Metallivargad viisid ära ZIM-i tehnika
#1

Jõulude ajal murdsid metallivargad lahti Kuusalu Autobaasile kuuluva territooriumi raudväravad, sisenesid ZIM-i varuosade hoiukohta ja viisid riiulitelt kaasa kõik metallist esemed, mis olid rasked.
Ära on viidud mitu silda, nii esi- kui tagasilda erinevates komplektsustes. Pika võlliga spetsiifilisi ZIM-i käigukaste, nende hulgas ka üks, mis on spetsiaalselt kiirabi ZIM-i käigukast põrandal asuva kangiga. Kadunud on kõik alumiiniumist detailid: sidurikojad ja sellega kaasnevad detailid. Plokikaaned ja muud spetsiifilised ZIM-i detailid, alustades kapotikinnitustest ja lõpetades igasugu poltide ja mutritega.
Kadunud on ka kolm hüdromuhvi.

Seega komplekteerimise ootel olnud kiirabi GAZ 12-l tuleb südamestimulaator välja lülitada ja lugeda surnuks, nagu sajad patsiendid selles kiirabi ZIM-is seda juba isegi teinud on. Ei suutnud olla suurem oma saatusest.

Loomulikult läks lukustatud territooriumilt ka suuremas koguses armatuurrauda ja aiaposte, aga see pole see teema.
Kui keegi juhtub lähemal ajal nägema metalli kokkuostu punktides ZIM-i hüdromuhve, siis palume helistada numbril 110 või mulle 5116265. Kui mõni vana auto sild võib veel kodu koristuse käigus kokkuostu sattuda, siis ZIM-i hüdromuhvide liikumine mitmekaupa kokkuostu ei saa olla juhuslik garaazikoristus.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#2

Kas neist muhvidest/käigukastidest mingit pildimaterjali saaks - arvan et enamus pole neid oma silmaga lihtsalt näinud ja pilt ei teeks paha, eriti kui neil on mingeid iseloomulikke tunnuseid millega eristuvad teistest.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#3

http://tehno.claw.ru/shared/auto/prev1/196-3.jpg

See sidurist eespool olev jäme ümara kujuga õli täis olev paun. Selle küljes on ka hooratas. Pilti kahjuks enam teha ei õnnestu, sest pole pildistatavat objekti.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#4

Kas lähiperimeetri metalli kokkuoste on asjast teavitatud. See lihtsustaks oluliselt pättide kätte saamist.
Vasta
#5

Kas keegi teine Zim-i huvilistest saaks vastavatest vidinatest fotosid teha? Lihtsustaks kindlasti otsingut. Ja need fotod oleks ehk tõesti mõistlik kokkuostude vastuvõttudesse edastada.

Samuti võiks kaaluda võimalust hankida lähiümbruse vahendajate kontakte ning pakkuda neile antud vidinate eest mõistlikku vaevatasu.


Masendav igatahes, et virutatakse kõike mis vähegi ripakil... alles ju läksid kellelgi Gaz-64 mingid vidinad, millega varastel mitte midagi peale pole hakata, omanikule aga peaaegu korvamatu kahju.
Vasta
#6

    Siin peaks olema pilt hüdromuhvist

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#7

(28-12-2011, 17:48 PM)zazik Kirjutas:  Masendav igatahes, et virutatakse kõike mis vähegi ripakil...

Polnud asjad tegelikult ju ripakil vaid ikka lukutaga.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#8

Otsida tasub neid asju ka Ida-Virumaal. Harju/Raplamaal on kogemusi Jõhvi kandist pärit metallivarastega, kes päeval käivad maad kuulamas (jutt stiilis , otsime talus tööd ) ja õhtul on tüübid kohal olnud isegi tõstukiga veoautoga. Rapla lähistel saadi suvel sellised kätte.
Vasta
#9

Teate ma ütlen et tunnen kaasa arvestades asjade vähest saadavust.
Haruldasi asju suures koguses läks siis hulgim.
Ma kujutan ette kui must-must masendus teid seal kohapeal valdas. Mind oleks ka valdanud soov neid vargarotte tutvustada iidsete piinamistehnikatega karistuseks.

Siin on ka teine versioon, olla kuulnud et viljandimaal üks vanatehnika herra pidavat olema kalduvusega virutama haruldast kraami et seda lätti ja leetu edasi turustada( vihje on ühele HD WLA mootorile) Otsige see kanal ka läbi. Võin viia kokku mehega kel virutati see WLA mootor ära mitme luku tagant ja süüdlane oli teada....
Eks peab kokkuostudel ka igaksjuhuks silma peal hoidma.

Ilmselt poleks olnud ka paha teavitada ntx tv3 politseisaate võttegruppi ja neile pilte näidata, oleks telest läbi ka käinud , vb just vajalik abi.

Kokkuost on lolli varga rida. Kavalam üritab neid endast võimalikult kaugele maha müüa.

Kuid! miks sul ei olnud koeri? valvet? kasvõi gsm valvet?
Meil on mehitatud valve oma hoones olemas. Plus valveteenus ka ekipaazina, plus veel kaks peidetud kaamerat.
Aga ütlen et kuramus igale asjale pane või elektrikarjus külge et ei kannataks puutuda.

Tunnen kadunukesele kaasa! Loodame et ülestõusu pühade ajaks saate siiski asja korda, oleks põhjust rääkida ülestõsumisest... Kirjutage kahjud ikka väga suurte numbritega politseile , vb võib juhtuda et varastelt on ikkagi kättesaades mingitki vara ära võtta oma korvamatu kahju katteks.

Masendav on kuulda küll sellistest asjadest.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#10

Ei ole musta masendust, lihtsalt kahju on. Asjade kadumise puhul ei tasu entusiasmil langeda lasta, sest elu annab uued ja paremad asjad. See kiirabi ZIM-i projekt oli plaanis anda peale komplekteerumist TASUTA sellele vanatehnikahuvilisele, kes oleks selle taastanud algupärase kiirabina. Nimelt probleem selles, et enamus ZIM-ide huvilistest on huvitatud 7 kohalise limu taastamisest, sest nii on populaarne. Kiirabi taastamiseks aga kulub sama summa, mis limu taastamiseks, tulemuseks on aga lamamiskohaga operatiivsõiduk, millega ei saa linna peal bossata. Nüüd tuleb lihtsalt lasta asjadel uuesti koguneda ja kunagi ehk näevad noored arstitudengid ka kiirabi ZIM-i (või siis ei näe ja piirduvad RAF-ide vaatamisega).

Kurjamite puhul ei tasu kahtlustada vähimalgi määral vanatehnikateadlikkust või mõnda vanatehnikahuvilist. Kõik kroomliistud, uued rehvid ja muu mis ühe ZIM-i juures tegelikult väärtust omab oli ilusasti riiulitele alles jäetud. (Nüüdseks muidugi ei ole enam seal, vaid on mujal!). Televiisori kaasamine nii spetsiifiliste asjade otsimisse on üsna lootusetu ettevõtmine, sest keskmine eestlane ei suuda selle info peale muud peale hakata kui eurot kiruda, nõukogude autodele kohta kätte näidata ja mind uueks tõsielusaate "Hüdromuhvi Tõnuks" pidada.

Tuleb tunnistada, et asjad oli küll korraliku ja lukus värava taga, katuse all kuivas ja ilusasti riiulitesse sorteeritud , kuid turvamees valvas samal ajal tunduvalt olulisemat objekti, elektrivool oli külast kadunud, koeraks on kääbus taks ja endal oli mandariini koorimine pooleli.

Tänan kõiki huvilisi, kes on muret tundnud ja juba aidanud asju otsida, kahjuks tulemusi pole.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#11

Vana kurat küll! Pekki, ma ütlen. Ühesõnaga - kui keegi neid asju kusagil näeb, ma olen nõus Tõnuga moodustama solidaarsustandemi, ja need tagasi ostma.
K
PS Järelmõttena tuli veel pähe küsimus, et 'kas varastel on ka Valhalla ja mida seal siis tehakse?'
[quote='Väravamehaanik' pid='274141' dateline='1325098641']
Ei ole musta masendust, lihtsalt kahju on. Asjade kadumise puhul ei tasu entusiasmil langeda lasta, sest elu annab uued ja paremad asjad. See kiirabi ZIM-i projekt oli plaanis anda peale komplekteerumist TASUTA sellele
Vasta
#12

Vool kadunud, viitab ikkagi lähedalt kiiresti reageerinud krattidele. Sad
Vasta
#13

Siiski ei tasu metallikokuostupunktides ka eriti politseist rääkida, nad ei taha liigset tähelepanu.
Vasta
#14

(02-01-2012, 09:52 AM)postimees Kirjutas:  nad ei taha liigset tähelepanu.
Muidugi ei taha-mul tehti valdustes suurem metalliarapp imelikul kombel üsna ruttu peale seda, kui olin kodumajapidamisest üht-teist üleliigset rauarämpsu kokkuostu viinud. Kokkuost küsib ju kontaktandmeid ja mina oma rumaluses/seaduskuulekuses nimetasin elukoha andmed.


Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#15

Tegemist oli mõne väikse, suurematest paremat hinda pakkuva kokkuostjaga?
Vasta
#16

(03-01-2012, 12:23 PM)pppp Kirjutas:  Tegemist oli mõne väikse, suurematest paremat hinda pakkuva kokkuostjaga?
Tallinn-Väikse jaama ligidal asuv kokkuost oli. Ega nad nii väiksed olegi-Paldiskis minu teada neil teinegi osakond.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#17

kuidas lood on? kas on midagi selgunud või on endiselt debatti seis, ei edasi ega tagasi?
Mina pakkun et see võis olla tellimustöö sest niisama lambist sisse ei murta sellisesse kohta kus on peale auto juppide veel muudki võtta. Need aiapostid jms, oli võetud suitsukatteks.
Vasta
#18

Ei usu mina mingeid vandenõuteooriaid. Ikka pigem tavaline metallivargus, vargad vaevalt teadsid üldse, milleks need vidinad vajalikud on. Nende jaoks on kõik üks metall.
Vasta
#19

(27-01-2012, 21:28 PM)moskiito Kirjutas:  ///sest niisama lambist sisse ei murta sellisesse kohta kus on peale auto juppide veel muudki võtta.

Hallooo ?!?



Vasta
#20

(27-01-2012, 21:28 PM)moskiito Kirjutas:  kuidas lood on? kas on midagi selgunud või on endiselt debatti seis, ei edasi ega tagasi?
Mina pakkun et see võis olla tellimustöö sest niisama lambist sisse ei murta sellisesse kohta kus on peale auto juppide veel muudki võtta. Need aiapostid jms, oli võetud suitsukatteks.

Esmalt võiks mõningad võõrsõnad endale selgeks teha, aga see on juba teine teema.

Surnud seis on nagunii, sest need vargad võivad ka kellelegi "tellmust" teha aga tavaliselt kaovad jäljed suvalise metalli ekspordiga tegeleva ettevõtte platsil.

Kunagi sai Viljandi vanarauast üks Zis 110 mootoriplokk ära krahmatud Talupoja abiga ning paari nädala pärast leidsime ka koha, kust see pänna oli pandud ja pännajad parasjagu ametis uue koorma tegemisega, muideks oli mõni minut puudu, et oleks pits pandud külge statsionaarmootorile, jällegi Talupoeg oli oma laia rinnaga utiili kaitsmas.

Seega on kõik teoreetilised arengud võimalikud, mis aga ei pruugi taanduda lihtlabasele "hommikusele pohmaravile".

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne