Nõukogudeaegne bussipeatuse märk
#1

Kõigepealt ilusat jõuluaega kõigile!

Ei lähe küll otseselt bussiharrastamise teemasse, aga kuna foorumit on ümber korraldatud, siis panen oma küsimuse siia.

Mind huvitab siis see asi, mis posti otsas kõlkus ja kus punasel taustal valge A-täht oli. Kuna ametlikult polnud tegemist liiklusmärgiga, siis ei ole leidnud seda ka vanadest liikluseeskirjadest. Olen huvitatud fotodest ja kui kellelgi juhtub selline asi füüsilisel kujul eksisteerima, siis oleksin tänulik (enam-vähem) täpsete mõõtmete eest. Plaanis teha replika.

Ma ei kiirusta kedagi praegusel hetkel lauast tõusma ja sülti-verivorsti-viina nurka viskama, et minu soovi täitaSmile Aega on kevadeni.

Olen tänulik igasuguse info eest!
Vasta
#2

Kas mitte J-jaani varjupaiga ees selline märk pole ?
Vasta
#3

(24-12-2011, 23:24 PM)martvl Kirjutas:  Kas mitte J-jaani varjupaiga ees selline märk pole ?

Peaks olema küll. Samas ei suuda ma sellest fotot leida, kuigi meeles on, et vilksamisi ühel Varjupaiga pildil seda nägin. Lähitulevikus kahjuks ise sinnakanti minna ei plaani.

Maanteemuuseum? Teoreetiliselt võiks seal ka ju olla. Tõesti ei tule silma ette, sest pole seal käinud spetsiaalse eesmärgiga seda leida.
Vasta
#4

Viina ma nurka ei visanud aga õlle küll. Asi tehtud,leian ta uuesti üles.
Midagi vajaliku,ehk leidsin ja nüüd imendub õlle organismi edasi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta
#5

Mäletamist mööda Tartumaal Vasulas peaks selline märk endiselt eksisteerima.
Vasta
#6

Aitäh, Kroomtiib! Sellest pildist on juba abi. Proportsioone siit tuletada isegi saab. Maru hea oleks muidugi, kui lähemalt tutvumiseks ei peaks kuhugi posti otsa ronima, veidi problemaatiline ju Smile Pilti vaadates tekitas see A seoseid LAZ-i logoga, mis ju igati ajastusse sobis. Aga kas originaalis kinnitus asi kah niimoodi robustselt traadiga, või oli mingi viisakam lahendus?

See suur veel, et... Kas keegi oskab öelda, millist ligilähedast kirjalaadi (tänapäeva arvutikeeles) peatuse nimes kasutati? Kumb K on õige?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta
#7

Kuna venemaal rauda oli jalaga segada, siis tehti ka sildid küljesolevate plekikõrvadega. Sama tahvli küljes olid jäetud plekiribad, nagu traksid ja need olid siis rulli keeratud.
Mina valiks parempoolse K sildi peale.
Vasta
#8

Ärge unustage, et need kirjad olid veel kahes keeles! "MERE / MEPE ; RETKE / PETKE ; VENE / BEHE ; ORAVA / OPABA jne)
Vasta
#9

(25-12-2011, 10:34 AM)oltsberg Kirjutas:  Kumb K on õige?
Kas on siit jälle üks kohukese-reklaam tulemas? Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#10

Varjupaigas tegin ühe pildi ,märk jääb kaugele,kuid järsku on abi....

[Pilt: 19078415e7fe81_l.jpg]
Vasta
#11

Häid pühi kõigile!

Järgnevalt siis mõned mõõdud.

Märgi suurus 500 X 350, pleki paksus 2 mm, Alumise valge osa laius 85 mm. Peatuse nim. mustaga, teksti kõrgus 37 mm, tähe paksus 5 mm.

A- kõrgus 350 , paksus 35 mm. Kinnitusribad ülal nurkades laiusega 40 mm.

Peatuse nimetus ühel pool eesti , teisel vene keeles .



Head meisterdamist ! Enno Öövel.

Tervitab Veteran.
Vasta
#12

Eks nõukaegseid oli kamitmesuguseid ja mitmest ajastust
need enamlevinud
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1289703
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1348078
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1170193
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1168737

selline märk on maanteemuuseumi kogus olemas https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1169829 https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1170231

sellist pole ihusilmaga näinud https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1170236
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1169651
https://www.muis.ee/portaal/museaalview/1169798


Rain Rikas
Eesti Maanteemuuseumi peavarahoidja
rain.rikas@mnt.ee
Vasta
#13

Smile
(25-12-2011, 12:53 PM)Basilio Kirjutas:  
(25-12-2011, 10:34 AM)oltsberg Kirjutas:  Kumb K on õige?
Kas on siit jälle üks kohukese-reklaam tulemas? Toungue

Kahjuks ei mingit kohukestSad Peatuse nimes lihtsalt 3 K-d sees. Kammisin Varjupaiga galerii läbi ja otsitud asjandust võis näha kolmel pildil, neist üks suht lähivaates.

Tänud Veteranile ja Maanteemuuseumile! Venekeelne pool tulekski siis vastavasse geograafilisse suunda paigutadaSmile

Vasta
#14

Üsna hiljuti oli kusagil ka selline silt müüa. Kus, enam ei leia. Oli hulga muu koli hulgas.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#15

Ju minu wiga ,ei saanud pihta ma.Ja andeks kui ülekorratud,maaliinidel oli suur A täht ja wähhemalt Tartus olid sel siis ka liininumbrid all.Tallinnas oli punasel põhjal walge IKARUS 620,sääl all ruudustik 8 liinikohaga,trollidel sinine peatusesilt ka walge trolliga 4 kohta liininumbritele,trammil kollane peatusesilt musta trammiga 3 linikohta(see ka JJ olemas).Kahju ,et nüüd kõikjal ühtemoodi need asjad on.See ehk minu nostalgia aga wanaste oli wähhemalt mulle huwitaw kaeda erinewaid peatusesilte eri linnades.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#16

Ostsin Jürist mõned päevad tagasi kola, nägin seinale oli löödud KÄRMU bussipeatuse silt, oranzika värviga, liininumbrit, mis seal sõidab, ei vaadanud. Oleks nagu linnaliini peatus olnud. Kui keegi soovib osta, saan kolamüüja kontaktnumbri anda, ta iga teise asja peale ütles osta ära.
Vasta
#17

http://www.flickr.com/photos/veikotubin/3938644812/
Kärdlas on ka vana bussi peatuse silt olemas.
Vasta
#18

Sellistest vanadest liiklusega seonduvatest siltidest-märkidest võiks mingi baasi koostatada kus need moodsal digikujul võtta oleks. Võib-olla keegi tahab oma autole KEK-i logo või garaažiuksele nõuka stiilis Alutaguse bussipeatuse märki, siis oleks hea võtta vektor formaadis fail ja see otse kleebitavatest kiledest välja lasta, graveerida, tikkida või värvimiseks šabloon teha. Samuti saab teha tavalise *.jpg, *.png, *.gif vormingus pildi mida võib panna veebi, trükkida jne.

Ei tea kas sellisel asjal oleks pointi?
Vasta
#19

Huvitav - näiteks meil maal oli ka kollase põhjaga silt, ehkki tegu oli kõige tavalisema linnadevahelise liiniga. Sel oli peal 'autobussipeatus' ja väikses, ja minu arust mitte tükituna, vaid käsitsitehtuna, hästiloetavas kirjas kõik kella-ajad, mil buss tuleb + ka liinide täisnimetused.
Tea, kas see oli (70-ndatel) tavaline, v oli meil miski asendus. Tänaseks on see kõik juba ammu kadunud, peatuski on rohkem mälestus.

[quote='PETSS' pid='276485' dateline='1327705163']
el põhjal walge IKARUS 620,sääl all ruudustik 8 liinikohaga,trollidel sinine peatusesilt ka walge trolliga 4 kohta liininumbritele,trammil kollane peatusesilt musta trammiga 3 linikohta
Vasta
#20

(23-04-2012, 14:06 PM)cesium Kirjutas:  Sellistest vanadest liiklusega seonduvatest siltidest-märkidest võiks mingi baasi koostatada kus need moodsal digikujul võtta oleks. Võib-olla keegi tahab oma autole KEK-i logo või garaažiuksele nõuka stiilis Alutaguse bussipeatuse märki, siis oleks hea võtta vektor formaadis fail ja see otse kleebitavatest kiledest välja lasta, graveerida, tikkida või värvimiseks šabloon teha. Samuti saab teha tavalise *.jpg, *.png, *.gif vormingus pildi mida võib panna veebi, trükkida jne.

Ei tea kas sellisel asjal oleks pointi?

Kahtlemata oleks sellel ettevõtmisel pointi.

Tulles aga tagasi konkreetsesse teemasse, oleks väga kena, kui keegi oskaks lisaks A-tähe kõrgusele öelda ka selle laiuse, abiks oleks ka "postide" täpne kaldenurk (kuigi need on loogiliselt-matemaatiliselt omavahel seotud). Veel huvitab A rõhtkriipsu kaugus tähe alumisest otsast. Mulle tundub, et veteranil on asi kui mitte lausa padja all, siis vähemalt käepärast. Ehk on ka neid suurusi võimalik teada anda?

Ja veel. Kas keegi hakkab karjuma ja kutsub miilitsa, kui ma märgi oma saunauksest väheke avalikumasse kohta üles sätin?

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne