Garaaži ehitamine

(18-08-2021, 17:33 PM)robi Kirjutas:  Igaks juhuks mainin, et mererannas ja jõgede, ojade ning peakraavide puhul peab arvestama ehituskeeluvööndiga ja selles osas ei oma luba või teatis või nende puudumine puutumust.
Teame!
Ja vaatame, kuidas Hapsalu Keskkond ka asjadesse lõpuks suhtub, mei lkülas üks otsustas merd ümber kaevata ja kõike muud teha ,mis pole Seadustega lubatud. Hetkeseis on 1200raha trahvi ja kõik jääb vanamoodi. Eks me ootame selle "mereranda ehitamise projekti" hinnakirja kinnitamise siis ära Big Grin See 1200 on ju olematu summa kui vara väärtus tõuseb sellega 12000 eurot. Ja me räägime tuhandetest kuupmeetritest pinnasest, mid ateisaldati, kaks suurt KINNIST heksagoni püsiva üleujutusala peal otse merekaldal, kaldakaitsevööndis metsa raiumine, peeaegu kilomeeter teed VÕÕRALE krundile, mis on kül lDP põhjal teeks määratud aga... etc, et c, etc Wink Tuleb välja Haapsaku KA tegelinskite suust-sõrmedest, et see kõik on täiesti legaalne...
Vasta

Kes mis firma mõõdulinte kasutab?
Soomes tööl on Würthi omad.
Näiteks suur ja väike näitavad 1 mm jagu erinevalt. 
Mõõdad kipsi, ühega on kips 1198 ja teisega 1199.

Kolm mõõdulinti ritta ja igaühel omad näidud.
Ka tutikatel.

Meil teisigi würthi tooteid kasutusel ja ikka kvaliteet tohutult kõigub.
Suht saast firma.


Mida siis uskuda?
Mis firma oma koju osta?
Vasta

(19-08-2021, 13:50 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kes mis firma mõõdulinte kasutab?
Soomes tööl on Würthi omad.
Näiteks suur ja väike näitavad 1 mm jagu erinevalt. 
Mõõdad kipsi, ühega on kips 1198 ja teisega 1199.

Kolm mõõdulinti ritta ja igaühel omad näidud.
Ka tutikatel.

Meil teisigi würthi tooteid kasutusel ja ikka kvaliteet tohutult kõigub.
Suht saast firma.


Mida siis uskuda?
Mis firma oma koju osta?

Esiteks - Würth ei tooda vist suusrt s..ittagi ise midagi. Teiseks - milleks osta, kui töö juures on olemas, saab ju sealt muidueest võtta?
Milleks üldse elektroonikule mõõdulint?
Suur ja väike, noor või vana? 1 mm pole mõõdulindi juures eriline näitaja, kipsi juures ka mitte. Vb pole tutikad korralikult sisse töötanud ja peavad veidi venima?
Aga minu soovitus - kui tahad kangesti mkidagi osta - osta hoopis tollipulk, välismaa proffid kasutavad puust kokkuklapitavaid tollipulkasid, olen youtubest tihti näinud!
Vasta

(19-08-2021, 13:50 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Näiteks suur ja väike näitavad 1 mm jagu erinevalt. 
Mõõdad kipsi, ühega on kips 1198 ja teisega 1199.
Selle peale meenub jutt ühest anonüümseks jääda soovivast ehitusspetsialistist, kes mõõdulindi otsas olevad needid haamriga kinni tagus, sest "otsik loksus" Big Grin
Vasta

Tegelikult pole ju vahet, kui kõike sama mõõdulindiga mõõta...  Big Grin
Vasta

See kipsplaat on nii pikk et sellelt millimeetrite kättesaamise ajaks võivad mõõdumeeste konditsioon olla suuresti muutunud.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Reaalsuses on Würth kõige kindlam valik üldse, sest nad rebrandivad oma ala parimate tooteid.
Würthi lindid peaksid olema Tajima toodetud ja ei ole veel mina Tajima mõõdulindist paremat kohanud.
Vasta

Nu võtsingi tutika mõõdulindi. Vana võtan koju. Läheb endalgi vaja. 10m.
Ega see kips pole kaugeltki ideaalne. Knaufil on kipsivormid/masinad vist nii suure loksuga, et mõõdud kõiguvad.
Servad tihti kaldes ja muud hädad.

See, et ma elektroonik olen hobikorras, ei tohi ma muud teha?
Maja ehitada jne? Imelik nagu.

Samamoodi puidukruvid.
Germany ja Würth jne.

Mõnedes pakkides paljad kruvitoorikud, ilma keermeta Metallvardad lihtsalt kruvipeaga.
Palju on nüridaid, ei lähe puitu sisse ilma suurema surumiseta jne.
Mitmes pakis kõverad kruvid.

Tean, et nad ei tooda midagi. löövad ainult oma nime peale ja müüvad 2-3 korda kallimalt.

Tõsi ta on, et Würthil on müüa teatud asju, mida mujal pole.
Ja loomulikult kõik asjad pole saastad. On ka häid ja korralikke asju.

Soomlasest mehaanik muigas selle peale, et näitasin, et 2 mõõdulinti ja erinev näit.
Küsis, mis firma, ütlesin, Würth. Siis vastas, et selles viga ongi
Vasta

(19-08-2021, 14:32 PM)stretch Kirjutas:  
(19-08-2021, 13:50 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Näiteks suur ja väike näitavad 1 mm jagu erinevalt. 
Mõõdad kipsi, ühega on kips 1198 ja teisega 1199.
Selle peale meenub jutt ühest anonüümseks jääda soovivast ehitusspetsialistist, kes mõõdulindi otsas olevad needid haamriga kinni tagus, sest "otsik loksus" Big Grin
 Joonest mõõtes on endalgi selline soov tekkinud.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Tõeline spets mõõtis ust naise riidest rätsepa mõõdulindiga. 
Kui uut  ust tuldi paigaldama siis jäeti spetsile ikka väga napilt elu sisse.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ei ole need tollipulgad kah ühesugused.
Krt, mõõdan paarimehe pulgaga mõõdetud mõõtude järgi pooleteise meetri pikkuse tüki ja vaat ei mahu sinna vahesse, kuhu ta mõeldud on. Ja nii mitu korda.
Minu tollipulgal sellise pikkuse peale erinevus paar-kolm millimeetrit.
See soovitus on õige, et ära otsi parimat, vaid tee kõik toimingud ühe mõõduriistaga ja asi klapib. Need asjad on kõik kalibreerimata.
Vasta

Tellisin kord majale katuse. Ca 7 meetrit pikad plekkpaanid. Panin pool katust ära, noh, ei saa õieti aru kah, mis värk on. Ülemisest otsast jääb natuke nagu puudu, alt kah hästi ei istu. Sai kuidagi peale ära pandud, aga õige asi ikka ei olnud. Teist poolt hakkasin tegema, krt sama jama. Mõõtsin siis maas hunnikus paanid ära, ca 3-4 cm lühemad kui tellitud. Pläää rsk. Tõmbasin kohe kauplusse kõned peale, et mis värk on. Aeti siis katusefirma juhataja kodust välja mu poole kohale. Jõudis kohale, näitas ette, et ostis just möödaminnes linnast kõige kallima mõõdulindi mis võtta oli. Umbes 100 eur olla maksnud. Noh et siuke kõva tükk, kasvõi kolm-neli meetrit saab teda horisontaalselt hoida ilma et "ära murduks". Pigi kõige täpsem ka olema, tehases kasutavad just ainult selliseid mõõdulinte jne. Mul juba hirm naha vahel et kas tõesti mu 5 eurine mõõdulint vedas seekord niipalju alt. Panime siis maas järelejäänud plekihunnikule peale ja tõdesime koos, et on tõesti paanid 3-4cm lühemad kui tellitud. Big Grin
Vasta

(19-08-2021, 19:00 PM)A.V.S.K Kirjutas:  See, et ma elektroonik olen hobikorras, ei tohi ma muud teha?
Maja ehitada jne? Imelik nagu.

Jah, imelik ja kahju on, aga sellised on reeglid!  Sad (Ja mina pole neid välja mõelnud. Näiteks, kui oled foorumi reostaja, siis ei tohi ka muud teha, täiesti imelik nagu tõesti! Jah, nii on, aga ma ei kurda!  Wink
Vasta

(19-08-2021, 13:50 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kes mis firma mõõdulinte kasutab?

2007 hakkasin maja ehitama, ostsin Stabila 8meetrise. Kallis oli, aga mul oli/on tööriistafetiš vist ja võtsin selle, mis meeldis. Valik on end õigustanud, numbrid alles, vedrud terved, korpused terved. Räägin mitmuses, kuna vahepeal leidsin turult kogemata pisiveaga teise täpselt samasuguse ja see teenis kaksikvennaga paaris väga edukalt. Tänaseks on mõlemad sahtlis ootamas, et ehk tuleb vaim peale ja teen kahest ühe. Sahtlisoleku põhjus on 2x pohhuistist sulane, tehnikale ei ole ühtegi etteheidet. Ei tea, kas seda mudelit veel müüakse.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(19-08-2021, 13:50 PM)A.V.S.K Kirjutas:  Kes mis firma mõõdulinte kasutab?
Soomes tööl on Würthi omad.
Näiteks suur ja väike näitavad 1 mm jagu erinevalt. 
Mõõdad kipsi, ühega on kips 1198 ja teisega 1199.

Kolm mõõdulinti ritta ja igaühel omad näidud.
Ka tutikatel.

Meil teisigi würthi tooteid kasutusel ja ikka kvaliteet tohutult kõigub.
Suht saast firma.


Mida siis uskuda?
Mis firma oma koju osta?
Just täna ostsin depost 4 linti. Nii igaksjuhuks, ikka kulub ära. Nats üle euri oli tükk. Muidu mul töötavaid linte ikka oli enne ka nii 10-15 tükki, a ega küll küllale liiga tee.   Ja peaaegu oleks akudrelli ka ostnud a siis meenus naise kuri pilk ja jätsin ostmata. Kolmanda, neljanda drelli suutsin veel ära põhjendada a üle kümne juba raske.
Ps. Täitsa pohhuy millise firma lindiga mõõta, peaasi, et töötab.
Vasta

Kes tahab head mõõdulinti siis soovitaks seda: 
https://www.tooriistamaailm.ee/moodulint...-magnetiga
Vasta

(20-08-2021, 00:20 AM)Xtreme Kirjutas:  Kes tahab head mõõdulinti siis soovitaks seda: 
https://www.tooriistamaailm.ee/moodulint...-magnetiga
Mõõdulintidel otsad loksuvadki kuni 2mm. Väga täpseteks mõõtmisteks on ikkagi tollipulk. Näiteks plaatimisel. Tollipulgaga mõõdad, lõikuril paned sama mõõdu järgi plaadi paika ja lõikad vajaliku tüki.
Pikemate lõikude täppismõõtmiseks on laser. Näiteks sisenurgast sisenurka lindiga kuigi täpselt ei mõõda.
Vasta

Mõõdulindi otsik liigub mitte 1-2 mm vaid täpselt nii palju, kui paks see otsik on, et anda sama mõõt nii seest kui väljast mõõtes.
Vasta

Komeloni lindid on väga head.
Vasta

(20-08-2021, 08:04 AM)vant Kirjutas:  Komeloni lindid on väga head.

Võin kinnitada. Ainuke lint mis mul kaks majaehitust vastu pidanud. Istub pidevalt vööl. Lennanud alla mõlema maja katuselt. Ka betoonile. Nii vedru kui lukusti endiselt korras (need tavaliselt kaovad esimesena). Numbrid pole ära kulunud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne