MB L 410 D 89a, pottsepaautoks kohendamine.
#21

Väga hää, mingi arutelu juba tekkinud.
Ega ta ei peagi vene õli olema, aga sobivusel võib olla. Talvel vähe sõitmist ka, et see viskoossus probleeme tekitama hakkaks.
Elamine tuleb kasinate vahenditega teha luksuslikuks. Olen ju näiteks oma matkabussis elanud vähemasti kokku üle poole aasta. No nii kaua mingi ämbri otsas istuda küll ei tahaks.
Tuba peab olema soe. Selleks tuleb panna soojustust. Valgus ju ka toas normaalne nähtus, järelikult aknad ja tuled. Valgustuse jaoks ostsin juba LEDi ribad ära. Peab olema tarbevesi ja solgi pütt. Olen olnud objektidel, kus võid nukataha kusta ja olen ka olnud kohtades, kus ei saa kätepesu vettki maha lasta. 70L paagid on doonoril täitsa olemas.
Kongi saab teha nii soojaks küll, et läheks vähe küttevoolu, aga ventilatsioon teeb selle mõttetuks. Sellises väikses ruumis neelab põhienergia õhuvahetus. Ja ilma selleta ei saa kohe mette. Tuba korjab vett täis. Seda olen juba õppinud. Sellepärast need puitkarkassiga suvilaautod/kärud nii ära mädanevadki.
Kaks alust kive peab taha ära mahtuma. Lisaks segud ja muud tööks tarvilised riistad. Rolleri jaoks kindlasti koht.
Olen mõelnud kongi pooleks teha. Esimene osa siis elamiseks ja tagumine kaubaveoks. Pooleks kong ongi veidi ettepoole tagarattaid vaheseinaga. Nii saab kaalujaotuse enam vähem paika. Lihtsalt elamise raskemad asjad peavad olema eesosas.
Eluruumi paigutus on veel lahtine. Kaubaosas palju valikuid pole. Euroalused peab saama lükata vastu vaheseina. Sellest lähtuvalt ka muud riiulid. Kongi ääre alla on ka plaanis teha kastid. Ühte suurde peab mahtuma kivisaag. Nii saab raske asja paigutada madalale ja etteotsa.
Sellist asja pole veel juhtunud, et objektile peaks tööstuslikku vett vedama. See ikke sealtpoolt. Käru siiani pole põhivarustuses olnud, aga peab mõtlema selle peale. Kive on küll kaugemalt tassitud.
Ega see massin nüüd nii suur pole, et ukse alla sõitmist segaks. Küll aga segab seda teinekord pinnase eripära. On olnud selliseid pinnaseid, mis märjas olekus ei pea ühtegi liiklusvahendit peal - suvel kuivaga võid rekkaga mööda õuet sõita. Eks olukordi on väga erinevaid ja igalepoole ennast ka toppima ju ei peagi. Kui ikke vett ja voolu pole, siis jääb tegematta.
Vasta
#22

(07-12-2011, 12:07 PM)motamees Kirjutas:  Peab olema tarbevesi ja solgi pütt. Olen olnud objektidel, kus võid nukataha kusta ja olen ka olnud kohtades, kus ei saa kätepesu vettki maha lasta. 70L paagid on doonoril täitsa olemas.

Olen kitsastes oludes kasutanud pesuvee suust laskmist. Võtad suure lonksu pudelist, väheke kätele ja seebile, pesed tavaliselt käsi ja sellega, mis suus loputad seebi maha. Vajadusel kordad. Enne näopesu jälle suurem lonks suhu jne. Muidugi pole ma seda katsetanud korstnapühkijate peal, seal ehk jääb kesiseks.
Idee pärit vanaaegsest tilaga pesuvee paagist, seal ka vähene vee kulu võrrelduna tänapäeva pidevalt soriseva kraaniga.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

(07-12-2011, 15:05 PM)aavu Kirjutas:  ...Olen kitsastes oludes kasutanud pesuvee suust laskmist...
...nii kitsad need olud olema ei pea.
Seadsi ka pestud küll, siis kui pikalaine mees olin. Sellest ajast aga on palju vett suust läbi käinud ... nüüd läks sassi, tahtsin õelda merre voolanud. Kui ikke normaalselt tööd tahad teha, siis peavad ka normaalsed elamistingimused olema.
Täna selgus ka see ohurihmade asi. Käisin MB Saare esinduses ja küsisin järgi. VIN koodi järgi tuli see auto tehasest välja ilma rihmadeta kuna sellel ajal pole veoautodel ohurihmu nõutud. Nii, et ei peagi olema.

Vasta
#24

MB410 peaks olema numbri järgi 4 tonni ümmardatult täismassiga. Tavaliselt kaaluvad masinad ise sellest pool. Kandevõimeks jääb siis 2 tonni. Kaks alust kive kaaluvad ise juba kaks tonni, ülejäänu ajab kõik juba lõhki ja kaalujälgijad elevile. Kui see kaks tonni on kõik tagasilla kohal on väga sant sõita, lisaks läheb kaalujälgijate rõõmuks sillakoormus ka lõhki. Kas tõstuk ulatub üldse tagant niikaugele tõstma, et saaks silla kohale, või tiba ettepoole. Käsitsi on väga nüri selline hulk kive edasi laadida ja rocla jaoks ei ole jällegi ruumi. Nii vanal/noorel masinal peab tahhograaf ka peal olema. Ja taadeldud. Kas tehnilises passis on kummimõõdud ka sees?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#25


Kandevõime 2200kg. Kaks täisalust palju jah. Samotte tavaliselt täisalust ei lähe ja see toob siis kaalu alla. Punaste kivide järgi tuleb suuremate projektide puhul mitu korda käia.
Kaalujälgijate jaoks panen lisavedrud. Ega siis igat masinat kohe kaalu otsa lükata. Ikke sellised, millel tagumik järgi lohiseb.
Isiklikul autol tahhograafi olema ei pea, minu andmetel. Ma ju ei tee veoteenust. Või kudas on selle asjaga?
Tõstuk ei ulata nii kaugele TÕSTMA. Nad lükkavad selle sinna käppadega. Pean aga uurima, kui kaugele lükata saavad.
Kummi mõõdud on passis sees.

Vasta
#26

Varjant on veel näiteks haagis taha panna kivide vedamiseks. Sellise masinaga peaks saama ka treilerit vedada mille kandevõime on ise juba üle 2 tonni. Treilerit saab vajadusel ka laenutada vajaminevaks ajaks.
Vasta
#27

Kummi mõõtudest see, et kui on soov asendada 14 tollised rattad 16 tollistega, tuleb läbida pikk kadalipp, enne ,kui need passi saab. Lisaks tahhograaf taadelda. Selle olemasolu? Pagan, see on nii nüansirikas seadus, et mine võta kinni. Kui tahavad, teevad ikka ära.
Tsitaat:§ 204. Sõidumeeriku kasutamine
(2) Sõidumeerik ei ole kohustuslik sõidukil:
1) mis on valmistatud enne 1985. aasta 1. jaanuari, kui sõidukit ei kasutata veose- või sõitjateveo tasulise teenuse osutamisel;
2) mida kasutatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikli 3 ja käesoleva seaduse § 203 lõike 8 alusel nõuete täitmisest vabastatud vedudel.
(8) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud määruses sätestatud nõudeid ei rakendata juhtide suhtes erandina riigisisesel autoveol, kui:
1) sõidukit kasutavad põllumajandus-, aiandus-, metsandus- või kalandusettevõtjad oma veoste veol 50 kilomeetri raadiuses kohast, kus sõiduk tavaliselt paikneb, kaasa arvatud linnad, mis jäävad sellesse piirkonda;
2) sõidukit kasutatakse loomsete jäätmete või korjuste veol;
3) sõidukit kasutatakse loomade veol põllumajandustootjalt samas maakonnas asuvale turule ja vastupidi või turult kuni 50 kilomeetri kaugusel asuvasse tapamajja;
4) sõiduk või sõiduk koos haagise või poolhaagisega, mille lubatud suurim täismass kokku ei ületa 7500 kilogrammi, veab juhile seoses tema tööga vajalikke materjale, seadmeid või masinaid. Sellist sõidukit tohib kasutada ettevõtte asukohast 50 kilomeetri raadiuses tingimusel, et sõiduki juhtimine ei ole juhi põhitegevus;
5) survegaasi, vedelgaasi või elektri jõul liikuvat sõidukit kasutatakse veoseveol ettevõtte asukohast 50 kilomeetri raadiuses ning sõiduki lubatud suurim täismass koos haagise või poolhaagisega ei ületa 7500 kilogrammi;
6) sõidukit kasutatakse ainult õppesõidul juhiloa ja kutsetunnistuse saamise eesmärgil;
7) sõidukiks on põllu- või metsamajanduslik traktor, mida kasutatakse põllu- ja metsamajandustöödel ettevõtte asukohast 100 kilomeetri raadiuses;
8) sõidukit kasutatakse seoses kanalisatsioonitöödega, üleujutuste vastu kindlustamisega, vee-, gaasi- ja elektrihooldusteenusega, teehoolduse või -kontrolliga, olmejäätmete kogumise või kõrvaldamisega, telegraafi-, telefoni-, raadio- või teleteenusega ning raadio- või telesaatjate või vastuvõtjate asukoha määramisega;
9) erisõiduk veab tsirkuse või lõbustuspargi varustust;
10) sõidukit kasutatakse lautadest piima kogumiseks ning lautadesse piimamahutite tagastamiseks või söödaks mõeldud piimatoodete kohaletoimetamiseks.
----------------------------------
Pottsepp käib siia alla?
Ei ole jurist, ei oska täpselt kommentaarida, aga tuttav sai oma firma sarnase autoga ilma kettata sõitmise eest trahvi, kuigi vedas oma kaupa, mitte ei teinud teenust.
Muidugi võib ju surnud koera kuuti visata ja öelda, et "Vean loomakorjuseid". Surnud loomade leidmine ja säilitamine on muidugi omaette teema Wink.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#28

Punkt 4 nagu sobiks, aga paneb 50km piirangu peale. Pottsepatöid vajatakse vist ikka kaugemal ka.
Vasta
#29

Nagu koolituselt meelde on jäänud, siis piisab sellest 50km täiesti köigeks.
Sest auto garazeerimiskoht ei pea olema sama mis sinu registreeritud elukoht, ja nii ütledki kinnipidamisel möne suvalise lähemalasuva kohanime.
Kui tahetakse trahvi teha, siis kindlasti kohtusse kohe, töestada pole seal kellelgi midagi vöimalik.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#30

Õige viide peaks olema liiklusseaduse § 131:
Tsitaat:(4) Sõidumeerik ei ole kohustuslik sõidukil:
1) mis on valmistatud enne 1985. aasta 1. jaanuari, kui sõidukit ei kasutata veose- või sõitjateveo tasulise teenuse osutamisel;
2) mida kasutatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EÜ) nr 561/2006 artikli 3 ja käesoleva seaduse § 130 lõike 13 alusel nõuete täitmisest vabastatud vedudel.

ja EL määruse artikkel 3

Tsitaat:Käesolevat määrust ei kohaldata vedude korral, mille puhul on tegemist:

a) sõidukitega, mida kasutatakse regulaarseks reisijateveoks, kui liini pikkus ei ületa 50 km;
b) sõidukitega, mille suurim lubatud kiirus ei ületa 40 km/h;
c) sõidukitega, mis kuuluvad relvajõududele, päästeteenistustele ja tuletõrjeteenistustele ning korrakaitseorganitele või on nende käsutuses ilma juhita, kui vedu leiab aset nimetatud teenistuste ametiülesannete täitmiseks ja sõidukite kasutus on nende kontrolli all;
d) sõidukitega, mida kasutatakse eriolukordade või päästeoperatsioonide korral, sealhulgas humanitaarabi mitteärilisel veol;
e) meditsiinilistel eesmärkidel kasutatavate erisõidukitega;
f) sihtotstarbeliste teisaldussõidukitega, mida kasutatakse 100 km raadiuses nende asukohast;
g) sõidukitega, mis läbivad tehnilise arendamise, remondi või hoolduse eesmärgil teekatsetusi, ning uute ja ümberehitatud sõidukitega, mis pole veel kasutusse võetud;
h) kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni;
i) kaubanduslike sõidukitega, mis on selle liikmesriigi, kus neid kasutatakse, õigusaktide kohaselt ajaloolised, ning mida ei kasutata reisijate- või kaubaveoks.

Viimasest punkt h oleks ehk kõige lähem aga kuna pottsepatöö näol on ikka sõiduki äriline kasutus, siis tundub, et sõidumeerikust ei pääse. Aga seda siis teooria poole pealt, praktikud ehk teavad veel kuhugi viidata.
Vasta
#31

(07-12-2011, 18:23 PM)motamees Kirjutas:  ...VIN koodi järgi tuli see auto tehasest välja ilma rihmadeta kuna sellel ajal pole veoautodel ohurihmu nõutud. Nii, et ei peagi olema.

Aga paned ikka? nagu ma oma 66-le
(08-12-2011, 00:16 AM)motamees Kirjutas:  ...Tõstuk ei ulata nii kaugele TÕSTMA. Nad lükkavad selle sinna käppadega. Pean aga uurima, kui kaugele lükata saavad...

Nii on lükatud jah aga oleneb paljudest asjadest, kui sul alusel ca tonn peal ning euroaluse höördetegur so kongipöhja suhtes on ülisuur ning maapind laadimiskohas on näiteks peegelsilebetoon, siis lükkamise asemel käib sokul ratas hoopis all ringi.
Soku kahvel on sinna 1,4...1,5 m kanti.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#32

Küll nähtud, kuidas tõstuk lükkab alusel jalad alt ära, või vastupidi, jalad jäävad kehast maha. Peegelsileda betooni võiks asendada lumise hooviga, siis läheb asi veelgi lõbusamaks. Kaks korda rammib hooga ja kolmas kord on inerts nii tugev, et kasti viimane tala saab järjekordse mõlgi ja pidurituled ei põle. Aga tõstukijuht sõidab oma tööd edasi tegema, sest esiteks on nad süüdimatud ja teiseks - autojuht ju ise palus. Ai nüüd ma saan küll kriitikalaviini tõstukijuhtide käest, aga olen näinud neid igasuguseid. On mehi ja ka paar naist, kelle tööd on olnud lausa lust vaadata. On ka sellised, kes peaks mingi teise töö endale leidma.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#33

Teema hargneb kenasti. Ma saan teada, et ei tohigi mandrile sõita selle autoga Toungue Eks seda tahhograafi asja peab ametimeeste käest uurima täpselt. Trahvid liiga suured. Ei tohigi omale veokat osta niisama ringi uitamiseks. Sad
Tõstuki käpa pikkus 1,4m täitsa piisav. Aluse mõõt on meeter ja teise meetri peab lükkama. Tegelikult nad lükkavad nipiga. Natuke jäetakse käpad ikkagi alla ja siis veidi tõstetakse. Väheneb hõõre põrand/alus ja suureneb maa/kumm.
Auto tegemine areneb ka tasapisi. Pesin ära põrandamati ja toolid. Buvanoolitasin kongi raami. Mõned õue tööd veel, kuna külmaks läheb.
Süütelukku olen veeretanud juba mõnda aega käes. Kui auto sain, siis pidin starterit keerama kruvikeerajaga otse lukutaguselt klemmilt. Süütelukku polnudki. Kodus kraamides ikke leidsin istme alt mingid tükid. Ei tea, kas neil kadus võti ära, või ei töötanud see asi seal hästi. Igatahes plaanisin selle korda teha.
Mootori seiskamine oli pandud traadist tõmbamisega. Looduse poolt aga on selleks vaakumklapp. See ka hästi ei töötanud. Tuli välja, et kunagi auto keevitamise ajal oli plastikust vaakumtoru ära sulanud. Nii vaakum ei saanudki õieti tekkida.
Igastahes täna võtsin ennast kokku ja muukisin luku lahti. Palju aega võttis. Muukvaraste töö on keeruline. Homme hakkan muukide järgi uut võtit tegema. Siis saab käivitamise/seiskamise jälle ristiinimese moodi aetud.
Tuleb lahti lõigata esipaneel ja eest ära võtta. Nii on keevitustöid kergem teha ja tuleviku peale ka mõeldud. Pildilt on näha, et juhipoolne pragu on kinni keevitatud. See paneel aga peab remondiks eemalduma. Muidu ei pääse suurt kusagile ligi ja radika vahetus ka suht lootusetu.
       
Vasta
#34

Kui võti olemas, siis lao ikka muugid võtme järgi kohale. Võtme ja muugi kõrguste summa on lõpuni konstantne. Kui juba nii suur mahiina käes, siis võiks konteinerinihutamiseks käsikahvel- käru pardal olla, nagu paljudel rekkadel. Isiklikult pean passatigi potsepaautoks liig suureks- Golfist küll. Ainult kivilõikur vast ei mahu ära? Oma ja abilise jaoks magamiskott, kui üle 30 km kodust juba jääb. Tõstukijuht- no saada Tartu Salvesti vaatama- päev läbi sebivad seal kitsal, vahel mitmel tasapinnal küll kerge tillikoormaga, küll kurgikonteineritega. Ja oskavad arvestada, palju masin kerkib- vajub koormusega, ei mingit kriipimist. Ise heatujulised, abivalmid.
Vasta
#35

(09-12-2011, 00:30 AM)Wiki432 Kirjutas:  ...Aga tõstukijuht sõidab oma tööd edasi tegema, sest esiteks on nad süüdimatud ja teiseks - autojuht ju ise palus. Ai nüüd ma saan küll kriitikalaviini tõstukijuhtide käest, aga olen näinud neid igasuguseid...

Mina ei kritiseeriks, see ju puhtalt töstukijuhi otsustada, kas on ohutu ja vöimalik. Ma olen lihtsalt öelnud "EI" ning leidnud asjale möne muu lahenduse, sest kui ei saa nii siis saab kuidagi teisiti. Ühesönaga: kui töstukijuht sitaga hakkama saab siis otsigu teine töö.
Oli kord ebameeldiv kogemus töstukijuhiga. Soomes toodi meile autoga laeva puhastatud peamasina turbiinid. Soomlane nöudis, et alustega opereeriks mees kellel on töstukijuhi paberid, mul siis veel polnud. Tuligi üks miis, pidi soku käppadega meil turbolabad puruks söitma, tänu mo valjule körile sai miis pidama 10 cm ennem labasid.


(09-12-2011, 00:43 AM)motamees Kirjutas:  Tõstuki käpa pikkus 1,4m täitsa piisav. Aluse mõõt on meeter ja teise meetri peab lükkama. Tegelikult nad lükkavad nipiga. Natuke jäetakse käpad ikkagi alla ja siis veidi tõstetakse. Väheneb hõõre põrand/alus ja suureneb maa/kumm.

http://www.estonian-warehouse.com/failid/89047364.pdf

Oleneb kas panna risti vöi pikkupidi, ega see otsa kergitamine ainult tervislikult alusele ei möju kui tonn pääl. Ma mötlesin rohkem ikka selle peale, et kuna töenäeliselt tuleb lükata sul seda alust, siis kohanda kasti pöhi vastavalt sellele (et oleks libedam vöi mummuline ning kui pöhi suts libedam siis ka alusega koormale kinnitused rihmadega).

(09-12-2011, 00:43 AM)motamees Kirjutas:  ...Süütelukku olen veeretanud juba mõnda aega käes. Kui auto sain, siis pidin starterit keerama kruvikeerajaga otse lukutaguselt klemmilt. Süütelukku polnudki. Kodus kraamides ikke leidsin istme alt mingid tükid. Ei tea, kas neil kadus võti ära, või ei töötanud see asi seal hästi. Igatahes plaanisin selle korda teha.

Pedant Toungue ega sa masinat restaureeri. Miks ei tee nii, et rool lukku ei läeks ning pane nupud käivituseks, lihtsam ja kiirem. Amatöörvarga peatab üks juhtme katkestus. Öige autovaras paneb niikuinii "kapoti alt" käima.


Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#36

(09-12-2011, 01:32 AM)pen.skar Kirjutas:  Kui võti olemas, siis lao ikka muugid võtme järgi kohale...
Võtit polnudki. Pean ise midagi otsima.
(09-12-2011, 01:32 AM)pen.skar Kirjutas:  ... Ainult kivilõikur vast ei mahu ära?
Ja mida ma sinna üldse siis lähen, kui kivilõikur kodo?
(09-12-2011, 01:32 AM)pen.skar Kirjutas:  ...siis võiks konteinerinihutamiseks käsikahvel- käru pardal olla...
2x2m pinnal on roklaga väga raske opereerida, tagatipuks mõttetu ka. Kaalub ka kindlasti 20 kivi jagu.

(09-12-2011, 01:37 AM)overspeed Kirjutas:  ...Oleneb kas panna risti vöi pikkupidi...
Kivialus on 1m küljepikkusega ruut. Euro pole kivitehasesse veel jõudnud. Smile

(09-12-2011, 01:37 AM)overspeed Kirjutas:  ...Pedant Toungue ega sa masinat restaureeri...
Huvitav on, kas saan jagu. Nuppude plaan algul oligi. Peale luku leidmist "läks käest ära".

Vasta
#37

Lukust: Võib küsida mõnest lukutöökojast, kes autodega tegelevad, uusi muuke. Ega nad väga kallid ei olnud. 124 mersule maksis koos paigaldusega 300 eegu kandis. Äkki oli isegi koos võtme hinnaga.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#38
Video 

Põrandapind kallilt käes, platskaardi-magamiseruum lae alla? Ammuks need kivilõikurid tulid, ikka suur ja väike rela teemandiga. Pole ju seda lõikust nii palju et abiline ei jõuaks ladumise aeg ära nikerdada. Kuiva lõikuse tolm sai kilesoolikasse puhutud. Pole harjutatud kundedele seda kommet, et pottsepp peab ka materjali tooma. Ikka esimene kord vurr kohale, siis kliendiga poodi. Kogenud silm ütleb kümne kivi täpsusega vajaduse, selle järgi savid, metallosad ka. Kui helistab et olemas, siis riistus tuled päris tööle. Mis tõesti lõpuks üle jääb, ostad ära- mõne teise juures kulub ära. Mida üldse vaja vedada: savi ja veeküna, ämbrid, s. ja väike rela, suur Läti(ka mikseriks) ja v. drell, haamer, halogeenlamp, labidas, kellud, pikendusjuhe, lood, al. pukk ja spordikotitäis elamistarbeid, võibolla mikrouun ka- see mahtus Golfi.
Vasta
#39

(09-12-2011, 12:36 PM)pen.skar Kirjutas:  Põrandapind kallilt käes, platskaardi-magamiseruum lae alla? Ammuks need kivilõikurid tulid, ikka suur ...
Meil on pottsepatööst erinevad nägemused. Mina jään ikke oma tehnika juurde. Uutes majades/elamurajoonides pole vahel ühtegi kohta, kus punast tolmu võiks üles lasta. Ümberringi kõik puhas ja steriilne. Rellaka lõikamise täpsus pole ka teap mis asi.
Platskaardi suhtes on meil arvamised ühed. Ilmselt tulebki üles/alla käiv voodi. Nii ei pea ka igal homikul voodit korda tegema. Võib poissmehe elu elada.

Vasta
#40

(09-12-2011, 12:36 PM)pen.skar Kirjutas:  Ammuks need kivilõikurid tulid, ikka suur ja väike rela teemandiga. Pole ju seda lõikust nii palju et abiline ei jõuaks ladumise aeg ära nikerdada.
Kui oled korra saagi proovinud siis relakat enam näha ei taha.Sellest samast relakast võid ju ka sae valmis voolida kui võtmed vähegi peos püsivad.Kodumaisele saele rattad alla ja see 70kg kannatab ka häda korral auto katusel transportimist.Tehase saagi punnita tõsta kahe mehega .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne