Petturitest automüüjad.
#1

   


Põhimõtteliselt, tahaks lühidalt, kuid vist tuleb pikalt välja.
Õhtuti tihti veedan aega vaadates värsked automüügikuulutused erinevatel saididel.

Uups - ühel ingilise saidil, just tuli kuulutus, et müüa Mercedest-Pagoda, USA variant, 2.8, hind väga soodne.


Kiiresti saatsin müüjale päringu lisapiltide ning info järgi. Kohe tuli ka vastus. Just selline mis igale vana auto ostjale meeldib - väike läbisõit, suur ajalugu, ilusad pildid jne. Auto asukoht - London, müüjaks üks inglise nimega härra.
Kohe kirjutasin et kõik sobib, põhimõtteliselt, cash on pickup, tahaks auto järgi tulla.

Siis tuli kaks nädalat vaikust.

Ja siis täna tuli postkasti kiri - et sorry, olin USA-s nüüd olen tagasi, võin sulle hea meelega auto saata Eestisse. Pakkusin ikkagi skeemi - raha auto vastu inglismaal, kuna mul on seal palju tuttavaid, siis tuli umbmäärane jutt, et ikkagi ära karda, teeme läbi transpordifirma jne.

Ühe sõnaga. Väikesed konksuga küsimused ning asi on selge, teisel pool arvuti istub inimene,kes ilmselt pole pakutavat autot kunagi näinud.

Ehk siis on petis, kes jahib kas või kogu summa, või siis downpaymenti või sinu kreediidkaardiandmed jne.

Nii et olge igatahes ettevaatlikud. Üldiselt, aga tahaks öelda, et pettused on igapäevane asi vana autode turul. Valetatakse läbisõidu väiksemaks, kulusid suuremaks, mõeldakse välja tööd mida polnud, odavamad mudelid vuntsitakse high-spec mudeliteks (vahe tihti kordades), kupeed lõigatakse ümber kabriolettideks (samuti hinnavahe kordades) jne jne....

Ma pakkuks, mõnes automargi ja mudeli lõikes on asi väga nutune...kahjuks.

Ühe sõnaga, olge ettevaatlikud.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#2

Tüüpiline neegri jutt ... vahepeal oli isegi mobile.de neid vendasi täis. Skeem käib nii, et "müüja" pakub välja "usaldusväärse transpordifirma", millele tuleks auto ostuhind + transpordikulud üle kanda. "Müüja" jutu järgi võtab "usaldusväärne transpordifirma" endale vahendaja rolli ning kannab "müüjale" auto ostuhinna edasi alles pärast auto kättetoimetamist ostjale. Ostetud auto ei saabu muidugi kunagi ja lähemal uurimisel selgub, et "usaldusväärne transpordifirma" on registreeritud aadressile, mille omanik pole sellest kunagi kuulnud (UK-s on firma regamine ülilihtne).
Vasta
#3

Ma kipun arvama et jumalast loogiline on ju et cash ja car vahetavad kohapeal omanikud.
Kõik muud variandid on võrdsed selle naljaga et lollidelt peabki raha ära võtma.
Logishh?

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#4

Ei nohh..nii ja naa. Ega ideaalis loomulikult on nii.
Reaalselt, enamus sõidukeid, eriti uued, ostetakse ikkagi ülekannega, ning tihti ka neid nägemata. Aga jah, sellisel juhul müüja peab olema usaldusväärne olema.

Ja mina olen ostnud elus 8 uunikumi, neist 6 "pimesi"...enamusel juhtumitel ka kõrvetama saanud, mõnel juhul mitte. Aga üldiselt, jah, kogemuse hind on väga kallis kahjuks.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#5

Juhtum mõned aastad tagasi ... Londonis oli hea masin pakkuda ja hind loomulikult ülisoodne, e-postile tuli ka mingi imelik vastus, sai siis tel nummert küsitud, et asjast otse rääkida ... selle peale tuli vastus, et tema telefoni teel suhelda ei saa, sest on KURT Wink

Dad.
Vasta
#6

Teema Hollandist. Sõbraga koos autot ostma. Kuna müüjaga suheldud nii meilitsi kui telefoni teel siis asi ni 90 prossa ok. Lepitud kokku,et maksame kohapeal. Läksime kohale ja,et suurt sularaha patakat mitte kaasa vedada vahetasime pangas rahad 500 eurosteks Big Grin. Kohapeal vaatasime ,kõik ok ja siis pabereid vormistama. Küsimusele kuidas maksate,kaardiga või ülekandega vastasime sulas. Toatemperatuur jahenes. Küsimust korrati, arvates süüks olevat meie bääd englishh Big Grin, vastus sama, temperatuur muutus meile põhjamaa poegadele üsna mugavaks. Küsimust korrati,vastuseks asetasime lauale 5500 eurot 500 stes. Temperatuur jahenes veel.Ühel hollandlasel hakkas kiire,toas vist temperatuur liiga jäine tema jaoks. Läks välja sooja. Kui ta oli ülesse soojenenud tuli ta tagasi koos kahe kohaliku politseinikuga.Rolleyes Esimene mõte oli, et väljunud hollandlane oli füüsik sest kes ikka paremini teab,et inimese keha annab ca 40w sooja ja kui ta mõned sõbrad kaasa võtab siis toatemperatuur ju tõuseb . Loogiline. Teine mõte ,et nüüd tehakse leedukat ja silmad jooksid vägisi raske pronksneiu poole,mis lauanurgal oli ja parajalt ka asiseks käepikenduseks sobis.
Mõlemad variandid olid valed. Meid eskorditi panka,kus me raha panime nende firma arvele,andsime neile kviitungi koopia ja lahkusime sõbralikult.
Seega lõpp hea kõik hea.Seekord ja vähemalt meile.

Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#7

vahet pole mis riigis, aga isegi suvalise maksta 500euristes - no, anna andeks aga natuke peab ikka pea ka jagama, see on oma lollus, mul lasnas käivad ka inimesed aegaajalt 500.- maksmas, tuttavalt näolt võtan muidugi vastu, aga suvalise inimesele (olenematta kes ta on), annan paldiski mnt asukoha
ps tulge mõistusele, kes see loll on kes sellises rahas maksab peale mustlase või mingi aferisti
Vasta
#8

ot. rohkem küll naljanurga teema, aga ei saanud meenutamata jätta...

Rääkis "Kohli" vene-sakslane.
Aasta umbes ´90 esimene pool. Mersu tehas Ulmis. Ilma etteteatamata telefonikõne: Me soovime veoautosid osta, haagistega.
Nagu heaks tavaks kutsutakse siis ostjad kohapeale lepinguid sõlmima, sest nagu teada veoautosid jms tehnikat lattu ei toodeta, ainult ettetellimine jms.
Paari päeva pärast on Kasahhist delegatsioon kohal, ülikonnad lipsud, mantlid, karvamütsid.
Lähevad kontorisse, delegatsiooni (NB! riigifirma) juht teeb lühidalt selgeks, et 50 autot koos külmikuga vaja. Ja kui jutt tähtaegadele läheb, siis on vastus lühike: kohe... ja tõstetakse esimene kohver koos roheliste rahapakkidega lauale.
Ja mis veelgi huvitavam asja juures, mõne päeva pärast olevat ka esimene konvoi teele läinud, küll muidugi mitte täies mahus. Raha teeb imet.

Omadest kogemustest mäletan, et kui MB-st (veo)auto telliti, siis tähtajad pidevalt venisid ja läks päris mitu kuud üle, enne kui kätte saime. Ei tea kas oli jälle Kasahhi "tellimus" ees?


Vasta
#9

(15-06-2011, 22:58 PM)supp Kirjutas:  vahet pole mis riigis, aga isegi suvalise maksta 500euristes - no, anna andeks aga natuke peab ikka pea ka jagama, see on oma lollus, mul lasnas käivad ka inimesed aegaajalt 500.- maksmas, tuttavalt näolt võtan muidugi vastu, aga suvalise inimesele (olenematta kes ta on), annan paldiski mnt asukoha
ps tulge mõistusele, kes see loll on kes sellises rahas maksab peale mustlase või mingi aferisti
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Täpsustan. Pole ei mustlane,ega aferist.Big Grin Võibaolla ei jaganud. Harjunud ikka korrutama,(ei maksa minu eest õlut peita,ei maksa minu eest õlut peita,ei maksa minu eest õlut peita)


Pobeda Pickup .....
My other favourite toys have tits...
Vasta
#10

(15-06-2011, 22:58 PM)supp Kirjutas:  ...aga suvalise inimesele (olenematta kes ta on), annan paldiski mnt asukoha
ps tulge mõistusele, kes see loll on kes sellises rahas maksab peale mustlase või mingi aferisti
Sad Oot, oot, kas 500 eurosed ei maksagi või mis jama on?

Vasta
#11

Eks teema selles et kui ühe võlts 500€ saad siis on ikka valus. Ja igavene jama peeneks vahetamisega kaa.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#12

Ma sattusin sama skeemi otsa.

Sirvisin laupäeva hommikul moblile.de ja jäi silma auto mille kuulutuse juures oli väga minimaalselt infot, oli ainult mark, mudel, vl aasta ja üks pilt. Müüja asukohariigiks oli märgitud Itaalia. Kuna hind oli utoopiliselt madal, siis huvipärast saatsin talle otse mobliest maili, paludes ainult saata mulle auto kohta rohkem infot ja pilte, muud ostuhuvi üles ei näidanud.

Ei läinud poolt tundigi, kui oli postkastis järgmine vastus:

Hello First of all you must know that right now Im located in Dumfries, United Kingdom due to my job and the car will be shipped from here. It is very difficult for me to drive the car with the steering wheel on the left side in United Kingdom, so I`m forced to sell it. I bought this car while I was working in Italy, now I am back to United Kingdom and I want to sell it. The car it is registered in Italy, has all papers written in italian. The car is in perfect condition inside and outside as well. Never involved in any accidents, no scratches and always garage keep. I never smoke in it and i want to sell it to a serious person who will take very good care of it. The car have the steering wheel on the left side. It will come with a clear title, bill of sale signed by me as well and all the papers (including the original manuals and keys) that you will need to register it under your name. If you decide to buy my car I can arrange the delivery to your country and a 5 days inpsection period. I would like to inform you that we will use an International Shipping Company for insurance. In United Kingdom this shipping company is very popular and trust worthy. Let me know if you agree and I will provide you all details regarding shipment and payment. Waiting for your answer! Best regards!

Tegelikult ju ühelegi minu küsimusele ei vastatud ja loomulikult ei saadetud ka ühtegi pilti. Kirjutasin siis lühidalt uuesti, et palun saatke autost veel pilte ja varustuse nimekiri.
Tuli uus vastus Big Grin

Hello, The car is located in Dumfries, UK, the total price for the car including shipping taxes is XXXX Eur, I will leave the car under the custody of the company, they will handle the payment and shipment, The shipper will notify you about payment details and shipping arrangements, you will have to send the warranty deposit to them (50%), when the car will arrive at your destination the inspection period will begin. In these 5 days you can test drive the car and if by any chance the car will not be as you expect you can return it and you will be refunded in total. The shipper will pick it up and return it to UK, if your decision will be positive you can sign the sale papers and the shipping company will send me the money for the car. I hope you understand the procedure and if you agree we can start by sending me your name and address to start the shipping process. Phone: 00447438993695 Thanks

Iseenesest tundub skeem väga lihtne. Proovitakse huviliselt varastada pool auto maksumusest.
Kuna konkreetse auto mudeli kohta tegelikult ühtegi täpset kirjeldust pole, siis ilmselt on tegemist juba varem kokku kirjutatud tekstiga, mis sobiks vastamiseks ükskõik millisele kuulutusele.
Soovitan olla ettevaatlik kõigil.
Vasta
#13

(15-06-2011, 22:58 PM)supp Kirjutas:  vahet pole mis riigis, aga isegi suvalise maksta 500euristes - no, anna andeks aga natuke peab ikka pea ka jagama, see on oma lollus, mul lasnas käivad ka inimesed aegaajalt 500.- maksmas, tuttavalt näolt võtan muidugi vastu, aga suvalise inimesele (olenematta kes ta on), annan paldiski mnt asukoha
ps tulge mõistusele, kes see loll on kes sellises rahas maksab peale mustlase või mingi aferisti

Nunuu ... siis on sinuga lihtne ja ma sinu kliendiks ei tule Wink

Siiani maksnud 500-tega ja kunagi sai ka makstud 1000-ga, alati on vastu võetud ja kunagi pole kiunumist olnud.

Dad.
Vasta
#14

(16-06-2011, 22:04 PM)dad Kirjutas:  Siiani maksnud 500-tega ja kunagi sai ka makstud 1000-ga, alati on vastu võetud ja kunagi pole kiunumist olnud.

Dad.
1000-ga? Osav pensionäride-hajameelsete õnge tõmbamise nipp?
Vasta
#15

Mõningad aastad tagasi oli eurorahana kasutusel ka 1000 eurosed. Elades Saksamaal, olen saanud palka 1000 eurostena kontorist.
Vasta
#16

(16-06-2011, 22:57 PM)urmet48 Kirjutas:  Mõningad aastad tagasi oli eurorahana kasutusel ka 1000 eurosed. Elades Saksamaal, olen saanud palka 1000 eurostena kontorist.

???

Mäletan, kui Soome läks eurole üle ja seal levitati europrospekte jms. 1000-eurone ei tule nagu meelde? Ja kuna erinevatel eurokupüüridel on kujutet erinevad arhitektuuristiile nende kasutamise järjekorras, siis kui 500sel on modernne arhitektuur, mis siis edasi oleks?

Varem ei saa see olla olnud, sest Soome oli esimene liituja, st ta kuulus nende riikide hulka, kus euro algselt käibele võeti.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#17

(16-06-2011, 23:06 PM)valdo Kirjutas:  [quote='urmet48' pid='265029' dateline='1308254220']
Mõningad aastad tagasi oli eurorahana kasutusel ka 1000 eurosed. Elades Saksamaal, olen saanud palka 1000 eurostena kontorist.

Ma olen küll netiotsingus nõrk, aga suudab keegi Euroopa keskpanga lehelt mulle legaalset 1000€-st näidata?
http://www.ecb.int/euro/html/eurocoins.en.html
Google annab muideks 1000 eurole väga huvitavaid vastuseid. Ka pildiga...

Teemasse:
Auto24.ee-s on mitu lehekülge erinevatest skeemidest.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne