MB L 410 D 89a, pottsepaautoks kohendamine.
#61

kolmikuid pole vaja teha, neid peaks kaubanduses saada olema. Kuna mul on isikliku luksusena isiklik varuosadiiler, siis ütlesin talle mõõdu ja kolmikud olid varsti olemas.lõikasin lihtsalt mõlemad soendusradika torud sobiliku koha pealt pooleks, sobitasin kolmikud vahele ja edasi tõmbasin torud teise radikani. kuuti kütvatele torudele saab peale panna toruisolatsiooni, siis jõuab soe paremini kohale.Üks mõte veel, kuna suureneb väikese ringi mahtuvus, siis võiks katsetada vahele panna kraan ja hakata kuuti kütma alles siis, kui mootor on saavutanud töötemperatuuri, läheb mootor kiiremini soojaks ja saab kabiini kiiremini soojaks, peaks teoorias kütust säästma ja mootorit säästma.
Vasta
#62

See peaks nüüd olema sobivaim variant ja usun, et kui ikka on see tahtmine, siis tuleb lasta sellel sündida. Torupoest plasttorud, liitmikud, ventiilid, isolatsioon.Torujüriks, nohToungue
Vasta
#63

(14-12-2011, 11:39 AM)hullmaks Kirjutas:  Üks mõte veel, kuna suureneb väikese ringi mahtuvus, siis võiks katsetada vahele panna kraan ja hakata kuuti kütma alles siis, kui mootor on saavutanud töötemperatuuri, läheb mootor kiiremini soojaks ja saab kabiini kiiremini soojaks, peaks teoorias kütust säästma ja mootorit säästma.

... ja mugavuse mõttes sobiks kraani asemele termostaatventiil (näiteks see, kui max. temp. vastu peaks: http://www.esbe.ee/index.php?lng=est&main=3&id=10 ).
Ohh-jahh...
...Ning siis mõtled, et miks ei võiks olla juba kuudiku seinas suuremaid radikaid, mida sõidu ajal kütab seesama mootori jahutusvedelik (nüüd viska massivne tiivik jahutusradika tagant talveks üldse minema, eksole Toungue ) ja seisu ajal näiteks elektritennid pluss tsirkulatsioonipump...
Kurat, see on ju ratastel maja + tööriistakuur ikkagi Big Grin.

A tore, et mota taas miskit garaaži all sehkendab ja mulle meeldib kõige rohkem see, et ta on traktori mootoriga varustet neljarattalisega tegelema hakanud.
Raske koorma jaoss oo ölipress ikke köiksee öigem asi Wink.

Jonni ja jõudu! Smile

Vasta
#64

(13-12-2011, 23:56 PM)motamees Kirjutas:  Minu olid mitmed mõtted. Üks neist oli salongi radika tagasivoolu saatmine tagumise kongi radikasse.

Neeeij, nii kaob ää ju mugavus eraldi temp.-e reguleerida kabiinis ja kongis.

(13-12-2011, 23:56 PM)motamees Kirjutas:  Kõige parem (kvaliteetsem) oleks teha mootorist ereldi väljavõtted.

Kui sul selline ava ja otsik olemas on, anna tuld. Voolikud ja klambrid on poest saadavad.

(13-12-2011, 23:56 PM)motamees Kirjutas:  Kõige lihtsam oleks viia lisavoolikud salongiradika pealevoolu vahele.

??? Et siis see on too kolmikutega variant ???

(13-12-2011, 23:56 PM)motamees Kirjutas:  Kõige töömahukam oleks kolmikute tegemine.

http://www.dunven.ee/catalog?locale=et&itemId=6369

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#65

MB L 508 4silindrit taha on ühendatud läbi kolmikute 4 salongi ahju ja keskmine temp. -25 kraadiga on bussis +27 kraadi. Ja tagatud igas asendis parim mootori jahutus. Probleemiks võib saada liig suur jahutus radiaator mida paigaldati lõunamaa versioonidele.

Правда, подобное невозможно для иранских версий. Их система охлаждения рассчитана на столь высокие температуры, что не перегревается даже при +35°С. Зато зимой такой двигатель очень трудно прогреть. Многие так и ездят с нагревшейся до плюс 60 градусов охлаждающей жидкостью. Выход простой – установить радиатор от стандартного.
Vasta
#66


Ohh, kui palju segadust võib tekitada üks valesti kirjutatud sõna.
(13-12-2011, 23:56 PM)motamees Kirjutas:  Kõige töömahukam oleks kolmikute tegemine.
Tahtsin õelda, et kõige raskem on kolmikutega variandi tegemine. Kolmikud on mul ammu kodus olemas.
   
Tagasivoolu voolik on vajalikust kohast tüki kaugemal ja teepeale jääb jalgu ka väljalaskekollektor. Tuleb voolik tuua ringiratast.
Kõige lähemal lisaradika asukohale on plokist tulev soendusradika pealevool. Kui sealt voolik pooleks lõigata ja lisaradikas järjestikku ühendada, hoiab kokku vähemasti kahe meetri jagu voolikuteekonda.
Kuna aga enamik on ikkagi kolmikute poolt nüüd, siis ilmselt ka see variant tuleb.
Siit sain aga idee, et kasutada veevärgi kuumavee toru. Mingi alupex (ja see teine plastikust toru) või sarnane kõlbab ju häste. Saab ka kenasti nurgad teha.
Nüüd võiks samuti lahti vaielda ka kongi soenduselemendi liigi. Valikuid on mul kaks olemas. Üks oleks panna tavaline soendusradikas ja mootor sooja puhuma. Teine variant oleks kongi perimeetri tõmmata alumiiniumradikate ring.
Vasta
#67

(15-12-2011, 23:09 PM)motamees Kirjutas:  Nüüd võiks samuti lahti vaielda ka kongi soenduselemendi liigi. Valikuid on mul kaks olemas. Üks oleks panna tavaline soendusradikas ja mootor sooja puhuma.
Teine variant oleks kongi perimeetri tõmmata alumiiniumradikate ring.

Annan oma hääle teise variandi kasuks. Elutoa kütmiseks tundub parem, kui soojus on ühtlasemalt laiali jaotatud.
Kui tegu oleks tavalise sõitjateruumiga, a`la tööliste vedamise kuut, siis oleks soendusradikas+ ventilaator hää küll.

Samas see alupexi variant tekitab kuidagi kõhklusi ( a võibolla põhjendamatuid? ) Kuidas see toru vibratsiooni tingimustes vastu peab, mootor ju kummipatjadel? Kui suur on alupexi temperatuuritaluvus? Elumaja radikates ei ringle ju 90 kraadine vesi?






`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#68

(15-12-2011, 17:17 PM)kalacompany Kirjutas:  Probleemiks võib saada liig suur jahutus radiaator mida paigaldati lõunamaa versioonidele.

Elutuppa mineva toru vahel olev termostaat peab avanema natuke madalamal temperatuuril kui suure ringi termostaat, siis peaks saama hea küll. Sel juhul ei võta ka mootori soojenemine tavapärasest kauem kuna kongi radikas lükatakse järele alles pärast teatava temperatuuri saavutamist. Lisaks võib muidugi paigaldada ka manuaalse kraani või tasakaalustusventiili, et soojemal ajal radikas ilma asjata soojaks ei läheks.
Vasta
#69

(15-12-2011, 23:22 PM)korvimees Kirjutas:  
(15-12-2011, 23:09 PM)motamees Kirjutas:  Nüüd võiks samuti lahti vaielda ka kongi soenduselemendi liigi. Valikuid on mul kaks olemas. Üks oleks panna tavaline soendusradikas ja mootor sooja puhuma.
Teine variant oleks kongi perimeetri tõmmata alumiiniumradikate ring.

Annan oma hääle teise variandi kasuks. Elutoa kütmiseks tundub parem, kui soojus on ühtlasemalt laiali jaotatud.
Kui tegu oleks tavalise sõitjateruumiga, a`la tööliste vedamise kuut, siis oleks soendusradikas+ ventilaator hää küll.

Samas see alupexi variant tekitab kuidagi kõhklusi ( a võibolla põhjendamatuid? ) Kuidas see toru vibratsiooni tingimustes vastu peab, mootor ju kummipatjadel? Kui suur on alupexi temperatuuritaluvus? Elumaja radikates ei ringle ju 90 kraadine vesi?

Aluplex toru kannatab kuuma küll, mul sapakal ette veetud soojenduradikas sääraste torudega. Lähevad ikka väga tuliseks ja senimaani ptüi-ptüi-ptüi pole midagi juhtunud, on asi käinud ära ka seal 110c juures.
Igaljuhul edu Peep!




Vasta
#70

(15-12-2011, 23:09 PM)motamees Kirjutas:  Siit sain aga idee, et kasutada veevärgi kuumavee toru. Mingi alupex (ja see teine plastikust toru) või sarnane kõlbab ju häste. Saab ka kenasti nurgad teha.

Mötlen korvimehega samuti selle alupex-i suhtes. Uuri ennem kindlasti tootja lehelt, kas see toru sobib vibratsiooniga keskkonda ning suurtele temperatuuri muutustele -30 C ... 110 C. Muidu on pärast nii nagu mul klapid keldris ja sääl pole miinuseid veel olnudki. Nähtavasti pakid selle soojenduse torud/voolikud kuhugi "pärapörgu" ää, hiljem ei saa lekkeid likvideerida ning ka näha. S.t. leia sobivaim toru/voolik radikatele, et hiljem vöid need unustada jäädavalt (voolikutele klambrid natukse paremad kui too tavaline tsingitud 7mm kruviga).

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#71

Tee mulle selgeks oma soovid sellele elamu kütmisele? Ega sa ometi ei hakka mootorit ka seisuajal katlana kütma Sad Minuarust tuleks sinna puhuda soe õhk. Kas kabiini soendusest või eraldi elamusse üks propelleriga radikas, plastorustikuga.
Vasta
#72

Minu arust oleks mootorijahutusvedelikku mõistlik kasutada soojaveeboileri kütteks (kui selline asi muidugi plaanis).
Vasta
#73

(15-12-2011, 23:22 PM)korvimees Kirjutas:  ...Samas see alupexi variant tekitab kuidagi kõhklusi...
Saab kasutada ka Virsbo toru. Muidugi uurin enne nende kuumataluvust.
Vibratsiooni pärast eriti ei muretse, kuna väljavõtted võtan liikumatu koha pealt. Sealt, kus soendustoru on läinud juba kere külge.
(16-12-2011, 10:17 AM)kaminahi Kirjutas:  ... Ega sa ometi ei hakka mootorit ka seisuajal katlana kütma...
Seda kindlasti mitte tavapäraselt. Mingi variant peab aga jääma ka autonoomseks olekuks.
Ja äkki suudan ma välja mõelda elektrikütte variandi, millega saab ka mootori soojaks ajada, muidugi peale mõningaid kraanide keeramisi. Wink
(16-12-2011, 19:59 PM)postimees Kirjutas:  Minu arust oleks mootorijahutusvedelikku mõistlik kasutada soojaveeboileri kütteks (kui selline asi muidugi plaanis).
Soojaveeboiler ilmselt ikke tuleb. See aga teiste süsteemidaga.
Matkaautol oleks sinu pakkumine väga bro. Pottsepaauto aga seisab nädalaid kohal ja sõidab vaid hädatarbel. Nii jääksin muidu hoopis sooja veeta. Tegelikult mitte päris ilma aga umbes nagu vene ajal - väga harva saab. Toungue

Vasta
#74

(16-12-2011, 22:12 PM)motamees Kirjutas:  Pottsepaauto aga seisab nädalaid kohal ja sõidab vaid hädatarbel. Nii jääksin muidu hoopis sooja veeta. Tegelikult mitte päris ilma aga umbes nagu vene ajal - väga harva saab. Toungue

Mõtlesingi rohkem nagu boileri lisakütte võimalusena seda. Eks ikka mõni gaasi või elektrisüsteem peab juures olema.
Vasta
#75

Sain ma õigesti aru, et hakkad soojast veest, mida mootor toodab, elektrit ajama, et sellega mootorit soojendadaToungue
Vasta
#76

(17-12-2011, 02:20 AM)kaminahi Kirjutas:  Sain ma õigesti aru, et hakkad soojast veest, mida mootor toodab, elektrit ajama, et sellega mootorit soojendadaToungue

Motal mingi Regeneraatori idee vist on jah Big Grin

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#77

No asi ei saa ju nii keeruline olla. Elektri tootmine ...regeneraator ja muud rasked sõnad.
Kuuti tuleb ju nagunii elektriküte ka. Näiteks kui ühendada elektrikatel (koos pumbaga) alumiiniumradikate ringi taha. Just sama ring, mida kütaks sõidu ajal mootor. Lihtsalt sõidu ajal on ring sätitud läbi mootori käima. Seistes keeran mootori ringi kinni ja ringvool ainult kuudi sisene. Kui vaja sõitma hakates ka mootor soojaks ajada, keeran jälle mootori ringi peale ja elektriboiler kütab lisaks radikatele ka mootorit. Lihtne ju, eesti keeles ja ka tegelikus elus. Vaja ainult väheke toruJüri teadmisi ja oskusi.
Lisaks radikatele tuleb panna ka põrandaküte. Eelmine elamu on talvel muidu kena soe, aga paljajalu on põrandal ebamugav käia. Sellel masinal tuleb see viga kõrvaldada.
Vasta
#78

(19-12-2011, 00:40 AM)motamees Kirjutas:  No asi ei saa ju nii keeruline olla. Elektri tootmine ...regeneraator ja muud rasked sõnad.
Kuuti tuleb ju nagunii elektriküte ka. Näiteks kui ühendada ...

Toungue

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#79

Katlasüsteemid- see on imelihtneToungue
Vasta
#80

Kuna kong on alles esimese soojustuse saanud, siis ma radiaatoreid väga aktuaalseks ei pea. Tuleb ka see aeg kunagi.
Praegu aga päevakorral hoopis vedrud. Täna sai sõbraga arutatud ja otsus järgmine - katkist vedrulehete hakkab asendama keevitatud vedruleht, kuna GAZ53 vedruleht jäi lühikeseks. Lõikasin vastavad tükid valmis, faasisin ära ja lasin kokku. Pärast töötlesin ja koostasin vedrupaki. Muidugi koos lisalehtedega.
               
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne