Metallivargad lammutasid vana bussi tükkideks.
#1

Anija vallas avastasid elanikud ühel novembrihommikul, et nende hoovis seisnud nõukogudeaegsest LAZ-tüüpi bussist on järel ainult üksikud tükid.
Politsei sõnul pääsesid metallivargad roostetanud sõidukile kergelt ligi ja lammutasid väärikas eas bussi kiiresti osadeks, et neist suuremad metallikokkuostu viia, kirjutab Õhtuleht.
Põhja prefektuuri pressiesindaja Andres Sanga teada omaniku aineline kahju siiski väga suur pole, sest kunagisel linnaliinibussil erilist väärtust enam ei olnud ja sõita sellega ei saanud. "Tüüpiline vanarauavargus," sõnab ta.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/11...d=62544536

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#2

Haiged vennad. Paneb mõtlema, kuidas on võimalik selline suur asi nii ära lammutada, et keegi ei näe?
Huvitav, kas varasemalt oli see isend huvilistele ka teada?


Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#3

Kurb lugeda ja kuulda.
Tegelt hakkavad kõik meie hädad pihta liiga leebetest seadustest. Sisuliselt on pätt rohkem kaitstud kui aus inimene (vaadake kui heasti vanglas elada saab). Politseist on tehtud riigi toel naljanummer...... Näiteks võib pätt susata politseiametnikku noaga,kuid pätile samaga vastates.........ma ei tea mis siis saab. Tundub,et liiga Euroopalik..... Kurb.
Ja muidugi paneb pätid liikuma ka vaesus ja nälg. Kui ikka kõht tühi,siis otsid ise süüa...
Ajad on muutunud. Vanasti (veel mäletan) pandi siinkandis luud ukse taha,kui kodust kaugemale mindi. Nüüd paned ukse ikka lukku,nii igaks juhuks. Ja eriti solvav on maainimese jaoks see,et kui sult midagi pihta pannakse,öeldakse nii,et ise süüdi........Big Grin
Vasta
#4

Uudisest jääb veidi ebaselgeks, mis põhjusel vana ja väärika bussiga sõita ei saanud. Kas "musta numbri" komisjon ei olnud vormistanud dokumente ja seetõttu puudus kehtiv ülevaatus või olid kettaga mingid jamad.
Kahju muidugi, et väärt buss ära lammutati. Siit ka loo moraal: taasta veel üks LAZ buss ära, keegi peab seda ikka peremeheta vanarauaks ja saeb kokkuostu.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#5

(02-12-2011, 10:08 AM)Väravamehaanik Kirjutas:  Siit ka loo moraal: taasta veel üks LAZ buss ära, keegi peab seda ikka peremeheta vanarauaks ja saeb kokkuostu.

Veel moraali: taastada tasub vaid puidust busse. Kuni vanaraua ja puidu kokkuostuhinnad seda soosivad. Kuusalus on seda taibatud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#6

Kahju et meil pole neid "kauboi" seadusi mis lubaks igal mehel relva kodus hoida oma vara ja pere kaitseks.
Oleks sellised seadused siis me ei loeks neid uudiseid nii tihti.
Mina pooldan päti kätte saamisel talle elu õpetamist!
Kuigi kohtus oli tõestada et ma ei löönud kolme hammast välja, ikka väga keeruline, kuid võit oli minu. Mingi hetk tekkis küll tunne et ma olen kohutav kriminaal ja minu automaki varas on leebe perepoeg.... Sellel kohal tekkis sügav pettumus õigussüsteemis.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#7

Väga hull lugu jah kui buss juba tükkideks lõigutakse ja minema tassitakse.
Keegi ei näind ega kuulnud. Veel suurem maiuspala varastele on kindlasti näit.roomiktraktorid.Mis viga roomikukilpe ükshaaval lahti harutada ja minema tassida.Lõikuma ei pea, gabariidis metall - tõeline"kullaauk"
Meie õigussüsteem on ikka väga mäda.Kui lasid ära varastada - ise süüdi.
Kui said jaole ja füüsiliselt"noomisid"pätti siis tema hambad on ikka rohkem väärt kui sinu maine vara jne,jneSad
Vasta
#8

(02-12-2011, 13:09 PM)aavu Kirjutas:  
(02-12-2011, 10:08 AM)Väravamehaanik Kirjutas:  Siit ka loo moraal: taasta veel üks LAZ buss ära, keegi peab seda ikka peremeheta vanarauaks ja saeb kokkuostu.

Veel moraali: taastada tasub vaid puidust busse. Kuni vanaraua ja puidu kokkuostuhinnad seda soosivad. Kuusalus on seda taibatud.

Õnneks on seda mujal ka taibatud.
Vasta
#9

Vargad teavad täpselt millal ja kui kaua objektil õhk puhas.Mul käisid ka metallivargad,algul käisid küsisid,et müü neile maha,saatsin pikalt ja siis mõned kuud hiljem tulid võtma.Sain neil tutist kinni ja andsin pollale üle koos tuuri pandud kraamiga.Mina sain omad asjad tagasi,aga oma sixi viisid kuusakoski ja roolis olnud tegelasel murdunud esihammas mälestuseks.Näitasin neile kes on siin boss ,nüüd hea rahulik.Ega isegi koera ei tohi neile kallale lasta hakka veel haigusrahasi maksma.
Vasta
#10

Huvitav oleks teada kas kõrgepingega surmasaanud metallivaras on oma surmas ise süüdi või süüdistab politsei Eesti Energiat inimese surma põhjustamises. Mis vahe on talumajapidamisel ja EE kõrgepingetrafol?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#11

(02-12-2011, 20:38 PM)aavu Kirjutas:  Huvitav oleks teada kas kõrgepingega surmasaanud metallivaras on oma surmas ise süüdi või süüdistab politsei Eesti Energiat inimese surma põhjustamises. Mis vahe on talumajapidamisel ja EE kõrgepingetrafol?

Vahe on selles,et matsilt saab kõik ära võtta ja lihtne on teda kinnimajja panna. Suures firmas aga ei vastuta keegi.......ja kinni panna ka kedagi pole....Big Grin

Nagu ma õieti mäletan,on kõigil E.E. alajaamade juures ja küljes ka hoiatavad sildid. No võiks siis igaks juhuks ja aususe põhimõtteid arvestades oma taluhoonete ustele ja ka hoonesse sisse panna välja hoiatavad märgid,et ära näpi,muidu..........Big Grin Sõbrad,siis oleks ju eriti aus!...

Vasta
#12

Inime ikka ise süüdi,Eesti Energia on ju sisuliselt Eesti riik.
11 aastat tagasi mul majast 50 m kaugusel lõigati pinge all läbi 3 korda kõrgepinge ja lõpuks lammutati ka alajaam laiali.Traadid rippusid seni kuni kaagid need ise maha lõikasid.Ehitasin isegi signalisatsijooni,nii kui vool kadus hakkas aku pealt sireen kisama,ainuke häda oli see,et sireen oli liiga nõrga heliga ja enne kui kuulsin sai aku tühjaks.EE saksad käisid kohal ja jagasid pipragaasi,et me pätid kinni püüaksime.Öeldi,et enne kui pätid kinni püüdmata voolu tagasi ei pane.EE tellis Securitaselt nn mehitatud valve alajaamale,terve öö iga paari tunni tagant sõitis patrullauto ja vaatas kas alajaam allesBig GrinBig GrinÜks öö sai ka ise automaatidega põõsas passitud , aga patrullauto rikkus varitsuse ära.Patrullil venis nägu pikaks kui põõsast maskeeritud automaatur välja astus ja jeebet käskis tõmmata.
Vasta
#13

Kurb lugeda ,et polnud tegemist wäärt sõidukiga?Eks igalühhel oma arusaamised.See waid minu mõte aga Warjupaik oleks õnnelik olnud kui sääne isend(neil küll olemas ) aga ikkagi.Kuidas see inf nii halwaste liigub?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#14

Minu arvates on makivargal hammaste kurku tagumisest pikemas perspektiivis suht vähe tolku... Läheb järgmine kord lihtsalt mujale ja ülejäänud tuhandel (või kuimituiganes neid ka ei oleks) on ikka sahtel ilus. Minu arvates tuleks kuidagipidi tegeleda sellega, kuidas ära kaotada see homo soveticus'e sündroom ning jõuda vähe arenenumasse keskkonda ehk siis sinna maale, et igasuguseid vargaid, narkareid ja muud sellist kõntsa vähem peale tekiks. See algab aga ilmselt kodusest kasvatusest ja koolist ning üldistest hoiakutest. Samas, sinnamaale tuleb ka kuidagi elada ja oma vara kaitsta.

Minu isiklikku arvamist mööda ei tohiks siiski vähemalt tulirelvi küll hakata massiliselt lubama (kuigi lähinaabrite juurest, ja ma ei mõtle Venemaad, on olemas näide, kus väike kaliiber võib ilma relvaloata käes olla), sest siis võib juhtuda, et aasta '93 tuleb jälle tagasi. Kui aga mõni vasehuviline natuke liiga pingesse satub või roomiktraktori tagant varsa mõõtu koer välja ilmub... Tööõnnetus, mis siis ikka. Aga nagu öeldud, tuleks mu meelest kuidagipidi tegeleda probleemi juurtega, mitte tagajärgedega. (Siinkohal on minu mõistus otsas.)

EDIT: lükkan vananenud info ümber: ei kehti vähemalt selles riigis, mida ma mõtlesin, ka "väikse kaliibri" reegel enam ehk kõik tulirelvad on loa alla pandud.
Vasta
#15

(02-12-2011, 23:13 PM)41Degree Kirjutas:  Minu arvates on makivargal hammaste kurku tagumisest pikemas perspektiivis suht vähe tolku... Aga nagu öeldud, tuleks mu meelest kuidagipidi tegeleda probleemi juurtega, mitte tagajärgedega.
Vähemalt üks mees on asjast õigesti aru saanud, teised lasevad niisama auru välja. Muidugi ajab südame täis kui va pätirajakas sinu vara kangutama tuleb. Ise tahaks ka esimese hooga seda rajakat mullatoidule saata. Paraku on sellest jah, vähe tolku. Läbi aegade on vargal küll kätt maha raiutud, küll teibasse aetud. No kas kadus varastamine ära?

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#16

(03-12-2011, 10:45 AM)Basilio Kirjutas:  
(02-12-2011, 23:13 PM)41Degree Kirjutas:  Minu arvates on makivargal hammaste kurku tagumisest pikemas perspektiivis suht vähe tolku... Aga nagu öeldud, tuleks mu meelest kuidagipidi tegeleda probleemi juurtega, mitte tagajärgedega.
Vähemalt üks mees on asjast õigesti aru saanud, teised lasevad niisama auru välja. Muidugi ajab südame täis kui va pätirajakas sinu vara kangutama tuleb. Ise tahaks ka esimese hooga seda rajakat mullatoidule saata. Paraku on sellest jah, vähe tolku. Läbi aegade on vargal küll kätt maha raiutud, küll teibasse aetud. No kas kadus varastamine ära?

Asja paneks ilusti paika sunnitöö kasutuselevõtt karistamiseks. Kui ikka lähed vargile ja vahelejäämisel higistad kuu aega tööd teha....küll siis varastamise isu ära läheb.
Praegusel ajal sunnitöö taastamisel on aga kahjuks huumori mekk man......,sest vaadake,praegu töötuid jube palju. Ja kui töötud kuuleksid,et selline võimalus,et teed tööd,saad päevas mitukorda korralikult süüa,soojas magada,ennast pesta,korralikud riided jne........siis läheksid paljud ise vabatahtlikult vargile....Big Grin.....
Ja muidugi meil on vist mingisugused humaansed seadused,mis ei luba santi(varast) iga tööpeale pannagi,sest ega tervist tohi rikkuda....Big Grin
Samas,kui sinult on varastatud mitmekümne tuhande euro eest asju,pead ise haige südame ja seljaga rabama nagu segane,et pangale maksta....... siis ei vaata keegi,kas sul süda või selg haige on.....Big Grin
Vasta
#17

Olen kah seda meelt, et see rahvahulk, kes päevast päeva sihitult ja tegevusetult ringi hulgub, tuleks kuidagi organiseeritult tööle ja sellest tulenevatele hüvedele lähemale suunata. Töölaager kõlab küll halvasti, aga
sisuliselt oleks see väga hea lahendus. Võiksid ju olla erinevad astmed - näit alguses tervise taastamine, joomarlusest võõrutamine, siis tööga harjutamine tasapisi, edasi juba anda inimesele võimalus iseseisvalt töötada. Niimoodi õnnestuks mõni kodanik võibolla uuesti ühiskonnale tagasi võita.
Aga noortele poistele on tehnika kallal nokitsemine parim pingemaanduse vahend. Kes ise putitaja-remondimees, see vast ka niiisama lihtsalt teise kätetööd lõhkuma-varastama ei lähe.
Vasta
#18

Mäletan üht lugu paarikümne aasta tagant, kui meil veel kauboikombed au sees olid, sest teisiti ei saanud. Magalarajoonis olid bensiinivargused pargitud autodest igaöine probleem ja sellepärast käis üks mu tuttav koos mõttekaaslastega ööseti põõsastes kurjameid passimas. Kord sai ühel ausal kodanikul sõidu ajal bensiin otsa, võttis pagasnikust kanistri ja seadis sammud vastvalminud Statoili poole… Murdunud hammaste taastamine on täna kallis ja oli ka siis…
Vasta
#19

(03-12-2011, 11:10 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Praegusel ajal sunnitöö taastamisel on aga kahjuks huumori mekk man......,sest vaadake,praegu töötuid jube palju. Ja kui töötud kuuleksid,et selline võimalus,et teed tööd,saad päevas mitukorda korralikult süüa,soojas magada,ennast pesta,korralikud riided jne........siis läheksid paljud ise vabatahtlikult vargile....Big Grin.....
Kahjuks on sul sulaõigus! Nii ta on.
Üks võimalus tööd pakkuda siiski oleks, aga see on jälle Roopaliidu seaduste vastane. Õndsal nõuka-ajal anti "eksinud lambukesele" luud või reha pihku ja saadeti tänavaid-parke koristama. No nii puhtad need tänavad ka kunagi ei ole, et rohkem pühkida ei anna. Ja juuksuriteenus käis lausa tasuta sinna juurde! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#20

Heh, ainus asi, mis selliste puhul töötab on omakohus, kui selle kartust poleks siis oleks metallivargusi kordades rohkem.

Tuleb meelde Postimehest üks artikkel, kus kodanik nägi kuidas mingid 2 meest lammutavad võõrast linttraktorit v. koppa vms. Kutsus politsei, kui ment kohalejõudis siis vennad rääkisid et tahavad lastele karusselli ehitada ja vaatasid, et mingi romu siin risustab metsa, et saavad koha ilusamaks ja lastele karusselli ja mis mõttes see ment nüüd mölisema tuleb, peaks hoopis au andma tublidele meestele üllas ettevõtmises. Ja kokkuvõttes ega nendele vendadele vist midagi ei tehtudki, ju läksid järgmist karusselli materjali otsima. Ega selliste puhul ju mingi seadus ega mõistev suhtumine ei aita, kui mõneks ajaks töövõimetuks ei tee, siis homme tagasi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne