Teeme ise söegrilli

Kena vaadata, et keegi mu juttu vahest ka tähele paneb, ma polegi päris nähtamatu Smile
Tüüpiline viga on, et balloon tehakse täpselt pooleks. See teeb kaane vastikult raskeks. Tõsi küll, võimalik ravim on vastukaal tagaküljel, aga seda on saab vältida õige lõikekõrgusega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Huvitav, kunagi sai tehtud roostevabast boilerist 3mm grill herr Omaviga stiilis. Pärast esimest paari korda oli kaas kõver kui u##& mu&&.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Õhtust!
Krt. oma viga,et andsin oma vana ballooni ära,kohe tehti grilliks. Big Grin

Tore. Ma nüüd kirjeldan oma sõbra grillahju. Pilti hetkel pole aga oli au seal peal nii vorstikesi veeretada kui ka suuremat liha küpsetada.
Nimelt näeb asi nii välja,et ühte küna nurka on siis tehtud neljakandiline korsten. Ülevalt viskab aga halge sisse ja ära põledes kukub põlend kraam järjest allapoole,lõpuks tõmbab sealt pisikese roobiga künasse süse ja peenemaid tukke. Sellega siis tehakse kenasti süse. Korstna otsa on pandud ka lahtiselt kaan põlemise reguleerimiseks.  Kui kaant pole siis vuhiseb liiga kiiresti läbi. Küna peale on restiks pandud vana külmkapi tagune jahutustorustiku rest. Selle headusest sain aru alles sõbra juures. Nimelt tänu sellele hajub kuum natuke paremini ja ei kuku väga kõrvetama. Mul omal on hõredad restid ja nendega on küpsetamise tulemus äkilisem. Sõbra leiutisega jäin rahule,täitsa söödav asi. Toungue Mul endal on hulga lihtsam küna. Eelis aga selles,et suurem ja pikem. Hea oksi sisse loopida ja mahub suurem ports materjali peale. Ja pealegi on mu künal jalad all ja hüppab peremehe käsul ühe oksahunniku juurest teise juurde. Big Grin
Vasta

Talupoja jutu jätkuks. Mul midagi analoogset sellele mida kirjeldasid. Tehtud kolhoosiaegsest seakünast. Vasakul nurgas on neljakandiline " korsten"  mis on küna laiune ja umbes 40cm kõrge. 
Puud põletan madalas osas ära ja söed lükkan korstna alla. Korstna otsas on rest või šašlõki vardad, mida hetkel vaja. Kõige peale käib ümar aiagrilli kaas kui vaja.
Korstnas tekkib paras tõmbus ja küpsetab väga hästi. Ei kõrveta kunagi mustaks kui veits hooletum oled.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(15-07-2019, 08:59 AM)Daff Kirjutas:  Talupoja jutu jätkuks. Mul midagi analoogset sellele mida kirjeldasid. Tehtud kolhoosiaegsest seakünast. Vasakul nurgas on neljakandiline " korsten"  mis on küna laiune ja umbes 40cm kõrge. 
Puud põletan madalas osas ära ja söed lükkan korstna alla. Korstna otsas on rest või šašlõki vardad, mida hetkel vaja. Kõige peale käib ümar aiagrilli kaas kui vaja.
Korstnas tekkib paras tõmbus ja küpsetab väga hästi. Ei kõrveta kunagi mustaks kui veits hooletum oled.

No jummala õiget juttu ajad,kõik klapib. Seaküna oli ka sõbral kasutuses ja ka mul enda grillil. Isegi kaks tk. kokku pandud pluss vanast saunakerisest lõigatud tükid.  Täpsustuseks siis- nendest künadest on söönud päris suured sead. Big Grin 

T.
Vasta

Isetehtud puhuja sütele...


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(15-07-2019, 08:59 AM)Daff Kirjutas:   Vasakul nurgas on neljakandiline " korsten"  mis on küna laiune ja umbes 40cm kõrge. 
Puud põletan madalas osas ära ja söed lükkan korstna alla. Korstna otsas on rest või šašlõki vardad, mida hetkel vaja. Kõige peale käib ümar aiagrilli kaas kui vaja.
Korstnas tekkib paras tõmbus ja küpsetab väga hästi. Ei kõrveta kunagi mustaks kui veits hooletum oled.

See on kõige lihtsam BBQ, mida kirjeldad. Kõrvetamise ja ärakuivatamise oht on tõesti märkimisväärselt väike.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Võtsin ka kaks õhtut vabaks, et LOOMULIKULT pärast jaanipäeva grillihooaja lõpus endale üks korralik ratastel ja veerev grill valmis teha enne sügise algust. 

Nagu mainitud võttis aega kaks päeva. Enamus kraamist on taaskasutus. 

- Katla paisupaak on grillikoldeks, naabrimees tahtis vanarauda saata. Ma nägin seal potensiaali.
- Kuumsuitsu ahju "kast" on samuti mingi isetehtud paisupaak. Algselt olid seal torud veel küljes. Kus kasutati ma ei tea.
- Ahju luuk on mingi burzuika oma. Ahju alla ma pole veel tuhasahtlit ja õhutust jõudnud teha. Pole ka antud ahju kasutanud, et proovida kui hästi see funktsioneerib - ja kas üldse.
- Rattad on vist kapsapõllule mõeldud vaheltharija alt pärit - väga head laiad on, ei vaju maasisse.
- Esimesed toetusjalad/tallad on vanad veoauto vedrud (pole aimu ka mille alt pärit). 
- Korstnad on vanad aiaposti jäänukid. Millele leidsin, et võrri siduriketastest (augud täis keevitatud) saab kenad siibriklapid teha.
- Küljel on liigendiga laud millel on roostevabast terasest ja aukudega plaat paigaldatud kahe nurkraua raami vahele - väga hea puhastada. 
- Luugi puitosa on tehtud vanast lumelabida varrest.  Big Grin

Nelikant raud, mõned peitepea poldid ja luugile uued hinged on ainukesed ostetud osad. 
Enne grilli kasutusele võttu sai päevläbi vana krunt-värvi maha sealt põletatud, ning seejärel järgmisel päeval kui relakas oli harjaga kallal käinud, musta ahjuvärviga üle värvitud.

[Pilt: 67457521_739284763169640_6628158694154567680_n.jpg] [Pilt: 67973711_612960795863012_7414685248933330944_n.jpg] [Pilt: 67447711_399869503993994_320738317895204864_n.jpg]

[Pilt: 67593646_620525275108653_7251542874699857920_n.jpg] [Pilt: 67787255_1125857977603995_7258041795873865728_n.png]

[Pilt: 67805291_339532996928709_3839777475034873856_n.png] [Pilt: 67980707_2449604608412367_4572338289725407232_n.png]

Nagu mainitud kuumsuitsu osa pole veel proovinud, kuna selle ehitus on veel poolik. Ei oska arvata ka kas töötab. Grilli osa on minujaoks perfektne. Tehtud seal vahel ossi, kana kui ka fooliumi sees kala. Malmpanniga otse resti peal olen proovinud ka poissmehe praekartulit teha - toimis.

Vaja on veel teha alumisele kastile tuhasahtel ja tulekolde-rest. Küljele samuti liigendiga-grilli tööriistade hoidik mida vajadusel saab eemale tõmmata või kokku lükata. Samuti on vaja sangad/lenksu teha millega grilli veeretada mugavam oleks ka siis kui grillil tuli all. Tellisin hiinast ka paari eurose termomeetri mis läheb luugi küljes oleva toru otsa.  Big Grin


Seni olin maal grillinud vana veoauto veljest tehtud grilli sees ja vahe on nagu öö ja päev.
Vasta

See on siis mingi vanem veneaegne paisupaak? Mul vedeleb ja ootab vanametalli viimist üks taoline paak, 250 L mahuga: https://img4.okidoker.com/c/1/5/1/51099/...4596_2.jpg (pilt ei ole konkreetsest paagist) Ilmselt on natuke õhema seinaga kui sul, aga võibolla on kellelgi huvi selle vastu.
Vasta

(30-08-2019, 14:37 PM)veix__ Kirjutas:  See on siis mingi vanem veneaegne paisupaak?

Väidetavalt kohaliku kolhoosi-aleviku katlamajast pärit peale seda kui too vastu taevast lendas ja selle asemel uus ehitati. Õhku oli lennanud muidugi selle too viina-kuradi pärast. Big Grin  See mis väärt/terveks jäi, korjati kokku.
Vasta

Katlakütjad tegid neist häid lennumasinad jah sel ajal.

Näitena, juhtus vist Tapal see kunagi kus suur katel 20-30 m. kauguselt maja sisse lendas. Rolleyes 


[Pilt: nyuNZa.jpg]
Vasta

(30-08-2019, 14:37 PM)veix__ Kirjutas:  Mul vedeleb ja ootab vanametalli viimist üks taoline paak, 250 L mahuga: https://img4.okidoker.com/c/1/5/1/51099/...4596_2.jpg (pilt ei ole konkreetsest paagist) Ilmselt on natuke õhema seinaga kui sul, aga võibolla on kellelgi huvi selle vastu.

Mul on kodus neid lausa 2 ja kuskil 6 kuud olen käinud siin ideid varastama. Aga kui keegi ära veab ja hea grilli valmis meisterdab võiks kohe siia postitada Smile
Vasta

http://fotoalbum.ee/photos/klemmm/112473597

Jällegi 100% vanaraua hunnikust.
Vasta

Lihtne ja kompaktne 3mm-st roostevabast A2 terasest kiirkorras valminud vann reisumehele.

                   

Kes kurdab, et roostevaba teras end peale jahtumist koledal kombel kõveraks on kiskunud, siis pildil konkreetne näide, et ei kisu midagi.
Kõveraks tõmbub plekk selle grilli puhul võib-olla ainult johmas peaga vale põletusmaterjaliga liigsel kuumutamisel. Aga see pole enam grillimine kah.

   
Vasta

Nunu, vaatame peale paarikümmet töötsüklit uuesti. Aga üldiselt oled tubli, nagu alati, ilus töö!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Tervist .

 Roostevabal ja roostevabal on ikka vahe ka . on selline mida magnet "ei võta" ja selline , mida magnet "võtab" , see teine on vist nii ütelda karastuv , selle keevisõmblused küll pidasid , aga keevisõmbluse kõrvale tekkisid praod ( mu maantemuhu sumps oli sellisest "karastuvast" rostfrei st tehtud , mitu korda kukkus küljest ) .
Vasta

Star Warsi fänni grill   Smile

   

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

välipliit pigem
Vasta

(19-08-2021, 08:13 AM)Basilio Kirjutas:  Star Warsi fänni grill   Smile
See muide on põlvekõrgune jublakas. Pildi pealt paistab maru suur aga leidsin selle tegija instagrammist rohkem pilte ja tegelt on väga pisikese junniga tegu, kuhu 3 grillvorsti aind peale mahub. Kuid sellest pildist tuli inspiratsioon, mis siis see talv kujunes selliseks asjaks: https://imgur.com/gallery/PwzjlSS
Kommentaarideni jõudes klickige Load more pictures nuppu.
Vasta

(19-08-2021, 17:18 PM)deus Kirjutas:  
(19-08-2021, 08:13 AM)Basilio Kirjutas:  Star Warsi fänni grill   Smile
See muide on põlvekõrgune jublakas. Pildi pealt paistab maru suur aga leidsin selle tegija instagrammist rohkem pilte ja tegelt on väga pisikese junniga tegu, kuhu 3 grillvorsti aind peale mahub. Kuid sellest pildist tuli inspiratsioon, mis siis see talv kujunes selliseks asjaks: https://imgur.com/gallery/PwzjlSS
Kommentaarideni jõudes klickige Load more pictures nuppu.
A kus 9 on?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne