vanajalgrattaparaad 9. juulil Paides - tule osalema ja vaatama!
#1

9. juulil (laupäeval) toimub Paides läbiviidavate Kreisilinnapäevade raames Eesti Jalgrattamuuseumi korraldatud esimene vanajalgrattaparaad. Paraad on ühitatud Paide Kogukonnakeskuse poolt rajatud Welopargi avamisega.

Osavõtt nii pealtvaatajana kui ka osalejana on vaba. St paraadil on oma jalgrattaga oodatud sõitma kõik, kes tunnevad, et nende jalgratas kuulub mingit pidi vanajalgratta või uunikumi staatusesse.

Koguneme kell 10.30 Paides Kogukonnakeskuse hoovis Tallinna tn 9. Orienteeruvalt kell 11 alustame sealt paraadi läbi Paide, kus teeme Keskväljakul (ajaloolisel Raekoja platsil) rahva ees väikese peatuse. Paraadi lõppedes jäävad ajaloolised paraadil osalenud jalgrattad Kogukonnakeskuse hoovi rahvale vaadata.

Täiendav teave - http://weissenstein.blogspot.com/2011/06...aevad.html

Kui Teil on vanaaegne jalgratas, siis tulge kindlasti paraadil osalema - vahet pole, kas sõidate sellega iga päev, pühapäeviti või hoiate seda muuseumieksponaadina. Samuti ei ole vahet, kas see on säilinud algseisus, restaureeritud või sõitmiseks kohandatud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

(30-06-2011, 14:56 PM)valdo Kirjutas:  Paraadi lõppedes jäävad ajaloolised paraadil osalenud jalgrattad Kogukonnakeskuse hoovi rahvale vaadata.
Kui kauaks jalameheks jääma peab?
Vasta
#3

(30-06-2011, 14:56 PM)valdo Kirjutas:  Osavõtt nii pealtvaatajana kui ka osalejana on vaba. St paraadil on oma jalgrattaga oodatud sõitma kõik, kes tunnevad, et nende jalgratas kuulub mingit pidi vanajalgratta või uunikumi staatusesse.


Vabandust, et lolli küsimuse esitan, aga mis üritusega siis ikkagi tegu on, kes seda korraldab ja millistele ratastele see paraad siis ikkagi mõeldud on?

Siit saab lugeda, et tegu on Eesti Jalgrattamuuseumi korraldatud esimese vanajalgrattaparaadiga ja räägitakse uunikumistaatusest jne.

Weissensteini kodulehelt, et toimuvad Paide Kreisi- ja welopäevad mille raames ka Welopargi avamine ja veloparaad:
Welopark on kavas nüüd vähemalt kümne restaureeritud ja “tuunitud” rattaga avada 9. juulil, Paide Paepäevade ajal.
Welopargi avamisele tuleb appi ka Valdo Praust oma rikkaliku restaureeritud rattapargiga. Toimub ühine rattaparaad.

Koguneme kell 10.30 kogukonnakeskuse hoovis (Tallinna tn 9), paraad algab kell 11 sealtsamast ning toimub läbi Paide linna (Tallinna 9, Lai tn, Ristiku, Pärnu tn), olulise vahepeatusega keskväljakul (u kell 11.30), kus keset turumelu ettevõtmist veidi tutvustatakse. Sealt sõidame tagasi kogukonnakeskuse hoovi, kus saab lähemalt näha Valdo Prausti rattakollektsiooni ning vaadata-proovida laenutamiseks valmistatud Welopargi welosid.

Et kas tegu on siis vanajalgrattaüritusega või Welopargi tutvustus ja avamispeoga, mille raames ka ühe erakogu näitus toimub?

P.S. enne, kui mind kividega loopima hakatakse, siis mainin juurde, et antud küsimuse püstitus ei ole pahatahtlik vaid esitatud sellepärast, et toimuva ürituse iseloomust natukene täpsemalt aru saada, et kui otsustada kohale tulla, siis teaks ka millega oleks seda kõige sobilikum teha.



Vasta
#4

Pole küll volitatud vastama ja jutt on mitteametlik...ja ei viitsi kuuma ilmaga kiva koopima hakata, aga peab! Toungue
Küsimus oli

Et kas tegu on siis vanajalgrattaüritusega või Welopargi tutvustus ja avamispeoga, mille raames ka ühe erakogu näitus toimub?

Pakun, et tegu ei ole vanajalgrattaüritusega, tegu on ikkagi kohalike Crazy-päevade raames toimuva Welo(pargi) alaüritusega mille sees omakorda toimub ka MTÜ Eesti Jalgrattamuuseumi poolt takkautsitatav edevuseparaad mis omakorda toimub Welopargi rongikäigu ja muu ürituse sees.
Ehk siis nagu see suurem maakera, mis tavalise planeedi Maa sisemuses on!

Aga eks teemaalgataja lisab ka tõese versiooni, antud nägemus on minu isiklikust nägemuste erakogu paremikust pärinev!
(katsun ise ka mingi loguga kohale kolistada, mõne ülimasslevinud, väga ilusa asjaga...). Nalja saab, tuleb muidugi ise teha, ega muidu ei saa ka!









Vasta
#5

Oldmoped võtku Monark? Klassifitseerub ju kilda "hästi restaureeritud vanajalgratas" ja selle nüansiga, et teist sarnast suure tõenäosusega ei kohta, erinevalt rigades-pezadest-minskitest.

Ise kavatsen hommikuse Tallinn-Türjandi rongi pealt maha astuda ja omal käigul Paidesse minna ja vaadata, mis toimub. Kassil avaneb siis võimalus "Pofaboriga" joonele panna.
Vasta
#6

(01-07-2011, 11:28 AM)Soobel Kirjutas:  Ise kavatsen hommikuse Tallinn-Türjandi rongi pealt maha astuda ja omal käigul Paidesse minna ja vaadata, mis toimub. Kassil avaneb siis võimalus "Pofaboriga" joonele panna.
Kas see raudtee remont on juba lõppenud?
Vasta
#7

Ei ole raudteeremont lõppenud. Seepärast on rong Tallinn-Türjandi, et tal on küljes küll silt "Viljandi" aga ta lõpetab Türil. Sealt edasi sõidavad bussid, kuhu ratast kaasa ei saa võtta.

Mis polegi oluline, kuna rongist pole niikuinii kaugemale, kui Türile, asja. Paidesse on Türilt 12km väga head kergeliiklusteed.
Vasta
#8

(01-07-2011, 11:28 AM)Soobel Kirjutas:  Ise kavatsen hommikuse Tallinn-Türjandi rongi pealt maha astuda ja omal käigul Paidesse minna ja vaadata, mis toimub. Kassil avaneb siis võimalus "Pofaboriga" joonele panna.

A ei, siis ma ei tule! Toungue

Vasta
#9

Ei teadnudki, et kaslased kärplasi kardavad
Vasta
#10

Järjest põnevamaks kisub - paide kultuurikeskuse lehe ja Puhkaeestis lehe andmetel on tegu hoopis Paide Paepäevadega

http://www.paidekultuurikeskus.ee

Äkki peaks ise ka koos paari sõbraga omale plaani võtma sinna näiteks kaabud peas kohale minna - siis saaks selle kuskil ka kaabukandjate ühingu üritusena välja reklaamida.
Vasta
#11

(05-07-2011, 01:19 AM)oldmoped Kirjutas:  Järjest põnevamaks kisub - paide kultuurikeskuse lehe ja Puhkaeestis lehe andmetel on tegu hoopis Paide Paepäevadega

http://www.paidekultuurikeskus.ee



Äkki peaks ise ka koos paari sõbraga omale plaani võtma sinna näiteks kaabud peas kohale minna - siis saaks selle kuskil ka kaabukandjate ühingu üritusena välja reklaamida.

Jah, on hullud päevad Paides. Üritusi igasuguseid. Kaunima kassi valimised ja mis seal kõik on..., nii et "pole lihtsalt jooming, vaid üritus" (nagu üks endine töökaaslane tavatses lausuda). ...et tasub tulla või minna, need paar jalgratast on seal nagu liivatera paekivi hunnikus.

Kaabu teatavasti ongi vanajalgratturi pidulik peakate, seda kindlasti, aga tuleb sinna ka naisterahvaid, nii et sellised seksistlikud ja feministe ärritavad reklaamimõtted tasuks oma teada hoida, see pole mingi "voolutransformaatori teema", siin tuleb olla poliitiliselt korrektne, ma arvan...Rolleyes

Vasta
#12

(01-07-2011, 01:44 AM)oldmoped Kirjutas:  mis üritusega siis ikkagi tegu on, kes seda korraldab ja millistele ratastele see paraad siis ikkagi mõeldud on?

Tegemist on MTÜ Eesti Jalgrattamuuseum korraldatava vanajalgrattaparaadiga, mis puhtpragmaatilistel põhjustel korraldatakse teiste suuremate ürituste raames (Paide Paepäevad, Paide Kreisilinnapäevad) ja on ühitatud ühe teise sarnase üritusega (Paide Kogukonnakeskuse Velopargi avamine). Vt ka http://www.paidekultuurikeskus.ee/

Paraadil on osalema oodatud KÕIK vanajalgrattad ja nende omanikud. Kriteerium on sealjuures üks - kui rattaomanik tunneb, et tema sõiduriist pole kaasaegne, vaid kuulub vanajalgratta kategooriasse. Loomulikult on erinevatel tegijatel oma meelis-ajastu ja stiil - kui minu lemmikuks on kõik see, mis on valmistatud enne 1940ndaid aastaid, siis mõne lemmikperiood võib olla nt 1970-80ndad või hoopiski sportrattad, lastejalgrattad vms. Selline mitmekesisus kaunistabki üritust.

(01-07-2011, 01:44 AM)oldmoped Kirjutas:  ... kus saab lähemalt näha Valdo Prausti rattakollektsiooni ning vaadata-proovida laenutamiseks valmistatud Welopargi welosid.

Et kas tegu on siis vanajalgrattaüritusega või Welopargi tutvustus ja avamispeoga, mille raames ka ühe erakogu näitus toimub?

Alates vanatehnikaliikumise algusest Eestis (1970ndatest) on olnud heaks tavaks, et igaüks, kes on mingi vanasõiduki vähegi vaadatavasse konditsiooni viinud, püüab sellega paraadi(de)l osaleda. Kui kellelgi on MITU niisugust vanasõidukit, siis on ta tulnud paraadile oma lemmikuga ja pannud võimaluse korral teise sõiduki (teiste sõidukite) rooli oma tuttava, perekonnaliikme jne. Ikka põhjusel, et vanatehnikat rohkem välja tuua.

Ka praeguse paraadiga on seda tava mõistlik jätkata. Ehk siis - kellel on mitu vanajalgratast, mis kõik on mingis vaadatavas konditsioonis ja võimelised liikuma, võib tulla mitme rattaga (muidugi eeldusel, et kedagi on panna teise jalgratta sadulasse). Väike improviseeritud näitus pannakse Paide Kogukonnakeskuse hoovis üles paraadil osalenud ratastest. Improviseeritud seepärast, et näituse kujundus on üli-minimalistlik - lihtsalt paneme paraadil osalenud rattad Kogukonnakeskuse hoovi seinte äärde vaatamiseks välja.

Mis puudutab minu erakogu, siis selle varasem paremik (50 vähem või rohkem restaureeritud ratast) on üldsusele vaatamiseks jätkuvalt väljas Palmse mõisa tõllakuuris ning Paide paraadil ei osale. Samas olen vahepeal valmis saanud mõne uue ratta ning ka kõik enam-vähem vaadata kannatavad asjad ei läinud sugugi Palmse näitusele. Seega kavatsen ka mina panna paraadile välja mitu vanajalgratast (st osakese minu erakogust).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

(05-07-2011, 10:13 AM)valdo Kirjutas:  Paraadil on osalema oodatud KÕIK vanajalgrattad ja nende omanikud. Kriteerium on sealjuures üks - kui rattaomanik tunneb, et tema sõiduriist pole kaasaegne, vaid kuulub vanajalgratta kategooriasse.

Palun ära võta mu pisikest norimist isiklikult ja halvana (ja päriselt on sellest ju kasu ka - hoiab foorumi teema kuuma ja siis ju ka vaatajaid ja ehk ka osalejaid rohkem).

Asi lihtsalt selles et sõna vana on olemas ainult siinses foorumiteemas ja Sinu FB lehel. Kõigis ametlikes infokanalites on tegu lihtsalt jalgrattaparaadiga ja sellest "pole kaasaegne" kriteeriumist pole kuulnud ka ükski paide kohalik vokitallaja.

Vasta
#14

(05-07-2011, 19:18 PM)oldmoped Kirjutas:  Asi lihtsalt selles et sõna vana on olemas ainult siinses foorumiteemas ja Sinu FB lehel. Kõigis ametlikes infokanalites on tegu lihtsalt jalgrattaparaadiga ja sellest "pole kaasaegne" kriteeriumist pole kuulnud ka ükski paide kohalik vokitallaja.

Eks sellega on niisugune lugu, et paraad toimub kahasse teiste üritustega - Paepäevad, Kreisilinna päevad ning sealse kohaliku velopargi avamine. Nii oli seda võrratult lihtsam korraldada.

Ütleksime siis nii, et vanajalgrattaparaad toimub koos velopargi avamise rattaparaadiga - kellel on vanaaegne jalgratas, see tunneb enda vanajalgrattaparaadil osalejana, kel uuem jalgratas, see velopargi avamise paraadil osalejana Smile


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#15

No näete, läheb lihtsamaks! Lihtsalt enesetunde küsimus, kes tunneb, et osaleb vanaratta paraadil, kes tunneb, et on Napoleon...lihtne värk!
Ja kellel on kiva taskus loopimiseks, see tunneb, et osaleb (pae)kivipäevadel! Toungue
Vasta
#16

Paraadil käidud! Üks pilt ka minu poolt
[Pilt: 1046Qyo.jpg]
Esiplaanil vasakult - Valdo, Soobel koeraga (terjer?), Kass, koer...
Kusagil tagapool Illi123, Oldmoped...jne.
Oli karm üritus, sisetunne on täiesti segaduses ja välistunne puhta sassis! Cool
Usun, et kaugeim osaleja oli lgp! Oldmoped Läänemaalt, oli ka Jõgevakandi rahvast, vanim rattur väätsalt ja noorim pedaalij 4 - aastane tuttav türi kutt, kokku vast 50 ringis rattureid.
Vasta
#17

(09-07-2011, 14:38 PM)kass Kirjutas:  Paraadil käidud! Üks pilt ka minu poolt
[Pilt: 1046Qyo.jpg]
Esiplaanil vasakult - Valdo, Soobel koeraga (terjer?), Kass, koer...
Kusagil tagapool Illi123, Oldmoped...jne.
Oli karm üritus, sisetunne on täiesti segaduses ja välistunne puhta sassis! Cool
Usun, et kaugeim osaleja oli lgp! Oldmoped Läänemaalt, oli ka Jõgevakandi rahvast, vanim rattur väätsalt ja noorim pedaalij 4 - aastane tuttav türi kutt, kokku vast 50 ringis rattureid.

Kuule Kass,ega Sa juhtumisi palderjani pole näpanud?........Toungue Ma vaatan,et üks pudel on mul kapist puudu......
Vasta
#18

Vabandust, ilmselt on filmid ilmutamisel vahetusse läinud, minu viga! Sad
See on jah mingi teine pilt, aga teema on siiski õige.
Vasta
#19

(10-07-2011, 12:59 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kuule Kass,ega Sa juhtumisi palderjani pole näpanud?........Toungue Ma vaatan,et üks pudel on mul kapist puudu......

Kas see või?
[Pilt: o0tmix.jpg]
Ei, minapole võt! Nii kui midagi on, siis kohe - Lible või Kass tegi!
Pole mina Su pudelit näinud, no ja kui võtsingi, lahti pole teinud, ainult natuke maitsesin pealt! Kahju on või?

Vasta
#20

(10-07-2011, 20:15 PM)kass Kirjutas:  
(10-07-2011, 12:59 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Kuule Kass,ega Sa juhtumisi palderjani pole näpanud?........Toungue Ma vaatan,et üks pudel on mul kapist puudu......

Kas see või?
[Pilt: o0tmix.jpg]
Ei, minapole võt! Nii kui midagi on, siis kohe - Lible või Kass tegi!
Pole mina Su pudelit näinud, no ja kui võtsingi, lahti pole teinud, ainult natuke maitsesin pealt! Kahju on või?

Äi see pole minu puttel. Minu oma seisis ikka koguaeg püsti....Big Grin
Ma arvan seda,et võid ikka natuke mekkida küll,muidu järsku hakkad jälle ratast tegema Smile,tea mis mudel siis jälle välja kukub......

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne