Pisike Polski Fiat - 126 - ehk Maluch ´97
#41

olen ise olnud viimasel ajal ametis keretöödega ja mootor seisab nurgas - ootab oma aega.
aga meenub et mul olid selle "mikihiire" küljes kaks "voolikustutsi" ja sinna jäi mu mõte seisma sel hetkel. mis voolikud need sinna kanalisse lähevad mingi vaakum ?

aga jah ka seda nn. pika toru sisselaset nägin kuskil tekstis ja pildis - väidetavalt pidi olema jah tegija lahendus.

ma üritan esmalt niisama käima saada
Vasta
#42

Kuidas punn edeneb, kas juba liikluses?

Näe, ühel mehel auto juba valmis, kuigi tundub, et kiirustades tehtud – üht-teist vist valetpidi tagasi kruvitud:
http://www.youtube.com/watch?v=d96B-x8NP...re=related
Big Grin

Vasta
#43

(04-07-2012, 10:14 AM)Tom Kirjutas:  Kuidas punn edeneb, kas juba liikluses?

Näe, ühel mehel auto juba valmis, kuigi tundub, et kiirustades tehtud – üht-teist vist valetpidi tagasi kruvitud:
http://www.youtube.com/watch?v=d96B-x8NP...re=related
Big Grin

tasa ja targu pidi kaugemale jõudma

ei mul auto veel valmis ei ole kuigi jah üle koera on mindud aga sabast veel üle ei ole.
kogu vaba aeg ja raha on läinud hetkel haagise ehitusele
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39439

aga eile õnnestus näha fiati uusi istmekatteid ja kui saab istmed koos katetega tagasi usun et saab ka uue stardi autoehitus.
niipalju võin öelda, et katted tulevad sellised kiiksuga ägedad asjad

Vasta
#44

Ütlen ausalt , et kogu teemat ei ole lugenud, kuid kui nägin ilusti värvitud mootorit ja lugesin, et kolvid ja kepsud pole tasakaalu aetud, siis ei oska midagi öelda.
Kahju on vaadata masinaid, millised läigivad nadu "prillikivi", kuid kui sõiduks läheb siis esimese 5km pealt koolevad või on liikumiseks hunnik probleeme, mis viitavad jänese moodi:" käib küll." (viide ühele ida multikale) tegemisele. Ärge võtke keegi isiklikult, kuid mina pean masinaks seda, milline jõuab ikka korralikult kulgeda, mitte ei aja värvitooni õigsust või siis triipude paksust taga, need ju lõppkiirusele vist ei mõju.
Vasta
#45

Tegu on 2 silindrilise 0,65L, 17kw mootorit natuke meenutava olevusega (mis iseenesest on päris visa hingega) ärge nüüd seda poolt grammi nüüd üle tähtsustage.
Olen ka kuskil kirjutanud, et kunagi tulevikus on soov teha üks mootor nii nagu peab ja võtta sealt kõik mis saab.
Vasta
#46

Igasugused tööd ja tegemised on teretulnud, ei taha ka kellegi töid kritiseerida, kuid kirjutasin eelmist jura seetõttu, et kui kunagi sai remonditud ZAZ-965 mootorit, siis sellised väiksed nüansid andsid tõesti efekti.
Jõudu masina taastamisel, minule see aparaat meeldib ja muide Viljandisse on ka minu andmetel neid masinaid mõningad tekkinud.
Vasta
#47

(04-07-2012, 21:58 PM)miilits Kirjutas:  Ütlen ausalt , et kogu teemat ei ole lugenud, kuid kui nägin ilusti värvitud mootorit ja lugesin, et kolvid ja kepsud pole tasakaalu aetud, siis ei oska midagi öelda.
Kahju on vaadata masinaid, millised läigivad nadu "prillikivi", kuid kui sõiduks läheb siis esimese 5km pealt koolevad või on liikumiseks hunnik probleeme, mis viitavad jänese moodi:" käib küll." (viide ühele ida multikale) tegemisele...

Kle miilits, miks on nii, et nagu ma korraks kõrvale vaatan, saad sa kohe mingi ülinõmeda ja teiste tööd mahategeva postitusega hakkama....?
Vana mees juba, katsu nüüd olla kuidagi...Big Grin




Minuarust väga äge projekt.
Ja selle mootoriasjade kaalumise võid kohe ära unustada - see ei anna antud juhul mitte midagi juurde.
Tegu pole ju mingi viimase piirini forsseeritud sportmootoriga, mis 10000p/min töötab...Toungue
Ja las nad vahivad sealt juutuubist oma unistusi edasi, päris elu on natuke teine.

Jõudu ja kannatlikkust asi lõpuni viia, üle "koera" oled tõepoolest juba saanud.


Vasta
#48

miilits võib omale meeldiva auto saada täitsa mainitud viljandist
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?...rhash=ea27


Vasta
#49

See masin on juba uue peremehe kätes.
Vasta
#50

(05-07-2012, 16:36 PM)miilits Kirjutas:  See masin on juba uue peremehe kätes.

[Pilt: large_26953825_Xv4q.jpg]


Cinquecento
Vasta
#51

Mismoodi Poolas muidu auto ostmise protsess välja näeb? Vormistad lihtsalt müüjaga mingis keeles ostu-müügi lepingu ning paned autoga Eesti poole ajama? Või tuleb ka Poola autoregistriga või mingi ametkonnaga maid jagada? Smile
Vasta
#52

mina ise ei käinud aga mulle räägit järgmist

nägime meest autoga sõitmas tegime ettepaneku auto ära osta
mees oli nõus - kodus tõsteti asjad välja ja laaditi auto treilale
kirjutasid ruudulisele paberile ost/müük lepingu nii poola kui ka inglise keeles ja kõik
nende paberitega võeti siin arvele.
poola nn. ark.ist ei teadnud keegi midagi
teine auto võeti paltsi pealt samamoodi.



Vasta
#53

Selge Smile Eesti ark tahab ainult siis teh. passi ja ostu-müügi lepingut, ei muud? Smile
Vasta
#54

jah neid kahte asja oleks vaja küll
mina sain ka vaid ostu müügi lepinguga hakkama - sest pass kadus ära ja siis küsis meie ark poola arki käest kas kõik on OK
vastus oli positiivne ja võeti arvele ilma orig. tehn passita.

Vasta
#55

viimased tööd auto kallal ehk märts/aprill 2012
viimane postitus juuli 2012
õnnetuke oli juba unustatud
tegelikult küll selle aasta jooksul ma vist ka korra ehk paar käisin ka garaazi juures ja vaatasin ukse vahelt sisse - häbi mulle

nüüd sai just käidud Slovakkias ja siis ka selles kohalikus 126 klubis kelle käest olen ma tellinud oma auto osad ja ka veel ~4..5 fiatile juppe.

nähtud ja katsutud sai igasuguseid erinevaid liikureid
tavalist, kabrio, 2-kohalist nn. kaubik, katuseboksiga, sõjaväe eksperimentaalset 6 rattalise keret, vormelit, jne. jne.

[Pilt: IMG_8984.JPG]

[Pilt: IMG_8983.JPG]

[Pilt: IMG_8982.JPG]

[Pilt: 20130715_140746.jpg]

[Pilt: 20130715_140427.jpg]

[Pilt: IMG_8999.JPG]

isegi haagist "fiati plekkidega"

[Pilt: IMG_8985.JPG]

noh ajas jälle sügelema kuna enda käru mille ehitus röövis selliste projektide aja sai enamvähem valmis siis ....
ja tekis vajadus vabastada ka garaaz kus pesitsesin siis avades jälle ust avanes vana tuttav pilt kuhu asi pooleli jäi

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

vahepael miskit juhtunud eriti polnud - rool ja käigukang olid kasvama hakanud aga ....

[Pilt: 20130801_134450.jpg]

üldiselt otsisime kõik vidinad ülesse ja laadisime asja treilerile ning suund võeti maale "suvekoju" - ehk hakkab nüüd asi ka jälle liikuma

[Pilt: 20130801_150742.jpg]
Vasta
#56

Selle "auto" mõõtudest saab kõige paremini aimu, kui treilerile panna...Big Grin
Vasta
#57

(02-08-2013, 10:15 AM)v6sa Kirjutas:  Selle "auto" mõõtudest saab kõige paremini aimu, kui treilerile panna...Big Grin

meenutame ka selle auto saabumist meie maale
ehk selle teema esimest postitust Big Grin

[Pilt: pilt0057.jpg]
Vasta
#58

õunamahla pressimie ja kartulivõtu vahele sai tegeletud ka pisiautoga
võtsin ette veel viimased roosteaugud.
ehk nendel autodel on kõigil läbi roostetanud mõlema (esimes ja tagumise) aknaraami alumised nurgad - seal asub ka vee äravoolu toru/voolik ja sealt saab ka kuri karja.

olukord oli siis selline

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

kõigist kohtadest sai tehtud analoogsed väljalõiked

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

ning tulemus peale väikest sirtsutamist ja lihvimist

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

[Pilt: %255BUNSET%255D.jpg]

lisaks sai tegeletud veel mälu värskendamisega kuna auto sai lahti võetud ju päris pikka aega tagasi ehk 2011 novembris
otsitud taga veel detaile jne.
külge sai pandud esimesed "silmad" ja esimesele pagasiluugile uus tihend. eemaldatud veel vana ja roostest läbinäritud tagumine paneel, kergelt veel puhastatud ka mootoriruum. üks järgmiseid töid saab olema mootori ja kasti kinnitamine nende algupärasesse kohta.
Kuna aknaraamide nurgad pidurdasid paljut siis saab ka peale nende viimistlemist hakata kokku laduma salongi ning aknaid ette venitama.
Vasta
#59

Varasematel Vaz-idel oli samuti raami nurgas plastikust drenaazitoru ja kaasnes sama probleem. Mingist aastast alates toru enam ei olnud, seda asendas "mõlk" kõige madalamas punktis. Remontimisel tegin mõnele juba ennetavalt (mõnele ka nurga vahetuse käigus) juba kahe vasaraga samalaadse renni ja originaaltoru koha keevitasin kinni.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#60

pole päris "projektiga" seotud aga siiski
täna objektilt lahkudes nägin hoovis ühte sellist pisikest punast putukat seismas

[Pilt: 20130911_120520.jpg]

vaatasin, et see ei pargi parkimiskohas ehk peatub ajutiselt, tuli tahtmine ära oodata ja ehk juttu puhuda.
natukese aja pärast tuligi uksest välja Tellija kelle juures just käisin ja suunduse auto poole - muidugi saime jälle jutule Big Grin

olevat olnud veel suht värske objekt mida omada aga kuna oli kiire siis palju ei lobisenud, kuna nüüd teame asja siis räägime hiljem edasi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne