Stiga Park raider.
#21

Piltide järgi väga hull ei tundu! Põhjus miks nii on läinud, on see, et masinaga on pikemat aega (piisab mõnest minutist) töötatud järsema kallaku peal või on lihtsalt liiga vähe õli sees olnud.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#22

Oskab keegi aidata, kes tegeleks eespool nimetatud hädalise mootoriploki puurimisega Lõuna Eestis? Ise tean kahte kohta. Estre kõrval oli veel mõni aasta tagasi üks eraldi väiksem hoone, kus tegeleti puurimisega. Kodanik Sulasepp askeldas seal. Käisin aga täna seal. Ruum pime ja uksed kinni. Ühtegi hingelist ka ei näinud, kellelt küsida. Kas asi on veel toimiv seal?
Veel käisin Astromotos, aga seal mingi mees uksepeal vaatas seda plokki ja ütles, et tõenäoliselt ei saa teha. Puurija meest ennast kohal polnud, soovitati mingil teisel päeval tagasi tulla.
Ühesõnaga nukker seis tundub olevat sellega.
Tuleb vist ikkagi uue jaoks raha korjama hakata.
Mis vahe on Briggsi mootori mudelitel Powerbuilt, Intek ja Vanguard? Või vaadata hoopiski Kohleri poole?
Kui võimas oleks mõistlik üldse sellele raiderile peale panna? Niidudekk võtab 110cm laialt ja on kinnise korpusega- multser tüüpi.
Vasta
#23

Siis on sinu masin põhimõtteliselt täpselt sama sugune olnud, minu Park on ka 12,5 B&S mootoriga. Kui sul teravõlil ja sellel pukil mdagi viga pole, siis miks sa ta uue ostad? Minul läks just parempoolne teravõll puruks, st vlants lendas otsast ära. Uus maksis Reginettist Lõunakeskuses tellides 49€, esmaspäevall sain kätte ja eile panin külge, töötab nagu mühin. hammasrihma rihmarattad on jah plastikust sellel, ptüi ptüi ptüi, aga minu omal on need küll nagu uued ja see masin saab ikka kõvasti vatti igasuguse keerulise maastiku peal.
Hoonimisest ei teagi hetkel kedagi rohkem soovitada, ise teadsin neidsamu kohti, aga pole ammu midagi teha vaja olnud.
Kohler mootor on tõesti väga hea, mul on ta YardMani peal, 16,5 hp oma ja on tõesti üli töökindel, pluss see, et ta on sundõlitusega. Iseasi, kas Kohler Stigale aiste vahele istub, kas rihmad saab õigesti paikka jms probleemid, kuid eks väikese ehitamise käigus saab kõik paikka ja liikuma panna.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#24

mul tööaeg praegu ja surfan netis. Smile
leia oma varudest 1:1 90 kraadi nurkreduktor ja osta tutikas horisontaalvõlliga kone.
täiesti hämmastavaid asju müüakse. tutikad pakendis ja garantiiga igasugu erinevad koned (diislid mõistagi, juba kasutajanime järgi mulle hingelähedased) vahemikus nii 8-12 hobust massavad üldjuhul 300 pluss kopikad euri.
masendav, sama raha eest pakkus stokker mulle silindrikaant.
Vasta
#25

(07-07-2011, 08:28 AM)saarrand Kirjutas:  Kui sul teravõlil ja sellel pukil mdagi viga pole, siis miks sa ta uue ostad? Kohler mootor on tõesti väga hea, mul on ta YardMani peal, 16,5 hp oma ja on tõesti üli töökindel, pluss see, et ta on sundõlitusega. Iseasi, kas Kohler Stigale aiste vahele istub, kas rihmad saab õigesti paikka jms probleemid, kuid eks väikese ehitamise käigus saab kõik paikka ja liikuma panna.

Ühel teravõllil on liistusoone ära kulutanud. Keevitasin täna selle täis ja treisin ära. Nüüd vaja otsida keegi, kes uue soone freesiks. Sellega nüüd korras.
Kohleril võll ja kinnitusaugud samad. Ainult summuti väljund peaks teise koha peal olema. Nii et toru tuleks ainult uus teha.
Kas Yardmanil peal samuti Courage seeria mootor?

(07-07-2011, 12:52 PM)diesel Kirjutas:  täiesti hämmastavaid asju müüakse. tutikad pakendis ja garantiiga igasugu erinevad koned (diislid mõistagi, juba kasutajanime järgi mulle hingelähedased) vahemikus nii 8-12 hobust massavad üldjuhul 300 pluss kopikad euri.

Kust sa nii odavaid mootoreid näed? Odavaim diisel Hortuluses 800.-
Diisel oleks ilmselt hea küll. Kütusekulu ühe potiga olematu.
Kahju, et hiinlased veel vertikaalvõlliga 15hj mootoreid järgi ei tee. Horisontaalvõlliga täitsa olemas, aga vertikaali ei ole veel kusagi näinud müügis.

Täna sain jälle mootorit aega vaadata ja avastasin sellise asja. Kuigi väntvõlli balansiiri raskuse saaled tundusid korras olevat, siis ometigi see nii pole. Panin selle raskuste kupatuse väntvõlli külge ja kõva lõtk on saaledes sees. Juba silmaga pildilt vaadates näha seda vahet. Käevahel raputades koliseb kõvasti. Ilmselt sealt see kolin mul tuligi. Muidu kepsul endal lõtku ei tundu, kasutades meetodit, silm on sirkel, nina vinkel ja ...
Neid balansiiri saalesid vist eraldi ei müüda ka. Huvitav, et selline lahendus on välja mõeldud. Kas siis ainult teisele poole raskuse valamisest ei ole piisanud, et kaalujaotus oleks paigas.
Kokkuvõtteks remontida seda mootorit mõtetu. Lähen uurin Stokkerist mõnipäev, palju tihendite komplekt maksab. Kui väga hull pole, siis kokku tagasi ja jookseb vast selle hooaja lõpuni ära. Õlikulu ka väga hull polnud, kuskil 2-3 liitri bensiini kohta läks karterisse kriipsuvahe õliRolleyes.




Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#26

mainisin 90 kraadi reduktorit just seepärast, et odavalt müüdavad asjandused on horisontaalvõlliga. google abiks, leidsin saksamaalt. ja näiteks sama malli kone aga pisema, 5,5 hj sai 49 eur eest. tutika diisli.
mul tärkas vallatu mõte teha mingi mitmeteraline niiduk, nii, et iga tera ajab oma kone ringi.
arusaamatud hinnad. 9 euri eest hobujõud ja tutikas kone.
Vasta
#27

Minu YardManil on peal jah Kohler Courage mootor, vist kas 15,5 või 16,5hp. See mootor naljalt hätta ei jää ka suure rohuga! Kui Kohleri kuskilt kätte saad, siis soovitan julgelt. Ainult, et vaata, kui kuskilt kasutatud mootorit otsid, siis et sa ei saaks kogemata mootorit, milel karterikaane poldid on lahti jooksnud ja mõrad blokil sees on. 2006 aasta vist oli see, kui oli üks partii selliseid mootoreid, kõik juhtumid vahetati garantiiajal välja, mis siis katki läksid. Sellise veaga Kohler mootorid olid ainult YardMani-del peal ja nad on traktori raami suhtes natukene diagonaalis peal. See jutt siis lihtsalt infoks, kui vana mootorit kuskilt otsid/leiad!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#28

(07-07-2011, 18:23 PM)meli666 Kirjutas:  
(07-07-2011, 08:28 AM)saarrand Kirjutas:  Kui sul teravõlil ja sellel pukil mdagi viga pole, siis miks sa ta uue ostad? Kohler mootor on tõesti väga hea, mul on ta YardMani peal, 16,5 hp oma ja on tõesti üli töökindel, pluss see, et ta on sundõlitusega. Iseasi, kas Kohler Stigale aiste vahele istub, kas rihmad saab õigesti paikka jms probleemid, kuid eks väikese ehitamise käigus saab kõik paikka ja liikuma panna.

Ühel teravõllil on liistusoone ära kulutanud. Keevitasin täna selle täis ja treisin ära. Nüüd vaja otsida keegi, kes uue soone freesiks. Sellega nüüd korras.
Estmotorist väideti, et Kohleril kinnitusaugud ja võll täpselt sama. Ainult summuti väljund pidi teise koha peal olema. Nii et toru tuleks ainult uus teha.
Kas Yardmanil peal samuti Courage seeria mootor?

(07-07-2011, 12:52 PM)diesel Kirjutas:  täiesti hämmastavaid asju müüakse. tutikad pakendis ja garantiiga igasugu erinevad koned (diislid mõistagi, juba kasutajanime järgi mulle hingelähedased) vahemikus nii 8-12 hobust massavad üldjuhul 300 pluss kopikad euri.

Kust sa nii odavaid mootoreid näed? Odavaim diisel Hortuluses 800.-
Diisel oleks ilmselt hea küll. Kütusekulu ühe potiga olematu.
Mul onupoeg hakkas ka see kevad endale raiderit ehitama. Sai kuskilt Bobcati 3 silindrilise diiselmootori, need rataste hüdrovärgid jms. Pidi tulema nullpöörde masin, kuna originaaliski on see võimeline keerama ennast kanna peal ümber. Iseasi, palju murust pärast järgi jääb.
Peaks uurima minema mõnipäev, kuidas tal asi edeneb.
Mul tegelikult ka üks korralik T25 mootor seisab kuuriall. Võiks sellegi peale panna, aga raami, käigukasti jms peaks asendama oluliselt tummisema materjaliga. Muidu niitsin siin T25 heina ja vaatasin, et isegi sellel kahe poti peale kütusekulu mõistlik. Tunni aja peale läheb kuskil suts üle 2 liitri kütet.
Kahju, et hiinlased veel vertikaalvõlliga 15hj mootoreid järgi ei tee. Horisontaalvõlliga täitsa olemas, aga vertikaali ei ole veel kusagi näinud müügis.

Täna sain jälle mootorit aega vaadata ja avastasin sellise asja. Kuigi väntvõlli balansiiri raskuse saaled tundusid korras olevat, siis ometigi see nii pole. Panin selle raskuste kupatuse väntvõlli külge ja kõva lõtk on saaledes sees. Juba silmaga pildilt vaadates näha seda vahet. Käevahel raputades koliseb kõvasti. Ilmselt sealt see kolin mul tuligi. Muidu kepsul endal lõtku ei tundu, kasutades meetodit, silm on sirkel, nina vinkel ja ...
Neid balansiiri saalesid vist eraldi ei müüda ka. Huvitav, et selline lahendus on välja mõeldud. Kas siis ainult teisele poole raskuse valamisest ei ole piisanud, et kaalujaotus oleks paigas.
Kokkuvõtteks remontida seda mootorit mõtetu. Lähen uurin Stokkerist mõnipäev, palju tihendite komplekt maksab. Kui väga hull pole, siis kokku tagasi ja jookseb vast selle hooaja lõpuni ära. Õlikulu ka väga hull polnud, kuskil 2-3 liitri bensiini kohta läks karterisse kriipsuvahe õliRolleyes.

Need vastukaalu puksid on juba tehasest küllaltki suure lõtkuga tehtud, sest muidu ei pääse sinna õli vahele.
0,5mm kõtkuga on selline mootor veel käinud ja on ka raskuse avadesse pronkspukse tehtud.
Kõvemad treialid on ka vända pinna siledaks freesinud ja poltidega samasugused raskused teinud nagu vene traktoritel.
Mina vahetaks ära kolvirõngad, ajaks silindri hooniga üle, kontrolliks klapivahed ja karteri tuulutusklapi ning paneks mootori kokku tagasi.
Mootoriõli võiks samuti olla õhkjahutusega mootorile kohane.
Näiteks 15w50-60 või suvel ka SAE 50.
Sellest väheneb õlikulu kindlasti mõistlikuse piiridesse ja lõtkuga asjad ei kolise.
Vasta
#29

(08-07-2011, 09:32 AM)2715 Kirjutas:  Mina vahetaks ära kolvirõngad, ajaks silindri hooniga üle, kontrolliks klapivahed ja karteri tuulutusklapi ning paneks mootori kokku tagasi.

Üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata, aga kas hooniga on ka võimalik siis niipalju lihvida, et triibud silindri seintelt kaoks? Kui kolb sama jätta, kas siis lõtk liiga suureks ei jää? Kas rõngad peaks siis tellima standardmõõdus või esimese remondi omad? Originaalidega jääb lukupilu äkki peale hoonimist liiga suureks.
Mis seal karteri tuulutusklapi juures on vaja kontrollida?

Vasta
#30

Hoonida pole seal midagi-uued rõngad hoonivad ise.Võid ka lisada mõnd õlilisandit.Ise kasutan KleenFlo lisandit kulunud mootoritel.Täpset nime peast ei mäleta,kui pakub huvi siis küsi.
Vasta
#31

(08-07-2011, 17:57 PM)meli666 Kirjutas:  Üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata, aga kas hooniga on ka võimalik siis niipalju lihvida, et triibud silindri seintelt kaoks? Kui kolb sama jätta, kas siis lõtk liiga suureks ei jää? Kas rõngad peaks siis tellima standardmõõdus või esimese remondi omad? Originaalidega jääb lukupilu äkki peale hoonimist liiga suureks.
Mis seal karteri tuulutusklapi juures on vaja kontrollida?

Hooniga ajad lihtsalt teravaid tippe siledamaks, et kiiremini sisse töötaks.
Loomulikult ei keela keegi ka uut remontkolbi kasutada ja üle puurida.
Puurib normaalse hinnaga näiteks Jüri Vana-koiolast tel 5094463.
Kui aga teha majanduslik arvutus, siis uue kolvi raha eest saab osta niipalju õli, et sellest jätkub selle masina eluea lõpuni.
Mingil juhul ei tohi panna puurimata silindrisse remontrõngaid, sest need jäävad toetama ainult otstega ja keskelt ning nende sissetöötamist ei jõuagi ära oodata.Erandiks oleks ehk laialisuruva vedruga õlirõngas.
Lõtk vaevalt liiga suur jääb, sest tegemist on aeglasekäigulise mootoriga.
Tuulutusklapp laseb kolvi allaliikumisel karterigaasi välja ja ülesliikumisel jääb karterisse vaakum ja kui see normaalselt ei sulgu või pesale kinni kleepub,siis läheb õlikulu ülisuureks sest karteris ei püsi alarõhk.
Vasta
#32

(07-07-2011, 19:39 PM)diesel Kirjutas:  mainisin 90 kraadi reduktorit just seepärast, et odavalt müüdavad asjandused on horisontaalvõlliga. google abiks, leidsin saksamaalt. ja näiteks sama malli kone aga pisema, 5,5 hj sai 49 eur eest. tutika diisli.
mul tärkas vallatu mõte teha mingi mitmeteraline niiduk, nii, et iga tera ajab oma kone ringi.
arusaamatud hinnad. 9 euri eest hobujõud ja tutikas kone.
Äkki avaldad ka veebilehe kust leidsid sellised hinnad. Hakkas ennastki huvitama selline väike diisel, kuid google piinamisest ei olnud tolku eriti. Tavaliselt hindu ei ole või kogused 30+ tükki.

Vasta
#33

ma ei salvestand omale. a kindlasti oli miskit saksa eebai-s ja säält sai veel edasi otsitud müüjate omi lehti.
Vasta
#34

Kui jutt tellimisele läks, siis amerikaanide enda maal Ebays ikka mootorid juppmaad odavamad. Näiteks Kohler 15hp 403-.USD.
Kurss vist oli 1,4, ehk siis 289.-Eur.
On kellelgi kogemusi Ebays tellimisega? Palju umbes saatmise maksumus sellise mootori puhul Eestisse läheks?
Veel häda sellega, et kõik vist ei saada ka kaupa ülemailmselt.
Näiteks see: http://cgi.ebay.com/15hp-Kohler-Vert-Eng...1e64e28345
Vasta
#35

usa puhul kasuta kedagi, kel on my us aadress olemas ja siis orgunni transa kellegagi, kes konteineris miskit toob. arvesta ajakuluga, mõningase rahakuluga ja siin kohapeal toll pluss käive pluss veel miskit.
jämeda rusikareeglina korruta usa hind kahega, selle summaga saad siin asja kätte.
eu-st ostes tulevad koned igatahes soodsamalt kätte, lisaks boonusena ei lisandu makse ja enamus müüjaid soostuvad ka otse siia saatma. alternatiivina liigub kasvõi eestlastest rekkajuhte sadadega iga päe euroopas. kellegiga ikka viimses hädas kaubale saad.
Vasta
#36

Võtsin käigukasti ka laiali, kuna mõtlesin, et kui kaks mootorit juba läbi aetud masina peal, siis äkki see hakkab ka omadega õhtule saama.
Esimese asjana mahavõttes torkas silma, et rattavõlle on keegi relakaga lühemaks teinud. Ilmselt on sobitatud millalgi mingi teine kast alla. Käigukastil on see tagurpidi niitmise anduri koht olemas küll, aga sinna ei ole puuritud ava sisse ega keermestatud. Näha ainult valatud koht. Tegu on mingi vanema tüübi kastiga, kuna leidsin sellise kuupäeva pealt: 10.8.1987.
Õnneks vaade, mis seest avanes, midagi hullu polnud. Hammasrattad kõik ilusad, samuti sisenuudid. Pronkspuksidel õrn lõtk on, aga ilmselt väga täpsed nad olla ei saagi, kuna tavott ei roni muidu vahele.
Ainukese asjana panin sellele käigukasti sisse tuleva rihmaratta võllil olevale koonushammasrattale ühe peilipleki alla, kuna lõtk oli nagu natuke suur ennem.
Ilmselt ka seetõttu ta nii heas korras on, et eelmine omanik on asja ära jaganud. Originaalis sees olev tavott kivistub mõne aja pärast ja jääb seinte külge. Selle vältimiseks on puuritud auk korpusesse ja määrdenipli abil on löödud siis sisse vedelamat.
Sellel muidugi see miinus, et kuna tihendeid pole, siis immitseb pukside vahelt õli välja ka.
Lasin siis survepesuriga asjad vanast õlist kõik puhtaks ja panin kasti kokku tagasi. Käigukasti määrdeks segasin Liqui Moly käigukastiõlist ja mingist Addinoli tavotist sellise vaevalt voolava tsömmi kokku.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#37

Jupp aega vaevab üks küsimus. Kas sellise murupõkaga käru ka kannataks vedada. Mõtlen just MF 70 käru, lõhutuid puid läheb sinna peale umbes pool rummi. Või tapab käigukasti ära ja käru vedamiseks peaks olema ikkagi motoblokk.


Vasta
#38

seukse mehhaanilise kastiga veovõimet ei mõista kommenteerida.
kas tal uuena müües lisavarustuseks käru ei pakutud?
kui pakuti siis võiks vast suht julgelt veidi sikutada.
minu bs on hüdroveoga ja seda olen küll ullult retsinud, reipalt üle tonnise käruga hoolega ringi sõitnud. tagasild erilisi väsimise märke pole senini näidanud.
Vasta
#39

Mina olen ka oma YardMan-iga vedanud haakes palju MF-i käru ja seda just puude vedamise juures. kannatab küll, aga loomulikult tuleb ikka arvestada, et murutraktor on kergekene ja ei suuda meeletuid koormaid liigutada juba oma massi tõttu.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#40

(25-08-2011, 09:09 AM)saarrand Kirjutas:  Kannatab küll, aga loomulikult tuleb ikka arvestada, et murutraktor on kergekene ja ei suuda meeletuid koormaid liigutada juba oma massi tõttu.

Tegelikult kui vaadata masse, siis raider pea kaks korda raskem, kui vene MB1. Lisaks niipalju, kui sain peale ostmist raideriga toimetada, siis ütleks, et ta on ka päris hea ronija mäkke. MB1 oma esiveoga aga seevastu võtab suht kergesti tõusul kaapima. Raideril lihtsalt see eelis, et tagasild vedav ja mäkketõusul langeb raskus sellele. Tagurpidi mäest üles saada aga jällegi suht nutune võrreldes motoblokiga, aga üldjuhul on vaja just esipidi liikuda mägedest üles, mitte tagurpidi.
Käru vedamise kohta tekkiski küsimus seepärast, et plaanis MB1 motoblokid kõik maha müüa. Saadud raha eest saaks teha raideri korralikult korda ja vaadata ette talle lumepuhuri. Oleks üks korralik, kompaktne, mugavalt kasutatav masin, millega saaks muru niita, käru vedada ja lund puhuda. Praegu pool kuuritäit masinaid ja ikkagi nagu midagi puudus. Mõlemate masinate alla raha ka mõtet tampida pole ja kollektsioone tekitada, eelarve niigi juba mitmeid kordi lõhki kärisenud selle tehnika ostuga.
Sain minagi täna kõne Stokkerist ja olevat tihendid kohal. Eks peab ka järgi minema, kuigi salamisi juba lootsin, et neid ei tulekski, kuna vana mootorit enam remontima ei hakka.
Ei teagi, mis selle vana mootoriga peale hakata. Kas on tal veel mingit väärtus? Starterist vast mõni huvituks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne