Varjupaik....
#1

Jalutasin siis selles kuulsas varjupaigas ja kuna alkohol jäi pruukimata,tuli igasuguseid mõtteid. Varjupaigas olin esimest korda ,kuid asi oli juba varemalt tuttav juba sellest,et teadsin mis vaatepilt mind ees ootab. Kuna mul ka endal kodus nn.mikrovarjupaik,võrreldes Järva-Jaaniga, ei olnud ehmatus suur.....
Kes küll suudaks need masinad ära taastada? Juba mõte sellest ränk. Nagu ma aru saan,ei ole see ettevõtmine üldse kerge ja juba sellise koguse vanatehnika kokkuajamine on olnud tohutu töö ja vaev. Selle tehtud töö eest sügav kummardus ja lugupidamine asjaosalistele ja abilistele.
Omalt poolt siis pakuks ühe tagasihoidliku variandi välja,kuidas saaks näiteks mõni masin korda teha. Nimelt võiks igaüks,kes masinaid vaatama tuleb,puhastada roostest ja vanast värvist ühe teatud kindla pinna. Väiksemale vennale näiteks 10 ruutsentimeetrit,suuremale juba näiteks 2 korda 10 cm2. Ja kellel isu suurem,lasku aga minna....pinda mida puhastada,on piisavalt:


[Pilt: 190326955f61b3_l.jpg]


Selleks ,et töö edeneks,peab kohapeal olema piisavalt tööriistu ja vajadusel tunked,et saaks ka puhta riidega kohaletulnud osaleda. Brobleem võib tulla lastega,kes ka tahaksid asja proovida,kuidas siis pleki ka haljaks saab. Neile ei tohi juba ohutuse mõttes trelli kätte anda. Aga liivapaberi ja saabri võib ikka kätte anda. Siis näeksid ka nooremad,kuidas see raske töö käib ja võibolla hakkab see ka mõnele poisipõnnile nii meeldima,et tulevikus hakkab meile konkurentsi pakkuma.....Wink Noortele tuleb asja seletada ja lasta omal käel proovida. Ehk siis asjal oleks ka niiöelda pedagoogiline maik man. Need on siis esmased mõtted asjast. Seda teemat võiks siis üheskoos edasi arendada. Võibolla on kellegil veel paremaid mõtteid,või on juba sellesarnasega ammu välja tulnud. Kui on,siis paluks vabandust,et olen niiöelda poole filmi pealt saali karanud.....
Vasta
#2

Minul tulevad just alkoholi pruukides igasugused mõtted....aga see pole oluline, lihtsalt näitab, et inimesed on erinevad. Ja pole ma ka optimist olnud, isegi mitte nii noorelt kui Toomas praegu.
Ei ole ka Varjupaiga põhikirja vms strateegiat ja taktikat kirjeldavat dokumenti vist lugenud, igatahes ei mäleta...aga selge on see, et keegi neid aparaate taastada ei jõuagi, see on kindel ning ei ole vist üldse keegi endale seda eesmärgiks seadnud. Varjupaik on varjupaik ja restaureerimisasutus on midagi muud, muidugi võivad need asjad äärtpidi kattuda ka.
Ja on ju Varjupaigas rakendatud pakutud meetodit palju laialdasemalt, mitte ainult nii, et Edgar sõidab Tallinnast näitsikutega kohale ja pühib natuke Sapakal peput. Vaid lausa nii, et linnavalitsus võtab terve Muhu endale ristilapseks ning vuntsib tervenisti ülesse, värvib roheliseks jne ning paneb lausa reisisaatja ka peale.
Probleem on pigem selles, et eksponaadid ja varjuv vara maa sisse ei vajuks või muidu laiali ei pudeneks, mis laustaastamisest seal rääkida. Ja sellest teisest on ka siin foorumis räägitud, kes viisakamalt ja rohkem läbi lillede, kes oma rikutuse tasemel, nii et maa masinate all must.
Aga alati võib katsuda aidata (ja mõtelda) kui vigu või probleemi nähakse!
Vasta
#3

Selle loomade varjupaiga asjaga pole lood päris korras. See nimi ei sobi sinna mitte. Olen nagu kuulnud,et kui oled väeti ja vilets,pannakse süstiga magama..........mis "varjupaigast" siin juttu saab olla. Või olen lihtsalt valesti aru saanudSad
Loodan,et Vanatehnika varjupaiga eeskirjad ikka sellised,et kui ikka väga "haruldane" ja väeti oled,et siis pressi all magama ei panda......Rolleyes
Vasta
#4

Ega magama seal Vanatahnika varjupaigas vast midagi ei panda, pigem toimub vaikne tavapärane häving ning lõpuks loomulik surm. Aga eesmärgiks on ikkagi seal seda hävingut takistada ja piirata, mis aga sellise hulga ja mittetulundava ettevõtmise juures pole kerge ega lihtne.
Eks ole need isendid selle surmasüsti eest suuresti just sinna varjupaika kogutud, mitte selle andmiseks.
Kui ma nüüd eelmisest postitusest üldse õigesti aru sain?
Vasta
#5

(25-07-2011, 17:53 PM)kass Kirjutas:  Ega magama seal Vanatahnika varjupaigas vast midagi ei panda, pigem toimub vaikne tavapärane häving ning lõpuks loomulik surm. Aga eesmärgiks on ikkagi seal seda hävingut takistada ja piirata, mis aga sellise hulga ja mittetulundava ettevõtmise juures pole kerge ega lihtne.
Eks ole need isendid selle surmasüsti eest suuresti just sinna varjupaika kogutud, mitte selle andmiseks.
Kui ma nüüd eelmisest postitusest üldse õigesti aru sain?

Ma ei tea,kas lp.kass sai minu postitusest aru,kuid mina arvan,et senikaua,kui need mehed eesotsas on,ei juhtu nende masinatega midagi. Kuid mis pärast juhtuma hakkab,ei oska vist isegi VanaTaat arvata.....Loodame parimat,et aktsiaselts" Eesti elu" seda ükskord koristamise katteks näiteks vanametalliks ei vii....... Minu mõistus tõrgub seda isegi kõige kehvemas unenäos uskumast. Kuid on ennemgi kõlakaid uutest noortest meestest firmade eesotsas,kelle abiga pensionärid ära saadetakse ja seinaääred ilusti puhtaks tehakse....Big Grin

Vasta
#6

tere,minule tekkis samuti see ristilapse mõte nagu ksf Kassile,aga selleks oleks vaja jeh.....va kuulutajate seltskonda kes väsimatult ukselt-uksele käiksid ja niimoodi Romukestele ristivanemad leiaksid,pildiraamat ilusti käes ja olge head ja valige omale lapsuke välja,tillud läheksid ehk loosi isegi,aga mis koljatitest saab,ei tea,või mis....
Vasta
#7

Kuna asjal lähemal olijad pole veel jõudnud kirjutada, siis täpsustan, et see ristilapse idee pole minu väljamõeldis, vaid juba asetleidnud ja toiminud (toimiv?) ettevõtmine Varjupaigas, sellest ka foorumis juttu olnud. Kuigi Edgar pole veel kätt külge pannud minu teada. Vb ongi eestseisuse mehed "vales parteis" nagu üks teine Järvamaa vanatehnikamees kurtis enda kohta? Rolleyes
Vasta
#8

Siinses teemas on seda ka lahatud.
Vasta
#9

(28-07-2011, 19:24 PM)Külahull Kirjutas:  Siinses teemas on seda ka lahatud.

Tänud.

Sai kogu teema läbi loetud. Tundub,et asi oli mõni aasta tagasi päris vihane... Palju inimesi,palju arvamusi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne