Mingi lada armatuur?
#1

Leidsin garaažist ühe armatuuri.. hunnik juhtmeid ja lüliteid on küljes. Kuna seal on lada märk peal, siis tahaks arvata, et mingi lada oma, kuid pole nagu varem näinud sellist asja (pole just suur vene autode huviline ka..)

[Pilt: 2011-12-13_15.36.38.jpg] (vabandused karvase kvaliteedi eest)

Tänud ette.
Vasta
#2

Järjest paremaks läheb! Cool
Jah, see on Lada armatuur mis on sündinud vatiteki ja moskvitši ühteheitmise tulemusena... Rolleyes
Vasta
#3

(14-12-2011, 23:34 PM)kass Kirjutas:  Järjest paremaks läheb! Cool
Jah, see on Lada armatuur mis on sündinud vatiteki ja moskvitši ühteheitmise tulemusena... Rolleyes

Ehk siis võib rahumeeli ära visata? Smile
Vasta
#4

Huvitav oleks teada, mis masinas seda kasutati. Väga ainulaadne igatahesBig Grin
Vasta
#5

(14-12-2011, 23:36 PM)palts Kirjutas:  
(14-12-2011, 23:34 PM)kass Kirjutas:  Järjest paremaks läheb! Cool
Jah, see on Lada armatuur mis on sündinud vatiteki ja moskvitši ühteheitmise tulemusena... Rolleyes

Ehk siis võib rahumeeli ära visata? Smile

Mis tast siis kohe ära visata. Inimesed on vaeva näinud, tööd teinud...
Mina näiteks ei viska midagi ära, vahel ainult utiliseerin üht - teist.

Vasta
#6

(14-12-2011, 23:42 PM)zazik Kirjutas:  Huvitav oleks teada, mis masinas seda kasutati. Väga ainulaadne igatahesBig Grin
Tõesti, ei kujuta ette ka.. kaks autot, mida ma ise mäletan olid 2103 ja üks moskvitš, kuid need läksid meie perest väga korralike ja originaalidena ära. Niiet ju see kuskilt külapealt tüli sinna garaaži..
Vasta
#7

Pole kohanud küll Ladat, millel oleks näidikuplokis spido + 4 näidikukella.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#8

Tundub, et tegemist mosse kelladega ERAZ-i armatuuriga

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#9

(14-12-2011, 23:57 PM)Walter Kirjutas:  Pole kohanud küll Ladat, millel oleks näidikuplokis spido + 4 näidikukella.
No ladat ma pakkusin ainult sellepärast, et spido ja nende lülitite vahel on lada logo.. (või vähemalt logo mis meenutas lada oma, sest ega ma väga ei süvenenud sellesse).
Vasta
#10

Seda, et tegu on ERAZ armatuuriga vähemalt mingis osas, kinnitan ka mina. Lapsepõlvest mälusse sööbinud klaasi soojenduse spetsiifiline kuju.
Vasta
#11

Eraz oligi mosse spido plokiga. nagu ka vana RAF

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#12

(15-12-2011, 10:59 AM)kaarelsi Kirjutas:  Seda, et tegu on ERAZ armatuuriga vähemalt mingis osas, kinnitan ka mina. Lapsepõlvest mälusse sööbinud klaasi soojenduse spetsiifiline kuju.
Just-just. Kui muidu võiks armatuuri kuju põhjal kahtlustada ka uazikut, siis selliseid rõvedaid õhusuunamiskopsikuid mäletan ainult ERAZil ja LAZ bussil.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#13

Vatitekiga polsterdatud armatuurlaud on airbagi eelkäija. Ärge norige uuniku kallal.
Vasta
#14

Pakuks RAF-977DM mikrobussi. Igati säästmist vääriv asi. Lada logo on nähtavasti bussijuhi meelisunelma peegeldus.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#15

Näikse jah tegu olevat omaaegse kultussõiduki rataskaubik ErAZ armatuuriga, mida on veidi tuunitud ja ka näidikuplokk (originaalis mosse 2140 oma) asendatud märksa moodsama mosse 412 versiooniga Big Grin
Originaalis peaks selline olema:
[Pilt: eksp_748_P6100046_resize.JPG]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#16

(15-12-2011, 15:58 PM)Mossemees Kirjutas:  Näikse jah tegu olevat omaaegse kultussõiduki rataskaubik ErAZ armatuuriga, mida on veidi tuunitud ja ka näidikuplokk (originaalis mosse 2140 oma) asendatud märksa moodsama mosse 412 versiooniga Big Grin
Hmm... pildilolev kellaplokk on 1975/1974 aasta Mosse 408/412 stiilis: 2140 kellad 408/412 korpuses. 2140 on kellaploki korpus juba hoopis teise ehitusega, kujuga. Antud pehmes armatuuris olev spido oli ju sarnase kujundusega kasutusel 70ndate algusest kuhugi 94 või nii aastani, nii et raske öelda, kas antud eksemplat moodsam või vanamoosam Big Grin
Vasta
#17

(15-12-2011, 17:29 PM)mossepower Kirjutas:  ...
Hmm... pildilolev kellaplokk on 1975/1974 aasta Mosse 408/412 stiilis: 2140 kellad 408/412 korpuses...
minu 1971.a. M-408IE (412 kandiliste tuledega kere ja 408 mootor) kellad nägid samamoodi välja


Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#18

(15-12-2011, 19:18 PM)Maanteemuuseum Kirjutas:  
(15-12-2011, 17:29 PM)mossepower Kirjutas:  ...
Hmm... pildilolev kellaplokk on 1975/1974 aasta Mosse 408/412 stiilis: 2140 kellad 408/412 korpuses...
minu 1971.a. M-408IE (412 kandiliste tuledega kere ja 408 mootor) kellad nägid samamoodi välja

1971. aasta Mosse kellad nägid välja pigem sellised:
[Pilt: 092178853d2887.jpg]

Minu arusaama kohaselt on teema algataja armatuurlauda topitud uuema Iževski-tehase Mosse kellaplokk.
Vasta
#19

(16-12-2011, 10:23 AM)ennww Kirjutas:  ...1971. aasta Mosse kellad nägid välja pigem sellised....
neh, selgelt pildilt vaadates sai endale kah selgeks, et just need kelladSad. Samas kellade sirm (korpus), nupud jm olid minu omal teistsugused, nägid elegantsemad välja.
Iževski tehase pill oli isal, armatuur pole niiväga meelde jäänud aga seisab veel praegugi ilusti küüni all.


Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#20

Kui keegi soovib seda armatuuri endale, siis võib saata PSi..
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne