omavalmistatud haagiselamu - teardrop

Ja loomulikult ei tohi paigaldamisel/kinnituste tegemisel unustada, et varras peab jääma allapoole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mina paneks mehhaanilised nt Ikaruse pagasiluugilt pärit.
Vasta

(10-10-2013, 09:35 AM)ahtos Kirjutas:  Mina paneks mehhaanilised nt Ikaruse pagasiluugilt pärit.

??? Rolleyes
Vasta

Hei ja härdat Jõuluaega!

väärt lugemine-tegemine mis tekitas teemaga kursis olevatele isikutele küsimuse -- kas sarnase teardropi baasraamiks legaalset paadihaagist ei tohiks kasutada?

igapäevaselt ehk muul ajal tõstad aga ööbimis-mooduli maha ja vead muid asju (näiteks krossikat vmt.) ja reisuperioodiks tõstad ööbimis-mooduli peale, kinnitad ja volaa...Rolleyes

kas on keegi kursis-teadlik kuidas siin ja sealpool piire mundrimehed sarnase lisavarustusega (loe: iseehittaud ööbimis-mooduliga) paadihaagisesse suhtuvad?

ideaalne oleks muidugist selline lahendus -- aga see justkui mikide-maa rida...
Vasta

Eks ta ole tõestamise ja arusaamise küsimus
"häda" korral näitad ette kuidas kaup käru pealt maha saab ja ongi OK
sama käib ka tavaliste kastikate kohta ka seal oleks sellised majad ju vaid "kaup koormaks"
Vasta

Kui paadihaagisel pole märget eriveose kohta, siis pole muret. Aga paraku vist on...

Tavapärase kastihaagise korral on küsimus vaid gabariitides ja kinnitamises. Ning põhimõttes: kui miilits ikka tahab ära panna, siis põhjuse leiab ta ikka.
Vasta

soomes tegi üks mees sellise viguri Big Grin

https://www.google.ee/search?q=carawhale...80&bih=695

http://www.youtube.com/watch?v=TnhLb8zC8Tc

(27-12-2013, 12:50 PM)v6sa Kirjutas:  Kui paadihaagisel pole märget eriveose kohta, siis pole muret. Aga paraku vist on...

Tavapärase kastihaagise korral on küsimus vaid gabariitides ja kinnitamises. Ning põhimõttes: kui miilits ikka tahab ära panna, siis põhjuse leiab ta ikka.

OK pikkusega võivad ju jaurama hakata kui läheb saba pealt üle ehk ka laiusega kui läheb üle mingi piiri (oli see ehk 2,5m) ja kõrgusega pole ju piire kuni 4m ees

smas s.t. kui sul on 1,5x3m või isegi 1,25x2,5 kastiga käru siis sinna peale/sisse tõstad ilusti päris paraja ümara teardropi või siis kandilisema tiny travel trailer-i ja üle gabariitide ei lähe midagi.
kuut on kasti sees seega ei libise ta maha kuhugi ei ette ega taha
ja kui kinnitad eest ja tagant mingite klambritega käru külge siis ei lähe ka hüpekates ülesse "lendama"
ehk tegu on hästikinnitatud koormaga JOKK.
Vasta

rege rauta suvel ....
ehk ei teadnud millises teemas küsida ja panin siis siia

kes teab kust võiks leida mingeid selliseid nn. luugi tugesid
http://www.rcpw.com/truck-accessories/te...DP100.html

ehk siis teleskoop siinid mis automaatsel lukustuvad kui on avatud ja samuti automaatselt avavad lukutuse kui natuke rohkem avada sulgemise eesmärgil

sellised võiks olla kasutusel kuskil bussidel ? mingite kaubarumide ja panipaikade ja kastide luukidel vms.

mõte oleks neid kasutada oma haagisel tagumise luugi toestamiseks.
teise võimalusena oleks kasutada nn. luugiamorte aga nendega kaasneb sulgemisel jõuga väänamine. ehk siis eelistaks pigem seda esimest otsitavat asja
või midagi sarnast sobivat - on ehk pakkuda ?
Vasta

(09-01-2014, 13:04 PM)MeelisV Kirjutas:  rege rauta suvel ....
ehk ei teadnud millises teemas küsida ja panin siis siia

kes teab kust võiks leida mingeid selliseid nn. luugi tugesid
http://www.rcpw.com/truck-accessories/te...DP100.html

ehk siis teleskoop siinid mis automaatsel lukustuvad kui on avatud ja samuti automaatselt avavad lukutuse kui natuke rohkem avada sulgemise eesmärgil

sellised võiks olla kasutusel kuskil bussidel ? mingite kaubarumide ja panipaikade ja kastide luukidel vms.

mõte oleks neid kasutada oma haagisel tagumise luugi toestamiseks.
teise võimalusena oleks kasutada nn. luugiamorte aga nendega kaasneb sulgemisel jõuga väänamine. ehk siis eelistaks pigem seda esimest otsitavat asja
või midagi sarnast sobivat - on ehk pakkuda ?

Sellised on kasutusel GAZ 51/63/93 kapoti üleval hoidmiseks.
Vasta

sellised on kasutuses ka elektroonikatööstuses mitmetel eri masinatel elektroonikariiuli liigutamiseks (endal siin 3 masinat MPM UP2000HIE, millel samad siinid). võibolla abiks, kui vaja otsida..
Vasta

tänan vihjete eest
aga lisan, et asjad peaksid olema nn. kaubandusliku välimusega
ehk need GAZ´i omad sobiks kui need oleks ehk uued Rolleyes
kas neid on uuena kuskilt saadaval ? on pilti kuskil ?

jah tööstusseadmete erinavate luukide hoidmiseks on neid kah kindlasti kasutatud aga sellise teadmisega kahjuks kaugele ei jõua
mulle kui inimesele tänavalt ei müü vist ükski seadme vahendaja (sest valmistajaid meil palju pole) ja ka valmistaja neid pisikesi pudinaid kui varuosasid.

kuskil siiski võiks (aga ei pruugi) olla mingi analoogne varuosadele keskendunud müüja.
erinevad laiatarbe ehitsumarketid ja tööriistamarket näiteks on läbi kammitud.
hetkel uurin ühte veoautode/haagiste varustuse müüjat.

ega samas pole raske ka üle suure lombi neid tellida kuna nad kuulutavad, et saadavad üle maailma aga kohalik majandus jääb siis ilma (ilma jääb ka siis kui hinnad on röövellikud) Big Grin
Vasta

(09-01-2014, 14:18 PM)MeelisV Kirjutas:  tänan vihjete eest
aga lisan, et asjad peaksid olema nn. kaubandusliku välimusega
ehk need GAZ´i omad sobiks kui need oleks ehk uued Rolleyes
kas neid on uuena kuskilt saadaval ? on pilti kuskil ?

Selline on minu autol, uuena neid vaevalt saada on,ilmselt mõne utiili mineva auto külest saad maha keerata.

Pikkus u 60cm


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Uueks saab sarnlevaid asju kenasti liivapritsi ja kollase tsingi abil.

[Pilt: 1]

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

(09-01-2014, 16:56 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Uueks saab sarnlevaid asju kenasti liivapritsi ja kollase tsingi abil.

http://static2.nagi.ee/i/p/920/40/230101...48_l.jpg/1

oo jah aga
kui liita detaili hind, liivapritsi hind, tsingi hind ja siis nende protseduuride vaheline transport kokku siis vist läheb asi kallimaks kui uued asjad tellida ? oleks taastamine kus originaal on taotlus siis jah.
minule suht üllatav, et selliseid asju juba sellel ajal kasutati kui neid eelmainitud ja näidatud autosid toodeti - eeldasin, et seal on kasutuses lihtne pulk-varras.
Vasta

kunagi oli mull gazi kapoti tugesi päris uued.nädala vahetusel vaatan järele kas on alles.
Vasta

(09-01-2014, 19:50 PM)margopyks Kirjutas:  kunagi oli mull gazi kapoti tugesi päris uued.nädala vahetusel vaatan järele kas on alles.

jääme ootama
Vasta

no ei suuda leida aga oma arust vana rauda ei saatnud.otsingud jätkuvad veel.
Vasta

nipet näpet asju kokku korjatud ja hetkel veel korjan juurde
aga eile sai ka haagis talvekorterist välja toodud
ja hetkel siis suurem aktsioon päikesepaneelidega

SolarEst OÜ käest siis "pigistasin" välja eritellimusena omale päikesepaneelid

paneelid siis sellised pisikesed 515*495 mm 9*9 elemendiga jubinad

[Pilt: 20140426_170416.jpg]

proovisin siis ka täna esimest korda peallõunase päikesega mida paneel teeb
(tootja enda katsete tulemused olid juba enne teada - tulemused kattusid 100%)
suunasin paneeli otse päikesesse ja juhtmed taha. tulemuseks 5,5...5,7 V

[Pilt: 20140426_170817.jpg]

paneele on siis hetkel 5 tk. ja paigutuselt hakkavad nad olema enamvähem sellises positsioonis

[Pilt: 20140426_172157.jpg]

ehk rohkem sirget katusepinda mul ei olegi ja ka nüüd läheb natuke tagant "lendu"

[Pilt: 20140426_175708.jpg]

hetkel käib tugevam mõttetöö kuidas need plaadid katusele kinni panna nii, et oleks stiilne ja samas ka kindel. mõned ideed on juba olemas ehk õnneks on poodides saadaval erinevaid liistuprofiile.
eest ja külgedelt hakkab paneeli serv olema ~10mm ja tagant ~20mm

klaasidel on peal ka klaasimeistri kvaliteedimärk vastavalt siis EN 12150 Smile
Vasta

(26-04-2014, 20:54 PM)MeelisV Kirjutas:  mõned ideed on juba olemas ehk õnneks on poodides saadaval erinevaid liistuprofiile.
Ise olen leidnud endale vajalikud aluprofiilid Bauhofist. Kilulinnas on ehk teisigi pakkujaid, meil siin vist Bauhof ainus koht ongi.
Minu poolt jõudu tegijale ja tere tulemast päikeseklubisse! Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(27-04-2014, 09:47 AM)Basilio Kirjutas:  
(26-04-2014, 20:54 PM)MeelisV Kirjutas:  mõned ideed on juba olemas ehk õnneks on poodides saadaval erinevaid liistuprofiile.
Ise olen leidnud endale vajalikud aluprofiilid Bauhofist. Kilulinnas on ehk teisigi pakkujaid, meil siin vist Bauhof ainus koht ongi.
Minu poolt jõudu tegijale ja tere tulemast päikeseklubisse! Wink

igasugu ehituspoed a´la bauhaus, bauhof, k-rauta jne. müüvad küll profiile aga hind on julm
samas hetkel polnud mul ka muud teha ja valisin selle julma hinna
ehk kõik eelnevad korrad olen oma profiilid ostnud Sapa´st ja seal on hind ikka kordades inimlikum kuid seekord polnud sapa standard profiilide kataloogis sellist asja mis mulle sobiks.

täna jõudisn ka mõtetest tegudeni natuke

külgvaates on nüüd siis asi selline

[Pilt: 20140427_162629.jpg]

eest vaates aga selline
profiili alla panin veel 3mm distantsliistu et paneel saaks alt tuulutust ja oleks sirge kuna ääreliist on teise liistu peal ja seega kõrgemal kui katuse tasapind.

[Pilt: 20140427_162703.jpg]

tagant lähevad paneelid "üle serva" ja jäävad natuke õhku
pilt petab ehk natuke ja tegelik kõrguse vahe on ~10 mm

[Pilt: 20140427_162729.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne