Teeme ise söegrilli
#21

Basilio on kena asja valmis nikerdanud ja ega siin teistegi meeste käsitööl häda pole- peaasi, et eesmärki kannab ja kraam grillitud saab. Ise kasutan ühe-kahe resti kärsatamiseks eelmisel aastal soetatud UFO-kat ning suuremale seltskonnale on mõeldud kah nats maasse kaevatud, kivide peal asuv ja ka kividega ümbritsetud vana veoauto velg. Toimib juba 4.- aastat suurepäraselt, kevadeti saab selles ka oksi põletada.
Vasta
#22

UFO pole üldse paha, saab grillida küll. Aga kole kerge on saadanas! Kui peres on väikesed lapsed, siis kogu aeg karjata neid, et kaugele hoiaksid - üks kerge müks ja kõik on kummuli! Seda silmas pidades tegin grilli suht laia alusega, et oleks stabiilne. Raske tuli ta niigi. Kui just otsa turnima ei minda, siis peaks piisavalt turvaline olema. Vajadusel saan kaanele veel turvaluku panna ja korpuse traatvõrguga ümbritseda. UFO kaas lendab vaat et tuulega ise pealt!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#23

Nonii, esimene grill tehtud! Cool
       
Esimene mulje - SUPER! Kõik toimis täpselt nii nagu mõeldud ja kõik oli ka käe järgi. Nagu liikuv köök. Asjatult tundsin muret ka UFO-l olnud siibrite puudumise pärast. Ei olnud vaja midagi reguleerida, tõmme oli täpselt paras. Paks metall hoidis temperatuuri ühtlase. UFO-raip oli ikka kole erk! Nii kui hoo üles sai, siis kõik kõrbes, nii kui tuli vaibus, nii jäi tooreks. Kõige kõrbenumad palad tuli härra grillmeistril endal alati ära süüa. Smile
Esimest korda sai fooliumis kartuleid küpsetatud. Hästi õigustas ennast varrega grillrest, millega sai toitu sisse-välja sõidutada. UFO-l jäi sellega kaas liiga laialt irvakile ja kuumus läks vahel "üle võlli", kuna alumine siiber kukkus juba ammu küljest ära ja grill sai liiga palju õhku peale.
Ainus asi, mida tuleks täiustada, on grillresti kuumast peast eemaldamine ja paigaldamine, kui on vaja sütt lisada. Kahvli ja grillitangidega oli seda suht hädine teha. Võibolla piisab kahest paarist tavalistest näpitsatest teine kord.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Ajakirjadest vajaliku infot otsides jäi kogemata ette,mitte küll söegrill,aga midagi vaimukat sarnast.
1966 aastal autojuht A.Orlov Moskva oblastist soovitab teha 0,8 liitrise
kaanega panni autole väljalaske kollektori kohale.Tema väitel 15-20min. sõitu muna,kotletid ja muu selline ongi valmis.
Tänapäevaste autode kapoti alla ei mahu isegi paari õllesigari vorstikestki,
aga kuhu see pann mahub neid autosid on siinsel seltskonnal küll ja küll.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta
#25

Kroomtiiva jutt jumaala õige...GAZ-52 kollektori vahele pandud verivorstid said kenasti valmis kui Kopli briketi laost õhtul Pallasti tn. baasi sõitsid.Tuline sakusment oli kena peale haugata Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#26

YAZ 469 Sai mootori ploki ja soendus toru vahele täpselt purk konservpudruga panna. Hommikul pistsid purgi sooja ja lõunaks oli hea tarvitada. Nimelt kui juhtus olema riisipuder lambalihaga ei tahtnud see kuidagi külmalt alla minna. Katsetused toimusid 1981 a sõjaväes piiterisBig Grin
Vasta
#27

Mingisugune Audi (?) velg. Täiesti kinnine. Ainult tsentri avaga mis sai ka kinni keevitatud.

[Pilt: grill_001.jpg] [Pilt: grill_002.jpg] [Pilt: grill_003.jpg]
Vasta
#28

Kui siin teemaks läks, siis laiendaks seda teemat natuke. Kuna meil on ikka niimoodi et grillil kõrval on ka veel midagi. Tavaliselt oleme teinud prae/küpsekartulit veneagses uhke nimega "Dzuudo" vms pannis...
Aga ehk oskate pakkuda mis selle alternatiiviks oleks? eelneval leheküljel toodud pann oli väga huvitav, aga kas seda pesta kannatab? kas toit külge ei jää? millest tehtud on jms? miski paigalasetsev suur wokpann? mingi kinnine ahjumoodi asi, kuhu saaks midagi sisse lükata? Siuke kerge õuepliit?
Ehk pakute ideid?
Vasta
#29

Minu grillpann on tehtud 4mm mustast materjalist(läbimõõt oli vist 600 või 650mm) ning toimetab tõesti väga hästi. Uuena kasutusele võttes tuleb esimese asjana pesta korralikult ning siis tavalise mageda seapekiga läbi kärsatada - tekitab õige pinna pannile. Siis pesta uuesti ning võiks veel kassile-koerale paar tükki pekki praadida ning ongi valmis omale kasutamiseks. Söök kinni ei hakka, kui kasutada mõistlikult rasvainet(searasv, õli), peale kasutamist puhastada söögijääkidest, kuid sooja veega pesta ENNE uuesti kasutamist, kuna vana rasv kaitseb panni niiskuse jms eest. Minu isiklikuks lemmikuks on selle panniga tehes SUURED pannkoogid hakkliha ja sibulaga ning muidugi ka kartul, kuid valmistada saab kõike sellega.
Vasta
#30

kust sa seda musta materjali said?
Vasta
#31

tere,küllaltki nägusa ja paraja suurusega grilli saab gaasi baloonist,sellega läks pool päeva,aega võttis see kui auto heitegaasid suunasin ärakeeratud ventiili auku 20-ks minutiks-igaks juhuks,et kõmakas tulemata jääks,nüüd veel värvida ja korsten kokku monteerida ja kaks talu edasi naabri tellimus valmis.Jaanid ju ukse ees.
[Pilt: 08618281116879.jpg]
Vasta
#32

Ise kasutasin ka vanat gaasibaalooni(luugi auk sai jh vähe viltune Big Grin ) ning jalad on mingi vana laua omad.Nüüd korsten ja töölaud külge ning värv selga siis peakski asi valmis olema.
[Pilt: th_Pilt0279-1.jpg]

Aga tekkis küsimus milliseid reste kasutada, kas vana külmkapi omasid võib nt. kasutada?
Vasta
#33

(21-06-2011, 23:04 PM)näkisepp Kirjutas:  . . . aega võttis see kui auto heitegaasid suunasin ärakeeratud ventiili auku 20-ks minutiks-igaks juhuks,et kõmakas tulemata jääks . . .

Üheks ööpäevaks vesi sisse ja kõmakast ei ole vaja unistada, pealegi on odavam, kallist põletuse-õli ei kulu üldse. Veega võid umbrohtu hävitada, võtab maa kuuks ajaks pruuniksBig Grin
Proovisin muttide vastu ka - ei mõjunud - paar päeva põdesid ja siis müttasid suurema hooga edasi.

P S Hais on jubeCool

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#34

Hankisin kunagi paar ballooni, kuid need olid jäänud enne utiliseerimist aurutamata ja gaasi oli sees piisavalt, et üle küla oma vilega kõik koerad haukuma ajada Big Grin Pärast utiliseerijad ütlesid, et pole hullu miskit- ära keeratud ventiili augu juurde pikema tikuga tuli, vinge vile ja ohtu edasi töötlemiseks pole. Hunt teab, mina igatahes sel moel proovida ei julge ja teistele ei soovita, vesi on vast kindlam.
Vasta
#35

Rääkisin just ükspäev sõbraga, kes näinud vanarauaplatsil gaasiballoonide lõikamist. Julmad vennad on, pidid balloone lõikama igas konditsioonis, mõned pooltäis. Hirmus olnud vaadata, aga ei pidavat midagi juhtuma. Veega täitmine kõlab siiski mõistlikult. Ise kasutasin grilliks ballooni, mis aastaid lahtiselt seisnud ja korduvalt suruõhumahuti ülesannet täitnud. Isegi lõhn oli ammu kadunud.
Veneaegne propaaniballoon paistab olevat enimkasutatav toorik grilli jaoks. Igamehel kuuri taga olemas, hea paksust metallist, paraja suurusega ja suht viisaka kujuga.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#36

Täis või pooltühja atsetüleeniballooni gaasiga puruks lõikamist tahan ise ka kindlasti näha!
Vasta
#37

(22-06-2011, 13:06 PM)gruppen Kirjutas:  Täis või pooltühja atsetüleeniballooni gaasiga puruks lõikamist tahan ise ka kindlasti näha!
Jutt käis propaaniballoonidest. Smile
Umbes nii ma talle ütlesingi, et ntx hapnikuballooni lõikamist tahaksin minagi näha, ainult hästi kaugelt!
Kuna sellel inimesel puudub kalduvus valetada, siis sattus ta ilmselt Darwini auhinna kandidaatide otsa.
Aga teema juurde tagasi tulles, internetis ringi vaadates on grille tehtud ka bensuvaadist: http://www.youtube.com/watch?v=XT3rrfwQcyM
http://www.youtube.com/watch?v=b1rOdKprv...re=related

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#38

(22-06-2011, 13:06 PM)gruppen Kirjutas:  Täis või pooltühja atsetüleeniballooni gaasiga puruks lõikamist tahan ise ka kindlasti näha!
Pole tegu lõikamisega aga meenub üks nõukaaegne lugu.Neisse atsetüleeniballoonidesse(tühjadesse) jäävat mingi kogus täitsa joodavat(pead parandavat)kraami!!! Kuskil sovhoosis/kolhoosis oli üks hullus pohmapiinas vend tühja ballooni lahti kruttind ja sealt endale peaparandust nõristand.Lõhna ja värvuse järgi olevat olnd rõve kraam aga hädaline sai tervise jonksuSmile Ei olnud nii hull midagi- teine kordki krutiti"pudeleid"lahti ja võeti sealt "kogu raha välja" Big Grin

Vasta
#39

(22-06-2011, 13:06 PM)gruppen Kirjutas:  Täis või pooltühja atsetüleeniballooni gaasiga puruks lõikamist tahan ise ka kindlasti näha!

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid243922
Tulemus on pildil, see küll tulekahju põhjustatud. Igatahes tagurpidi keeratud nagu kuuevarrukas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#40

kas keegi on näinud termomeetrit kusagil müüa, mis grillidel poes kohe küljes on?
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne