Asi on ?

Pigem on keermelõikajaid veidi puudus Big Grin


Vasta

Kaevasin välja hunniku käsitrelle või õigemini need,mis mulle on jäänud kätte ühte või teistpidi. Head avastamise rõõmu ja kui keegi oskab öelda, millise tootja oma see ilma käepidemeta trell on? Siis oleks tänulik info eest.
[Pilt: 010282069192d18.jpg]
[Pilt: 0102820701e5afe.jpg]
[Pilt: 01028207094903b.jpg]
Ning koristamise käigus leidsin autobaasi ja EPT inimestele tuntud tööriista...arvake ära,milleks kasutati. Big Grin See ei tohiks olla väga keeruline ära arvata.
[Pilt: 010282073137ff8.jpg]


Vasta

See viimane miski soveldamise tööriist omaarus ?
Vasta

Minu pakkumine
Eks selle abil läbiti pikemaid vahemaid.
(odomeetri kerija)

Gaz m20 Pobeda
Vasta

Ei sovelda see midagi, küll aga ajab ringi miskit.Rolleyes

Jah tegu on omaaegse spidomeetri kerijaga.


Vasta

Rahvasuus tuntud kui "vurr". Võimaldas saada suuremat palka ning varustada kodus sõiduautot bensiiniga.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Tsitaat:kui keegi oskab öelda, millise tootja oma see ilma käepidemeta trell on? Siis oleks tänulik info eest.

See kõige roostesem, ilma rinnatoeta isend võiks trelliblogile huvi pakkuda.
Polegi sellise kujundusega rinnatoe vart veel kohanud. Ilmselt mingi Euroopa (Vene??) tootja on sellelt margilt shnitti võtnud. Eelmise sajandi algupoolel polnud see vist eriline probleem.
Küsiks veel täpsustuseks kas loodi jaoks kruvi augud on? Kui selgitada kas keermed on toll või meetermõõdus saaks ka midagi aimata. Ja originaalis olid kirjad padrunil ja vändal. Kui neid uurida äkki selgub midagi?
Vasta

Ma lootsingi,et asjatundja võtab sõna,sest need teised trellid on kõik trelliblogis esindatud juba. See roostene "käkk" jäi mulle kunagi kätte,saatus pole talle armuline olnud, kui vaadata palju on seal juba ratsi sees.Sad
Samas asi tundus piisavalt vana,et see üles korjata.


Vasta

Pildilt ei saa hästi aru. Ega see "rõngas" sinna rinnatoe varre sisse äkki hiljem lisatud pole?
Vasta

Ksf Pontu6 saab omale trelli ja uurib selle päritolu ise edasi. Wink

Ühest talust tulid säärased asjad lagedale. Antud roostes ja jalaga taguda saanud prits on pärit ka DT-54 pealt.
[Pilt: 01028748617e5ac.jpg]
Prits on töökorras aga vajab korki,mida kahjuks prügihunnikust leida ei õnnestunud. Traktorit polnud ka peremehel enam alles.Sad


Vasta

See on iga korraliku lindimehe ustav abimees tapi prits kärude ja muu määrimiseks,sellega oli hea peerukaarikul ketti määrida,aga pidid piisavalt vähe panema ainet muidu haises peerukaarik koledal kombel ja tibid ei tahtnud pakikale tulla.
Vasta

Kas võib tegemist olla suuremat sorti tavotipritsiga?
   
Vasta

ksf Ahtosel on õigus, prits on asjalik aga see ollus seal sees haiseb ikka meeletult.Sad Ma usun,et viimati oli selles pritsis nigrool.


Vasta

(12-06-2013, 09:55 AM)10neegrit Kirjutas:  Kas võib tegemist olla suuremat sorti tavotipritsiga?
Tegu väiksemat sorti aiapritsiga.
Vasta

Kriidi ja lubja prits...Kasutati nõukaajal lagede ja seinte valgendamisel...Voolik oli ämbris ja pumbaga tekitati surve. Torude otsas on pihusti, mille tootlikust reguleeriti kraanist.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(27-06-2013, 22:41 PM)Sten Kirjutas:  Ma ei tea, mis see on.

See ju vana-aegne vindilõikaja. Pakkidega ja reguleeritav..... Hea asi kasutada siis,kui keegi segane on poldi otsa ära kolkinud ja vindi rikkunud. Pole vaja teha muud,kui asetada rikkumata vindi peale ja keerata vigastatud vint üle. Abiks ikka. Kahjuks on need pakid juba vanasti vatti saanud ja pole kindel,et kas on kasutuskõlbulikud.
Vasta

Vint on metsas, puu otsas, see on KEERE!!!

Jesss, sain öelda, ära pikka viha pea Big Grin

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

(27-06-2013, 23:05 PM)Maamees Kirjutas:  Vint on metsas, puu otsas, see on KEERE!!!

Jesss, sain öelda, ära pikka viha pea Big Grin

Aeg oleks natuke ajalugu uurida.....sest igasugused keermestajad on liiale läinud. Õige mees lõikab ikka vinti!
Kõik keermestajad! Te olete eksinud teelt!!!Cool

[Pilt: 225131092a64b1_l.jpg]

[Pilt: 22513107da28bd_l.jpg]
Vasta

(27-06-2013, 23:05 PM)Maamees Kirjutas:  Vint on metsas, puu otsas, see on KEERE!!!
Sa ise oled keere. Toungue
Nagu juba mainiti, on vint (ka praegusel ajal ÕSSi järgi) täiesti teaduslik sõna.
Mina kasutan just meelega neid vanu sõnu, et peded saaksid pedetseda seepeale.
Vint, kumm, helikopter ...
Vasta

(27-06-2013, 23:05 PM)Maamees Kirjutas:  Vint on metsas, puu otsas, see on KEERE!!!
Vint on metsas siis, kui on jahimehe seljas. Vintpüssi asemel keermepüss öelda oleks pehmelt öeldes kummaline.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne