Uunikute 11. Talveralli 2012, STARDIJÄRJEKORD!!!

(05-01-2012, 16:23 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Vanad kalad 2WD autodel klassis turist saavad aga samadel tingimustel "püüda" 10 lisa boonuspunkti aga ikkagi ja jälle vaid ja ainult reaalsel rallil osaleval jõuvankril. Mitte miski muu jõuvanker ei lähe arvesse.
Seega olge tähelepanelikud: teen valmis Legendi ja reeglid, nimekirja kvalifitseerumsit vajavatest tegelastest ning pistan need esimesse postitusse. Julm aga tõsi Wink

Jõle ebavõrdsus, päälinna mehed saavad vabalt 10 lisapunkti teenida. Meil aga siit Tartust 400km edasi-tagasi 20ne kilomeetrilisele rajale tulla ka veidi kulukas ja mötetu...
Rallil näeme igaljuhul, raisk!




Vasta

Kui veel mahub.Rolleyes
1. Hardi Arus, turist
2. Vaz 2101, sõiduauto, 1971
3. 4
4. 0

[Pilt: thumb_27728363_Kz64.jpg]
Vasta

Jossu, mis teha, elu ongi ebaõiglaneToungue Lihtsalt see idee nii kvalifikatsioonist kui vanadele tegijatele turist-2WD klassist võimalusest nn."lisapunktid" saada tuli tõesti täna "magusaid" paiku kontrollides aga no mitte kuidagi ei saa sinna talvel minna. Jah, klassi 4X4 võiks sinna saata aga neile teevad hoopis teised mehed sõite. Uutele tulijatele meie Legendi ja Talveralli ülesehitusega harjumiseks, teistele trenniks või niisama vanakese tuulutamiseks sai poest kaustik ostetud ja teinegi ring, siis juba rada märkides, tehtud. Ja muidugi sai idee alguse täna rada tehes Jesperi äsjasest pildilingist - teoorias peaksite sarnaseid "asju" a'la veetõkked jms seal saama. Mina täna igastahes lõhkusin Sitikaga jääd ja sõitsin läbi voolavate vete. Muuseas, Mossede veekindlusele tuleb sedasorti ilmade jätkumisel tõsist rõhku panna... ja soovitan kiiresti sinna rajooni seiklema minna! Saate pisut ekstreemi ka, teedevõrk on seal uhke.

Hetkel 133 sooviavaldust, 12 bronni, kellest kindlasti enamus on kohal ja kindlasti tuleb veel mõni "viimase hetke ärkaja", 150 jõuvankrit on tegelikult totaalne overkill! Seega lihtsalt saab "peale lasta" kaadri, kes nii enam-vähem on kindel, et suudab Legendi järgi orienteeruda ja saab aru ka sellest, mis ja miks on Ristsõna.
30 jõuvankrit kisub sport-klassi ja seekord on selline plaan, kus kõik on korraga rajal (isegi paarisstardid 1 turist-1 sport et stardiaega lõpmatuseni mitte venitada) aga sportlastel on teine tempo. Seega peab KOGU turistide seltskond seda usaldusväärsem olema! Kindlasti ei tule trass täies mahus kattuv aga ikkagi. Selleks ongi uutele tulijatele seekord see "eelkvalifikatsioon", et nad saaks aru, umbes mis ja mil moel neid 25.veebruar ees ootab. Sestap on punased kõik, kelle nimelist pole ma enne eelkõige Talverallil aga ka Suverallide kaadri hulgast kohanud. Ma tõesti ei tunne kõiki 400 inimest nime- ja nägupidi + veel 10 aasta jooksul läbi käinud kaader...
Seega ei tasu pahandada, meie tahame kindlust, et "midagi ei juhtu". Ja pagan, LÕBUS peab ka olema Wink

PS: hästi vaikselt hakkab "närvidele käima" see, et "ei tea veel millega tuleme" ja selgelt liiga uueks nii mudelitelt kui aastaarvudelt kippuv stardirivi. Meie peame kõike ette teadma? Karta on, et kui me 2013 ralli teeme, läheb asi autode vanusega väga karmiks kõikide, ka heade sõprade suhtes! See oleks siis meile Juubeliralli korraldada ja kümne aastaga võiks tõsised huvilised siiski mõistliku historic-ealise rallika olema suutnud endale soetada! On seda teemat ju aastaid räägitud... Hetkel on autode reaalne keskmine sünniaasta ~1980, peaks olema 1970, siis oleks rivi õige ja ilus. Praegu tunnevad reaalselt vanade ja oluliselt kehvemate sõiduomadustega originaalkonditsioonis autode omanikud ennast natuke pahasti ja tundub, et sellised on vaikselt ka ära kadunud, millest on kahju. Kus kõik Mersud, Bemmid, Opelid jms liikuv plekk on? Isegi Porsche 924 on 70'te esimese poole masin ja täielik historic, ei maksa ka suurt midagi aga sõita kannatab kasvõi igapäevaselt. Jah, Talveralli sellisel moel ise ei tohi olla kallis ja vist ei ole ka aga samas ei eelda me ka seda, et Talveralli on odavate Vene "käulade" ja kuusakoskieelsete Lääne "80'te pannide" kogunemiskoht. Ma ise oma lolli aruga mõtlen nii, et palju ebaausam oleks "elimineerida" osalejaskonda suure osavõtumaksuga kui auto vanusega.

Nii et palun:
SIIN ON kvalifitseerumise Legend Wink
.pdf KvalifikatsiooniLegend.pdf Suurus: 150.61 KB  Tõmbamised: 1,199

Reeglid on lihtsad: aega on täpselt järgmise pühapäeva (15.01 kell 23.59) südaööni ehk 10 päeva. Tuleb Legend omale ise välja trükkida, rada läbi sõita, Ristsõna ära lahendada, pildid ära teha ja need mulle e-mailile saata. Kes tahab "pääseda", peab auto välja vahetama vana vastu - sünniaasta enne 1970! Aga siis peab ka sellega 25.02 hommikul stardipaigas olema. Kvalifitseerumiseks ei pea Ristsõna olema absoluutselt õige jne, meie tahame näha "tahet". Lisaks peab ju pulli ka saama!
Küll peab "vanadel tegijatel" 10 boonuspunkti saamiseks olema absoluutselt kõik õigesti lahendatud! Punkte ei saa Veo, Buss, 4X4 ja tsikkel.
Kindel tingimus kõigile: jõuvanker peab olema see, mis on registreerimises kirjas!!! Keegi ei keela ju suvalise jõuvankriga seiklema minna aga nende piltidega ei tasu postkasti ummistada. Lisaks ei ole mõtekas vastuseid siin välja panna: ikkagi on tegu ju omamoodi võistlusega ja kõik teised on "konkurendid". Nagu ikka, siis igasugune lõbus "ära ostmine" käib mänguilu juurdeWink Kolme ussitanud õuna eest võib ju mõne vastuse kelleltki ikka välja nuruda... ja siis "ristjatseid" Roostal lubada.
Mida me tõeliselt kaugelnurga uute tulijatega teeme, ei oskagi kohe öelda. Süda läheb ju hellaks... samas nii Lada, VAG-80'te tooted kui Volvo (enamus on selliseid) on soojad autod ja Eesti nüüd nii ulmeliselt suur ka pole. Ettevalmistatud auto võib ju kuhugi siia jätta Talverallit ootama, bussid sõidavad Wink See on nüüd naljaga pooleks.

Ahjah, iimeil on priit.veski ät gmail.com
Vasta

Nagu aru saan siis kui ma lähen ja teen selle kval. ära saan 10 lisa punkti?
Läheb kiireks ,sest otsustasime opeli mootorit kontollida ja seal nii mõned ülatused. Aga proovime järsku jõuab ka selle eel sõidu teha.

Harri
Vasta

Mina igatahes lähen homme või ülehomme kätt harjutamaToungue
Seekord küll igapäevaautoga.

Aga Priit, motivatsiooniks oskan öelda vaid, et Maailma parima Oltimers' Winterrally korraldamine ei saagi olla lihtne ülesanne.
Vasta

Tervist!
Kui on veel võimalus registreerida siis palun kirja panna...Esmakordselt.
1.Ahto Lõhmus / Turist
2.Volkswagen Passat Variant B2 1982
3.2-4
4.2-4
5.Võimaluse korral registreerimise järjekorra number.

Tere.
Tubli.
Eile õhtul alles oksjon lõppes ja täna juba uus õnnelik autoomanik Talverallil kirjas.
See on tase.
Jõudu.
Allan.
Tere!
Teatan.et loobun kellegi teenekama kasuks.Ehk kohtume suvel ja mingi vanema sõidukiga.
PS. Autot ei soetatud ainult Talveralli jaoks.
Parimat,
Ahto
Vasta

(06-01-2012, 01:34 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Küll peab "vanadel tegijatel" 10 boonuspunkti saamiseks olema absoluutselt kõik õigesti lahendatud!

Super idee Priit! Big Grin Väga hea motivatsioon kibekiiresti autole eluvaimu sissepuhumiseks, mitte jätta viimasele õhtule, nagu enamusel kombeksToungue

Vasta

37. turist 87 Toomas Oja Gaz-2402 1984 3 3

Võistkonna suurus muutub kolme pealt kahe peale ehk kaks söövad ja kaks ööbivad. Kohe teen ka ülekande.

Lugupidamisega,


Ida Limusiin

Harjutamine teeb meistriks (hiljem tsehhi juhatajaks).
Vasta

kas legendis juhuslikult viga sees pole, nimelt Regio kaart ei leia kuidagi sellist kohta üles, ainuke "madise" tänav on tabaalus (mingi pisike teejuppike) ja siis viimsi vallas kust paldiski mnt kohe kuidagi läbi minna ei saa.
Vasta

(06-01-2012, 11:58 AM)moskiito Kirjutas:  kas legendis juhuslikult viga sees pole, nimelt Regio kaart ei leia kuidagi sellist kohta üles, ainuke "madise" tänav on tabaalus (mingi pisike teejuppike) ja siis viimsi vallas kust paldiski mnt kohe kuidagi läbi minna ei saa.

Vaevalt küll et seal mingi viga sees on.

Aia Racing
Vasta

Tervist!
Kui on veel võimalus registreerida siis paluksin kirja panna.
1.Danel Vessmann / Turist / 4x4
2. UAZ, 31512, 1990a
3. 3 inmest autos
4. 3 ööbijat
5.Võistlusnumbrit vaja!

Vasta

Ma ka viga ei näe Smile
Vähemalt esimene ots on väga selge.

I'd offer you moral support but i have questionable morality
Vasta

Tere!
Võimalusel registreeruksin (teist aastat järjest):
1. Urmas Persidski - turist
2. sõiduauto MB200D 1983
3. sõitjaid 3
4. ööbijaid 0
5. number vaba
Vasta

(06-01-2012, 11:58 AM)moskiito Kirjutas:  kas legendis juhuslikult viga sees pole, nimelt Regio kaart ei leia kuidagi sellist kohta üles, ainuke "madise" tänav on tabaalus (mingi pisike teejuppike) ja siis viimsi vallas kust paldiski mnt kohe kuidagi läbi minna ei saa.

...no siit tulebki välja Uute ja Vanade "tegijate" vahe Big Grin......mulle tundub ka, et stardikoht on siiski õige ja reaalselt olemas Smile

head nuputamist!

GAZ 24; VAZ 2103; ZAZ 965; Iš
Vasta

aga kus siis see madise tee ja paldiski mnt ristmik asub? nagu ütlesin regio ei tunnista sellist kohta ning oleks suureks abiks ainuüksi ka ligikaudne stardi asukoht. Kust kandist otsida. pärast sõidan terve paldiski mnt ühest otsast teisse mittu korda läbi ja ikka ei leia.
Vasta

(06-01-2012, 14:49 PM)moskiito Kirjutas:  aga kus siis see madise tee ja paldiski mnt ristmik asub? nagu ütlesin regio ei tunnista sellist kohta ning oleks suureks abiks ainuüksi ka ligikaudne stardi asukoht. Kust kandist otsida. pärast sõidan terve paldiski mnt ühest otsast teisse mittu korda läbi ja ikka ei leia.

Ahoiii.
Siis ongi ju asi selge ja jäed suvetööle ja järgmine aasta proovid uuesti.Big Grin
Allan.


Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta

(06-01-2012, 15:31 PM)aksel73 Kirjutas:  
(06-01-2012, 14:49 PM)moskiito Kirjutas:  aga kus siis see madise tee ja paldiski mnt ristmik asub? nagu ütlesin regio ei tunnista sellist kohta ning oleks suureks abiks ainuüksi ka ligikaudne stardi asukoht. Kust kandist otsida. pärast sõidan terve paldiski mnt ühest otsast teisse mittu korda läbi ja ikka ei leia.

Ahoiii.
Siis ongi ju asi selge ja jäed suvetööle ja järgmine aasta proovid uuesti.
Allan.
kui selline suhtumine on siis ma enam ei hakka järgmine aasta üritamagi. tüüpiline eestlase suhtumine. küsid abi ja siis saad pikki vahtimist, olgugi et küsin abi ainult ligikautse stardipaiga asukohta. pealegi, mis siin suvetööga pistmist on? ma ei pea tundma ju igat ristmikut eestis et "aa, see on seal" pirn põlema peaks hakkama.
registreerimist ma tagasi ei võtta veel.

tegelt ma sellist reaktsooni ootsaingi juba. haiget ei tee, et abistajale näidatakse rusikat, aga samas solvab küll.

pidage mind vingujaks sõi kelleks iganes, aga mina ei mõista teinekord seniilsete inimeste suhtumist kohe mitte kuidagi.
Vasta

(06-01-2012, 14:49 PM)moskiito Kirjutas:  aga kus siis see madise tee ja paldiski mnt ristmik asub? nagu ütlesin regio ei tunnista sellist kohta ning oleks suureks abiks ainuüksi ka ligikaudne stardi asukoht. Kust kandist otsida. pärast sõidan terve paldiski mnt ühest otsast teisse mittu korda läbi ja ikka ei leia.

Ligikaudne stardi asukoht ongi 9km kaugusel Madisest, Paldiski mnt ja Madise-le suunduva tee ristmikul. Kui tuled Tallinnast siis peadki pea terve Paldiski mnt läbi sõitma Wink
Sõidad lihtsalt mööda Paldiski mnt-d kuni teeviidani mis näitab vasakule "Madise 9", sellest ristmikust ongi start, täpselt nagu legendis kirjas ja nii ongiCool

Ps. Talveralli on FunFunFun, seega halva tuju ja torisemise võiks selleks ajaks koju kappi lukutaha panna Big Grin
Vasta

Ära nüüd solvu selle väikse asja pärast.

Aga väike soovitus - selle asemel, et internetiotsingusse mingeid aadresse sisse toksida, võta Regio atlas kätte ja aja veidi näpuga järge. Paldiski maantee pole üldse pikk ju. Kui natuke laiemalt vaadata oskad, leiadki õige teeotsa kätte.

Vihjeks lihtsalt: oluline pole see, mis tee on, oluline on, kuhu tee viibBig Grin
Vasta

see oli isegi mulle - mandrivõõrale isikule, kes talverallil 1x kaarti lugenud on - kaardi pealt umbes 1-2 minuti otsimise vaev ja sealt edasinegi marsruut.. Ma arvan, et edasine legend ja ristsõna võivad tekitada veelgi rohkem probleeme Wink

ma isiklikult muidugi loodan, et keegi ei joonista punase joonega teekonda siia ette Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne