Jawa 638: jama ühe silindriga
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: scratchy
kas seda konkreetsed õli käib vähem, või peab kõiki õlisid vähem panema?
kui palju siis seda õli liitri kohta panna tuleks?
seda bensu värki peab reguleerima seal, aga pole aega üldse, ainult nädalavahetusel Sad

Ma ise panin nii, et ostsin ikka kallist (50 eegust õli) ja suhtega 1:30le. Aga kuna mul see arvutamine kopa ette viskas, siis panin üks korgitäis õli 1L bensule. Mis sa hing veel ihaldad? Ja töötas ilusti, ei tossand ka eriti (nii mõistuse piires, ja kolvid olid ilusad puhtad, ku lahti sai võetud). Wink
Bensu värki reguleeri ikka sealt ühest kruvist karbussi küljes. Keera seda vähe vähemaks, ise kuuled ju kui tuure juurde annab. Et ta sul ikka ökonoomne oleks, ise tead, kas tahad mingit perutajat, mis rüüpab seal 6 100le, või ikka rahuliku sõidu jaoks. Ma üldjuhul ise sõitsin koguaeg väga, mitte kõige vähemate, madalate pööretega. Aga nüüd ku oma masina ka kokku laon uuesti, eks ma tee ikka nii, et bensiini hulk ei ole tähtis, peaasi, et minekut on.Big Grin
Vasta
#22

no pole ju raske arvutada. kui mõõtmisega probleeme on, siis häda pärast apteegis on neid titesöötmispudeleid. ajavad asja ära küll. umbes ärge ikka õli pange, sikkel ei pruugi andestadaSmile
Vasta
#23

Nii lahja segu (1/40) korral ei soovita kasutada mingeid väikseid mõõtmisi. 20liitrine kanister ja pool liitrit õli (õlipudelil skaala peal). Klaabul õigus väiksemate koguste puhul võib eksimus kalliks maksma minna.
Vasta
#24

aga selle tagant õli tulekul ja suitsemisel võib olla üks veel kurvem põhjus - ära on väntvõlli siduripoolne simmerlingtihend ja imeb sealt endale lihtsalt käigukastist õli silindrisse...
Vasta
#25

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: klaabu
no pole ju raske arvutada. kui mõõtmisega probleeme on, siis häda pärast apteegis on neid titesöötmispudeleid. ajavad asja ära küll. umbes ärge ikka õli pange, sikkel ei pruugi andestadaSmile
Krt, mul isa ka seletas, et mis sa siin hellitad, pane umbes, eluaeg pandud, ja ta vana jawa mees ise. Aga kui ma nüüd tagantjärele mõtlema hakkan, äkki siis selle lahja/kange segu pärast mul silindris (kolb) siuke klõbin ja sirin tekkiski, ja vist sõrmed kulund (võib olla ka et laagrid, ei tea veel). Võib siuke põhjus olla? Titesöötmispudeli, võid enda vanaemale osta... Big Grin
Vasta
#26

mu värskelt omandatud mootorataste raamatus on öeldud et parim segu oleks 1:25-le ehk 25 l kohta 1 l õli Smile niimoodi arvati vanasti Smile
Vasta
#27

Tsitaat:[i] Titesöötmispudeli, võid enda vanaemale osta... Big Grin

kui nii ülbe oled, mis küsid siis nõu!
Ja mis selles titepudelis mõõdunõuna nii imeliku on?
Vasta
#28

mina panen oma jaavikule õli bensu sisse vaabsee silma järgi. Nii umbes 0,1l valvolini 5 l bensu kohta. Ja käib. Kui kiirus 100+ on sis hakkab suitsema, ja külmast peast ka suitseb. A rohkem pole häda midagist.

Cool
Vasta
#29

Silma järgi mõõtmine viitab algajale. Prohv teab palju kuid alati kontrollib enne. Mõõdab mõõteriistadega et tulemus oleks täpne. Nii ei lähe ta kunagi alt ja sellepärast ongi prohv.
Vasta
#30

ja 250 ml titepudel on nii väärt asi, et ainult rumal annab selle vanaemale, mitte ei pane garaazhi riiulile. peace. aint enne mõtle, kui ütled.
Vasta
#31

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: klaabu
ja 250 ml titepudel on nii väärt asi, et ainult rumal annab selle vanaemale, mitte ei pane garaazhi riiulile. peace. aint enne mõtle, kui ütled.
\'

Eiii saada kas siin heast naljast aru, minu jutt- see ongi siuke, kas Big Grin nägu ei teinud asja arusaadavaks- mina naeran, kuna on naljakas, mitte ei naera teie üle. Asi jonksus...
Vasta
#32

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Kärnataja
mina panen oma jaavikule õli bensu sisse vaabsee silma järgi. Nii umbes 0,1l valvolini 5 l bensu kohta. Ja käib. Kui kiirus 100+ on sis hakkab suitsema, ja külmast peast ka suitseb. A rohkem pole häda midagist.

mul ka sama jama 638\'l.milles asi olla võib?
õli panen lääne 2T ja 1/50 aga laseb suitsu lahti tagant nii umbes 100 km/h juures.alguses nagu polnd seda jama kuid nüüd ~8000km sõidetud.kas asi võib olla simmerlingis nagu eespool mainitud?
Vasta
#33

ma tegin kah segu lahjemaks, nüüd mingi 1/40 peaks olema, lööb ikka küünlad täis, aga ma pole ka palju pärast uue segu kokku keeramist sõitnud... (max. 1km)

Tahaks ühe 10km maanteesõidu teha, aga ülevaatust pole ja enne kevadet ei hakka tegema ka
Vasta
#34

no rohkem peab ikka sõitma, et midagi aru saaks. aga sul ikka küünlad õiged?
Vasta
#35

soovitan a11 tüüpi küünlaid ehk siis vene omi
Vasta
#36

küünlad on niikaua õiged kui liiga õline segu nad ära tapab, siis küünlad maha ja ära puhastada ja sõidab jälle... kui seisma jätad on jälle küünlad täis jne.

küünlad muidu korras, bosch super-id... aga arvan ise ka, et peab rohkem sõitma enne kui see segu lahjendamine effekti annab, aga pole praegu ülevaatust ja maanteele ei taha minna.
Vasta
#37

arvan, et seda marki küünlad peaksid sobima sulle w7ac. vaata oma hõõgarv järgi.
Vasta
#38

Mul on sama Jawa ja sama probleem et käima saada peab küünlad ära puhastama ja kohalt ei taha ka eriti ära minna kõik küünlad mis olen ostnud on tuksi läind ja kogu aeg tahmased:???Sad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne