Mis imelik 125 -se tagaratas?
#1

Tere!
Sattus kätte siis selline tagaratas. Laagrid 201.

[Pilt: 201565993f8bc5_l.jpg]

[Pilt: 20156571dd31c6_l.jpg]

[Pilt: 20156573aaab28_l.jpg]

Pole nagu varem täheldanud,et kodarate vahele on pandud plekist keeratud rõngad,mis arvatavasti kokkumonteerimise ajal paigaldatud. Tundub olema tehases paigaldatud. Kas oskab keegi öelda,millisele rattale see kuulub ja mis ajajärgul sellist asja tehti. Olen näinud elus palju rattaid,kuid sellist,millel need plekitükid küljes,esmakordselt. Kas lugupeetavad teadjad oskavad selle asja kohta midagi kosta?

Tänan.
Vasta
#2

(17-01-2012, 10:07 AM)mellpoiss Kirjutas:  "Teadjaks" ei kandideeri!
Üsnagi tavaline 50-date Moskvalase ratas.
http://galerii.tsiklitall.org/displayima...=27&pos=30
http://galerii.tsiklitall.org/displayima...m=8&pos=16

No teadja mees ikkagi...Wink
Tsiklitalli taastatud rattal on need plekitükid tsingitud,minu rattal aga rummuga ühte värvi. Kas nad ka tsingitud on,pole nagu aru saada. Ja tundub,et need on paigaldatud ennem kui ratas koostatud.

Vasta
#3

(17-01-2012, 10:42 AM)mellpoiss Kirjutas:  Mis mõte nende paigaldamisel enne koostamist oleks?
Ilmselt koostamine muutuks sel juhul kuimitte võimatuks, kuna asjade mõtteks tundub olevat kodarapeade pesast väljumise takistamine?
See kas nad koostajal karbis parasjagu tsingitud või värvkattega kaetud olid oli ilmselt juhuse küsimus.
Enda poolt laialiharutatutel mäletan enamasti tsingitud versioonid olevat.

Samas selline lugu,et kellel oli aega neid plekitükke eraldi värvida peale ratta kokkupanekut? Näha on,et värv korralikult peal. Kui need oleks paigaldatud hiljem,oleks värv viga saanud..... Minu arvamus.
Vasta
#4

(17-01-2012, 12:34 PM)mellpoiss Kirjutas:  Mehe arvamust peab austama!
Mitte et ma jälle miskit "sõda" ülesse tõmbaks, aga katsu pullipärast üks kodarapaar sealt kätte saada, äkki arvamus muutub?

Vaat ega mina ka päris papist poiss pole,võtsin kodara naksti välja...... Kusjuures ma ei murdnud ega painutanud üldse...... Kellel ratas kodus saab kenasti proovida....Wink Need plekitükid ei sega kodarate mahavõtmist....Big Grin
Sõda pole vaja,nagistame niisama..Smile
Vasta
#5

" Kodusel " viisil ratast koostades pole neil ribadel mõtet. Kuidas aga tehases see koostamine käis ? Neil ribadel on vaid siis mõte, kui ka pikemad kodarad koos lühematega rummu külge panna ja seejärel veljesse neid toppima hakata. Seljuhul ei kuku pikemad oma kohalt välja. Ilmselt see tehases niimoodi toimus.

Tervitab Veteran.
Vasta
#6

Kas eelkäijal saksa DKV`l samamoodi tehtud? Võibolla lihtsustas selline prigu neil ratta kokkupanekut. Plekkpiiraja vahepeale, et kodarapea auklikul teel karates välja ei nõtkuks tulema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne