Garaaži ehitamine

Seesama ongi, mida ma naabrimehe puhul silmas pidasin. Sellel peaks igast taimerid ja asjad ka peal olema. 
Vaatasin algul, et kuidas see nii odav on, aga seal rendihinnad, aga ma ei lugenud välja, kui pika aja peale. Aparaadi enda hinnad hakkavad sealt 1700€-st pihta.
Vasta

Ei ole see infrapunasoojendi diisli pealt ka eriti puhta põlemisega. Meil töö juures prooviti sellega suure elektriarve saamise järel müügihalli katse korras elektri asemel kütta. Hoone soojustatud keskmiselt. Sundventilatsiooni ei ole. Need tegelased kes seal päev otsa sees istusid ise algul aru ei saanud, aga õhtuks võttis huvitavaks oleku. Kui õuest sisse läksid tahtsid ruttu välja minna.
Kasutusjuhendis oli ka kirjas et kasutada ainult hästi ventileeritud ruumides. Või ühendada korstnaga.
Korstnata diiselpuhur mürgitab nagu veel rohkem muidugi.

Konkreetset rendiruumi ei tea. Ühel kliendil Jüri lähistel rendipind garaaziks/töökojaks ja rendilepingus pidi olema punkt mis välistab kõigi vedel, gaasi ja tahkeküttel küttekehade rendipinnal kasutamise. Seal signalisatsioon ka mis kõiksugu vingu ja suitsu jm peale häiresse läheb...
Vasta

Mul on diisliga infrapunakiirgur garaažis. Töötab väga puhtalt aga ainult, kui seda regulaarselt puhastada ja kasutada head kütust. Olen Tähele pannud, et kui kasutada Statoili kütust siis mingit tahma ei eralda. Teiste butiikide kütusega läheb korsten kergelt tahmaseks. Puhastada korra kuus. Selleks võtan kõik torud, viled lahti. Puhun suruõhuga läbi, silma lasen brake cleaneriga puhtaks jne. Teist talve ja väga rahul. Weltemi toode.
Vasta

Isegi kui põlemine oleks ideaalselt puhas, siis tulemuseks oleks ruumis väga suur CO2 konsentratsioon ning suur õhuniiskus. Paraku ei ole aga ka põlemine ideaalselt puhas.
Vasta

Põrandaid saab kaitsta Pentra guard nimelise tootega.
Õhk- õhk soojuspumpa garaaži ei soovitaks. Pumba siseosa oma filtrite ja muude peenemat sorti tintel- vintelitega on üsna tolmukartlik.
Vasta

Kustutaja käis pildist üle, sestap postitan uuesti.
Kes väidab, et ving toas on, võib tulla mõõtma.

   
Vasta

(08-02-2022, 09:56 AM)qwerty009 Kirjutas:  Isegi kui põlemine oleks ideaalselt puhas, siis tulemuseks oleks ruumis väga suur CO2 konsentratsioon ning suur õhuniiskus. Paraku ei ole aga ka põlemine ideaalselt puhas.

Siin jutuks oleval infrapunakiirguril, mis võtab põlemisõhu ruumist ja põlemisgaasid (vähemalt nõuete järgi) peab ruumist välja tõukama?

Kui süsteem on nõuetekohane ehk gaasitihe, siis ei saa see nii olla. Kui heitgaasid juhitakse ruumi, siis pole kogu kallil kaaderwärgil ju mõtet.
Vasta

No kui korsten õue läheb, siis pole isegi vanu kummikuid põletades ruumis oleva õhuga probleeme. Jäi aga mulje, et osa rahvast arvab, et korsten võiks samas ruumis lõppeda kus toimub kütmine ning kõik ongi korras.
Vasta

(08-02-2022, 09:57 AM)vant Kirjutas:  Põrandaid saab kaitsta Pentra guard nimelise tootega.
Õhk- õhk soojuspumpa garaaži ei soovitaks. Pumba siseosa oma filtrite ja muude peenemat sorti tintel- vintelitega on üsna tolmukartlik.

Õhk-vesi on kallim aga saab samas kasutada ka "Ajutise" lahendusena. Mingi kalorifeer+ringluspump külge ja korras. Saab süvel ruume jahutada ka mis on suur pluss minu arvates.
Vasta

(08-02-2022, 11:05 AM)qwerty009 Kirjutas:  No kui korsten õue läheb, siis pole isegi vanu kummikuid põletades ruumis oleva õhuga probleeme. Jäi aga mulje, et osa rahvast arvab, et korsten võiks samas ruumis lõppeda kus toimub kütmine ning kõik ongi korras.

Minu ahi töötas mitu nädalat ilma korstnata. Kuniks materjal leiti, kuniks toru treiti ..
Surmava vingugaasi nullib ära tohutu katalüsaator, aga sellegi poolest pidin tuba liigagi tihti tuulutama. Tuulutamine omakorda jahutab ruumi ja ilma korstnata selle ahju kasutamine on tegelikult meeletu kütuse raiskamine. Samuti pole see põlemise protsess päris lõhnavaba. Nii et ilma toruta justkui võib, aga no pole see, mis toruga. Tülikas ja kallis.
Vasta

(08-02-2022, 12:32 PM)Janka Kirjutas:  Minu ahi töötas mitu nädalat ilma korstnata. Kuniks materjal leiti, kuniks toru treiti ..
...  ilma toruta justkui võib, aga no pole see, mis toruga. Tülikas ja kallis.

Ehk kui tahta kogu soojus tuppa saada tervise hinnaga, siis ei tasu nii kallist wirblit soetada, vaid võtta juba odav põleti.

Kiidan Janka pildil olevat lahendust: korstna ümber olev soojusvaheti võiks päris kenasti ka õhu ringluses osaleda täiesti tasuta. On alumisest/ülemisest torust sooja õhu liikumist tunda ka?

Mis aga puudutab kaitsekile teemat, millest arutelu taas tuld sai, siis mida  Proplastik  sellise küsimuse peale pakub?
Vasta

(08-02-2022, 09:57 AM)vant Kirjutas:  Põrandaid saab kaitsta Pentra guard nimelise tootega.
Õhk- õhk soojuspumpa garaaži ei soovitaks. Pumba siseosa oma filtrite ja muude peenemat sorti tintel- vintelitega on üsna tolmukartlik.
Ma sellele vaidlen pisut vastu, mul on kolmandat aastat öhk-öhk pump ja ikka veel toimib.
Mu garaazist palju tolmusemat urgast on raske ette kujutada, kui siis vaid mingi pahtlitöödega tegelev asutus.
Kui meelde tuleb, siis lased suruöhuga läbi, nii kord kuus, ja pole häda miskit
Muidugi on ka pump ise töenäoliselt nii 10a vana, vöibolla uued on kuidagi "paremaks" tehtud selle tolmu suhtes.
On olemas ka spets garaasile sobiva siseagregaadiga mudeleid a need maksid vene keeles

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(08-02-2022, 09:57 AM)vant Kirjutas:  Õhk- õhk soojuspumpa garaaži ei soovitaks. Pumba siseosa oma filtrite ja muude peenemat sorti tintel- vintelitega on üsna tolmukartlik.
Mul samuti õhk-õhk garaažis vast 7 aastat juba ja probleeme pole olnud. Vast korra aastas puhastan filtreid, kui meelde tuleb, ei ole väga mustad. Kõiksugu garaažitööd, mitte väga hullu tolmuga, aga eks käiatud-lõigatud saab küllaga ja riiulitele tolmu ikka jagub. Samas vent masina filtreid puhastan 2 kuu tagant ja need on üsna tolmu täis, aga on ka tihedamad.
Mugav on see, et saab progeda käima nii et kui toimetamist ette näha, siis öise elektriga kütab hommikuks toa mõnusalt ja kiirelt soojaks.
Vasta

Tsitaat:Kiidan Janka pildil olevat lahendust: korstna ümber olev soojusvaheti võiks päris kenasti ka õhu ringluses osaleda täiesti tasuta. On alumisest/ülemisest torust sooja õhu liikumist tunda ka?


Pildilt näha, et ülemisse sisseviiku siseneb kaabel.
Paigaldasin sinna ventilaatori, mis tänaseks on saanud termostaadi kaudu juhitavaks. Käivitub, kui toru sisetemperatuur saavutab +30°C.
Soojusvahetisisene nominaal on töötava ventilaatoriga umbes +55°C ehk siis töösooja ahju puhul väljub alt sama soe õhk.
Kui ennemalt läks ruumis ringlev õhk sagedaste tuulutamiste tõttu nii kurjalt niiskeks, et mõnda kohta tekkis lausa kondents, siis nüüd kuivatas seesama läbipuhe umbes nädalaga kõik kenasti ära.
Ahi töötab ainult päevasel ajal, kui ise garaažis viibin.
Ruumi kubatuuriks 7x8x3 meetrit.
Vasta

(08-05-2019, 01:41 AM)viplala Kirjutas:  Vinkel keevita ankruvardaid täis ja betoon kuhu see ankrusse läheb tee nii suurepinnaline, et juhul kui tuleb mõtesse tekitada kanali servadele toetuv liikuv tung mis toetub nurkrauale ja seal sõidab edasi tagasi, ei hakkaks murdma või oma raskusega auto all murendama valu või sealt irduma ka mitte siis kui sinna paar obadust kuvaldaga anda raskuse all. Sellise lahenduse teeks mina kanali juures, sest tungiga ümber auto joosta on üsna tüütu. Palju parem on tung mille sõidutad oma kohale auto all mööda siine. 

Kas on kellelgi natuke pildimaterjali sellise tungraualahenduse kohta?
Vasta

ilmselt mõeldi sellist lahendust nagu 4 posti tõstukitel kasutatakse.
[Pilt: 4pml-8_jack_880186659.jpg]
Vasta

https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/tu...-tungrauad
Vasta

Loobusin sellest uuest ruumist.
Sain parema pakkumise. Ei pea põdema iga kriipsu/kraapsu ja müra ja tolmu pärast.
Ja hind 2x odavam.

Küsimus aga on küttes.
Garaaz ise selline, link:
https://markiisa.com/garaazuus/gar1.png

See ruum nüüd on ja jääb. Sanitaarremont ja kõik muu tuleb.

Kas tasub teha mingi oma radikate süsteemi ja ajada vett ringi ümber ruumi (igasse seina radikas).
Pluss siis mingi ahi (kasvõi isetehtud) ?

Või teha väiksemad ruumid, mida eraldi kütta?
Garaaz on ca 105 ruudune. Katus vahetatud ja soojustatud, seinad ei.
Lagi ~4m.

On kellegil kogemusi säärase suure kütmisel / soojendamisel?

Puhketuba / puhkenurk plaanis ka teha mingisugune. Seda saab eraldi soojendada vajadusel.
Kuigi nüüd kevad ukse taga, aga ikkagi huvitab kütmise teema.
Garaaz on aastateks
Vasta

Niimoodi päris puusalt ikka head nõu ei saa, enne pead hulka inffi välja jagama. Kui soojaks, kui tihti jne. Kas igapäev katlakütjaks olla on OK? Või vaja et oleks 24/7 vähemalt 24 kraadi toas sõltumata personali kohalviibimisest? Või midagi vahepealset? Mis energiaallikaga? Elekter, puit, pellet, diisel jne.
Vasta

Tsitaat:Puhketuba / puhkenurk plaanis ka teha mingisugune. Seda saab eraldi soojendada vajadusel.
Mina paneks sinna õhk-soojus pumba. Mujale ei tea mida (tolm, värviudu jne). Ja veel, lahtist tuld (ahi, el-puhur jne) kaaluks põhjalikult värvilahusti ja muu lenduva keskkonnas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne