MB L 410 D 89a, pottsepaautoks kohendamine.

Gebläse -> salongipuhur

Jõudu!
keegi Kavalpea

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta

(18-01-2012, 23:06 PM)Wiki432 Kirjutas:  ...Hea pakk sillatala alla ja kuvaldaga pähe Smile ... Kuuma ja kõvasti?...
Olen selle variandi peale mõelnud. Sellel on ka omad miinused. Siis tuleks porilaua sisse rellakaga kuvalda tee lõigata.
Kuumus ehk aitab. Praegu aga pole seda võtta. Peab orgunnima mingi pitsi koju.
(18-01-2012, 23:17 PM)hulgus Kirjutas:  ...
16. laadimise relee?

edu ehitusel.
a.
Kuskohast sa 16 kaitse võtsid???
Aga tänud.
(18-01-2012, 23:52 PM)Jansa Kirjutas:  Kas selle kaitsmepapi tagaküljel inglisekeelset tabelit ei ole?...
Ei ole inglise keelt ega pappi. On plastikkate.

Tänud vastajatele.

Vasta

Kui käändtelje võll vabatahtlikult ei irdu siis on võimalus anda kuuma sillatala silmale, kui siis ka ei tule, võib rellakaga telje tugilaagri juurest läbi lõigata, siis tõsta käändmikku ülespoole ja lõigata ka ülemine ots läbi , võtta käändmik ära ja siis uuesti kuumutada ja proovida telje jäänused sillatalast välja toksida.Kui ka siis ei õnnestu siis tuleb fantaasial lennata lasta ja muu lahendus otsida, kuidas... Väljalöömisel on mõtekas sillatala kindlalt toestada ja võimalikult käändtelje lähedalt.Tagumisega tuleb ettevaatlik olla, kuna võlliots võib deformeeruda ja siis ei taha ta mitte enam välja tulla. Kui lahtivõtmine radikaalseks läheb, tuleks kindlasti panna uus käändtelje võll koos uute pukside või laagritega, oleneb milliseid saada on või milliseid panna tahad. 210 nele olid valida mõlemad variandid ja müüdi komplektina, ühe poole hind suurusjärgus 400-500 eek. On ette tulnud ka juhus, kus võll oli kinni ussitanud käändmiku külge ja liikus siillasilmas, kiilpolt kadunudWink
Vasta

Tundub, et kääntelje poldi vahetuse nipid on jäänud traditsioonilisteks. Pean ikke maalt pitsi ära tooma.
Hind ja saadavus täiesti olemas komplektile. Kummad aga siis paremad on? Puks on kindlasti väheke raskem keerata. Kaua aga nõellaagerpuksi vastupidavus on? Kas pronkspuksi peab peale panekut ka hõõritsema?
Vasta

Teine pool sama probleemiga? Järsku oleks siis kavalam tala alt ära võtta ja Suure Pressiga Sõbral külas käia?
Piltidel ei näe määrdenipleid. Kas ei olegi või on otsakaantes?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

Teine pool juba korras. Vahetust ei vajanud. Niplid otsakaantes.
Ka see pool ei vajaks pukside/poldi vahetust. Loksud puuduvad. Huvitaval kombel puudub ka tugilaager. Kuidas see sai ära kaduda???
Vasta

Kas puks või nõellaager sõltub sellest kui suured sõbrad on su käed tavotipritsiga,aga puksi vahetusega see,et seda peab vist pärast mõõtu hõõritsema nõellaager sisse ja kõik.Kui tugilaager kadunud siis peab ju kõva loks üles alla olema.Enne kuvaldat lase sinna vahelepugevaid aineid ka kiilpoldi auku,ehk tuleb ka lihtsmalt,aga peab olema järjekindel ja aine õige.Üks mida olen kasutanud ja kasutan on L_CC 110, kallis on raibe aga hea.
Vasta

(19-01-2012, 00:46 AM)motamees Kirjutas:  
(18-01-2012, 23:17 PM)hulgus Kirjutas:  ...
16. laadimise relee?

edu ehitusel.
a.
Kuskohast sa 16 kaitse võtsid???

Mul tekkis küll segadus. Järjekorranumber 16 on ülal paremal tühi, kas oma küsimuses mötled 16A kaitset?
äkisti D1 on pesa miskile lisale, mittekaitsmele, mingi diood mingi vooluahela jaoks. Seepärast pole järjekorranumbriga kaitsmetele vaid uus järjestus (nagu Saab 900-l olid kaitsmetega samas karbis tulede releed, küll mitteühtegi dioodi)

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta

(19-01-2012, 18:53 PM)overspeed Kirjutas:  
(19-01-2012, 00:46 AM)motamees Kirjutas:  
(18-01-2012, 23:17 PM)hulgus Kirjutas:  ...
16. laadimise relee?
...
Kuskohast sa 16 kaitse võtsid???

Mul tekkis küll segadus...

No kui juba hoog sees, siis ikka 15 järele 16, seda enam, et vanas eas ( Rolleyes ), peaks juba peenema kirja uurimiseks prill peas olema.

Sõna-sõnalt on diodenüberwachung dioodi üle seiramine. Mujal neid vast peidus pole, kui generaatoris.

Käändtelje poldigaa olin kunagi Scanial hädas. Istus määritavas puksis kindlalt sees, leotasime, kuumutasime tagusime ja jätsime ööseks tungraua raami ja poldi pea vahele pingesse (vana padrunikomplekt on väga hea valik pukside surumiseks). Hommikuks oli paar mm liikunud ja välja ta tuli.


Vasta

Dioodiga ikka asi lahtine. Sinna dioodi auku ei lähe ka kaitse sisse ja ta on järjestikku 15 kaitsega. Midagi erilist käib sees??? Äkki ikka kellegil on aimu asjast.
Täna oli mul õnnepäev. Hea, kui inimesel on palju häid tuttavaid ja sõpru. Paari päeva jooksul kogusin infot ja riistu ja täna saingi poldi kätte.
Üldiselt läks mul ülihästi. Neid polte on ka välja pressitud 100tonnise hüdropressi all. Lihtsalt vähematega ei tulnud. Mul tuli. Cool Muidugi tuli vaeva näha, kuumutada ja ka kuvalda appi võtta.
Nüüd vaid vaja otsida/tellida õige komplekt paikapanekuks.
       
Vasta

http://www.ap3.ee/?PublicationId=a0fb677...150fef8cba
Vasta

Tere kas seal dioodi kohal ei käi miski diood selline traat jalgadega ja hallivärvi.
Vasta

(06-02-2012, 22:19 PM)talupoeg Kirjutas:  Tere kas seal dioodi kohal ei käi miski diood selline traat jalgadega ja hallivärvi.

Diood dioodiks aga lähen hetkeks teemast välja..... Hea,et järelkasvu on! Ma mõtlesin,et olen viimane talupoeg....SmileBig Grin
Vasta

(06-02-2012, 22:19 PM)talupoeg Kirjutas:  Tere kas seal dioodi kohal ei käi miski diood selline traat jalgadega ja hallivärvi.
OK. Dioodi kohal käib ilmselt diood. Aga mis selle otstarve on? Ilma dioodita tundub ka viimane kaitse mõttetud, kuna nad on järjestikku.

Vasta

Ma tõesti ei tea milleks .Minu veokal (mb207;2,3d) on dioodi kaitse 10 ja dioodi augus selline.Pilti siia ei saanud panin tulepesa meilile.
Vasta

Tänud Talupojale. Nüüd on vähemasti tääda, milline asi mul puudu on. Teadmata aga puuduoleva asja otstarve.
Panen siis pildi ka teistele uudistamiseks.
   
Vasta

Ma äp tää...,
aga oma volksupunnile ladusin dioodisid tagatuledele vahele, et nad koos päevasõidulaternatega põledes esimesi gabariitisid järgi ei ühendaks.
Päevakad lülitab välja gabariitide sisselülitamise toiming Wink.

Äkets sarnase teemaga seotud see mersu diood Rolleyes...
Vasta

Tere!
Mul peaks üks mersu tugilaager vanast ajast järgi olema kui sul on huvi vaatan homme järele.
Vasta

Hulk aega möödunud ja edasiminekuid vähe. Igatsorti objektiivsed ja subjektiivsed põhjused on takistanud projekti arengut.
Ükspäev tule jälle sõber külla ja tõi kingitusi. Tagumisi piduriklotse ei peaks nüüd ostma surmatunnini. Tähtsam oli aga teine kingitus. Pakendil oli lausa kiri peal "HÄDASTI VAJALIK". Vaatasin siis kingituse üle ja mõtlesin, milleks seda võib vaja minna. Esimese korra pakkusin valesti ja teist korda enam ei pakkunud. Lihtsalt ei saanud naeru pärast pakkudagi.
   
Sõber ütles, et kompressorit pole sinna juurde vajagi. Lubas mulle selle kuvaldaga pe..e peksta, kui ma tööjärge üles ei leia. ... Mõjus. Eile keevitasin kapoti ära.
Tegelikult olin ma ka ennem tasapisi tegutsenud (loll on see, kes vabandust ei leia).
   
Kõik need varuosad on ju auto küljes. Esisild on jälle koos ja kõik asjad seal küljes korras.
Kuna veoka kabiin ei ole kandevelement, siis otsustasin seda "keevitada" klaasriide ja EPO vaiguga. Muidu oleks need aknaääred ja õhuvõtukanalid ikke väga keeruliseks läinud.
       
Pealtpoolt tuleb kivikaitsega üle ja altpoolt lasen korrosiooniõliga. katsun õli lasta kenasti liimi alla ka. Mis siis, et ta natuke lahti annab. Vähemasti ei roosteta enam intensiivselt edasi.
Sain kokkuleppele ka ühe MB vraki omanikuga. Nüüd on mul komplekt 16 velgi olemas ja puuduolevad ratta kinnituskoonused ka. Vraki omanik vajas mootorit. Sellisena ta minust maha jäi.
   
Vasta

(12-03-2012, 11:37 AM)motamees Kirjutas:  ... Ükspäev tule jälle sõber külla ja ... Tähtsam oli aga teine kingitus. Pakendil oli lausa kiri peal "HÄDASTI VAJALIK". Vaatasin siis kingituse üle ja mõtlesin, milleks seda võib vaja minna. Esimese korra pakkusin valesti ja teist korda enam ei pakkunud. Lihtsalt ei saanud naeru pärast pakkudagi.

Tunnen so söpra. Kuidas sa siis esimese korraga puusse panid. Sain kohe aru pildilt, ennem alumist teksti lugemata ... mul ka ju sellist tarvis. Big Grin

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne