Garaaži ehitamine

(25-07-2019, 22:28 PM)Jansa Kirjutas:  Ma jällegi arvan, et kui on nõutud miinimum kalle, siis see ikka on oluline miskipärast.
Samuti arvan ma, et liimiriba sindlite vahel ei ole mõeldud 'vett pidama' vaid konstruid monoliitsemaks muutma, tuule vastu nt.
Mul on daatša 45* katus ja terrassi 'pea olematu kaldega' varikatus samast sindlist- üks ei leki, teine teeb seda hästi. Ja muidugi mitte vihmaga, vaid sulava lumega. Mis on väga loogiline, kuna sulaveel pole kiiret pääsu räästasse, ta on lume all kinni ja hakkab pressima kuhu saab.

Nii on. Sel on põhjus, miks lamekatuseid tehakse liimitavast rullmaterjalist.
Vasta

Nonii. Tahaks enne katuse ehitust paika panna ühe risttala mille külge riputada tali. Ikka selleks, et vahest mõni mootor vms. välja tõsta. Seinte vahe on 4,5m. Ega üle poole tonni sinna külge ilmselt eales ei lähe ja kui ongi vaja siis saab ajutise toe alla panna. Endale sümpatiseerib H tala. Sinna saaks tulevikus ka telfri teha.
Midagi siit:https://www.metall24.ee/tooted/tala-hea

Oskab keegi soovitada milline peaks selle tala mõõt olema?
Vasta

Soovitan IPE tala....
Vasta

pakun vahepalaks võimalust vaadata betooni kuivamist.
semul selline pisike kodune töökoda.
umbes viissada ruutu. betooni läks jämedalt üheksakümmend kantmeetrit.
kõige lõppu läks veel mingi rämeda haisuga vedelik, aga enne selle laiali ajamist sai kaamera maha võetud.
kärsitumatele soovitan topelt kiirusega vaatamist.

https://youtu.be/4DnVRwOF4dk
Vasta

Nagu mesilased. Esimest korda nägin,et on olemas ka kopter millega saab suisa ise sõita.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Topeltkiirusega vaatamine oli hea soovitas, ma pole nii lõbusat videot ammu näinud Big Grin
Aga mingi aeg sai Rootsis betoonipumba tööd proovitud ning seal toodi see mehitatud kopter ikka väga kähku kohale, umbes et kui põrand sai valatud, siis äkki oli tunni-paari pärast koperdaja ka seal, samasugune nagu vilmis nähtud.
Vasta

mis värvi kasutada mitte-köetava Bauroc-seintega garaaži seintel? Mitte-köetav selles vaates, et vaikimisi ma seda ei küta, kamin on aga olemas ja eks kohati saab see ka tule alla.

soovitused on kasutada fassaadivärvi, aga need on matid. Mu eelistus on poolmatt.
eelnevate kihtide puhul ei taibanud ma igaks-juhuks niiske ruumi materjale kasutada ja maalrid on seina pannud MP75, LR ja Sheetrocki. Ilmselt seda enam vajan värvilt head veeauru läbilaskvust.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(31-12-2019, 12:48 PM)13piisab Kirjutas:  maalrid on seina pannud MP75, LR ja Sheetrocki.
Mitteköetavates ruumides oleks olnud mõistlik kasutada tsemendipõhiseid pahtleid ja tasandusmaterjale.
Kui otsest kondentsi ei teki, päästab äkki mõne väga hästi hingava värvi kasutamine? Aga kahtlane ikka.
Vasta

(31-12-2019, 12:48 PM)13piisab Kirjutas:  mis värvi kasutada mitte-köetava Bauroc-seintega garaaži seintel? Mitte-köetav selles vaates, et vaikimisi ma seda ei küta, kamin on aga olemas ja eks kohati saab see ka tule alla.

soovitused on kasutada fassaadivärvi, aga need on matid. Mu eelistus on poolmatt.
eelnevate kihtide puhul ei taibanud ma igaks-juhuks niiske ruumi materjale kasutada ja maalrid on seina pannud MP75, LR ja Sheetrocki. Ilmselt seda enam vajan värvilt head veeauru läbilaskvust.
Bauroci, paekivi, betooni kõik tegin üle nakkeparandajaga siis mp75 ja niiskuskindel värv otsa.  Mõni ruum köetav mõni mitte. Veel püsib, mp-d  nats kartsin a hind ja mugavus said otsustavaks. Värv oli ka olemas.   Põhimõtteliselt peaks niiskus ikka väljapoole hingama mitte sisse. Ja sisemise niiskuse jaoks ventilatsioon.
Mul muidugi palju tasuta materjali ja oma tööd kodus ei hinda, hobi või nii.
Vasta

Niiskuse liikumine on ilmselt siiski keerulisem, kui üks konkreetne suund. Nagu ka ei püsi ilmselt kondenseerumisala seina sees paigal, kui seinas on 300mm Bauroci, 100mm EPSi ja õhekrohv ning hoonet ei köeta. Nt 2-kordset klaaspaketti märgub kohati ka väljastpoolt - kui ilma soojaks lööb Wink
ventileeruma tuleb garaaž niikuinii panna - seal on päris palju rauda, mis ei peaks kindlasti umbses niiskes kotis roostetama.

ehk siis loogika on lihtne - saagu veeaur vajadusel sisevärvist vaevata läbi käia. See lihtne ja konkreetne värvi-küsimus on jätkuvalt vastuseta. Ju siis tuleb matt fassaadivärv võtta.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(01-01-2020, 23:21 PM)13piisab Kirjutas:  Niiskuse liikumine on ilmselt siiski keerulisem, kui üks konkreetne suund.
Täpselt nii ongi.. Kui õues on soojem kui toas, siis kõik muutub.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

paar lehekülge tagasi oli juttu pakkudest põrandast.
ühel tihase nimega kodanikul on palju huvitavaid videoid,
teiste hulgas nüüd ka sarnase põranda tegemisest.

https://youtu.be/PF97Whkl_x8
Vasta

mul on nüüd maalrite poolt lõpetatud garaaži sisustamine teemaks. Valgustusega sain head nõu ja muutsin oma esialgset (kehva) plaani. Kas on praktikutel ka häid mõtteid optimaalsete "konkreetse otstarbeta hobigaraaži-riiulite" mõõtude osas?
Teen puidust ja hoiustan neis lisaks autojuppidele ka ehitustööriistu jmsi. Muide soovitus, millega puit üle võõbata, on teretulnud: teoorias võiks puit jääda niiskusbilanssi hoidma ehk siis ei taha pinda "kiletada". Autode rattaid jms suuremat hoian mujal, lisaks tuleb 2 stendi, suur töölaud ja 1..2 väikest seinariiulit.
mu maameheloogika ütleb, et sügavaid riiuleid ei ole vaja. Max 50cm ja pigem kaldun 40cm poole - jääb nn manööverdamisruumi rohkem. Kõrgused teen vast erinevad ja mu loogika on, et tihedamalt nn mugavatele kõrgustele (1,0..1,6m). Tasapinnad nt:
- põrand ise
- 0,6m (raskemad asjad kipuvad manööverdamisruumi tahtma)
- 1,0m
- 1,3m
- 1,6m
- 2,0m
- 2,4m (nn optional. Jätan esialgu vist postid ootele ja riiulit ei pane)
Nii saan ma 0,4m sügavusega ca 12..14m2 hoiupinda kahel 6 või 7 tasapinnaga riiulil. Kolmas riiul oma ca 2,5m2-ga on niikuinii veel lisaks - selle mõõdud annab garaaži kuju mulle ette.

...ja kas millegi garaažis vajaliku asukoht on mul nimistust puudu: kompressor, keevitus, käi (esialgu ei paigalda), diivan ( Smile ), toolid, kamin, külmvaltspleki tahvlite nurk (pole tihti vaja ja selle jätsin diivani taha. Kerge diivan - on lihtne eest tõsta), prügitünnid, kolanurk, tulekustuti, hari-tolmuimeja-survepesur.
(nn garaažikalendri kohta pole vaja lisada. Kui tuju tuleb, siis küll selle seinalapi leiab Wink )

nn vaba seinaruumi äärset põrandapinda jääb sellise "konfiga" mu ca 7,5m x 7,0m garaažis vaid 2m, lisaks 3m aknaaluseid. Aga selle tarvidust on ju vist ainult nt eestvõetud uste ja kapottide jaoks ning saab hakkama?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Natuke teemast välja küll, sest puidust on ka väga hea mõte riiuleid teha, aga hiljuti just olin sama küna ees ja siis avastasin sellise pakkumise:

https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...iul-663401

Ülitööstuslikud nad just ei ole, aga kogu minu soga kannavad ära ja noh, hind.. on ikka üsna hea.

Lihtsalt toon selle siia välja.
Vasta

ivo86 Kirjutas:Natuke teemast välja küll, sest puidust on ka väga hea mõte riiuleid teha, aga hiljuti just olin sama küna ees ja siis avastasin sellise pakkumise:

https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...iul-663401

Ülitööstuslikud nad just ei ole, aga kogu minu soga kannavad ära ja noh, hind.. on ikka üsna hea.

Lihtsalt toon selle siia välja.

Sellise õhukesest plekist ja MDF-ist riiuli saad hetkel veel Handimannist oluliselt odavamalt. Kui seina kinnitada ja seal just mitte mootoriplokke ladustada, siis seisab püsti küll. Niisama seinaäärde tõstetuna on vedel.
Vasta

Ühest sarnasest bauhofi riiulist kukkusid moosipurgid läbi siis kui see mõned nädalat keldris oli olnud. Ei olnud küll mingi ulme niiske kelder, aga plaadid olid õhuniiskusest täiesti pudiks läinud.
Vasta

(13-01-2020, 11:41 AM)sugraM Kirjutas:  
ivo86 Kirjutas:Natuke teemast välja küll, sest puidust on ka väga hea mõte riiuleid teha, aga hiljuti just olin sama küna ees ja siis avastasin sellise pakkumise:

https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...iul-663401

Ülitööstuslikud nad just ei ole, aga kogu minu soga kannavad ära ja noh, hind.. on ikka üsna hea.

Lihtsalt toon selle siia välja.

Sellise õhukesest plekist ja MDF-ist riiuli saad hetkel veel Handimannist oluliselt odavamalt. Kui seina kinnitada ja seal just mitte mootoriplokke ladustada, siis seisab püsti küll. Niisama seinaäärde tõstetuna on vedel.

Tõsi, handymannis 20 euri, leidsin netist. bauhofis siis 21. Kas ta just suur vahe on, aga siiski. Huvitav, et kandevõime on erinev antud.
Vasta

Papist riiulipinnad eeldavad kuiva ruumi. Kui on tahtmine niiskesse panna, tasub ise uued riiulipinnad teha. Jäigemad riiulipinnad võimaldavad ka raskemaid asju ladustada ja neid riiuli keskele panna. Plekist kandurid kipuvad muidu koolduma ning järele andma. Kergema kraamiga muret pole, aga üle 20 euri ei tasuks minu arvates nendest riiulitest maksta.
Keldrisse ja mujale niiskesse ruumi võib osta ka K-Rauta ja Bauhofi soodukaga plastriiuli:
https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-ladustamine/garaaziriiul-terry-scaffale-3060-4-plastik-133x60x30-665613?refSrc=4385533&nosto=nosto-page-product1
On ka kõrgemat varianti olemas, see konkreetne on madal, keldrisse sobiv. Ei idane ega mädane. Mina ladustan sinna ntx õunamahla, 3L kottides kolm kotti ühele riiulile. Seisab kindlalt, hirmu ei ole.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Pask on see Bauhofi riiul. Nii kandva osa kui riiuli poolest. Ise olen teinud nii omale kui kundedele metallkarkassi ja puiduga. Meetrise või vähe peale vahega karkass ja 45- ne põrandalaud näiteks. Hinnalt m2 kohta tuleb vaata et soodsamgi kui need plekist ja pressitud paksust papist riiulid aga iseloomult hoopis tugevam.
Selline näiteks.
 Sügavat ei tohiks riiulit väga teha- ei saa tagumistele asjadele enam ligi. Oleneb muidugi ladustatavast kraamist ka, pealegi võib sügavale riiulile ladustada asjad näiteks mingites kirjetega kastides, aga kruvide jms. väikepakendi jaoks sügav riiul ei kõlba.
Vasta

(13-01-2020, 13:51 PM)vant Kirjutas:  Pask on see Bauhofi riiul. Nii kandva osa kui riiuli poolest. Ise olen teinud nii omale kui kundedele metallkarkassi ja puiduga. Meetrise või vähe peale vahega karkass ja 45- ne põrandalaud näiteks. Hinnalt m2 kohta tuleb vaata et soodsamgi kui need plekist ja pressitud paksust papist riiulid aga iseloomult hoopis tugevam.
Selline näiteks.
 Sügavat ei tohiks riiulit väga teha- ei saa tagumistele asjadele enam ligi. Oleneb muidugi ladustatavast kraamist ka, pealegi võib sügavale riiulile ladustada asjad näiteks mingites kirjetega kastides, aga kruvide jms. väikepakendi jaoks sügav riiul ei kõlba.

Väga ilusad riiulid on pildil. Tõesti kenad. Võib-olla tuleb tulevikus šnitti võtta.

Aga m2 hind peaks juba põrandalaual olema ca 13 eur m2 ja 0,4x0,9 5 korrusega riiuli peale kulub ~2m2 lauda.
Lisaks metall + värvimine + keevitamine + tunnihinne.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne