sapika soojendus
#1

Mure siis järgmine:
1. Kas kellelgi leidub sapika kero bensu pump?
2. Kas keegi oskab soovitada millega seda asendada?
3. Kuidas saaks sapika soojenduse töökindlaks?

Ette tänades
Indrek
Vasta
#2

Asendada saab seda tänapäeva elektriliste madalrõhu bena pumbaga. Saad seda küsida igast autovaruosadega tegelevast poest.
Töökindlus? Vanasti aretati hõõgküünla asemele kõrgepingel töötav süüteküünal. Võttis vähem voolu. Muu ei tohiks probleem olla kui releed andurid korras.
Vasta
#3

Kui ventilaator on liuglaagritel, oleks mõtekas panna kuullaagrid. Voolu kulub vähem ja pöörded tõusevad.
Vasta
#4

Pumba võib leida Tallinnast Kadaka autoturult, küsiti 150 eeku
Vasta
#5

Väidan, et pole üldse pumpa vaja. Kui nõelklapp peab, pane kolmik vahele ja tagant pubast otse toru ette. Siis saab muidugi sooja ainult käiva mootoriga.
Vasta
#6

Niipalju, kui mina tean, viskasid osad sapakamehed selle kapriisse ja tuleohtliku originaalsoojenduse üldse välja ja tõid õlijahutusradiaatori salongi, kuhu siis ventilaator taha pandi.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#7

Ise olen sapaka sojendusega kokku puutunud zil kraana juhtimiskabiinis. Pole veel tööle saanud. ükskord katsetamisel lõi kabiini paksult suitsu täis.
Vasta
#8

nokitseja30 Kirjutas:Ise olen sapaka sojendusega kokku puutunud zil kraana juhtimiskabiinis. Pole veel tööle saanud. ükskord katsetamisel lõi kabiini paksult suitsu täis.

Mul omal oli 1996.aastal ZAZ 968,millele oli peale kompunnitud ZIL kraana soojendus. Ees pagasnikus muu jaoks ruumi polnutki,aga see küttesüsteem töötas väga hästi. Bensiini sai A76 ja AI93 segatud(pole enam meeles,mis vahekorras segada tuli). Aga jah,pagasnik oli tänu sellele ZIL kraana soojendusele kitsas,vaat,et olematu...Big Grin
Vasta
#9

motamees Kirjutas:Asendada saab seda tänapäeva elektriliste madalrõhu bena pumbaga. Saad seda küsida igast autovaruosadega tegelevast poest.
tea kas vastupidi ka töötab s.t. kas se pump mõne väiksema karpamootori bensiinipumbaks kõlbaks panna?
Vasta
#10

rustang Kirjutas:tea kas vastupidi ka töötab s.t. kas se pump mõne väiksema karpamootori bensiinipumbaks kõlbaks panna?

Ikka saab. See ju bensiinipump. Toidab ka suure mootori vabalt ära. Tuleb ainult bena filter ette panna. Muidu hakkas iga pisemagi karva pärast tihedalt klõpsuma. Ja selle pumba väljalülituskontakt jamas ka vahel.

Minul töötas selline soojendus invakäula peal päris hästi. Ei mäletagi enam kas suuremaid probleeme oligi peale pumba. Peale filtri panekut kadus seegi. Sooja andis kõvasti.

Kuigi see gero oli üks ohtlik ja mittekindel asi oli see üks kindlamaid variante kabiin soojaks saada. Zapperile aretati jah igatsugu teisi variante peale aga lõpuks pöörduti ikka gero peale tagasi.
Vasta
#11

Olles olnud 9 a. sapakaomanik, olen palju erinevaid nippe ära proovinud, lõppkokkuvõttes oli kõige kasulikum originaalne süsteem heas korras hoida, töötas küll ja sooja oli -20 kraadiga piisavalt.
Vasta
#12

kuidas on lood aga selle bensiinikuluga?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne