Valuvelje mure
#1

Nimelt on mul neli valuvelge millest ühel on teistsugused augud. Veljed lähevad Passatile alla v.a. üks, mille LK mõõt on 110 teistel on mõõt LK 100

Kuna uut velge kusagilt ei saa siis oleksgi vaja see teha sobivaks.


Erinevaid lahendusi ootama jäädes
Triikraud
Vasta
#2

Kontrolli alustuseks kas offset ja keskava on ikka sama nagu teisel kolmel.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#3

Kas see üksik velg on ikka nelja auguga...?
Kui on, siis see sinu pakutud mõõt 4 x110 ei pea paika, sest sellist pole olemas...

Kui, aga mõõtsid valesti ja ta on hoopis 4 x 108, siis kannataks ta ka ekstrentrikpoltidega alla panna.
Peaasi, et keskauk hoidma jääb ning offset enam vähem sama, mis teistel.

Sellistega:

[Pilt: Variation_bolt_face.jpg]


Üks talveralli sellise valemiga velgedega läbi sõidetud ning ei värisenud ta midagi. Keskaugud, muidugi, olid paigas.
Vasta
#4

(31-08-2011, 10:25 AM)stihl Kirjutas:  sest sellist pole olemas...

http://motors.shop.ebay.com/i.html?_nkw=4x110+wheels
Seal on palju igasugu ATV jama jne, aga leiab ka näiteks 1. gen. Mazda RX-7 velgi jne. Nii et ma ütleks pigem "meie oludes üliharuldane"...

Kui neid ekstsentrikpolte vaadata, siis kahepeale kokku saab 4,8mm (ja ega neid naljalt veel suurema ekstsentrikuga ei leia) - ehk siis 3,2 jääbi ikka puudu veel...

Kui teised siin küsisid velgede kohta täpsemaid andmeid, siis ma uuriks, et mis Passatiga täpsemalt tegemist (ehk siis kas taga on kettad või trumlid ja kui trumlid, siis mis läbimõõduga) - suht suure tõenäosusega saab poes müüdavate varuosadega poldijaotuse muutmise tehtud.
Vasta
#5

Ka mulle meeldib vahest tähte närida...Big GrinBig GrinBig Grin

...siis vankelauto veljed on tavaliselt "oma" disaini ning ülejäänutega väga ei mätsi.

...ja ekstsentrikpolte on kuni 4mm. Pilt sai esimene ettejuhtuv, ärge väga erutuge...
Ma panin 4x100 veljed 4x98 autole alla ja seal ei saanud silmaga vaadates üldse aru, et midagi on nihkes.
4mm jääb vast näha, aga sõu?
Vasta
#6

Laiendaks veidi oma silmaringi (mille järgi olid wobble boltid siiani 98->100, 110->112, 112->114,3 jne conversionite jaoks). Ehk siis kus müüakse 4mm ekstsentrikpolte? M12x1,5 keermega soovitavalt.
Vasta
#7

(31-08-2011, 10:25 AM)stihl Kirjutas:  Kui, aga mõõtsid valesti ja ta on hoopis 4 x 108, siis kannataks ta ka ekstrentrikpoltidega alla panna.
Peaasi, et keskauk hoidma jääb ning offset enam vähem sama, mis teistel.

Üks talveralli sellise valemiga velgedega läbi sõidetud ning ei värisenud ta midagi. Keskaugud, muidugi, olid paigas.

Palun harige rumalat ja seletage, kuidas selline ekstsentrikpolt kinni keeratakse? Isegi, kui see koonus seal kuidagi ringi käib, siis augud ju ei ole kohakuti :O?

Tänud ette,
Vasta
#8

Üks guliibin bolt-on lahendus on veel- sobilik Audi rumm+ketas või trummel otsida. Toungue

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#9

Üks pilt sealtsamast serpentautosport.com lehelt (kahjuks natuke katki -vt roosasid-rohelisi ristkülikuid keskel, aga see ei tohiks segada):
[Pilt: Variation_bolt_side.jpg]
Vasta
#10

(31-08-2011, 13:51 PM)pppp Kirjutas:  Laiendaks veidi oma silmaringi ...


pppp, Sul on õigus, üle 2,4mm selliseid ma ei leidnud.
Vähemalt sain osade foorumlaste silamringi laiendada ekstsentrikpoldi (mutri) kui sellise olemasoluga üldse...Big Grin

Järelikult, jääb teemaalgatajale vaid variant vaheflantsi näol.
(mis, tõenäoliselt, on keerulisem hankida, kui õiges mõõdus kasutatud neli 4x100 ühesugust velge...)

Vasta
#11

Passat on 2002 aasta. Veljed on ikka viie auguga.
Õige velg on:
8Jx17H2
ET 35 LK 100

Vale velg:
8Jx17H2
ET 35 LK 110

See keskmine auk tundub samasugune olevat. Üritasin pilti ka panna aga ei õnnestunud.
Ma arvan, et hea oleks jah kui saaks augud üle puurida õigeks ja siis need kahtlased (tsentrist välja viidud) poldid panna. Ja pole kedagi kes teeks ära selle töö.
Vasta
#12

(02-09-2011, 01:04 AM)Triikraud Kirjutas:  LK 100
No neist velgedest ei tohiks ükski 3BG Passatile alla istuda, selle poldiring ju teatavasti 5x112...
Kui need veljed nüüd just BBS või mingid muud mitmeosalised edevused pole, siis imho pole mõtet ka flantsidega jamama hakata...
Vasta
#13

(02-09-2011, 01:04 AM)Triikraud Kirjutas:  Passat on 2002 aasta. Veljed on ikka viie auguga.
Õige velg on:
8Jx17H2
ET 35 LK 100

Mis golfipõhjaline Passat see selline on...?
Enamus 97 ja edasi ikka audi platformil, mis kasutab 5x112 auguvahet.

Teine asi on see, et kui ekstsentrikpolte kasutada, siis keskauk, mitte ei tohi tunduda õige, vaid peab olema mm pealt õige.

Vasta
#14

Käisin proovisin ja ei sobi jah passatile. Kuna augu vahe on 5 x 112. Ma eeldasin, et sobivad Passatilt kuna Seatile läksid alla! Nüüd tuli ka välja, et Seati ja Passati augud ühtivad alates 2004 aastast. Seda ma enne ei teadnud Smile
Aga mis sellest, VW ei sobi siis sobivad Toledole.

Korda on vaja ikka saada! Smile
Vasta
#15

Pgn, siis räägi asjadest nagu on, et oopeli velg on vaja Golfile alla panna...mis on ilma vaheflantsi või keerulise ümberehituseta võimatu.

(Pärast, muidugi, selgub, et ei ole oopeli velg ka mitte...Toungue)
Vasta
#16

[Pilt: picard-facepalm.jpg]
Kas nüüd enam vastust tuleb, aga ikkagi... Mis veljega siis lõppude lõpuks tegemist on (tootja/mudel)?
Vasta
#17

Jah ma mõistan, oli selline arusaamatus vahetpeal, mis teha. Tunnistan süüd.
Aga point ei olnudki selles vaid selle ühe velje ümber tegemises Smile

Velg on ARBET VIII 17 made in Germany
Vasta
#18

Sedamoodi valatud veljed, et oleks hea lihtne erinevaid poldiauke sinna teha. Keskava näikse kah kõigil üks ja seesama 67,2mm olevat... Kui seda kapsli kinnituspoldi auku seal ees ei oleks, siis oleks väga lihtne topeltaugud puurida. Mine näita nt Vihuris (sealne suhtumine ei pruugi kõige parem olla) või siis sellele tegelasele ette.
Vasta
#19

Minu Audi originaal valuvelgedel oli poldi avade vahel õhemad kohad. Vähemalt nendele ei saaks poldiauke juurde teha.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#20

Probleem on lahenduse leidnud. Aitäh kõigile osavõtjatele ja teema võib minu pärast lukku panna.

Tänud!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne