Kolmerattaline
#21

Enne plahvatusega veljele laskmist peab kindlasti ventiil olema välja keeratud, muidu lööb rehvi küll veljele, aga kohe kui leek sees kustunud, tõmbab õhu jahtudes uuesti maha. Muidu täitsa töökindel nipp, ise olen kasutanud gaasipõletit gaasi laskmiseks, sellel peal ka elektriline süüde, hea kohe tuld anda..Smile

Taivo
55624799
Vasta
#22

Selle rehvi peala laskimise proovin õhtul ära kui garaazi alla lähen.

Teen siia teemasse siis kardist ka väheke juttu, sain ta siis 30€ eest ja ilma mootorita. Peale tuleb Voshodi 175cc mootor.
Paar pilti ka, siis:
[Pilt: 093975453bb0f4.jpg]

[Pilt: 093975475ac4d4.jpg]

Eks ma vaikselt aretan. Big Grin
Vasta
#23

Nonii, mootor sai ära toodud. Vajab uut sõrmepuksi kuid muidu täitsa tip-top asi. Sees uus kolb ja rõngad.
Praegu tegelen mootorikinnituste välja lõikamisega, et järgmine nv saaks keevitama minna.
Rehvi asi ei õnnestunud mul igatahes. Big Grin
Vasta
#24

Miks ei õnnestunud? Ei plahvatanud, ei jäänud veljele kinni, tõmbas uuesti maha veljelt...?

Taivo
55624799
Vasta
#25

Ei plahvatanud jh. Arvatavasti lasin gaasi liiga palju vahele, läks põlema aga ei plahvatanud.
Vasta
#26

Mina olen koormarihma pikki rehvi tõmmanud ja siis pingutades pressib servad vastu velge.
Vasta
#27

Mis gaasi kasutasid. Ise olen enamuste plahvatavate ainetega rehvid peale saanud, täna just startgaasiga sai 10" laiale veljele 205mm lai rehv peale lastud, kena stretch sellineWink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#28

Koormarihmaga peaks proovima.

Lasin mingit juukselakki. Aga eks ma teda vähe palju lasin, järgmine nv proovin eetriga.
Vasta
#29

Mootorist ka üks pilt, siis:
[Pilt: 094063459dd752.jpg]
Vasta
#30

kui rehvi tahad peale panna siis kasuta tavalist penssu. Tavalise 5L kanku korgitäis (sinu väikese rehvi puhul piisab ka poolest korgist) vala rehvi sisse ja väikese viivitusega (umbes 5sek) tõmba tikkust tuld. viskab ilusti peale ja ei juhtu midagi hullu. PS! ventiil keera välja et üleliigne rõhk pääseks välja, muidu võid rehvi või veljega hüvasti jätta. Kui kogusest ei piisa, siis võtta suurenda natuke kogust, aga enne seda lase hapnikul korralikult rehvi sisse ehk siis tuuluta korralikult, kas loomulikul teel või suruõhuga.
Vasta
#31

Selle bensiini variandi proovin kindlalt järgi.
Oleks vaja ikka need rehvid peale saada. Rolleyes
Vasta
#32

(06-03-2012, 23:54 PM)stennu12 Kirjutas:  Selle bensiini variandi proovin kindlalt järgi.
Oleks vaja ikka need rehvid peale saada. Rolleyes

Jäta see bensiiniga varinat parem proovimata... sõbralik soovitus lihtsalt. Vaata netist õpetuseks paar videot ja siis proovi vast ikka eetri või muu gaasiga... aerosool vms.


'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#33

Pole küll ise proovinud, aga tundub minulegi, et bensiin ja mitte-õlikindel kumm omavahel kokku ei sobi. No läinudaastast piirituse baasil grilli süütevedelikku ikka kusagil riiulil vedeleb? Proovi hakatuseks sellega. Teeb ka päris korraliku mataka (usu mind, ma tean! Big Grin ), aga kummi ei söö.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#34

no mis pull sul nende rehvidega on?
ise ajanud laiale auto veljele kitsad rehvid alla,lihtsalt tee rehvi äär tavottiga kokku , lased kompressoril korraliku surve järgi ,nii umbes 3 bar
ja siis surud rehvi keskelt kokku ja läheb rehv velje peale
Vasta
#35

(07-03-2012, 21:28 PM)vorrimen Kirjutas:  no mis pull sul nende rehvidega on?
ise ajanud laiale auto veljele kitsad rehvid alla,lihtsalt tee rehvi äär tavottiga kokku , lased kompressoril korraliku surve järgi ,nii umbes 3 bar
ja siis surud rehvi keskelt kokku ja läheb rehv velje peale

Tavotti määri endale, rehvidest hoia see eemale... Aastaga läheb tavotine rant kenasti pehmeks ka kõige paremal rehvil...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#36

Seebiga määrides peaks ka saamaWink
Vasta
#37

Nonii, sain rehvid peale.
Tänud kõigile abistajatele kuna murupõkale sain nii rehvi peale, aga Põkal rehv vähe vedelam kh. Toungue
Homme, siis proovib keevitama minna kardiga.
Vasta
#38

Üle pika aja, siis jälle midagi postitada. Vahepeal pole aega tegeleda olnud, kuid täna sai väikene edusamm tehtud.
Sain siis sugulaselt omale ühe vana muruniiduki, mis tal kasutult seisis. Kuna omal üht niidukit juurde vaja polnud, siis sai sellelt mootor võetud ja hakatud kardile peale sobitama.
Tehtud on siis niipalju, et mootoril rihmaratas külge pandud, originaal karpa eemaldatud ja raamile sai ka üks mootori kinnitus valmis tehtud. Teiste kinnituste jaoks on juba vaja väheke keevitada, aga kuna keevitust kodus pole, siis tuleb see kuskilt laenata, mis võtab jällegi aega. Karpa tahaks panna peale mingise rolleri oma, aga kuna mootor on mul 182cc, siis kardan, et jääb lahjaks ja tuleb muretseda mõne venelase karpa. Sidurisüsteemi teen ma rihma pingutamisega, ehk siis kui rihma pingule tõmban hakkab masin liikuma.
Iseenest vaevalt, et see mootor seda karti väga jõudsalt liigutama hakkab, aga vähemalt on nüüd kevadel midagi putitada.
Raami poole pealt veel selline asi, et tuleb nüüd onule vähe närvidele käia, et ta mulle piduriketta ja rihmaratta võllile treiks.

Pilte ma nüüd eile enam hämaras tegema ei hakanud, kuid täna ehk saab.
Vasta
#39

(01-05-2012, 06:52 AM)stennu12 Kirjutas:  Üle pika aja, siis jälle midagi postitada. Vahepeal pole aega tegeleda olnud, kuid täna sai väikene edusamm tehtud.
Sain siis sugulaselt omale ühe vana muruniiduki, mis tal kasutult seisis. Kuna omal üht niidukit juurde vaja polnud, siis sai sellelt mootor võetud ja hakatud kardile peale sobitama.
Tehtud on siis niipalju, et mootoril rihmaratas külge pandud, originaal karpa eemaldatud ja raamile sai ka üks mootori kinnitus valmis tehtud. Teiste kinnituste jaoks on juba vaja väheke keevitada, aga kuna keevitust kodus pole, siis tuleb see kuskilt laenata, mis võtab jällegi aega. Karpa tahaks panna peale mingise rolleri oma, aga kuna mootor on mul 182cc, siis kardan, et jääb lahjaks ja tuleb muretseda mõne venelase karpa. Sidurisüsteemi teen ma rihma pingutamisega, ehk siis kui rihma pingule tõmban hakkab masin liikuma.
Iseenest vaevalt, et see mootor seda karti väga jõudsalt liigutama hakkab, aga vähemalt on nüüd kevadel midagi putitada.
Raami poole pealt veel selline asi, et tuleb nüüd onule vähe närvidele käia, et ta mulle piduriketta ja rihmaratta võllile treiks.

Pilte ma nüüd eile enam hämaras tegema ei hakanud, kuid täna ehk saab.

Kuidas moodi sa ülekande lahendad? Muruka mootoril väntvõll vertikaalselt ja keerata sa mootorit ka ei saa kuna paiskõlitus.
Vasta
#40

piisaval kaugusel kannatab kiilrihma(de)ga rahumeeli 90 kraadi keerata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne