Kas Jawa 353 kolb?
#1

Juba teismelise - east peale on mind vaevanud küsimus, et mis tsikli kolb see selline võiks olla? Toodi ta mulle kunagi 250 ccm Jawa kolvina Tondi tsiklipoest, oma 559 mudelile aga see mitte ei passinud. Nüüd nukra elusügise künnisel ei anna hing enam rahu, tahaks tõde teada saada...
Läbimõõt 65,xx (vb 65,22 , kolvi seest võiks nagu lugeda 6522, mõtlesin, et ehk on detaili kood, aga ilmselt mitte ja mõõduks vast sobiks umbkaudu), sõrme läbimõõt 15 mm.
Peal kirjad 2 , ovaali sees MH ja paraku veel tähed BX ja suuna nool.
Kolb pole mulle vajalik, kalli raha eest on see tükike s... saadaval! (on mulle emotsionaalselt kallis ese, üle poole elu on koos mööda saadetud!)
http://i53.tinypic.com/dxlnvd.jpg
http://i55.tinypic.com/2ia7udt.jpg
Vasta
#2

vot selline lugu, et jawal oli ka 175ne tootmises samal ajal kui olid ümarakerelised 354, 353, 360, 599 jne.
Mudeli numbrit peast ei tea, sama moodi ei tea kui laialt levinud see siinmail oli. 175 ccm CZ oli vist rohkem levinud (kolb peaks samas mõõdus olema).
Äkki mõni vanema põlvkonna KSF! tahab siia midagi juurde kommenteerida, et kas see kolb võiks siis hoopis 175 se oma olla.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#3

(25-08-2011, 00:15 AM)sõidan saaniga Kirjutas:  ...et kas see kolb võiks siis hoopis 175 se oma olla.
65 millimeetrine läbimõõt viitab siiski 250 kuupsentimeetrisele töömahule. Ülesvõtetel kujutatu tundub tõepoolest 353 kolb olevat.

Vasta
#4

JAWA 353 kolb, 2. remont, läbimõõdu grupp B (+1/100mm), kolvisõrme ava grupp X (15 miinus 5-8/1000mm), tootja MH (tänane Almet a.s), valuvormi number 6522, sulam AK-14.
Vasta
#5

Tänan! Tasapisi hakkavad maailma asjad selginema, järgmisena peaks Suure Paugu teooria arutlusele võtma.
Nr 6522 - st...hommikul hambaid pestes (eks peaaju sai loksutada) tuli ka mõte, et ega seda seespool olevat valatud numbrit mõõduks ikka lugeda ei saa, mõõt tuleb ikka treimise tulemusena ja mingi rem. mõõt, eriti veel 2. rem. see 65,22 ei ole. Ju see läbimõõt ikka 65,5 on, tuleb lihtsalt õigest kohast ja korraliku rätsepalindiga mõõta. Toungue
Nagu öeldud, kolbi mul vaja pole, seda enam, et nüüd on ka salapärasuse aura selle ümbert kadunud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne