Garaaži ehitamine

Miks näha vaeva ilusa garaazi ehitamisega ja seinte maalerdamisega kui seinad mingite sodiriiulitega täita. Äkki teha/leida ustega kapid et ruum viisakaks jääks.
Vasta

Olen küsinud laosisustuse müüjatelt pakkumisi kasutatud profiriiulitele. Tasub proovida.
Vasta

Enda töökotta sain korralikud metallriiulid ühe tuttav käest, kes tegeleb ehitusega. Nimelt värskendas ta ühe tuntud elemtroonikapoe müügipindasid ja seal sees olnud vana inventuur kuulus hävitamisele. Riiulid ja muud korralikumad mööbliesemed tassis ta prügikasti asemel enda lattu. Kui huvi on, siis võin küsida, kas midagi alles on. Tasuta muidugi ei saanud aga soodsalt ikkagi.
Vasta

(13-01-2020, 15:19 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Miks näha vaeva ilusa garaazi ehitamisega ja seinte maalerdamisega kui seinad mingite sodiriiulitega täita. Äkki teha/leida ustega kapid et ruum viisakaks jääks.
see oleneb paljuski inimesest. olen tähele pannud, et inimesed jagunevad kaheks. riiuliinimesed ja kapiinimesed.
minu jaoks näiteks on kõik silma alt ära asjad kindlalt kadunud.
Vasta

Jah, ja miks peab riiulid tingimata sodiga täitma? Smile
Vasta

diesel ja vant vastasid küsimuse ära. Oma garaazhi sodi korjamine ja selle uste taha peitmine on igaühe õigus, aga ma seda ei harrasta. Loen riiuli funktsionaalselt kapist etemaks - asjad on tervikvaatena silma all ja kui ei mahu hoiupinna gabariiti, võivad üle serva ulatuda. Ka puudub uste esise vaba "avamispiirkonna" vajadus - mis on seda suurem, mida suuremad (ja mugavamini käideldavad) uksed on. Kui tekib suurema tolmu (nt lakialune värv) oht, saab riiulile katte peale sikutada. Kui kipub ka jooksvalt tolmu palju tekkima, panen mingid riidepalakad "statsionaarsena" külge - nn tavaolukorras on kusagile kõrvale lükatud, tolmutades päästab lahti.
ma maalerdasin seinad-lae peamiselt selleks, et pinnad korjaks vähem tolmu. Mitte selleks, et jääks eluruumiks - niikuinii näeb pind varem või hiljem püstolivärvi jms asju ehk siis omandab "sihtotstarbelise kasutamise jälgi" ja ma ei kavatse selle pärast põdeda.

...aga algküsimuse ehk riiulikonfi soovituse või garaazhis veel millegi jaoks nurga reserveerimise osas pole ühtki soovitust Smile
PM läbi tuli hea soovitus puidu töötlemiseks: näidata (karkassi-)puidule leeklampi. Ise selle peale ei tulnudki ning teen ilmselt ära.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(13-01-2020, 23:57 PM)meli666 Kirjutas:  
(13-01-2020, 19:57 PM)13piisab Kirjutas:  ...aga algküsimuse ehk riiulikonfi soovituse või garaazhis veel millegi jaoks nurga reserveerimise osas pole ühtki soovitust Smile

Ega seda tööriistaparki saagi ju soovitada. Kõik oleneb, mida ja kui tihti tegema hakatakse. Ja vastavalt sellele siginevad ka seadmed.
Ise lisaks kindlasti treipingi. Üks kuratlikult hea asi tegelikult, saab igasugu abinõusid teha ja mida kõike veel.
Avadega keevituslaud on ka vajalik. Aga eks nagu eelpool öeldud, iga üks näeb oma vaatenurgast.
Ja kokkuvõtteks, ehita garaaz nii suure varuga nagu tahad, ikka jääb lõpuks väikseks.
Riiulite osas minu kindel eelistus tellitavate plaatidega metallriiulid. Vastavalt kolale saab väga lihtsalt aukudes riiuliplaati edasi tõstes riiulivahet muuta vastavalt vajadusele.
Jah, tummisema kandevõimega uued poest on päris ohkima ajava hinnaga. Kasutatute eest küsitakse ka arvestatavalt. Aga, kui kohe vaja pole ja silma peal hoida kuulutustel, siis leiab.
Pearõhu paneks küll treipingile .Kui pea nokib ,asendab see nii puur ,lihv kui ka freespinki.jne.
Vasta

Hakkab oma garaaž jõudma sinnamaale, et põrand, lagi ja seinad valmis ning tuleb hakata mõtlema kommunikatsioonide installeerimise peale. Küsimus on kompressoris. Soov paigaldada statsionaarne kompressor ja vedada torud seinale. Küsimus, mis torusid - ühendusi kasutada. Kas veetorud (alupex või vask) peavad vastu või peab kindlasti mingid spets torud hankima? Samuti ühendused, eelistaks tavatööriistadega paigaldatavaid ühendusi, mitte pressliitmikke. Ah jah, milline peaks toru läbimõõt olema?
Vasta

Veetorud sobivad enamvähem kõik. Alupex, pex, pert, pem, vask, teras, teras-press jne. Seinapealseks paigalduseks alupex minu arvates kõige parem. Näeb viisakas välja ning lihtne painutada. Plasttorudest ainuke, mis jätab pärast painutamist kuju meelde ja ei kisu vägisi rulli-asendisse tagasi. Saab osta ka sirge latina, aga kuni 20mm on võimalik käsitsi rullist täitsa viisakalt uuesti sirgeks painutada. 25mm juba raskem väänata. Ise vast kasutakski 20mm kui trassid, ütleme nii üle 20 meetri pikkused ei tule. Tegelt on ka 16mm küllalt lühikeste trasside puhul, aga noh, hinnavahe eriti suur ei ole. Ainuke eelis, et 16mm on veel parem painutada. Ise olen üldsegi suruõhule kasutanud juba korra kusagilt maha võetud torusid ja liitmikke, mida veetoruks enam eriti uuesti kasutada ei tahaks. Mutri ja sõrmusega liitmikud on õhutoru jaoks OK, eriti kui säilib juurdepääs vajadusel mutreid üle pingutada.
Vasta

On olemas ka suruõhule mõeldud alumiintorude süsteemid. Tööriisatamarketist saab näiteks Prevosti kaupa, kuigi tellimise peale. Endal on lahendatud kompressorist tulev pealiin 25mm alumiintoru lae all ja sealt väljavõtted 16 mm toruga alla toodud.
Vasta

Mul on olnud PEMist tehtud, toimis väga hästi
Vasta

Mina teeks teraspressiga uue pinnapealse installi. Toru mõistliku hinnaga ja rõhku kannatab ka mehe moodi.
Vasta

(29-09-2020, 18:31 PM)vant Kirjutas:  Mina teeks teraspressiga uue pinnapealse installi. Toru mõistliku hinnaga ja rõhku kannatab ka mehe moodi.

Eeldab pressi rentimist, mis rikub pool ilu ära asja juures. Muidu kindlasti hea valik.
Vasta

Kompressori juurde pronksist põrandakütte jaotusplokk. Ühte väljavõttesse tiritav voolikurull rehvipumpamiseks, plasmalõikuseks, värvimiseks jne ja teistesse PEM torudega statsionaarsed asjad- treipingi puhastus, sidurikatete neetimispress jne. Torustiku jämedus: peenemat lihtsam-odavam paigaldada, jämedamad annavad lisamahtu õhupaagile.
Vasta

16mm alupexi minu arvates raskem rullist sirgeks väänata kui 20/25mm, ikka kipuvad mingid loogad ja kõverused jääma.
Vasta

Hetkel plaan siis selline, et kompressor läheb garaazi kõrval oleva nn kuuri alla (suletud, kuiva ja hästi tuulduv kütteta ruum autode hoidmiseks). Sealt siis 20 mm alupex läbi seina ja lae alla kahele poole nn peamagistraal. Peamagistraalist mõlemale poole 16 mm alupexiga alla väljavõtud mis lõppevad kuulkraani ja kiirühendusega. Üks ots ka Garaazi taha õue, kus saab vajadusel liivapritsi kasutada või suuremaid asju värvida. Regulaatori ja vee-eraldaja teen mõlemalt poolt kiirkinnitustega, saab vajadusel kasutada mistahes väljavõtul. Kas peaks veel midagi sinna süsteemi planeerima?
Vasta

(05-10-2020, 09:56 AM)sugraM Kirjutas:  Hetkel plaan siis selline, et kompressor läheb garaazi kõrval oleva nn kuuri alla (suletud, kuiva ja hästi tuulduv kütteta ruum autode hoidmiseks). Sealt siis 20 mm alupex läbi seina ja lae alla kahele poole nn peamagistraal. Peamagistraalist mõlemale poole 16 mm alupexiga alla väljavõtud mis lõppevad kuulkraani ja kiirühendusega. Üks ots ka Garaazi taha õue, kus saab vajadusel liivapritsi kasutada või suuremaid asju värvida. Regulaatori ja vee-eraldaja teen mõlemalt poolt kiirkinnitustega, saab vajadusel kasutada mistahes väljavõtul. Kas peaks veel midagi sinna süsteemi planeerima?

Ise lisaks kusagile nähtavasse kohta ühe manomeetri. Olen nõus vabalt ühe kinkima 0-10 bar läbimõõduga ca 10cm. Tänapäevane ja töökorras.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Väärt soovitus! Mul kah kompressor kusagil pimedas nurgas peidus ja kunagi ei tea kas rõhk on üleval või mitte enne kui kasutada. Ma pärast töö lõppu lülitan kompressoril voolu välja, aga rõhk püsib mitu nädalat veel üleval ja sellega saab tavaliselt mitu tööd ära teha ning seetõttu kunagi ei oska ennustada, kas on vaja minna keldrisse lülitama või mitte. Manomeetri garaazi lisaks, siis oleks pilt palju selgem.
Vasta

Kas suruõhutööriistade õlitajat trassi mõnda väljundisse ei lähe vaja?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Walter Kirjutas:Kas suruõhutööriistade õlitajat trassi mõnda väljundisse ei lähe vaja?
Tänan heade mõtete eest. Manomeeter seinale on hea mõte. Õlitaja teeks samuti nagu regulaatori - vahelepandava. Saab kasutada parasjagu seal kus vaja. Rulli seinale ei planeeri, pigem kasutaks lühemat voolikut lähimast väljavõtust. Kui kunagi tekib mõni statsionaarne pink, mis vajab õhku, saab teha selleks eraldi väljavõtu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne