kootud rüüga el kaabel vana maja moderniseeritud elektrisüsteemi?
#1

ööd,

juba aastat kolm ripuvad mu suvekodus lagi-lüliti ja lagi-pistik kaablitena "ajutised" 1,5mm2 kui 2,5mm2 MMJ-d, sest "krohvipealseks" kaabliinstallatsiooniks ei ole kaubandusvõrgust midagi permanentseks paigaldamiseks sobivat leidunud. On ehk kaasvõitlejail ideid, kuis olukord võimalikult kultuurselt lahendada? Ei ole väga kõrgeid eesmärke: lülitid-pistikud-harutoosid on täiesti mitte-ajastutruu plast, aga kaabliks siiski päris PPJ/MMJ ei passi.
endal on pähe pidama jäänud kaks varianti:
1) mingit sorti (kootud) rüüsid MMJ (2..3x1,5 ja 3x2,5) peale. Aga kust leida?
2) triikrauajuhtmed. Piiranguks 3x1,5mm2 ja kiuline - plank ja 2,5mm2 oleks eelistatum
mõlemal juhul oleks ka esteetilised kinnitused paslikud - ise olen liig laisk, et plekist "vana kooli" lõikuda-sättida-pigistada...

juhatused ning kolmas-neljas variant on väga teretulnud! Nn tehasesukaga kaabel oleks muidugi parim, kuid sellest ei julge enam unistadagi Smile

parimat,
Teet

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#2

Silmanni Elekter, (Kadaka tee selveri kõrval) müüb tekstiilisolatsiooniga keraamilistele isolaatoritele monteeritavat paigaldusjuhet.
Terv.Avo

Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#3

Võib ka tellida:

http://www.kabel-schmidt.de/stoffkabel-a...-c-32.html

Sama firma pakutavad puuvillkattega trossikõrid on siinmail paljudel vanadel mootorratastel küljes. Samas tootevalikus on aga ka kõikvõimalikud montaažijuhtmed.
Vasta
#4

Ebays hea valik.
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1311&_nkw=Textilkabel&_sacat=See-All-Categories
Vasta
#5

Kui on kellelgil soovi siis mul on veneaegseid uusi lüliteid,pistikupesasid(nii krohvi pealseid kui ka krovisiseseid),laevalgustei jne. kaupluse riiulis lademes ühe euro eest saab mitu tükki.Tel.56644605
Vasta
#6

aitäh, nii Kabel-Schmidt kui ebay näikse sama olemusega kaablit pakkuvat. 0,75mm2 ristlõige jääb aga mu seinakontakti-miinimumsoovist (mul kogu süsteem suht pedantselt-üledimensioneerituna ehitatud) kaks-kolm korda väiksmaks. Silmanni-viide on elektripoest tuttav: uurin seda mõtet ja tegelikult on ju ka variant MMJ nt kootud sukaga jämedamasse bensuvoolikusse ühendada. Veel täiendav isolatsioonikiht kah kohe olemas Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#7

(30-08-2011, 12:50 PM)Armex Kirjutas:  Kui on kellelgil soovi siis mul on veneaegseid uusi lüliteid,pistikupesasid(nii krohvi pealseid kui ka krovisiseseid),laevalgustei jne. kaupluse riiulis lademes ühe euro eest saab mitu tükki.Tel.56644605
õite magus. kuskandis see pood asub? tuleks hää meelega kaupa kaema.
Vasta
#8

(30-08-2011, 20:07 PM)diesel Kirjutas:  
(30-08-2011, 12:50 PM)Armex Kirjutas:  Kui on kellelgil soovi siis mul on veneaegseid uusi lüliteid,pistikupesasid(nii krohvi pealseid kui ka krovisiseseid),laevalgustei jne. kaupluse riiulis lademes ühe euro eest saab mitu tükki.Tel.56644605
õite magus. kuskandis see pood asub? tuleks hää meelega kaupa kaema.
Võhma linnas(kui Rapla poolt tulla siis Türi on Võhma eeslinn ja kui Nuia poolt siis Viljandi Võhma eeslinnWink

Vasta
#9

vai kurja, kaugel. võhma iseenesest on üleilma tuntud suurlinn muidugi.
leiaks ilma nende pisikeste eeslinnadetagi.
peab uurima, ehk on lähiajal mõni komandeering perspektiivis, siis kannataks ühildada.
Vasta
#10

(30-08-2011, 21:16 PM)Armex Kirjutas:  
(30-08-2011, 20:07 PM)diesel Kirjutas:  
(30-08-2011, 12:50 PM)Armex Kirjutas:  Kui on kellelgil soovi siis mul on veneaegseid uusi lüliteid,pistikupesasid(nii krohvi pealseid kui ka krovisiseseid),laevalgustei jne. kaupluse riiulis lademes ühe euro eest saab mitu tükki.Tel.56644605
õite magus. kuskandis see pood asub? tuleks hää meelega kaupa kaema.
Võhma linnas(kui Rapla poolt tulla siis Türi on Võhma eeslinn ja kui Nuia poolt siis Viljandi Võhma eeslinnWink
Äkki annad täpsemad koordinaadid. Et ei peaks suurlinnas seiklema. Kas kauplus avatud iga äripäev? Kellaajad? Või tuleb enne kontakti võtta?


Vasta
#11

Võhma Tallinna 30 vana koperatiivi ladu-ait,soovitav enne natuke ette helistada sest alati ei ole kohal.Samas kõrval ruumis ka uued ja kasutatud veneaegsete mootorrataste,traktorite ,autode osad samuti võrride ja mobeedide,jalgrataste osasid.On ka mõned rollerid ja motikad üle kõik ikka nsvl-i aegne kaup. Veel selle ruumi kõrval ruumisWink on veel päris vanaaegsete mootorrataste-autode osasid(BMW,AWO,Ford Tjne.) tel56644605
P.S Vanaasja huvilistele avatud 24 h
Vasta
#12

vai kurja küll, kus ma varem olen olnud? või lihtsalt pime ja kurt kõige väärtusliku suhtes.
nüüd vaja küll kibedasti omale komandeeringuks põhjus leida.
Vasta
#13

Kuigi mitte seda pole teemaalgataja tahtnud kuulda, aga...
Pakun kolmandaks ja neljandaks varjandiks, et tekstiilkatte mõte olla jätta, sest see on üks vääga vana ja võõras värk! (ja kui ka tegelikult ei olegi nii vana ja võõras, siis ikkagi, palun, ära kasuta! Toungue )
Aga ega ei taheta vanema ja ....vanema inimese nõu kuulda võtta, ma tean!

Seesinane tekstiil, kui mingi sukk kaablile peale panna, ega ta ilus ei jää. (ma lihtsalt arvan, pealegi kui oled laisk ja plekiribasid ei viitsi lõigata, siis seda sukka kaabli otsa ajada ei tohiks ka viitsida).
Ka valmis tehase kaabel tekstiiliga hakkab igasugu tolmu, kärbeste sitta ja ämblikuvõrke koguma. Vb on nii väga nunnu ja ajastutruu, ma ei tea. Lisaks kiudsoonega kaablit on paha sirgelt paigaldada, jääb ikka sinka sonka nagu kuldi kusi.
Tõmba see valge kaabel kasvõi suusatõrvaga üle, korjab veel paremini kõntsa külge ja jääb väga retro. On saada ka pruuni vms tumedama mantliga kaablit, kuigi see plastik pole ajastutruu siis ikkagi ei riiva nii silma kui valge, oleneb muidugi taustast/seinast. Millega seinad üldse viimistletud on - kas kotiriidega? Siis oleks vast küll tekstiilsukaga kaabel nagu maasikas karu sealsamuses! Cool
Vasta
#14

komandeeringus käidud nigu lipsti.
püha müristus kus oli ikke suur pood ksf! armexil. paar tundi võttis, et keik saalid kiirelt läbi jalutada.
kaupa oli uhkesti. tekkis tahtmine keik oma sissetulekud sinna viia.
soovitan soojalt seda türi ja viljandi eeslinna külastada.
Vasta
#15

(31-08-2011, 13:53 PM)kass Kirjutas:  Pakun kolmandaks ja neljandaks varjandiks, et tekstiilkatte mõte olla jätta, sest see on üks vääga vana ja võõras värk! (ja kui ka tegelikult ei olegi nii vana ja võõras, siis ikkagi, palun, ära kasuta! Toungue )
Aga ega ei taheta vanema ja ....vanema inimese nõu kuulda võtta, ma tean!

Seesinane tekstiil, kui mingi sukk kaablile peale panna, ega ta ilus ei jää. (ma lihtsalt arvan, pealegi kui oled laisk ja plekiribasid ei viitsi lõigata, siis seda sukka kaabli otsa ajada ei tohiks ka viitsida).
ribade lõikamine pole keeruline - ilus (ja teravate servadeta) lõikamine, kenasti ümaraks keeramine ja nende alla nii esteetilise kui funktsionaalse poole pealt ok-lt kaabli kinnitamine - see on teadmatu ajakulu ja tulemiga nikerdamine. 150km kaugusel asuvas nädalavahetuseti külastatavas veel tuhandeid töötunde vajavas maakodus niisiis midagi, mida heal juhul kolme-nelja aasta pärast kaaluda.

aga kui midagi pole, siis seda pole ja tekstiilrüüga 3x1,5mm2 kaableid ei ole. Mul on harutoosid, lülitid ja seinakontaktid moodne plast - kaabli peitmine välisnurga katteliistu alla passib selle kõrval küll ja on lihtne ettearvatava tulemiga tegevus.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#16

ametist tulenevalt sõbralik näpuviibutus - mis iganes ajastu dekoratsiooni soovijad te olete, igapäevasesse kasutusse elektrisüsteeme paigaldades PALUN vältige neid nõuka-aegseid või EW aegseid stepsleid, lüliteid ja kindlasti kaableid.
TARBIJAD on ju tänapäevased....
Ksf! Armexile tehke aga ikka rõõmu ja ostke miskit nostalgiahõngulist. Olles ise tema poes käinud, väega illos oli kaeda ja miskit sai ka ostetud. Järgi minemisega võtan vaid hoogu, ehk Armex annab andeks.

Aga - taaskord, tuleohutus ennekõike.

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#17

(31-01-2012, 22:56 PM)peeterpaul Kirjutas:  PALUN vältige neid nõuka-aegseid või EW aegseid stepsleid, lüliteid ja kindlasti kaableid.
TARBIJAD on ju tänapäevased....

Õige meeldetuletus, ainult teatud pisiasjades vaidlen pisut vastu.

üks kaasaegne Lätis toodetud odav lüliti, mida ehituspoes pakutakse, Vilma või Virma või misiganes ta oli, võib kordades kehvem olla EW aegsest lülitist, ja selle eest ei hoiata keegi Smile See metallikogus ja konstruktsioonitugevus, mida vanasti kasutati elektrilise ühenduse loomiseks, ja mida kasutatakse nüüd, on mitmekordselt vana kasuks.

EW-aegne keraamiline stepsel on küll kõlbmatu kaasaja elektriohutuse seisukohast, aga tuleohutuses ei saa jällegi midagi ette heita, pigem vastupidi.

Mõni 1942 aasta AEG seinapistik näib vastavat täielikult tänapäeva standardile https://www.osta.ee/22648758

Stiilsete vanade plekist või eboniidist harukarpide sees saab juhtmeid ühendada sama hästi ja kaasaegselt kui uute plastist käkkide varjus, teoreetiline tuleohutus kah kindlasti parem.

EW aegse Bergmann-toru kohta olen kuulnud, et ka see pidada tuleohutusele teoreetiliselt positiivselt mõjuma, kuna plekk-torust ei pääse lahtine tuli välja. Muidugi ei ole need saja-aastased juhtmed seal sees vaatamata näilisele toimivusele enam pisimatki riski väärt.

Tekstiilisolatsiooniga juhtme isetegemist ei saa kah kuidagi halvaks pidada, kui isolatsioonisukk tõmmatakse kolmekordse isolatsiooniga kaasaegse kaabli peale. Iseasi, kust seda piisavalt pikka sukka võtta. Saapapaela abil saab küll näiteks vana raadio või teleri uuele juhtmele jälle vana väljanägemise anda, aga neid va paelu tehakse ainult kuni 1,5m pikkustena. No ja kolme- või neljasoonelist kaablit jämeduse poolest katma ei küündiks nad ka iialgi.


Vasta
#18

Jah, kes need tegelased olidki - Štepsel ja Karpunkel või kuidas see täpselt ikka oli? Rolleyes
On veel sellised asjad nagu Vilka ja Rozetka, kuidas nende kasutamisega on? Smile
Vasta
#19

Vaadake,vene ajal kiruti,et pistikud ja stepslid viletsad..... Nüüd vaatad,et kuramus,täitsa head. Ega kõik mis tänapäeval saada pole hea kraam.
Näiteks need piklikud ovaalsed seina peale kinnituvad lambid,millel klaaskuppel peal. Vanasti olid need mustast pakeliidist või eboniidist....,nüüd siis plastikust. Sinna pole lubatud vist üle 40 watist pirni panna. Aga mis tuleohutusest saame rääkida,kui selle lambi korpuse iluribid hakkavad selle 40 se pirniga sulama.......... jura poisid....... Ärge tehke vana alati maha. Meil on toodetud ka sellist musta pööraga lülitit (hetkel pole aega pilti panna),mis on kestnud üle 30 aasta ja rohkem ja käib veel. Kas praeguseaegsetest on midagi kõrvale panna?
Vasta
#20

well, seuke hää võrdlus vana ja väsinu ning uue ja uhke vahel.
mul seinas viiekümnendatel pandud alumunjumkestas juhe, paistab et 2x1,5 plank vask. nüüd ilmad külmad ja ahjusoe ei suuda tuba plussiski hoida, soojast rääkimata. seinapistikust siis uhke pikendusjuhtmega sai voolu võetud ja 3kw radikat taha pandud. juhe 3x1,5 kiud.
ei läind kaua, tunnike või paar vast, kui uhke ja uus pikendus oma juhtmeosa pruuniks ajas ja kärsakat välja ajama hakkas. vana ja väsind ja eluohtlik juhe ei teind teist nägugi.

mudu aga on muist sähkut mul värske vasta vahetet. juhtmeks olen pruukind musta kummikaablit ja lüljutid-pistikud on schneider elektriku müüdavad renova sarja asjad. näevad üsna vanamoodsad välja, kuigi pisut suured on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne