Garaaži ehitamine

Mul said Omnia Led lambid.
Kaheksa tk. 7000lm ja töölaua kohale üks 9000lm.
1500 pikkusega.
Üks seitsme tuhandene suri aastaga ära, ülejäänud komplekt on paar aastat vastu pidanud.
Vasta

Imeline maailm, teed postituse, paari tunni pärast helistatakse ja uued lambid saabuvad homme. Loodame, et siis saavad paremad. Igal juhul tänud sellele, kes mu kontakte jagas.
Vasta

Mul enamvähem sama seis valgustitega.
U 2-3a tagasi sai pandud luminofoortorude asemele led-torud, tänaseks on juba pooled hingusele läinud.
Ostaks uued, aga valik on jöle kirju. 120cm asjadest siis jutt käib.
Hinnad algavad paarist eurist tk ja löpud seal 20 alla, köigil on tundide ja lülituste suhe selline et peaks mingi 10a rahulikult pidama.
Ei tahaks samasse ämbrisse enam astuda mis eelmine kord...
Lagi 4m ja tahaks et oleks köige valgem Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Mul selline (2tk) niiskes tootmisruumis üle 2 aasta juba toiminud, 2019a. oli 19,16+km
[Pilt: fghj-1.jpg]
Vasta

Tere!


Mul pole küll valgusti kohta linki panna kuid ostsin suht odava otsa 1200mm LED-id 2 tk, ei hakka poodi nimetama, sest see ei määra midagi.
1tk kestis täpselt ühe päeva, garantiikorras vahetati ringi, järgmine kestis ca 1 kuu, kõik sama juhtme ja lüliti otsas. Teine algselt ostetutest kestab nüüd juba kolmandat aastat, kasutus on väike, ca 16h nädalas max. Ehk kvaliteet on väga kõikuv jah.


Lugupidamisega, Janis
Vasta

väike statistika.
2018 vahetatud LED torudest (120cm/T8) kaks tk õhtul, huvitavalt mõlemad liikumisanduri järel. Vist ei kannata sisse/välja plõksimist. Lülitiga valgustitega kadu pole.  
LED ribadest, al. profiili sisse pakitud DIY valgustitega on hapu. Silikooni sisse pakitud ribadel on tänaseks elus vast 1/3 dioode (ülekuumenemine?). lahtisel ribal 100% ja samaerksad kui 4a. tagasi.
Keldris lahtises valgustis vahetan pirni paari kuu järel...


Vasta

Oleks ka vaja LED valgusteid garaazi mõistliku hinnaga.
Vaja on hulgi.
Oskab keegi miskit epoodi või eraettevõtjat pakkuda, kes tegeleb nendega?


Lakke eelkõige. Töökoha valgustuse teen ise LED ribadega, vastavalt vajadusele.

SugraM

Palju Teile pakkumine oli?
Mitu valgustit ja kas väga kallis?
Vasta

Ma ei saa ksf' sugram'i eest vastata, a endale sebisin uued nö pirnid abcled'ist.
Vörreldes eelmiste, veel toimivate ledidega, on vahe 100% uute kasuks
Eks näis kaua kestavad, tk 13 euri tuuri
Eelduseks siis mingite kehade olemasolu, kuhu neid pirne toppida
https://abcled.ee/et/led-torud/1221-led-...emium.html

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(20-03-2022, 02:42 AM)90Deville Kirjutas:  Ma ei saa ksf' sugram'i eest vastata, a endale sebisin uued nö pirnid abcled'ist.
Vörreldes eelmiste, veel toimivate ledidega, on vahe 100% uute kasuks
Eks näis kaua kestavad, tk 13 euri tuuri
Eelduseks siis mingite kehade olemasolu, kuhu neid pirne toppida
https://abcled.ee/et/led-torud/1221-led-...emium.html
Tahtsin kirjutada, et samaseid torusid müüdi 3-7€/tk, ise ostsin samasugused sügisel Ehituskeskusest 7.-/tk. mitu aastat tagasi K-poest kampaaniaga 3,+€ , aga ajad on muutunud... Arvutasin kiirelt tasuvusaega, no ma ei tea, töötavad luminofoorid jäävad eiotsa töösse.


Vasta

enda putka sai nii tehtud
video
Vasta

Huvitavaid lahendusi garaazi meisterdamisel.

https://www.youtube.com/user/Pilip1969/videos
Vasta

Tere
Garaazi ees on valatud betoon põrand (katuse all)seal seisavad igapäeva liikurid.Nimelt maanteesool on jõudsalt asunud betooni hävitama(paar sendi sügavuselt on muutunud pudiks).Kas on millega saaks põrandat parandada mis peaks soolale ja külmale vastu.Pudiseb ainult rataste all olev osa.
Vasta

Lõika ja raiu välja nii palju kui vajalikuks pead ja uuenda ning kaitse õigete vahenditega. 
Nett on tarkustest pungil. Näiteks - https://pinnahooldus.ee/betoonporanda-vi...kaitsmine/
Vasta

Kuidas paigaldada garaaži kahepostitõstuk, kui põranda valu on teadmata tugevusega ja ebaühtlase paksusega ning armatuurita. Kui suurel põranda alal peaks asendama valu? Kas äkki lihtsam poleks minna sügavuti?
Vasta

vana peab kõik välja kakkuma ja uue valama manualis kirjas oleva speci ja mõõtmete järgi
Vasta

Mul omal samad mõtted maal oleva töökoja suhtes, et ei tea, mis seis põrandaga päriselt on. Aga mul naabrimees siin läkski sügavuti- valas mingi pooleteise meetri sügavused postid tõstuki alla. Igapäevaselt mitmed erinevas suuruses autod tõstuki otsas ja pole mingit probleemi.
Vasta

Poolteist meetrit sügavust on vast natukene karm. See ju vaja täis ka valada. Mul 4t. tõstukil oli tehase järgi kui nüüd mälu ei peta, siis äkki 15 cm paksune ja euroalusest väiksema suurusega plaat. Tundus mulle imeõhuke ja pisike. 

Tegin siis euroaluse mõõtu ja ligi 80cm sügava känkrad maa sisse. Tõstuk seisab keermelattide ja keemilise betooniga paigal. Siiani pole probleemi olnud. Pajerod/Patrolid/Navarad on kõik probleemivabalt üles kergitanud.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

üldiselt tehakse vast ikka terve tõstuki alus ühes tükis ja külgedelt peab vast min. 80cm veel ruumi jääma (paksus mingi 30cm ja c25-c35 vast), aga nö plaadi kõrgus ja laius peaks ikka manualis kirjas olema
Vasta

Paigaldamine mitte alla 250mm paksuse betooni külge, betooni tugevusklass C25

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Tõstuki manuaalis on üldjuhul kirjas, milliseid parameetreid betooni osas vaja.
Palju oleneb ka sellest, millise ehitusega tõstuk on. Siin videos tundub ka see ülemine tala suuresti päästvat. Sest see armatuurivõrk on nagu krohvivõrk ja plaadi paksus ka väheke õhuke. 
Igasugu vene aja valud teadmata. Näinud sellist, kus seina ääres oli paksust vaevalt 50mm, keskel oli ikka 200mm kanti. Aga seegi mõnedes kohtades rohkem vesi kruusaga. Ju keegi ehitas maja kodus või oli läinud nädalavahetusel pudeli seltsis liialt pikalt.
Aga, tänapäevaseid materjale kasutades ikka nii koonriks ka minna ei tasuks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne