Kust tellida Rotax 503-le juppe
#1

Tere,

Ehk oskavad Austet tehnikahuvilised soovitada kohta, kust tellida ROTAX 503-le kolbe, rõngaid, tihendeid, jms. Seda mootorit on kasutatud nii väikelennukitel kui ka SkiDoo saanidel. Mootori remont ootab ees, sest TERRI 30 vaja talveks korda seada, seega on igasugune kogemus nii neti- kui ka tavapoodidega jagamiseks oodatud. Seni olen leidnud Risanti.ee, kuid kas hinnavõrdluseks oskate ka teisi soovitada, kes Rotaxi juppidega tegelevad või nt SnoPro kraami müüvad.

Ettetänades,

IP
Vasta
#2

Ise sain oma jetile ja saanidele rotax mootorite varuosi kolvid,rõngad tihendid jkm Motobox oü-st

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#3

Tänud info eest!

Mõõtsin vahepeal oma Rotax 503-l kompressiooni ära, sain 9,8 kg/cm2 mõlemal silindril, mootori spetsifikatsioonis on kirjas 10,8, seega nuputan praegu, kas on veel põhjust kolbe-rõngaid vahetada. Külmast peast tossab küll kõvasti, aga sel ka 4% õlisegu bensiin kasutusel. Tark oleks ilmselt vähemalt uued rõngad panna?

IP
Vasta
#4

No minu saanidel ja jet-il tossas ka mootor külmast pärst ikka koledasti sinist,kuid see nende puhul normaalne.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#5

(16-07-2011, 09:45 AM)Isapull Kirjutas:  Tänud info eest!

Mõõtsin vahepeal oma Rotax 503-l kompressiooni ära, sain 9,8 kg/cm2 mõlemal silindril, mootori spetsifikatsioonis on kirjas 10,8, seega nuputan praegu, kas on veel põhjust kolbe-rõngaid vahetada. Külmast peast tossab küll kõvasti, aga sel ka 4% õlisegu bensiin kasutusel. Tark oleks ilmselt vähemalt uued rõngad panna?

IP

Siinkohal tasub teha vahet teoreetilisel surveastmel (10,8), efektiivsel surveastmel (6,2) ja kompressioonil (9,8 kg/cm2). Kompressioon 9,8 kg/cm2 = 139,4 psi on päris hea, st hetkel ei tundu kolbide-rõngaste vahetus eriti mõttekas.
Vasta
#6

Väga hea! Tänud argo1974!

Mul käsil, ka siin foorumis jutuks olnud, roomikmasina Terri 30 taastusremont (s.h. kandekere, tugirullikud, roomikud, käigukast, elektrisüsteem) eesmärgiga saada 1979 tehtud masin aastateks sõidukorda. Kuna kahetaktilistega mul varem vähe kokkupuudet olnud, sai siia teemasse mõned küsimused lisatud.

Tegelikult peaksin uue teema tegema, sest head nõu on alati hea saada.

Tervitab ja tänab:

IP


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne