süütehetke seadmine
#1

njaa...vot pool päeva olen mina jantind, et izhi käima saada...a vot ei lähe käima...tee mis tahad. Puhastasin kontaktid ära, nyyd on säde ilus. Aga kontaktid avanevad siis, kui kolb on all (minu teada peax yleval kolb olema ja siis kontaktid lahti). Kas keegi seletaks yksikasjalikult ära, kuidas see paika panna?

Cool
Vasta
#2

Kolb peab olema ülemises surnd seisus,
siis sätid kontaktile paraja vaheWink
Vasta
#3

ei no hea öelda...seda tean ma isegi. Planeta 5-l panin vega lihtsalt selle õigeks aga sel (iz 56) on mu meelest veits teistsugune see asi. panen kolvi ylemisse surnud seisu ja hakkan kontakte timmima. Timmin ja timmin a sis ei hakka kontaktid enam vastu käima või avanema..:haige

Cool
Vasta
#4

Väga lihtne ju!
Vasta
#5

See eksentrik mis kontakte liigutab on poldiga vända otsas. Sul see ilmselt paigast ära. Võta lahti ja vaata kas see tift on kohakuti auguga mis määrab ära selle asendi.
Kontakte ei panda avanema mitte ülemises surnud seisus vaid umbes kolm milli ennem. Eri masinatel see kõigub siia sinna.
Vasta
#6

Sul on vist magnetrootor(ei tea täpset nime) 180\' võlli peal pööratud. Selle saad tagasi, kui keerad magnetot kinnihoidva pika poldi paar keeret lahti ja ühtlaselt magneto külgedele survet avaldades koputad poldile. Kui õnnestub, hüppab ta võlli küljest eemale ja siis on vaja seda edasi keerata pool ringi e. 180\'. Vaata, et tift ka vahele saaks, muidu liigub kogu kupatus sul kuhu tahab...
Vasta
#7

Aga milleks üldse seda seal 180 kraadi keerata kui lihtsam on pütid ümber visataCool
Vasta
#8

No kui tegu on kahesilinrilise jawa või iz jupiga siis on see küll esimene tark jutt mis NOTTi suust kuuleb.
Mina sain aru et tegu planetaga. Aga kui täpsemalt lugeda siis polegi masina margist juttu. Aint näide toodud planeta 5.
Vasta
#9

ups...sry ....iz 56 on

Cool
Vasta
#10

Siis NOTTi jutt ikka puhas jama (jälle)
Muide saaremaal on nott paks jahukaste. Mõne viletsa asja kohta õeldakse ka.
Vasta
#11

süüte seadmine käib lihtsalt (vähemalt seletada on lihtne, aga kui tegema hakkad, siis tavaliselt ei tule midagi välja)

1)tuleb seada paika kontaktivahe, tuleb väntvõlli keerata nii, et kontakti vahe olex maximaalne ja siis tuleb paika panna lehtkaliibri abiga kontakti vahe see peax olema...ei mäleta enam..nii 0,4mm võin ka valetada, ei mäleta peast

2)siis tuleb keerata väntvõlli nii, et kolb olex ülemises surnud seisus, ehk täiesti üleval, nüüd tuleb keerata väntvõlli töötamisele vastupidises suunas, et kolb lähex allapoole Xmm...jälle ei mäleta, kui palju..vist oli mingi 3mm või oli nati vähem (kui vaja, siis ma võin homme raamatust järgi uurida, aga momendil ei viitsi minna seda raamatut keldrise otsima)

3)kui kolb on paika pandud, siis tuleb sätida kontakte nii, et nad hakkavad lahti minema (seda saab hästi teha suitsupaberiga või siis kontrolllambiga)

iz56 on ka mingi eelsüüde või midagi, vähemalt raamatus oli nii kirjas, aga selle kohta ma ei oska midagi öelda
Vasta
#12

idapoolsete siklite süütemängud töötlemistäpsusega ei hiilga. korra juba kontaktivahe paika pannud, on see peale süüte reguleerimist hoopis teistsugune. kui veidi suuremaks läheb vahe, pole hullu, aga väiksemaks kui 0,4mm ei tohi küll minna. mina annan viimase lihvi kõige lõpuks veel kerget jõudu kasutades (kontaktidele) - mõistusega muidugi. ja ei tasu unustada, et kontaktivahe muutudes muutub ka eelsüütenurk.
Vasta
#13

planeeta 3 on igaljuhul eelsüüte asend (kui palju peab kolbi allapoole keerama) 2,0...2,6 ja kontaktivahe 0,4...0,6


ma arvan, et see peax ka nii 56 olema
Vasta
#14

njaa...tõesti...kirjutada lihtsam kui teha. Olen seda süüte asja veits timmind seal, kui aega on old. Olen kõik nagu enam vähem paika pand, aga käima ple ikka krt läinud. Luband ainult on. A äkki võib asi ka selles olla, et mul kontaktid nii vanad ja ära kulund juba, et nende pärast ei joppa? Ja endal oli kunagi planeta 5, siis sellel oli tõesti see süüte asi veits teistsugune minu mäletamistmööda.

Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne