Garaaži ehitamine

(19-08-2021, 20:13 PM)olli Kirjutas:  Aeti siis katusefirma juhataja kodust välja mu poole kohale. Jõudis kohale, näitas ette, et ostis just möödaminnes linnast kõige kallima mõõdulindi mis võtta oli. Umbes 100 eur olla maksnud. Noh et siuke kõva tükk, kasvõi kolm-neli meetrit saab teda horisontaalselt hoida ilma et "ära murduks". Pigi kõige täpsem ka olema, tehases kasutavad just ainult selliseid mõõdulinte jne. Mul juba hirm naha vahel et kas tõesti mu 5 eurine mõõdulint vedas seekord niipalju alt. Panime siis maas järelejäänud plekihunnikule peale ja tõdesime koos, et on tõesti paanid 3-4cm lühemad kui tellitud. Big Grin
Tekkis küsimus, et mis siis lõpuks sai- kas piirdus asi vaid fakti konstateerimisega või pakuti ikka mingi lahendus ka?
Vasta

Anti tasuta laiemad harjaplekid. Need katsid vähemalt ülevalt otsast puudujäägi ära. Eks mul oli pool katust juba kuidagi peal kah selleks ajaks kui aru sain, milles kala on. Mis siis enam vaielda. Kõige nõmedam oli muidugi see, et tegu kiviprofiil plekiga, kus roovi samm peab olema täpselt sama mis profiilil endal. Aga mõõteviga sellest tuligi, et tehases oli "kivi" samm pea 2 mm nihu seadistatud. Ja kui roov on pandud arvestusega, et kruvi läheb täpselt roovi keskele nii all kui üleval paani otsas, siis 3-4cm vea korral peab juba nii alt kui ülevalt järele andma, muidu hakkavad kruvid tühja minema. Nii et soe soovitus plekid üle mõõta kohe kui kohale tuuakse. Oleks ise taibanud, oleks küll tagasi saatnud.
Vasta

Jalavaeva vähendamiseks soetan iga aasta ikka mõne uue mõõdulindi. Kunagi pole ülearu sest kuigi mõlemas autos ja garaaziz on tavaliselt ikka paar-kolm linti siis need sindrid kipuvad omatahtsi rändama teise autosse või garaazi või tuppa ja kui vaja hakka jälle otsima. Tegelikult tundub et tavamõõdulintide suurim vaenlane on ikka niiskus(peale pealeastumise), kui juba rooste sees siis pilt hägune ja lendavad vanarauaämbrisse. Mingi 20 aasta vanune noname teenis küll ustavalt aga lõpuks andis ikka saba, töölaual mõõtmise juures tagasi lastes tõmbas väikese naela sisse ja enam ei liikunud kuhugipoole.
Vasta

(19-08-2021, 20:13 PM)olli Kirjutas:  Tellisin kord majale katuse. Ca 7 meetrit pikad plekkpaanid.
Ma ise oleks tellinud need 7 meetrised paanid kolmest osast... Siis kannatab nats sättida ka ja see 3-4cm puudujääki oleks ülekatete arvelt paika venitanud...
7 meetriste puhul peab alus maru täpne olema.
Vasta

(23-08-2021, 00:00 AM)Peeter2 Kirjutas:  
(19-08-2021, 20:13 PM)olli Kirjutas:  Tellisin kord majale katuse. Ca 7 meetrit pikad plekkpaanid.
Ma ise oleks tellinud need 7 meetrised paanid kolmest osast... Siis kannatab nats sättida ka ja see 3-4cm puudujääki oleks ülekatete arvelt paika venitanud...
7 meetriste puhul peab alus maru täpne olema.

Mis mõttes täpne?
Ma paar kuud tagasi panin plekki. Oli küll 6750 aga palju seitsmest puudu pole.

Kui kolmest osast paned jääb nagu lappitekk ja pole mitte kena kaeda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui katuse "alust" ei suuda sellist teha, et paan terves tükis peale istuks, võiks tegelikult millegi muuga tegelda.
Vasta

Ega kiviprofiili väga ülekatte arvelt pikemaks ei venita. Samm peab ju kokku jooksma. Käitlemise osas oleks lihtsam küll muidu. Antud katusel on vintskapid lisaks. Nende kõrval olevad plaanid tegin kahes osas. Siis sai neeluplekid sättida täpselt alumise paani peale ja ülemise paani alla. Alt vaadates küll näha ei ole, et paan jätkuga on, see-eest neelupleki ots aga ilusti peidus.
https://photos.app.goo.gl/WiiXA5nhjf7isDDc6
Vasta

Sisutuse teema - perfosein
Kust osta mõistliku hinnaga ja milline on ruudu suurus - st millise sse ruutu on kõige suurem (soodsam) valik igasugu tarvikuod
Neid ava mõõte ja tarvikute sobivust eriti ei reklaamita
Laomaailm ja Tööristamarket müüvad 10x10mm avaga perfosina - see on ilmelt kõige levinum (Espak ja Bauhof sellist jälle ei müü)
Bahco -varjab seda aga kuskilt lugesin, et ruut on 9x9mm? (seda saaks kaubandusest projektimüügi hinnaga) - võimalik, et tarvikud sobivad ka 10x10mm ruuduga.
Võimalik, et Laomaailm ja 10x10mm ongi kõige soodsam ja levinum.
Vasta

Seda perfoseina polegi mõistliku hinnaga. Võimalik muidugi, et hind ongi mõistlik, aga lihtsalt raha on vähe...
Tükikaupa olen ostnud siit ja sealt- Laomaailmast ja kuskilt mingist Lao-asjast veel. Oli see siis ekspert või mõni muu asi, ei mäleta.
 Tööriistamaailm pakub ja PM kaubamaja vist isegi. See Riistamaailma oma oli ka päris soodne justkui. Oleneb muidugi, mis mõõtu tarvis ja kui ostma minna, siis võiks tegelikult mingit üht süsteemi vaadata. Kõik tootjad ja edasimüüjad nimelt teevad ja müüvad seda toodet erinevate aukudega, nii et piigid ja muud tintel- vintelid ei "ühildu".
Kuskil on kindlasti mingi koht, kust näiteks poed  oma riiulitele seinu ostavad ja kindlasti mitte laomaailmade-ekspertide jms. hinnaga, tarvis ainult üles leida. Pruugituna liigub ka ehk vahel. See on nii paksust plekist asi küll, et kestab ka pruugituna.
 Ehituspoodidel on ka mingid variandid/komplektid olemas, osad päris naljanumbrid, osad vähe tummisemad. Mingi Bauhofi tsingitud variandi panin kala- asjade jaoks, sinna sobis küll. Aga ikka õhemast plekist on ta kui "profi".
Vasta

https://vvn.lv/ee võiks uurida kui viimane kauplus sai tehtud oli hinnavahe eesti konkurentidega ca 50% sellest on küll aastaid möödas aga ehk siiski.
Vasta

Siin pädevad praktikud jaganud head nõu igasugu plaatimis- ja muude segude suhtes, ei hakka eraldi teemat tegema.
Probleem selles, et välistingimustes on urbse ja karvase pinnaga valubetoon puude all. Kogub igasugust paska pinna sisse ja vaja alatasa küürida.
   
Kunagi ühe vundamendi vertikaalpinna pintseldasin üle isetasanduva seguga ja väga hea sai, aga enam ei mäleta, millisega.
Oskab keegi soovitada, millega saaks pinna siledamaks ja mis väga libe poleks ning välistingimustes kestaks, ka survepesu? Tootelehti lugedes jäi kunagi sõelale Vetonit 4400, Mira 6990.
Vasta

(29-09-2021, 09:38 AM)margus61 Kirjutas:  Siin pädevad praktikud jaganud head nõu igasugu plaatimis- ja muude segude suhtes, ei hakka eraldi teemat tegema.
Probleem selles, et välistingimustes on urbse ja karvase pinnaga valubetoon puude all. Kogub igasugust paska pinna sisse ja vaja alatasa küürida.

Kunagi ühe vundamendi vertikaalpinna pintseldasin üle isetasanduva seguga ja väga hea sai, aga enam ei mäleta, millisega.
Oskab keegi soovitada, millega saaks pinna siledamaks ja mis väga libe poleks ning välistingimustes kestaks, ka survepesu? Tootelehti lugedes jäi kunagi sõelale Vetonit 4400, Mira 6990.
Kas vesiklaasiga sisse immutamine oleks paha mõte, proovi.
Vasta

Esimene vihm peseb selle vesiklaasi sealt välja.
Vasta

Tasandussegud on reeglina vähese kulumiskindlusega, ning vajavad üle katmist ja trepil kasutamiseks kindlasti ei sobi kuna trepi astmete ninad saavad korralikult vatti. Ma puhastaks pinna korralikult puhtaks, laseks pinna ilusti ära kuivada ja lakiks näiteks Celco Terra lakiga mitmes kihis üle. Esimene kiht kindlasti lahustiga tugevalt lahjendatult, et lakk saaks pinda sisse imbuda.
Vasta

See lakk on nmõeldud kasutuseks siseruumides ning ma ei tea tegelikult ühtegi toodet mis reaalselt kestaks välistingimustes betoonil. Tekib mahakoorumine ning päikse UV ning ilmastikuolude tõttu hävimine.
Vasta

(01-10-2021, 08:33 AM)qwerty009 Kirjutas:  See lakk on nmõeldud kasutuseks siseruumides ning ma ei tea tegelikult ühtegi toodet mis reaalselt kestaks välistingimustes betoonil. Tekib mahakoorumine ning päikse UV ning ilmastikuolude tõttu hävimine.

- ja lisaks veel probleemid igasugu uue kihi ja materjali paigaldamisel..!
Sisetingimustes "tolmuvabaks" saab küll, aga soovitaks pintseldada (vähemalt esimene kiht)- hästi vedelaga ja mitu kihti.

Minu soovitus- klinkerõli (ise pole proovinud).
Vasta

Garaaz ja saun on ühe katuse all. 
Osaliselt soe kuid otseselt soojustamata. 
Vana eterniit võeti maha ja uus pandi peale ilma eterniidi aluse kileta. 
Juhenditest selgub, et kilet tuleb kasutada vajadusel ehk siis minu nägemus on selline, et tuulduvale puukuurile ei paneks kilet.

Katuse kaldenurk on 1 meetri kohta langust 10cm. 

Tegu on tellimustööga.
Kas peaks laskma ümber teha ja kile alla panna?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(05-10-2021, 13:03 PM)tõnn Kirjutas:  Garaaz ja saun on ühe katuse all. 
Osaliselt soe kuid otseselt soojustamata. 
Vana eterniit võeti maha ja uus pandi peale ilma eterniidi aluse kileta. 
Juhenditest selgub, et kilet tuleb kasutada vajadusel ehk siis minu nägemus on selline, et tuulduvale puukuurile ei paneks kilet.

Katuse kaldenurk on 1 meetri kohta langust 10cm. 

Tegu on tellimustööga.
Kas peaks laskma ümber teha ja kile alla panna?
 Sellele oleks võinud varem mõelda aga eterniidile minumeelest ei ole hädasti aluskatet vaja, eriti kui hästi tuuldub. Plekiga on teine lugu kuna selle alusküljele kondenseerub vesi.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Puukuuril töötab eterniit ka ilma aluskatteta.
Vasta

Kogemus suhteliselt lauge (äkki 10cm meetrile) trapetsprofiilkattega plekiga puukuuriga ütleb seda, et tekivad üksikud konkreetsed kohad, kust tilgub. Need kohad üldiselt ei muutu. Tõenäoliselt on need kohad kus katusekalle minimaalselt muutub või on katusekattes mõlk vms defekt.

Järsema (ca 45 kraadi) kiviprofiiliga plekk-katusega kogemust võin jagada kevadel.

Veneaegsetel eterniitkatustel ei olnud kilet all ja ma ei mäleta, et puukuurides midagi tilkunud oleks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne