Teeme ise söegrilli
#1

Kuna eelistan söegrilli gaasikale, siis võtsin julguse ka eraldi teema teha.
Lühidalt - kuppelgrilli talvekorterist välja võttes tuli sellele "kondinõrkus" kallale ehk siis jalad pudisesid küljest ära. Üheks hooajaks mõeldud "UFO" ei soovinud kaheksandat enam omal jalal veeta ja rändas vanarauda.
Rahakott paraku nii tühi, et pane vars järele ja tapa kärbseid!
Toorikuks kasutasin veneaegset majapidamisgaasi ballooni, hea paksu seinaga teine. Eemaldasin roostes sokli ja viskasin minema. Lõikasin välja kaane ning kinnitasin selle kättejuhtunud aknahingedega. Kaane käepidemeks sobis labidavars. Aluse tegin mingitest riiulipostidest. Hea kerge kandiline toru. Ratasteks panin aiakäru rattad, sest kupatus ähvardab tulla raske ja muru pole mul just laudsile.
Suurimaks väljakutseks oli punase värvi balloonilt maha saamine. See saadan on nii sitke, et relakas ja terashari ei võta ning piisavalt kuumakindel, et leeklamp hästi peale ei hakka. Samas läks söega katsetades inetult pruuniks. Peale läheb kuumakindel must värv. Kas see söe kuumusele vastu peab, ei tea veel. Süte jaoks lõikasin ühe suvalise traatresti parajaks. Kavas on teha veel tööpinnad kahele poole korpust, paigaldada mõned nagid ja võrkalus kolu hoidmiseks. Mugavaks vedamiseks võiks olla sang.
Esimesel võimalusel panen pildid üles.
Kindlasti ei ole ma esimene ega isegi saja esimene, kes on ise grilli teinud.
Oleks põnev näha pilte ka teiste nokitsejate lahendustest.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#2

Mina võtsin vanalt burzuikalt kaane päält ära ja ideaalne grill, paks metall soojeneb kiiresti ja tagab ühtlase kuumuse.
Väga mugav variant pole vaja midagi puurida viilida keevitada.
Vasta
#3

tegin kunagi õlivaadist ja koolilaua jalgadest grilli. Vasakpoolne on vanast saunaahjust tehtud suitsuahi, selle tegi teine mees. Toimivad mõlemad hästi
http://varava.fie.ee/pics/031.jpg
Vasta
#4

Meie aias olev grill on vana veoauto piduritrummel, on teine nii paks et ei tea millal läbi läheb, seisab teine sierra pidurikettal mis puupoltidega õunapuu kännu külge kruvitud. Peale läks ka täpselt vana ufogrilli kaas ja sisse rest.
Naabrimehel oli Grill tehtud 53-e veljest aga kahjuks pilti pole.

[Pilt: 08426446590ca8.jpg]

[Pilt: 084264467ae799.jpg]
Vasta
#5

Vot selle peale ma ei tulnud, et ufo kaas kõlbab veel mõne vana paja peale panna. Aga las ta olla, on ju seegi shokolaadipaberist tehtud nagu need hiina asjad kõik. Uus grill "Basilio-Weber" hakkab ilmet võtma! Smile             Kolmandal pildil on äsja värvitud grilli kaas. Värviks K-Rautast ostetud kuumakindel värv PROF, mis peab kannatama 400 kraadi. Kui kuumaks grilli korpus tegelikult läheb, ei tea, aga ega mul midagi paremat sinna peale määrida pole.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#6

Paar nädalat tagasi väitis üks kohalik meistrimees, et Ta tegi pesumasina
välimisest trumlist omale grilli. (suurem kui sisemine ja samuti roostevaba ja lääne rikkis masin). Ma ise ei valda seda teemat ja kiire oli. Seepärast küsisin ainult, kas ta enne seda tegi peedist pesumasinale trumli ja siis sellest grilli.
Vasta
#7

Mõned aastad tagasi kui vana söegrill läbi põles, sai "ajutiseks lahenduseks" võsa kõrvalt krabatud metallrattaga vana aiakäru, mida grillina sai kasutatud. Kukkus välja päris praktiline ja stiilne grill, kuid umbes kolme hooajaga põles metall loomulikult läbi.
Vasta
#8

(09-05-2011, 18:13 PM)lauren Kirjutas:  Meie aias olev grill on vana veoauto piduritrummel, on teine nii paks et ei tea millal läbi läheb,

Kui asendan piduritrumli sõnaga pakiauto velg ja seisab paaril tellisel, käib see ka meie aias asukohta mõnikord muutva seadeldise kohta. Veljeaugud on mingi plekitükiga kinnisemaks paigatud,kasutan ka peenestatud okste põletamiseks, mida aiast ikka tuleb. Üleskütmine võtab ikka materjali ja aega.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

Kuskilt foorumite avarustest jäi silma selline "ühekroonine" grill.
Lisana kasutati veel vanu telliseid.
[Pilt: 1888_grill.jpg]
Cool Rolleyes Cool Rolleyes

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta
#10

Ostukäru on hea külili panna küll, kuid kas tervisele kahjulik pole ,kui tsink seal kuumaga reageerima hakkab? Sellesmõttes oleks kroom parem.
Vasta
#11

(09-05-2011, 21:55 PM)Laurimetall Kirjutas:  Ostukäru on hea külili panna küll, kuid kas tervisele kahjulik pole ,kui tsink seal kuumaga reageerima hakkab? Sellesmõttes oleks kroom parem.
Olen näinud sellistki tegelast, kes söed rahumeeli tsinkplekist vanni kallas, külmkapist resti välja tiris ja koos vorstidega vanni peale asetas. Ei surnud ära!
Kuna kasutan ka ise süte jaoks mingit suvalist resti, siis kuumutasin selle söega läbi ja eemaldasin kahtlaseks muutunud pealmise kihi liivapritsiga. Loodetavasti piisab. Liharest tuleb ilmselt hoolikamalt puhastada. Parim oleks roostevaba.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#12

Põlved- torud: ventilatsioonitorud, värv 400C (viimasel ajal kasutan püstolit ja purgivärvi, varemalt spray). Kolle paarkümmend cm lühemaks tehtud propaaniballoon. Kasutatav nii BBQ / suitsuahjuna kui ka grillina- viimasel juhul veevannid välja ja süterest asemele.

[Pilt: dsc05373o.jpg]
Vasta
#13

Siin kaks minu tehtud grilli
[Pilt: large_24980977_rHQz.jpg]
[Pilt: large_17955163_Ijq9.jpg]

Viimasel pildile jäänud ka omatehtud grillpann millel saab teha igasugu sööke - eriti head on hästisuured pannkoogid millede pööramiseks olin sunnitud ka suure pannilabida tegema.

Kasutatud on gaasipalloone ning muid käepäraseid vahendeid - ka rattad on ise tehtud.
Vasta
#14

Need kahe korstnaga grillid on väga head! Parim kink pensionile jäänud rekkamehele! Üldse on kihvt näha masinameeste fantaasiat. Seda ma näha lootsingi. Ehk saab keegi siit hea idee ehitamiseks - grillihooaeg ju alles algas! Toungue
Ühtlasi hakkas mind närima mõte, et kas ei peaks edaspidi ka oma grillile kolde kõhu alla pookima, et saaks suitsutada. Mõte sel aastal suitsuahi teha, on täitsa olemas, aga oli muidu plaanis see kividest teha. Igatsugu telliseid on piisavalt, nii silikaati, punast kui šamotti. Mida härrased arvavad? Äkki peaks eraldi suitsuahju teema tegema? Ise ma kohe ehitama ei hakka, aega pole, aga äkki on huvilisi? Ega ma ise ka allveelaevast pääse - proua käib juba mitu suve pinda et tee ja tee see suitsuahi ära!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#15

Suitsuahi ehita ikka kividest - suitsutada omal parem. Miks? See on pikk jutt ning ka suurelt maitseasi.
Meil maal Suitsuahi tehtud maasisse - väikese künkanõlvakusse.
Tulekolle asub suitsukambrist 4-5m kaugusel, ning suits läheb 2 ca.120mm torukaudu suitsukambrisse. Suits tekib märgadest (toorest) puudest mitte purust. Selle maa sees asuva ahju eeliseks on ühtlasem suitsu pemperatuur. Isa mul eluaeg rannaääres elanud ning selle ahju tegi üle 20a tagasi ning toimib siiani väga hästi. Ta on suitsutamises ikka väga kõva käsi ning ka alles sel nädalavahetusel tuli 2 ahjutäit suitsukala sealt välja.
Vasta
#16

Kahetorulisel suitsuahjuna on puudusi- propaani balloonist valmistatud küpsetuskambril on maht väikesevõitu. 6-8 kg liha korrga, rohkem ei mahu. Kala sutsutamiseks ta eriti paslik pole, veevanne peab kasutama, aga see ei lase kalal vajalikul määral kuivada ning suuremad kalad (latikas n.) kipub pudruks minema. Temperatuuri hoidmine 60-80 vahel probleeme ei tekita, aga külmsuitsu sealt ei saa. Seda siis negatiivse poole pealt, aga tunni-kahega suitsutatud kana viib keele alla ja päev-kaks suitsutatud liha on tiptop.
Vasta
#17

Arvan, et ma tegin endale maale ühe lihtsama ja odavama grilli.
Maapinnal ring merekive, selle otsas sõiduauto velg ning külgedele on samuti kuni velje ülaservani merekive laotud. Velje aukude/kivide vahelt tuleb parasjagu piisavalt õhku. Rest seal peal on mingi vana külmkapi oma.
Kasutan juba kolmandat aastat.
Vasta
#18

Õhtust!
Mul pole siin teiste tublide meeste grillmasinate vastu eriti midagi panna. On ainult üks seakünast ja vanast saunaahjust tehtud grillahi...


[Pilt: 18280853daf3fa_l.jpg]


[Pilt: 18280859df4a29_l.jpg]


Ükskord tabasin ära,et seaküna vedeleb kasutult. Arvasin ,et kui seale kõlbas sellest künast süüa,siis meile kõlbab selles süüa teha ...Big Grin
Ülemine korrus sai tehtud ümarast sauna-ahju kerest. Sai teine sirgeks taotud ja künale külge keevitatud. Jalad sai tehtud vanast veetorust.
Kui mõelda ajaloole,siis seaküna autor oli onu Juhan ja saunaahju autor oli ka teine onu Juhan. Kahjuks mõlemad mehed juba kaugel....
Vasta
#19

Basiliol kah siis nüüd grill valmis. Homme on plaanis kurjaks ajada ja kere vorsti täis parkida. Cool                            
Lisaks veel niipalju, et puitosad võõpasin üle veealuselise linaseemneõli baasil valmistatud puidukaitsevahendiga. Et oleks tervislik ja öko. Võin soovitada, sellega võõbatud muud asjad on mitu suve kenad püsinud. Ei haise, ei ole vaja juurde osta kallist lahustit ja pintsli ning särgi saab puhtaks kraani all pestes. Kui keegi soovib samasugust tooni, siis toon on "Mahagon".
Tööpinnad tegin kuuri all vedelenud 8-kihilisest vineerist. Kuna grilli pidevalt õues hoida ei kavatse, siis peaks kestma küll. Nurgad tegin tömbiks et pere noorimad endile viga ei teeks.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#20

(10-05-2011, 14:27 PM)Ishijupp Kirjutas:  Kala sutsutamiseks ta eriti paslik pole, veevanne peab kasutama, aga see ei lase kalal vajalikul määral kuivada ning suuremad kalad (latikas n.) kipub pudruks minema.

Veevanne peab küll kasutama, aga mitte vett. Vee asemele võib panna liiva. Kuigi see kipub kuuma käes hüppama toidule. Mina kasutan aga graniidisõelmeid. Need ei hüppa kuhugi ja püüavad ilusti tilkuvat rasva. Kui väga rasvaseks saavad, saab alati välja vahetada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne