K-55 taastamine.
#21

tere taas,see jah iz-i karp ja eelmine nädal ma omanikuga isegi vestlesin,aga soov oleks just K-55 originaal karpi.
Vasta
#22

(23-01-2012, 11:35 AM)näkisepp Kirjutas:  tere taas,see jah iz-i karp ja eelmine nädal ma omanikuga isegi vestlesin,aga soov oleks just K-55 originaal karpi.

Aga, K-125M,K-55 süütekarp on ju sama,mis Iž-49l? Seega ma ei mõista,miks see karp siis ei sobi?


Vasta
#23

Tsurkan ka oma küsimuse vahele- kas K-125M mootor oli markeeritud sarnaselt nagu pildil olev, või oli 'M' ka lisaks?
Vasta
#24

See K-125 mootor tundub olevat veidi mootorisporti nuusutanud jõuallikas. Kas aknad silindri all on lihvi saanud? Väntvõlli poolte vahelt karteri mahtu vähendavat alumiiniumrõngast paistab?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#25

(23-01-2012, 12:10 PM)mellpoiss Kirjutas:  
(22-01-2012, 23:37 PM)näkisepp Kirjutas:  [Pilt: 093116685fc84a.jpg]

No ei saa mitte vaiki olla.Sad
Pilti vaadates, on näha hulk vaeva mis nähtud, aga....?
Seppadest on mul ikka kuvand kui meestest kes asju "lõdvaga" ei tee.
Ratas lammutatakse ikka molekulideks ja igale vidinale antakse uus oma pinnakate, hetkel jääb mulje nagu plaanitaks lihtsalt värv "selga lasta"?

vai kurjam,es teagi,et ne kodara ära käivad......aga noh see alles kõik protsesside algus.
tere, oskab keegi kommenteerida selle esilaterna sisu? Kui tugevat lihvi on vaja anda kroomimisse minevatele asjadele? Puvanool on päris hea vahend rooste vastu.
[Pilt: 093142741cfa68.jpg]
[Pilt: 093142983170f2.jpg]
Muidugi on lihtsam viia plekid liivapritsi või mõne muu pritsi alla, aga niisuguse töövõttega nagu ma kasutan, näed ära millise kvaliteediga iga detail on,tööd küll rohkem,aga harjutamine teeb meistriks,miks ma kohe ratast laiali ei võtnud-niimoodi sain ka kodara niplid puhtaks.Esimesed süütekarbid olid märgistatud VIISNURGAGA,aga vaevalt neid enam liigub ,tulebki panna vist saturni märgiga karp.
Vasta
#26

(23-01-2012, 16:58 PM)Aspelund Kirjutas:  See K-125 mootor tundub olevat veidi mootorisporti nuusutanud jõuallikas. Kas aknad silindri all on lihvi saanud? Väntvõlli poolte vahelt karteri mahtu vähendavat alumiiniumrõngast paistab?

A.
see mootor jah on tulnud 60-ndatel ENSV-s kardisõidus teisele kohale,sain seda ka alles täna teada,sõitja oli Endel Niilson.
Vasta
#27

Tsitaat:Esimesed süütekarbid olid märgistatud VIISNURGAGA,aga vaevalt neid enam liigub ,tulebki panna vist saturni märgiga karp.

Hmm huvitav seisukoht, ma olen siiani aru saanud,et viisnurgaga karbid olid vaid esimeste Izh 350de rida....Rolleyes ja hiljem läksid kõik üle ühesugusele süütekarbi disainile ehk siis saturnimärgiga variandile.


Vasta
#28

tere homikut,seda viisnurgaga karbi kasutamist 125 m3-l kuulsin ma ühelt asjatundjalt,aga oskab keegi kommenteerida mis aastast kadusid viisnurkse märgiga karbid,võibolla originaalis oligi K-55 saturnimärgiga.Samas otsin mootori K-55 süütepoolset kaant kuhu ka spido-ajam külge käis,kujult oleks ta nagu K-175 sarnane.
Vasta
#29

(24-01-2012, 10:00 AM)näkisepp Kirjutas:  tere homikut,seda viisnurgaga karbi kasutamist 125 m3-l kuulsin ma ühelt asjatundjalt,aga oskab keegi kommenteerida mis aastast kadusid viisnurkse märgiga karbid,võibolla originaalis oligi K-55 saturnimärgiga.Samas otsin mootori K-55 süütepoolset kaant kuhu ka spido-ajam külge käis,kujult oleks ta nagu K-175 sarnane.

Milleks Sulle 2 spido ajamit - esirattast ja mootorist, kas on oodata nii head minekut, et ühest ajamist jääb väheks? Ehk pidasid sidurilülitamise ajami spiraali silmas?
Esimesed elektrikarbid olid viisnurgaga kaanel vast nii IŽ350 ja K125-l, pärast ilmselt ikkagi kõik ühte nägu saturniga, mul 1950 aasta K125-l saturnimärgiga karp, vb ka hiljem vahetatud, pead ei anna, ligi vist hoobilt ei pääse, et aastanumbreid sealt pealt otsida.
Mida seal esilaterna sisus kommenteerida - kopsik roostes, muidu asjad paistavad justkui kõik sees olevat ja õiged, kas töökorras, kes teab. Lilla isolatsiooniga juhe on väga "mitteoriginaalne", selle eest miinuspunktid. Aga jõudis mulle kohale pikapeale, et see on vahelduvvoolu süsteemi latern, see vist ei lähe mitte, vähemalt teoreetiliselt.
Küsiti veel, et kas K125M mudelil oli ka mootoril kirjas see M, jälle ei tea, Türil peaks vist vähemalt üks K125M olema, aga mina ei julge vaatama minna, mis seal kirjas, lubasin omanikule kunagi igasugu asju uurida ja otsida, häbi on näole anda.

Vasta
#30

(24-01-2012, 10:00 AM)näkisepp Kirjutas:  tere homikut,seda viisnurgaga karbi kasutamist 125 m3-l kuulsin ma ühelt asjatundjalt,aga oskab keegi kommenteerida mis aastast kadusid viisnurkse märgiga karbid,võibolla originaalis oligi K-55 saturnimärgiga.Samas otsin mootori K-55 süütepoolset kaant kuhu ka spido-ajam külge käis,kujult oleks ta nagu K-175 sarnane.

Üldiselt peaks K-55 olema veel esirattalt spidoajamiga nagu Moskva, Minsk ja eelkäija mudel K-125M. Alates mudelist K-58 ja edasi, kasutati spidoajamit küljekaane seest. Päris esimestel K-55 peaks olema sumbuti otsa ka sama/analoogne Moskva ja K-125M omaga, kodanik Näkisepal on aga juba K-58 sumbuti ots. Samas ei väida ma ,et too vale oleks aga kurjad keeled räägivad,et selle K-58 sumbutiotsaga summutaja on olnud üldse tagavaraosa Rolleyes aga mine võta kinni kus see tõde on. Tihti oli venelasel kombeks teha,mõni uuema mudeli detail ennem valmis,kui see jõudis konkreetse, kavandatava masinani.




Vasta
#31

Sumbutajast...kus tõde on ja kas tõde on? Tõesti segane lugu. On olemas olmas raamat "Mototziklõ K-125, K175 i ih modifikatzij" (ehk siis venekeelne pealkiri saksa tähtedega). Seal valetatakse rahulikult, et sellised K-125 sumpsikujuga sumpsid olid ka K-55, K-58 ja K175 küljes (teistsuguse sõelaga kui K-125-l). Samas on udupildid K-58-st ja K-175-st milledel on küll teised sumpsid. K-58-l koonusotsaga nagu ksf! Näkisepal, ka K-58 osadekataloogis (ei mäleta mis aasta aga hilisemast ajast) on selline sumps näidatud. Vb esimesed K-58-d olid siis veel kalasabaotsaga, need "ümara tilgapaagiga"?
Vasta
#32

terre taas,jällegi üks asjatundja pajatas mulle sellest spido-ajamist kaane sees,aga tuleb välja,et minu mudelil seda polnd,seda toredam,nüüd juba selline mure,et milline pesupulber kõige paremini roostet maha peseb,olen mina roostes raus koland,aga see mis siit tuleb lihvimisel tuleb,seda kohe jagub igasse taskusse.SadSad
Vasta
#33

Rooste vastu on hea soolhape, 10%-line. Saad kindlasti abi. Rolleyes
Koitis mulle lõpuks, et "üks asjatundja kass" kiitis mõni postitus tagasi, et esilaterna seest on kõik kena ja õige, aga see pole siiski mitte K-55 latern vististi, see on vahelduvvoolu elektrisüsteemiga riista oma, see vist ei lähe mitte. Elektrikarbid olid vist ka eri margiga, P (nagu põhh) - 35 ja P - 35K, miski vidin oli seal erinev aga ei mäleta, Tony on sellest ka hoiatanud, midagi eri genekate või laadimisvooluga vms...
Vasta
#34

Endal on ka kodus Degtjarjevi tehase mototehnika kataloog aga pigem on see siiski informatiivne, päris 1:1 seal kõik siiski pole,ise asi kui tegu oleks DKW või NSUga,seal väga palju vaidlemis ruumi pole,sakslane oli teatavasti väga täpne igas asjas.

Ma olen näinud mitut 1955-56.a K-55,mis on veel K-125M sumbuti otsaga, mis ei tähenda,et Näkisepal oleks vale sumbuti all.
Saturnimärgiga süütekarbile peaks sobima G-36 alalisvoolu generaator. Viimaste häda on selles,et pole saada kontakte,mähised ja rootorid kipuvad ka ära riknema.


Vasta
#35

juba olen ka 2 gr targem,homme lähen linna ja saan Tonyga kokku,konsulteerin temaga,aga milleks soolhapet lahjendada-ma tahan 100% roostest lahti saada,mitte 10 %.
Vasta
#36

(24-01-2012, 14:57 PM)näkisepp Kirjutas:  juba olen ka 2 gr targem,homme lähen linna ja saan Tonyga kokku,konsulteerin temaga,aga milleks soolhapet lahjendada-ma tahan 100% roostest lahti saada,mitte 10 %.

Sõber,ega 96 piiritust puhtalt ikka kaua ei pane....Toungue
Tuleb ikka 45 peale ajada. Saksa ajal oli üldse 32 ne olnud.... Happega sama lugu.... kas see 10 prossa või 32,pole enam palju vahet....
Vasta
#37

Probleem on selles, et 100% soolhapet ei ole, nii et 90% roostet ilmselt jääb, küll aga peaks määrdunud tekstiili probleem saama lahendatud.
125 ccm mootorid kasutasid vast generaatorit G35, eelpool nimetetud raamatus ka el. karbi kaane pilt, ikka saturnuse märgiga, tabelis antud margiks P-35K. Erinevus 125 ja 350 ccm releeregulaatorite vahel võiks olla ergutusvooluringi lülitatava lisatakisti asukoht (125 ccm masinatel karbis, 350 ccm masinatel generaatoris), kas sellest on see K või on see millestki muust, ei tea, pole kahjuks esimesi Palu raamatuid käepärast, näeks, mis seal kirjutab nende karpide kohta.
(24-01-2012, 15:09 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Sõber,ega 96 piiritust puhtalt ikka kaua ei pane....Toungue
Tuleb ikka 45 peale ajada. Saksa ajal oli üldse 32 ne olnud.... Happega sama lugu.... kas see 10 prossa või 32,pole enam palju vahet....

Piirituse kohalt õige märkus, kaua ei pane, eriti kui mehi rohkem on, ta kipub suhteliselt ruttu otsa saama. (minul muide on veel alles, aga ka ainult tänu sellele, et pole pitserit lahti murdnud! Toungue )

Vasta
#38

Olgu kiidetud kodanik kass,kes minu vea ära parandas. Olin generaatori margi G-35 juba suutnud ära unustada.


Vasta
#39

Lugesin seda väga huvitavat taastamist, aga ei saanud aru kas dokumendid on olemas v jäi kahe silma vahele.!?
Vasta
#40

tere õdakust,ei dokumente pole kohe mette ja kelle käest ostsin,see läks 2.a.tagasi inglite manu,mul jah esimene "vasikas"üles kasvatada,see pidavat vanasõna järgi aia taha minema,siiamaani ikka poest valmiskaup ostetud,aga lihtsam on tõesti sepapajas sada pussnuga valmis teha selle taastamise asemel,aga egas jonni ka taha jätta,saab näha mis sellest valmis tuleb,hea et foorumis olemas tuhat tarka kes õpetavad ja kasvatavad .
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne