K: Muravei veljed
#1

Oskab keegi öelda, mis mõõdus on kaubaroller Muravei tagumised veljed? Küsimus on suunatud just tagumistele velgedele, kuna piltidel tunduvad need justkui suuremad, kui esimene. Võin ka eksida. Ja küsiks veel ka seda, kas need on kahepoolsed, nagu minimopeed Riga veljed? Ma ei armasta eriti heeblite ja kivistunud/kinniroostetanud rehvidega maadelda. Maru hea oleks velg poolitada ja uus rehv higistamata ning velje servi muljumata peale panna.

Oma silmaga nägin Muraveid mitmed aastad tagasi, rehvimõõdule ei osanud siis tähelepanu pöörata.

Kui kellelgi on Valgamaa/Tartumaa/Võrumaa kandis paar velgi üle, siis oleksin nõus nendele soovitud vahetusvaluuta eest järele tulema.

Kõiki pakkumisi ootan erasõnumisse või aadressile rabdc[a]hot.ee, vastuseid siia teemasse.

Tänud juba ette!
Donn.
Vasta
#2

(23-11-2011, 11:39 AM)donn Kirjutas:  Maru hea oleks velg poolitada ja uus rehv higistamata ning velje servi muljumata peale panna.
Nii ta jah, mõeldud on. Paraku kogesin sel suvel vastupidist. Minu motobloki kärul on poolitatav velg. Otsustasin et võtan lahti, värvin üle ja panen üksiti uue õhukummi. Kuna asi kaua seisnud ja roostetanud, siis olid veljepoolikud rehvi siseservaga üheks saanud. Ja ikka nii üheks saanud, et kuvaldaga ka ei peksnud lahti! Aitas lõpuks suurte kruvikate ja heeblite järkjärguline haamriga vaheletagumine ja siis veel kord kuvaldaga peksmine. Kõike tuli muidugi teha nii, et vigastused liiga suureks ei läheks. Kummagi veljepooliku eemaldamiseks kulus vähemalt tund aega, verd, higi ja suures koguses "kvaliteetsõnu".
Nii on lood selle hõlpsa lahtivõtmisega, kui asi stx kaua väljas seisnud.
Võibolla peaks enne kokkupanekut millegagi määrima, et enam niimoodi kokku ei jääks, aga millega? Tavaline kumm määret ei talu.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#3

Vastates Basiliole: Mul on hetkel kasutuses suvalised 14" Volvo plekkveljed. Need olid juba eos pisut roostes ning peal on vanad õhulohvita talverehvid.
Ma pole automehaanik, aga olen paar korda ikka autoveljelt rehvi maha võtnud ja ka peale monteerinud. Ei olnud see ülesanne mulle kergete killast ka piisava määrdeaine (pesuvahend) kasutamise juures ja ma ei kujuta ette, kuidas ma kodus vehkima peaksin, et tubeless rehvi velje soonest lahti saada. Lendavad need ju rehvivahetuses alati pauguga kinni. Big Grin

Sestap kombineerisingi kaks küsimust ühe teema alla eesmärgiga lõpuks endale lahtivõetavad veljed saada, et need korralikult üle vuntsida ja mitte välja seisma jätta. Plaan oli neile peale aretada mõned matsakamad 12" kõrgema profiiliga ATV rehvid, et siis oma kolmerattalisega tegudele minna.

Veerev kivi ei sammaldu - ma usun, et mul need lahtivõetavad veljed kinni ei roostetaks. Rolleyes

Vasta
#4

Vanal hallil ajal olid ikka kõik rattad Muraveidel ühesugused, rehv 4,0 x 10" või siis 100 - 254 mm ja veljed peaks ikka kaheks pooleks käima nagu Tuulalgi.
Vasta
#5

70-80-ndatel õhukummiga rehve sai nii maha võetud. Heebel haamriga velje ja rehvi vahele ja auto esirattaga raskuseks peale. Mõnikord vajas kahelt poolt aitamist või siis ratta pööramist teise asendisse.
Olid ka mingid tungrauaga vajutamise nipid, ise selleni ei jõudnud. Enne tulid ilma õhukummita rehvid.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#6

Ise olen saanud pooleks käivatel velgedelt rehvi nii maha, et rehv võimalikult velje lähedalt kruustangide vahele ning kokku surunud,vahel tuleb siis lahti, aga kui ei tule siis aidanud kergelt suurema sõrgkangiga.
Vasta
#7

Olen ka ise kunagi autorehve ukseaugus tungrauaga maha pressinud. Isal oli selleks otstarbeks tehtud vastava kujuga puupakk.
Eespool mainitud veljele ei oleks seegi midagi aidanud. Rehv oli nii kõvasti velje külge jäänud, et kohati jäigi osa kummi metalli külge, kärises lahti. "Molekulid olid juba üle jooksnud" nagu armastas öelda kunagine kolleeg. Vaatasin ka poes uut rehvi, aga pidasin liiga kalliks. Ma aias MB-1-ga sajaga ei sõida, käib vana küll!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne