Garaaži ehitamine

(29-01-2021, 22:31 PM)Kult Kirjutas:  
(29-01-2021, 20:50 PM)klemm Kirjutas:  
(29-01-2021, 20:35 PM)tungla Kirjutas:  Nagu ma aru saan jääb paremasse valikusse kanaliventilaator millele saab panna pikendustoru.
Dospel ei ole vist nagu usaldusväärne.Mis oleks usaldusväärne mark(läbimõõt,tootlikus).Mis poest peaks otsima.
Mul ühes ruumis selline https://www.bauhaus.ee/elektriventilaato...km160.html     ca. 2 aastat pole välja lülitatud. Tavaliselt poole
võimsusega töötab, põhja panna tõuseb põrandal pvc üles ( juurdevool on nats väike)
Kus tal seda võimsust timmida saab, mul küll kogu aeg ei käi(sama 160 või oli 125) aga ühe kondeka olen pidanud ära vahetama umbes 4 aasta peale.
Seal andmetes kirjas sujuvalt reguleeritav. Selleks peab muidugi dimmerdatava lüliti vahele panema.
Vasta

(29-01-2021, 19:29 PM)tungla Kirjutas:  Kumb oleks parem valik
https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-dospel-d160-mm-metall/36ee?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
https://www.k-rauta.ee/p/ventilaator-seina-vents-ov-4e200/3ci1?mtd=search&pos=regular&src=searchnode
Läbimõõt võib muutuda aga enamvähem sinna kanti peaks vist sobima,
Siiber tuleks vahele kui vaja ei ole siis saab kinni lükata ja soe ei lähe kaduma.Kas nendele ventilaatoritele saab ka pöörete regulaatorit vahele panna,
 Sõber ostis suurema versiooni sellest esimesest vendist ning tollel on erinevate kiiruste jaoks kolm juhet välja toodud(lisaks 0ile ja maandusele) . Ehk siis on kolme kiiruse vahel võimalik valida lülitiga. Nagu köögikubul. VBolla 160mm sega on samamoodi.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kui huvilisi on, siis mul seisab hetkel selline 100m² ventileerimiseks masin jõude.
Jäi seisma kuna 1-e kontuuri ventilaatori laagrid andsid saba ja "Papst´i" asendusventilaatorit kohapeal Euroopas polnud.
Kuna kliendil oli kiire, telliti kiiresti täpselt samade parameetritega uus kast (hind oli vist 3K + 500 paigaldus)
Vana "kast" jäi üle ja mingi aeg sain sellele vajaliku asendusmootori, aga kokku panna ei jõudnud.
Kui kellelgi peaks huvi olema otsin täpsema spetsifikatsiooni. (sisend-väljund torud olid vist 200sed, ei mäleta hetkel)
Kui masina kokku panen ja ära seadistan, kas kellelgi oleks 700-ga huviline?
100m² ventileeritavat pinda on tinglik (kontrollerist on võimalik sättida tootlikust 4 astmes. Alates siis "õrnast" õhu liigutamisest kuni "sokid jalast" funktsioonini. Juhtimis karp pisike ja saab nõrkvoolu kaabliga vedada masinast eemale suvalisse kohta. Sisse saab programmeerida nädala graafiku, nii õhuhulk kui temperatuur. Kui soojustagastist tulev temperatuur ei rahulda, on masina sees ka tennid mida saab panna juurde kütma. Garaazis vist mittevajalik lisa?)
Mõlemale kontuurile käivad ette vahetatavad filtrid, et soojusvahetit mitte tolmu täis lasta (ise olen ostnud ruutmeetriga tavalist filtrikangast ja sellest lõiganud)
Kui kellelgi nüüd huvi tekkis, siis võib PM ühendust võtta, otsin täpsemad andmed üles (et mis need õhuhulgad täpselt olid)
Vasta

Milline pinnapealne kolmene/neljane pistikupesa oleks garaaži sobilik? Paljud on üsna vedela konstruktsiooniga.
Vasta

Sellised, nt neljane
[Pilt: 8938-500x583.jpg]
Vasta

Seda valget asja pole küll mõtet garaaži panna.

Kui ühefaasilist ja pinnapealset tahad, siis IP66 on selline, millega võiks ennast turvaliselt tunda. Saad läheduses vajadusel ka veega "lödistada". Kui vett ja meeletut kondensaati läheduses pole, siis on ka IP44 aktsepteeritav. Alla selle vist pole garaažis täna lubatud.

Allolevaid liigub meil jaekettides piisavalt nii ühe- kui kahekohalistena. Neljasest ei maksa unistada. Neid ei panda garaaži mõttega. Kui soovid, võid 4x1 või 2x2 kokku kombineerida.
[Pilt: 2PRO250SC_101.jpg?auto=format&fit=fill&i...q=75&dpr=1]
Kui tõesti nui neljaks vaja neljast, siis pead ilmselt vaatama minikilbi (või mis ta nimi ongi) poole:
[Pilt: 295.-4-x-10-Amp-3-Pin-Protected-Outlet-S...83.004.jpg]

Ja kontrolli, mis on kaitseautomaadi nimivool. Pesa(d) peaks selle ära kannatama. Too ülalpool on max 16A ning allpool on 10A pesa kohta. Mõlemad IP66.  

Kindlasti aitavad sind spetsialistid elektri- ja elektroonikakauplusest... nt Effex, Harju Elekter jm. Helista või kirjuta, mis mure ja kuhu vaja. Teevad sulle pakkumise.
Vasta

(20-04-2021, 00:32 AM)Lauri_L Kirjutas:  ...

Allolevaid liigub meil jaekettides piisavalt nii ühe- kui kahekohalistena. Neljasest ei maksa unistada. Neid ei panda garaaži mõttega. ...
Ja kontrolli, mis on kaitseautomaadi nimivool. Pesa(d) peaks selle ära kannatama. ...
Ma saan sellest "neljase" mõttest aru küll. Na tüütu on pidevalt pistikust välja-sisse liigutusi teha, korraga töötad ikka ühe riistaga ja amprite probleemi ei tohiks tekkida. Endal seks otstarbeks isetehtud "neljase" otsaga pikendusjuhe, saab sees hoida nt trelli, rellaka ja keevituse ning liikuda ümber masina. Seina peale oleks tõesti hää selline 6-8 pesaga riba, paned kõik asjad ühe lüliti liigutusega sisse ja saad kasutada töölaua kohal kõike puurpingist dremelina, ei pea kogu aega pesades sikutama ...
Vasta

Täiesti garaažikõlbulik on näiteks [/url][url=https://www.elektrimaterjalid.ee/l%C3%BClitid-ja-pistikupesad/schneider-electric-str%C3%B6mfors/239218705?tag=ELECTRIC&page=4]Strömfors
Vasta

(20-04-2021, 06:31 AM)honkomees Kirjutas:  
(20-04-2021, 00:32 AM)Lauri_L Kirjutas:  ...

Allolevaid liigub meil jaekettides piisavalt nii ühe- kui kahekohalistena. Neljasest ei maksa unistada. Neid ei panda garaaži mõttega. ...
Ja kontrolli, mis on kaitseautomaadi nimivool. Pesa(d) peaks selle ära kannatama. ...
Ma saan sellest "neljase" mõttest aru küll. Na tüütu on pidevalt pistikust välja-sisse liigutusi teha, korraga töötad ikka ühe riistaga ja amprite probleemi ei tohiks tekkida. Endal seks otstarbeks isetehtud "neljase" otsaga pikendusjuhe, saab sees hoida nt trelli, rellaka ja keevituse ning liikuda ümber masina. Seina peale oleks tõesti hää selline 6-8 pesaga riba, paned kõik asjad ühe lüliti liigutusega sisse ja saad kasutada töölaua kohal kõike puurpingist dremelina, ei pea kogu aega pesades sikutama ...


Mul on ka garaažis kahesed pistikupesad kõrvuti seinale ja pikendusjuhtme otsa pandud nii et neli pesa on ühe kaitsme all. Nagu nii on kaks kätt ja üle ühe artikli korraga ei suuda töös hoida. Vot kui oleks korraga tööl mitu meest siis peab jah vaatama, ett juhe seinal sulama ei hakka.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(19-04-2021, 23:05 PM)Sten Kirjutas:  Sellised, nt neljane
[Pilt: 8938-500x583.jpg]

Väga korrektne ja õiguspärane. Niiskuskindlad kaetud pesad on igati kohased. Kaheste plokkidena pane, palju tahad. Ühesed rreas on mugavamad kasutada.

Ändimännis on huvitav vidin: https://handymann.ee/toode/jaotuskilp-sc-electric/

Samas, loomkatse näitab, et seadusevastane tavaliste pesade paigaldus on kestnud 11 aastat ja null probleemi. Isegi kuumenemist ei eisne. Veel... Tõsi, veevärki kuurialustes ei ole.

Ülalnäidatu häda on selles, et sinna saab vaid neli sirget juhet pista. Toitekuubikud või nurga all oelvad pistikud tuleb kombineerida õiges asendis.
Vasta

Selliseid võib ise kah mingi suurema harukarbi külge laduda nii palju kui isu. Saab vast soodsamalt.

https://www.bauhof.ee/et/suvistatav-pesa...pce-627311
Vasta

(19-04-2021, 23:05 PM)Sten Kirjutas:  Sellised, nt neljane
[Pilt: 8938-500x583.jpg]

Selline kaetud aukudega sobib lastetuppa, mitte garaaži. Kannatasin mingi aeg ühte sellist pikendusjuhet, viimasel korral lõin haamriga pistiku kinnikiilunud katetest läbi, tegin lõike ära ja viskasin juhtme prügikasti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Khm. Sorri, aga mulle kui praktikule tundub see IP-jutt väga metsa minevat.
Garaažis pistikusse käivad seadmed on vast enamus IP30 või 40 ja selle taustal pistikute IP66 vajadusest rääkimine vee või niiskuse tõttu läheb täiesti skaala teise otsa. Ruumis, mis nt minul on kuiv.

palun nõuetele viitavatel ksf-del (v6sa, Lauri_L) täpsustustada, mis reguleerib garaaži elektripaigaldisi ja mis IPxx on täpselt nõutav kilbil, pistikutel ja riistadel.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(20-04-2021, 06:31 AM)honkomees Kirjutas:  
(20-04-2021, 00:32 AM)Lauri_L Kirjutas:  ...

Allolevaid liigub meil jaekettides piisavalt nii ühe- kui kahekohalistena. Neljasest ei maksa unistada. Neid ei panda garaaži mõttega. ...
Ja kontrolli, mis on kaitseautomaadi nimivool. Pesa(d) peaks selle ära kannatama. ...
Ma saan sellest "neljase" mõttest aru küll. Na tüütu on pidevalt pistikust välja-sisse liigutusi teha, korraga töötad ikka ühe riistaga ja amprite probleemi ei tohiks tekkida. Endal seks otstarbeks isetehtud "neljase" otsaga pikendusjuhe, saab sees hoida nt trelli, rellaka ja keevituse ning liikuda ümber masina. Seina peale oleks tõesti hää selline 6-8 pesaga riba, paned kõik asjad ühe lüliti liigutusega sisse ja saad kasutada töölaua kohal kõike puurpingist dremelina, ei pea kogu aega pesades sikutama ...
Keevituse külge pesa peale garantii lõppu ja käiamisvool kohe olemas.
Vasta

Ma ei viitsi igasuguste foorumi stammtarkadega vaielda, aga miks too minu viidatud Strömfors mu arvates parem on? Eelkõige oma ehituse poolest- juhtmed keeratakse korralikult kruvidega kinni, mitte ei topita mingisse vaevu  juhet puutuvasse klemmi. IP peaks ka igati välja andma. Eks igaüks peab omi märgi tsoone muidugi ise vaatama Smile
Vasta

(20-04-2021, 20:27 PM)vant Kirjutas:  Ma ei viitsi igasuguste foorumi stammtarkadega vaielda, aga miks too minu viidatud Strömfors mu arvates parem on? Eelkõige oma ehituse poolest- juhtmed keeratakse korralikult kruvidega kinni, mitte ei topita mingisse vaevu  juhet puutuvasse klemmi. IP peaks ka igati välja andma. Eks igaüks peab omi märgi tsoone muidugi ise vaatama Smile

Kui sa ei viitsiks stammtarkadega vaielda, siis sa ju ei küsiks seda küsimust?
Tavaline garaaz-töökoda ei ole autopesula ja kui see on sinu enda garaaz, siis topitagu seina mida tahes. Mul on erinevates garaazides kõike seinas alates selverist ostetud pikendusjuhtmetest (kuhu 160A keevitust järele muidugi ma ei pane), kuni 400V 16A kolmefaasiliste pesadeni välja, millel on mugavalt suuremale koormusele arvestatud 220V pistikupesa küljes (mis on ainuke koht, kuhu ma 220V keevituse ühendan). Tean ise ja teen ise. Teised tehku kuidas soovivad.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Palju häid mõtteid, mina tänan!
Vasta

Pilt garaaži seinalt millele on selle aasta alguses tehtud viimaste nõuete järgi audit ja kasutusluba väljastatud  Big Grin
[Pilt: 20210420_214520.jpg]
Vasta

(20-04-2021, 08:10 AM)Daff Kirjutas:  
(20-04-2021, 06:31 AM)honkomees Kirjutas:  
(20-04-2021, 00:32 AM)Lauri_L Kirjutas:  .... Vot kui oleks korraga tööl mitu meest siis peab jah vaatama, ett juhe seinal sulama ei hakka.

Iga kilbist väljuv juhe peab olema juhtmele vastava kaitsme taga. Range reegel. 
Olgu selle taga või 10 pesa.
Juhe ei hakka sulama mitte suurest koormusest vaid üledimensioneeritud kaitsme pärast mida siis üle koormatakse.
Ehk korrektse paigalduse korral rakendub enne kaitse kui kaabel soojaks läheb.
Vasta

Võibolla ka ise olen kuidagi süüdi ja valesti kasutanud. Aga need lapselukuga pistmikupesad teinekord nöögivad. Olgu ta siis seina või pikendusjuhtme oma.
Pistikut suru või täis jõuga, aga sisse ei lähe.
Seega olen nende ostmist vältinud. Traadijupiga muidugi võib keegi uudistama hakata ja selles suhtes on see lapselukk jällegi hea.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne