Võsasae ost
#61

(09-07-2023, 19:44 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin

Ära seda 163-e küll osta. Odav on ja töö teeb ära aga raske kobakas ja kasutamisel tundub nagu traktoriga teeks metsa. Ei jõua sellisega lihtsalt vehkida. Selle võid unustada, et naine või lapsed seda käima jaksavad tõmmata. Võsaketta jaoks puudus ka väiksem kaitse. Profid viskavad selle poole tunni kasutuse järel ise võssa.
Mu käes seesama Isandpaugu Hechti võsakas teeb teist aastat tööd, kiidan just piisava jõu poolest, ei pea tagasi hoidma vaid saab täie kaarega niita, originaaltraksid on minu jaoks sobimatud, pigistavad aga Stihl Extreme traksidega (kallimad kui see võsakas) on hää lasta. Raskus jaotub ühtlaselt seljale-õlgadele vööle, niitmine käib kere keerates, mitte kätega vehkides ja igatahes parem kui mingi kerge poolenisti käte jõul töötav nö margipill. Kui on ikka vähegi rohkem ja raskemat tööd vaja teha, siis minu eelistus on võimalukult võimas masin, teed raske masinaga nt 3 tunniga ära selle, mille jaoks väiksema trimmeriga kulub terve tööpäev.
P.S. Käivitamine nagu igal teisel ilma kergkäivituseta sael, paar tõmmet ja käib.
P.P.S. Naised-lapsed niikuinii ei hakka kunagi selliseid töid tegema, sellest olen ma juba ca 20 a tagasi aru saanud. Murutrakal istumine on viimane piir, lükatav masin juba ei lähe ...
Vasta
#62

Niitmise osas nõus, samas kui väikest metallkaitset pole võimalik juurde osta siis võsas tuleks toimetada palja kettaga mis õppinud kätes on kahtlemata tehtav kuid nt minusugusele mõni-kord-aastas hobitajale võib osutuda keeruliseks või isegi ohtlikuks, eriti jämedama materjali puhul.
Vasta
#63

(09-07-2023, 19:44 PM)isandpauk Kirjutas:  
(09-07-2023, 18:54 PM)pannkook Kirjutas:  või osta algatuseks see https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...t-163profi
ja pärast ECHO? 
Mõlemad punased Big Grin

Ära seda 163-e küll osta. Odav on ja töö teeb ära aga raske kobakas ja kasutamisel tundub nagu traktoriga teeks metsa. Ei jõua sellisega lihtsalt vehkida. Selle võid unustada, et naine või lapsed seda käima jaksavad tõmmata. Võsaketta jaoks puudus ka väiksem kaitse. Profid viskavad selle poole tunni kasutuse järel ise võssa.
Lapsi-naisi ei lase selle juurde nagunii, naine suristab ühe akuga Makitaga, see ei tapa teda.
HECHTis on 1.5kg rohkem hiina metalli, kui Echo 420s. vaid Rolleyes
Vasta
#64

Stihl võiks ka võimalike kandidaatide hulka mahtuda:
https://farron.ee/vosaloikur-fs-235.html
Tunamullu Partneri B422X ootamatult lõpetas keset 20ndat hooaega. Sai viidatu ilma pikemat teadust ja gallupit tegemata Haapsalust kaasa rabatud ja ei oska miskit halba arvata. Saeketas, kaitse ja vastav viil raamiga lisaks.
Vasta
#65

rabasin Echo 420 ära, https://www.stokker.ee/vosaloikur-srm-42...47245-echo, tõenäoliselt nii head vaja ei lähe, aga ega see raha tänapäeval maksa ka midagi....
Kes soodsalt Hechti tahab, siis saab siit: https://www.osta.ee/vosaloikur-trimmer-h...28723.html
Vasta
#66

Panin siis eile hommikul käima, et trimmerdan võsa terve nädalavahetuse.
Perset. natuke käib, sureb välja, natuke käib, sureb välja, üle minuti tööd teha ei lase. Hoiad ketast üleval, töötab, nagu niitma hakkad, sureb välja. Jupsisin niimoodi pool tundi. Kiristasin hambaid, mõtlesin, et nv. mokkas, kuna müügipunktis remondionu ka vist pole.
Valasin siis bentsu välja, nihuke tunne oli, et ei saa nagu bantsu peale. 
Tuli välja, et voolik oli paagis jätkatud ja jätkust ei olnud liin omavahel ühenduses. Voolikujupp vedeles paagi põhjas, ühses otsas stuts, teises filter. Kui tõstsid ketta üles, ulatas voolikujupp bentsu sisse ja käis, nagu tööasendi võtsid, enam bentsusisse ei ulatanud....
Vot sulle kvaliteeti Sad
Vasta
#67

Ostsid uue asja ikka poest? See koostajate labane viga,aga ära muretse ,metall kestab.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#68

Hinna poolest pole stokkeris 520-l ja 420-l suurt vahet, praegu mingi soodus isegi 520 kasuks. Millised eelised sellel 420l on?
Vasta
#69

kui ära ostsin, siis nägin ka, et see oli pea sama hinnaga, aga kuna algselt oli plaanis sada pill kätte alla 300, kuna suuremat ja võimsamat tegelikuses ei vaja, siis see, et natuke kjuurde makstes saaks veel parema ja siis veel juurde makstes saask veel parema, seda võidujooksu pole mõtet lõpmatuseni kaasa joosta, Rolleyes
Vasta
#70

Tõmbasin täna üle mitme kuu oma Hechti käima, esimesest tõmbest!, ja ei saa aru nendest kalliste hädaliste soetajatest. Ma pole veel mitte ühte hästi käivituvat ja probleemivaba edevat margiriista viimase 5 aasta jooksul kohanud. Omal tšehhide kontrollitava iinlasega NULL probleemi 6+ aastat.
Vasta
#71

Mul see sama echo 5a olnud, seisis 1.5a ja kui sisse valasin, siis esimesest lubas, teisest käis. Mõtlesin ka kas 420 või 520... Paksu heina väga ei niida, siis läks väiksema mootoriga. Soojalt võib seljatagant näpuotsaga tõmmata ja läheb alati käima, väga kergelt.

Selle saaks ükskõik kes käima
Vasta
#72

(24-07-2023, 00:45 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Omal tšehhide kontrollitava iinlasega NULL probleemi 6+ aastat.
ma nii hästi pole hakkama saanud, eelmine aasta lagunesid 163-l need bensupaagi padjad ära ja täna jäi paugust seisma - silindri katteplekk oli tükkideks  värisenud ning sinna hooratta-tiiviku ja süütepooli vahele muidugi üks tükk pudenenud. Selle vigurpleki voolisin ise tükkide järgi uue aga plekitükk tiiviku peal hüpates on süüteküünla juhet rikkunud, nüüd töötab vaid kui juhtmele tiiru peale keeran aga siis ei taha piip küünlal püsida. Peab vist selle terve mooduli (pool-juhe-piip) tellima, tundub, et on kuidagi ühes tükis tehtud.
Vasta
#73

Mul jäi omal ajal(2016?) valik 520ne kasuks, ajasin taga pika võlliga masinat. Hiljem siis sain aru, et on ikka relv küll. 10cm võsa langeb nagu nalja. Probleeme pole olnud, aga pole ka töötunde olnud. Omal metsatuka juures natuke põristamist iga aasta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne