mina tean: ma pean varsti "Suurele Vennale" ette kandma ja kõigepealt luba küsima, kui ma tahan oma seadusliku abikaasaga õhtul vanainimese asja teha...
Eestis ongi juba ammu käes Orwelli nägemus.

Tsitaat:Detailplaneeringu kohustusega aladel peab ehitise omanik kuni 20 m2 ehitisealuse pinnaga väikeehitise püstitamise kavatsusest teavitama kohalikku omavalitsust. Teavitamiseks tuleb kümme tööpäeva enne väikeehitise püstitamise alustamist esitada majandus- ja kommunikatsiooniministri kehtestatud vormi kohane taotlus ehitise püstitamiseks ja ehitise asukoha kirjeldus krundil. Kui kohalik omavalitsus ei esita nimetatud tähtaja jooksul väikeehitise püstitamisele täiendavaid tuleohutusnõudeid või krundi ja ümbruse varasemast hoonestusest tulenevaid nõudeid või ei nõua ehitise omanikult lisaandmeid, võib ehitise omanik alustada väikeehitise püstitamist. Ehitise omanik esitab ehitise teatise viie tööpäeva jooksul väikeehitise püstitamise päevast arvates.
Vasta
#51

(30-01-2013, 22:23 PM)zazik Kirjutas:  Vabandust väga, aga kas lgp ksf! Anonymus on seeni söönud või lihtsalt loll?
Antud kirjutisest loen ma välja, et autor on täpselt selline juhm bürokraat, kes keelaks kõik vanad asjad ära, sest need ei vasta euronõuetele. Autod emexisse, majad maatasa (antud juhtum on ju täpseltseesama, ainult väiksemas mastaabis). Küll siis oleks tore elu, kõik vastaks puha nõuetele.

Pole põhjust siin vabandada midagi lgp ksf! zazik :-)
Liiklusseadus reguleerib liiklust. Ja sellest seadusest tulenevad määrused ja teised õigusaktid nagu Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded jne...jne on siin foorumis tuttavad kõigile. Loodan väga et siinsed foorumlased ei riku liiklusseaduses toodud liikluseegleid, ei torma alkoholi tarbinult ega tehniliselt mittekoras sõidukitega liiklusesse jne...jne. Ja kui keegi peaks ikkagi seda tegema (kas teadmatusest või puhta rumalusest), siis kõik teavad ka mis sellele järgneb (kui vahele jääd).......trahv, halvemal juhul arest (kui promillid lisaks muule). Hullemal juhul ka vangla, kui õnnetus ränk ja fataalsete tagajärgedega kellegi teise jaoks. See seadus on mitte ainult sõidukijuhti piirav, vaid samal ajal teisi liikluses osalejaid kaitsev. Mulle ja kindlasti teistele ka meeldib, et näiteks ilma piduriteta, purjus või muul viisil ohtlikke liiklejaid püütakse liiklusest kõrvale hoida.

Sama on ehitusseadusega - see ei ole ainult sinu kiusamiseks tehtud, see kaitseb ka naabri õigusi. Ausalt öeldes mulle küll ei meeldiks, kui naaber ehitab vatu minu piiri külgkorviga kasvuhoone varemed, suitsuahjuga grillnurga ja paneb oma pidevalt haukuva kaukaaslase kuudi jne. Selleks nõutaksegi ehitamiseks projekti, vajadusel naabri ja päästeameti kooskõlastusi jne.
Kui naaber tuleb mõistliku ja ka teise poole huve arvestava projektiga, siis vaevalt keegi keeldub kooskõlastamast naabri soove.

Ja kui lugeda läbi ehitusseadus ja planeerimisseadus, siis vaevalt kuskil omavalitsuses ehitamisega probleeme on. Sama ju autoga - kui tehniliselt korras ja vastab kehtestatud nõuetele saad ilma igasuguse kobinata ülevaatusel läbi, kui ei vasta ei saa. Sõida või teerulliga üle :-P

PS.
Omaarust ma Emeksist ega maatasa tegemisest ju ei kirjutanud
Vasta
#52

Võtaksin ka sõna, veidi teisest küljest.
See peno. Pannakse seda igale poole, ikka soojustuseks, hea ongi. Paraku jäetakse üks asi kahe silma vahele, et see materjal põleb väga intensiivselt ja jätab enda järele head sisenemisteed leegi toitmiseks õhuga. Nii põlevad kaasaegsed majad, kuurid, garaazid maani maha, kuna tule levik on nii kiire, et kustutada lihtsalt ei jõua. Kui põleb puukuur 4m kaugusel majast, sest inimene viis sinna tuhaämbri ja tuul on soodne, siis räästakasti kaudu läheb kohe ka maja, sest plekkkatuse all on peno. Ja kustutusvesi ju sinna vahele ei lähe. Selliseid tulekahjusid on järjest sagedamini.
Mehed, leidke mingid ohutumad ehitusvõtted!

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#53

(31-01-2013, 00:16 AM)anonymus Kirjutas:  
(30-01-2013, 22:23 PM)zazik Kirjutas:  Vabandust väga, aga kas lgp ksf! Anonymus on seeni söönud või lihtsalt loll?
Antud kirjutisest loen ma välja, et autor on täpselt selline juhm bürokraat, kes keelaks kõik vanad asjad ära, sest need ei vasta euronõuetele. Autod emexisse, majad maatasa (antud juhtum on ju täpseltseesama, ainult väiksemas mastaabis). Küll siis oleks tore elu, kõik vastaks puha nõuetele.

Pole põhjust siin vabandada midagi lgp ksf! zazik :-)

Sama on ehitusseadusega - see ei ole ainult sinu kiusamiseks tehtud, see kaitseb ka naabri õigusi. Ausalt öeldes mulle küll ei meeldiks, kui naaber ehitab vatu minu piiri külgkorviga kasvuhoone varemed, suitsuahjuga grillnurga ja paneb oma pidevalt haukuva kaukaaslase kuudi jne. Selleks nõutaksegi ehitamiseks projekti, vajadusel naabri ja päästeameti kooskõlastusi jne.
Kui naaber tuleb mõistliku ja ka teise poole huve arvestava projektiga, siis vaevalt keegi keeldub kooskõlastamast naabri soove.

Minumeelest tõid Sa täiesti ebakohase võrdluse ilmselgelt kasutuskõlbmatu auto ja ammu omal kohal seisnud hoone vahel. Sest need kasvuhoone nn. varemed on eelnevalt loetud jutu põhjal siiski statsionaarne ehitus, mitte mingi uus leiutis.

Fakt on see, et päris paljudes majapidamistes leidub hooneid ja rajatisi, mis ei vasta tänapäevastele nõuetele (s.h. paiknemise osas). Ja ükski natsalnik ei tule ütlema, et need hooned tuleb maha lammutada kui nad kellelgi ohtu ei kujuta.

Loomulikult peavad olema seadused (mh. liiklusseadus ja ehitusseadus), mulle ka ei meeldi igasugused "võrdsemad", kes maju otse supelranda ehitavad, aga igas asjas peaks säilima mõistlikkus. Just see ülereguleerimine, millele Priit eelnevalt viitas, hakkab igasugust mõistlikku elu ja arengut takistama.
Kuigi minu kogemuse järgi on Eestis võimalik asju ajada küll. Võibolla seepärast, et minu koduvallas on pukis just üks neist "vana kooli" vallavanematest.
Vasta
#54

(31-01-2013, 01:17 AM)aavu Kirjutas:  Võtaksin ka sõna, veidi teisest küljest.
See peno. Pannakse seda igale poole, ikka soojustuseks, hea ongi. Paraku jäetakse üks asi kahe silma vahele, et see materjal põleb väga intensiivselt ja jätab enda järele head sisenemisteed leegi toitmiseks õhuga. Nii põlevad kaasaegsed majad, kuurid, garaazid maani maha, kuna tule levik on nii kiire, et kustutada lihtsalt ei jõua. Kui põleb puukuur 4m kaugusel majast, sest inimene viis sinna tuhaämbri ja tuul on soodne, siis räästakasti kaudu läheb kohe ka maja, sest plekkkatuse all on peno. Ja kustutusvesi ju sinna vahele ei lähe. Selliseid tulekahjusid on järjest sagedamini.
Mehed, leidke mingid ohutumad ehitusvõtted!
Kes see loll tuhaämbri puukuuri viib, sama hästi võib viia bensiinijaama ja siis imestada et põlema läks? Läks jah, sest pidigi minema!
Tulekahju on suurel enamusel juhul kellegi põhjustatud, harvemal juhul haarab maja enda valdusse metsapõleng, mõne taevakeha kukkumine või lennuki vales kohas alla tulek.
Et asi tuleohutumaks muuta, tuleb kasutada kivivilla, mis kannatab 1100°C. Kusjuures kivivillaga soojustatud maja kindlustusmakse on väiksem, sest tuli ei võta nii kiiresti nii palju võimu ja õhu juurdepääsu takistusena kandekonstruktsioonidele peavad need kauem vastu.
Lõpuks taandub kõik niikuinii rahale, nii et see tark jutt ei vääri küünlaid.

Muidugi loll olla on alati loll!
Vasta
#55

(31-01-2013, 00:16 AM)anonymus Kirjutas:  Sama on ehitusseadusega - see ei ole ainult sinu kiusamiseks tehtud, see kaitseb ka naabri õigusi. Ausalt öeldes mulle küll ei meeldiks, kui naaber ehitab vatu minu piiri külgkorviga kasvuhoone varemed, suitsuahjuga grillnurga ja paneb oma pidevalt haukuva kaukaaslase kuudi jne. Selleks nõutaksegi ehitamiseks projekti, vajadusel naabri ja päästeameti kooskõlastusi jne.
Kui naaber tuleb mõistliku ja ka teise poole huve arvestava projektiga, siis vaevalt keegi keeldub kooskõlastamast naabri soove.

Ja kui lugeda läbi ehitusseadus ja planeerimisseadus, siis vaevalt kuskil omavalitsuses ehitamisega probleeme on. Sama ju autoga - kui tehniliselt korras ja vastab kehtestatud nõuetele saad ilma igasuguse kobinata ülevaatusel läbi, kui ei vasta ei saa. Sõida või teerulliga üle :-P

PS.
Omaarust ma Emeksist ega maatasa tegemisest ju ei kirjutanud
No asi ongi selles et miks nad mind nüüd selle lobudiku pärast peedivad, kui see seal olnud 40 aastat?
Miks ma ei või grilli/välikööki teha aia nurka kui pole naabreid?
Anonymus on vist tõesti ka ametnik ,et näeb lugeda vaid kollase markeriga markeeritud teksti a sisust ei oska aru saada.
PS! Kui sul on autoromu ei käsi keegi sul seda lammutada, saad hoopis respecti kui sellest uuesti liikuva sõiduvahendi valmis meisterdad !
[Pilt: 219558495a7186_m.jpg]
[Pilt: 219558530e8c4e_m.jpg]
[Pilt: 21955851b67fe9_m.jpg]
[Pilt: 219558552325f7_m.jpg]
Koledast viilkatusega putkast sai selline varjualune, kus hea hoida jalgrattaid ,muruniidukit ,võrkkiiku jms. Punaseks võõbatud osa ehitasin enda maa poole, see on alla 20 ruudu ja ilma igasuguse vundamendita mistõttu täiesti legaalne!
Vabandan kaasa ees ,kes pidi mu jutu visualiseerimiseks pilti tegema nüüd Big Grin
Vasta
#56

ei meldi ka mulle see, et lapsele liivakasti ehitamise pärast pean saama vallast loa - ei küsinud luba tegin niisama - olen pätt Cool

aga selle eelmisele postituses toodud väitele "seal pole naabreid" on hetkel nii aga kui sinna kõrvale tuleb krunt ja tuleb naaber siis on vales kohas vms.

aga tee ametnikule tõsine ettepenek - teeme kirjaliku kokkuleppe, seni kuni pole naabrit pole probleemi, tuleb naaber siis lammutan ära. notaris kinnitatud ja puha vms. Big Grin
Vasta
#57

[Pilt: plaan.bmp]
Mu vabakäe joonis oli ennem ka ära toodud Big Grin
Mul pole seal naabreid kuhu ehitada tahaks, tee on!
Vasta
#58

(30-01-2013, 22:31 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Mida me saame teha ja vähemalt mina püüan ka alati teha: valida.
...
Asi seegi...
Rolleyes
Valida seda lolli, kes on nõus teiste eest sitta sööma... Kah lähenemine.

Sul on selge nägemus - hakka seda ellu viima. Usu, saad toetust. Cool Seni aga liigitub Su jutt siiski tavaliseks netis tatipritsimiseks.Big Grin

Tito, võta ette see kiri, mis vallast said. Loe see rahulikult läbi ja tutvu nende kõverikega, mille alusel Su soovist keelduti. Seejärel võta viidatud kõverikud vastavast seadusest lahti ja otsi erandeid - neid on alati!

Ma usun, et praegu poeti tee kaitsevööndi taha. Sinul on võimalus neile tõestada, et Sinu plaanitud ehitis ja rajatis ei kahjusta teed ega riku tuletõrjereegleid. Tiheasusutusalal vastutab ju igaüks peale enda ka naabrite turvalisuse eest.

KOVid on erinevad, sest seal töötavavad inimesed, nagu mina ja Sina ja tema... Mistõttu seal on nii täielikke munne kui asjalike inimesi. Viimaseid õnneks rohkem.
Arvestades viimasel ajal läbiviidud "ajakirjanduslikke eksperimente", mille käigus kodanikule vastu tulnud ametnik on taas "vahele võetud" seaduserikkumisega, siis mina mõistan küll nende ettevaatlikkust igasuguste reeglitest kõrvalekaldumiste lubamisel. Sest kui vallavanem või volikogu esimest tõepoolest saab oma alatusele vastavat palka, siis KOV reaametnik, kes tiksub Eesti keskmisest madalama palga peal on üsna kaitsetu. Tema peab olema puhvriks end üles kütnud ja valimatult tatti pritsiva kodaniku ning Riigi vahel.

Sest seaduse mõttes on üsna sama, kas tahab Tito ehitada oma grillmajakese tee kaitsevööndisse või järjekordne "võrdne" saunakompleksi Võrtsjärve rannavette.
Vasta
#59

(31-01-2013, 00:16 AM)anonymus Kirjutas:  'Sama on ehitusseadusega - see ei ole ainult sinu kiusamiseks tehtud, see kaitseb ka naabri õigusi. Ausalt öeldes mulle küll ei meeldiks, kui naaber ehitab vatu minu piiri külgkorviga kasvuhoone varemed, suitsuahjuga grillnurga ja paneb oma pidevalt haukuva kaukaaslase kuudi jne. Selleks nõutaksegi ehitamiseks projekti, vajadusel naabri ja päästeameti kooskõlastusi jne.
Kui naaber tuleb mõistliku ja ka teise poole huve arvestava projektiga, siis vaevalt keegi keeldub kooskõlastamast naabri soove.
Selles Sul õigus, et esiteks tuleb naabreid "valida" ja nendega hästi läbi saada. Teiseks tuleb naabruskonnaga hästi läbi saada. Kolmandaks tuleb jälgida kohalikku "ajaloolist tava". Kõiksugused uued elanikud (ostsin rämeda papi eest omale eramu ja olen nüüd äss - suhtumisega) aga eksivad peaaegu alati kõigi kolme kuldreegli vastu! Muidugi on ülimalt meeldivaid erandeid.
Kui tegu ongi põllapealse pappkuutide magalaga, on kõik seal ühesugused migrandid. Ning migrantidele peabki olema tehtud alguse sümber traataed ja selle sees räigelt karmid reeglid, et nad saaks harjuda ja oma maailmapilti kõik koos "kujundada". See on täpselt sama, mis Illuka migrandilaager.

Kuid vanad ja välja kujunenud struktuuri, elanike, maajaotuse ja harjumustega elamise kohtades on asi oluliselt teine. Seal "kooskõlastavad" naabrid asjad omavahel ära ja kogu lugu. K.a. "kaukaaslase" probleemi ja ka sellega on mul isiklik kogemus olemas! Piisas vaid ühekordsest väga viisakast märkusest naabrinaisele ja see viis ulguva vana varjupaigast võetud peni kuudi meie magamistoa akna alt iseendale akna alla. Ja koer lõpetas kohe üldse ulgumise, sest koeral oli hoovinurgas igav ja vist ka "hirm".
Teine juhus naabruskonnaga: täiesti ametlikult ja raieloaga võtsin maha kolm suurt kaske. Tuli tõstuk, kaks vanemat härrat ja esimese asjana juba telefonitsi tundsid huvi, et "kas ikka raieluba on". Neil lõputult kogemusi, kus KOHE suvaline naaber kaebab ja kutsub politsei, sest "keegi lõikab oksi" vms. Ma tahtsin nendega KIHLA VEDADA, et esimese 5 minuti jooksul tuleb mõni naaber või üleaedne ja tunneb huvi, kas saaks sama masinaga ka tema krundilt kiirelt mõne segava suure puu maha võtta... Läks 3 minutit!!! Mis politsei - me oleme siin 80 aastat elanud ja peame edasi elama! Ja puudel on komme suureks kasvada, hoove "pimendada" ja maju määndada ja neid lihtsalt tuleb maha lõigata. Seda on ALATI tehtud ja kuna mul oli ümbruskonnas vanasti üks väheseid mootorsaage ja ise ka noor, siis olen siin naabritel ikka korralikult harvendanud! LOA ja "tellimuse" annab peremees, mitte linnaviletsus. Reaalselt ohtlikele vanadele kaskedele antakse Nõmmel isegi suhteliselt lihtsalt luba aga mänd on meil ju "püha lehm", mis sest, et suremise serval ja kipub kohe maja peale kukkuma.

Ja näiteks mulle just meeldib, et naaber tegi meie piiri vastu korraliku katusealuse ja lammuta smaha koleda määndud kuuri ja asendas selle kena uue ja värske õuemajakesega, et isa ehitas õele õndsal nõukaajal 1972 vastu piiri mängumaja, mina olen seda täiendanud tihedate aedade ja müürikestega ja nii tekib mulle tõeline privaat-tsoon, kus on palju naisi kevadeti käinud paljalt päevitamas. Ning naabrite elu ka ei paista-kosta otse ukse ette, mõlemalt tänavalt ei saa vaadata sinna alasse jne. Üldse on meil peaaegu kõik ehitised mööda piire, näiteks ümber maja ei saagi käia, sest puude varjualune ongi piiriks, on ka garaaž-kuur piiriks jne, et oleks maksimaalselt kasutatavat hoovipinda ja seal sees privaatsust. Jah, ka nõukaajal tuli suuremale ehitisele naabri kooskõlastus saada aga head naabrid kõigepealt mõtlevad mõlema osapoole elukvaliteedile, siis projekteerivad selle järgi ja otsustavad koos. Ja kui naabrid on juba OTSUSTANUD, ei tohiks ametnikul olla enam mitte ühte võimalust ka seda keelata! Ning kellegi võhivõõra linnaarhitektist lambitegelase ja suvalise arhitektuuribüroo "Nägemusest" üldplaneeringu, krundi täisehitamise ja kõige muu lolluse poolelt pole siis enam kohta.

Muidugi on terve posu eetikavabu inimeseloomi ja nende ohjeldamiseks peab olema mingi võimalus. Täiesti nõus. Ning rumalat isetegevust peab ka kuidagi saama vajadusel piirata, kui see on kas visuaalselt tõeliselt rõve või ohtlik. Aga ksf!Tito näitel on tegu eetilise tegelasega, kes on koledast ja ebaproportsionaalsest onnist teinud visuaalselt nauditava hoone ning ma usun, et lõpuks on siiski absoluutne enamus eramajade omanikest just sellsied - ajudega ja eetilised. Ka eetilised naabrite suhtes ning igasugune seadusega lapsele mängumaja või liivakasti ja koerale kuudi ehitamise takistamine on minu isikuvabaduste ja isikliku vara kasutamise ebaproportsionaalselt räige piiramine.
Lõpuks mina ei ole migrant ja mind ei pea Illukasse traataia taha rangele režiimile panema. Lisaks ma ei ole lollakas ega kurjategija ja ma ei taha, et mind aprioorselt sellisena mistahes seaduses käsitletakse!!! Ning mul peab olema õigus laduda omaenda krundi ümber mingi mõistliku kõrgusega müür, kui ma seda tahan (ja vaadata maailma müüri tagant...)! Ja kas ma teen selle müüri nurka grillikoha, puuvirna või hoian seal vana autot - see ei ole kellegi võõra asi! Muuseas, kiviaed siin meie regioonis kui müürialge ja kivimüürid Euroopas eramute ümber on traditsioon ja üks "euroopalikumaid" käitumisi üldse. See ongi privaatsuse tagamine ja "Suure Venna" vältimine. Mul on olnud au viiamsel ajal väga palju sellistes kohtades käia, kuhu tavaturist kunagi ei satu. Näiteks Camino do Pino Manso mägitänavale, mis on ääristatud müüridega ja koduloomad jalutavad rõõmsalt ringi Bajona äärelinnas, pildistada aastast 1854 pärit maju Färosundis või piiluda sisse vanade majade hoovidesse Cartagenas... Rääkimata väga rikaste elamistest Quernsey'l, veinimõisadest Jerseyl või idüllidest Sundis Ven'i saarel.
Vasta
#60

Jah, ametnikke on kindlasti mitmesuguseid.
Minul oli meeldiv kogemus prouaga, kes ehitusloa kooskõlastuste venimise juures ütles, et noh, ehitusplatsi seni veidi korrastada ju ikka võib...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne