Kaevandus kallurid eestis.
#1

Mind huvitab kas ida- virumaal põlevkivi kaevandustes kasutatakse peale valgevene Belazide/pildil/ ka mingeid lääne kallureid. Ise pole seal käinud seepärast küsingi?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#2

mitte päris reaalajas info ütleb, et igasugu pillareid on jalaga segada, mõni terex peaks ka olema ja ilmselt euclid ka täitsa töös olev mark.
Vasta
#3

Peaaegu reaalajas, olnd vist eelmine nädal kui miski telesaade näitas (jaa-jaa "Eesti kõige kõige") see vist küll kordusena, Terexi elukat, olla teine Eesti kõige suurem isekallutaja.

loll on loll olla.
Vasta
#4

Kui õieti mäletan siis autolehes oli millalgi mingi võrdlus väike vs suur vms.igatahes võrreldi vist pisikest toyotat ja Komatsu kallurit,mis oli eesti karjääris.
Vasta
#5

Neli aastat olen eemal olnud põlevkivimaardla kaevandustest ja karjääridest, kuid meenub, et juba too aeg olid Euclidid suht läbiaetud ja käis pidev remont ning otsiti uusi masinaid asemele.

Üks põnevamaid BelAZe, mida Narva karjääris näinud olen, polnud üldse mitte kallur, vaid paakauto, millega kasteti tolmuseid tranšeeteid. Teine oli madalaks lõigatud kastiga BelAZ, millega ilmselt veeti kõike muud peale põlevkivi. Oksi ja puulehti heakorratöödel??? K. seda teab, milleks ta selline seal oli, või ka on.

Tuunitud läänekaid ma näinud pole, need ikka standarvarustuses ja teevad oma tavatööd.

Kord Viru kaevanduses, südatalvel, tuli BelAZ aheraine mäest alla rikastusvabriku juurde uut koormat võtma, üles unustatud kastiga. Kahjuks jäi talle ette tee kohal olev vabriku šlammitoru, st ca 300 mm läbimõõduga raudttoru, mille kaudu juhitakse šlammi, ehk põlevkivisuspensiooni atstoinikusse (settebasseini)Wink

Mõistagi tõmbas masin selle toru alla ja puruks, kaevandus seisi pea pool vahetust, enne, kui toru tagasi tõsteti ja kokku keevitati. Kuna pakane oli käre, oli reaalne oht, et karmi külmaga jäätub too š tähega mudru torusse kinni ja pikem seisak garanteeritud. Kogu remont käis väga operatiivselt ja kiirelt. Ilmselt on seda ennegi juhtunud. Sama juhti enam rooli ei lastud, küll aga niipea, kui masin toru alt vabanes, istus teine mees sanga ja põrutas uut koormat peale võtma. Päris suure tugevusvaruga on need kaevandusekallurid nüüd küll.

Terv, IP
Vasta
#6

No samas, ega kast, raam jne ei saagi õrnad olla-peavad nad ju suurt raskust kandma. Kuigi ma ei imestaks, kui prantsuse vastav kallur peale seda täitsa puruks oleks olnud Toungue

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#7

(13-12-2011, 00:36 AM)Isapull Kirjutas:  Neli aastat olen eemal olnud põlevkivimaardla kaevandustest ja karjääridest, kuid meenub, et juba too aeg olid Euclidid suht läbiaetud ja käis pidev remont ning otsiti uusi masinaid asemele.

Üks põnevamaid BelAZe, mida Narva karjääris näinud olen, polnud üldse mitte kallur, vaid paakauto, millega kasteti tolmuseid tranšeeteid. Teine oli madalaks lõigatud kastiga BelAZ, millega ilmselt veeti kõike muud peale põlevkivi. Oksi ja puulehti heakorratöödel??? K. seda teab, milleks ta selline seal oli, või ka on.

Viidatud paagiga BelAZ-ist olen ise ka pilti teinud - vt siit. Samuti ühte BelAZi kasutati seal 2009 septembris kõrgepingeliini ehitusel vintsina (lähemale tookord ei saanud minna).

Euclideid osteti mu teada kuskil 1996-97 kandis mõned eksemplarid katsetamiseks. Arvestades seda, et karjäärides koguneb tegelikult seda kilometraaži korralikult ja ju ka idapoole rahva suuresti teistsugusest tehnikahoiumentaliteedist võis see läbiajamine täitsa tõsi olla. Mingid aastad tagasi veel tegi Põlevkivi hanke Euclidite varuosade ostmiseks, kus kandideeris ka esivanema töökoht, kuid ju mõni rivaal pakkus vähem (Volvo müüs Euclidi teadupärast 1990te lõpus Hitachile maha). Seega praegust seisu ei oska ka kommenteerida.

Ja Terexilt vist võeti ka paar masinat mõne aasta eest katsetamiseks, aga ju need õigustasid end veel vähem, kui BelAZid, Euclidid ja Caterpillarid, milleks muidu neid juba mõne aasta vanuselt müüma hakati...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne