Kollane tsinkimine
#61

(09-10-2020, 19:04 PM)diesel Kirjutas:  märksõnaks võiks olla vahesein(ad).
võrus vanasti tehti ka kõik traadi otsas olnuna, viimane kord olid aga mutrid poltide otsast maha keritud ja lahtiselt juurde pandud. Meil said nad nii traadile pandud, et kaotsi ei läheks ja mutri alune tsinkimata koht ei jääks tsikli juures näha. Juurde on  tulnud ka ikkagi traaditäie kaupa ... Ja kaotsi on läinud just need halvasti traadile kinnitatud asjad, traadil on lihtsalt tühi koht, eks neid vanni-trumli põhjast pärast korjatakse ja kellele satuvad ei ole mite teada. Ma enam ei mäleta seda kogust, mida vanasti oli Võru Galvaanika vastu võtma lahtiselt, oli ämbritäis või paar ja siis ei pidanud siduma. Eks see siis üks trumlitäis ka ole.
Vasta
#62

(09-10-2020, 19:04 PM)diesel Kirjutas:  märksõnaks võiks olla vahesein(ad).
Kahjuks mitte väga. Trumlisse tulevad külgede pealt sisse katoodkontaktid, mis peavad olema kokkupuutes kaetavate detailidega, samuti peab detailide vahel olema elektriline ühendus. Kui elektrilise ühenduse mõttes võiks isegi kaks eraldi ruumi teha, siis see keerab pinnakatte kvaliteedi nahka - juhul kui kummaski sektsioonis on vähem detaile kui teises, siis need detailid kaetakse lõpuks oluliselt paksemaks kui teised (vähem detaile = väiksem kaetav/voolu juhtiv lokaalne pindala = suurem voolutihedus = paksem pinnakattekiht).
Vasta
#63

vaat siis, selle peale ma ei tulnudki.
ammusel vene ajal kui ma kek-is veel töötasin, siis meie galvaanikas
käisid trumlid ketti mööda ühest vannist teise ja pöörlesid ka ja
kui neidudega hästi läbi said, siis võis kasvõi ühe seibi tsinkida lasta.
mingit elektrilise ühenduse teemat ei meenu, aga ju seal siis kuuma tsinki tehti.
ma sellest asjast suurt ei jaga.
Vasta
#64

Aga vaheseinad pikki trumlit?
Vasta
#65

(10-10-2020, 09:52 AM)diesel Kirjutas:  vaat siis, selle peale ma ei tulnudki.
ammusel vene ajal kui ma kek-is veel töötasin, siis meie galvaanikas
käisid trumlid ketti mööda ühest vannist teise ja pöörlesid ka ja
kui neidudega hästi läbi said, siis võis kasvõi ühe seibi tsinkida lasta.
mingit elektrilise ühenduse teemat ei meenu, aga ju seal siis kuuma tsinki tehti.
Kindel, et tegemist ei olnud liiniga, kus on nii rakisel kui trumlis katmine? Kui oli tõepoolest ainult trummelliin, siis pidi tõesti neiudega hea läbisaamine olema Smile

(10-10-2020, 10:41 AM)MeelisV Kirjutas:  Aga vaheseinad pikki trumlit?
See ei tööta samuti. Leidsin ühe päris hea pildi selle kohta, kuidas katoodid trumlis on:
[Pilt: a03-3_400.jpg]
See näitab ära selle, mis trumlis sees toimub. Lisaks peaks mainima seda, et katoodkontakt ise on ainult katoodi kaabli otsmised 3...7cm. Trumli täitmisel on üks põhimõtteid on see, et katoodide kontaktiosad peaks olema üleni detailidega kaetud. Seega kui trumli ristlõige pikisuunaliste vaheseintega "tähekeseks" joonistada, ei ole võimalik kõikidele sektsioonidele eraldi katoodkontakti kuidagi tekitada. Lisaks oleks teine häda veel. Tekkivad kambrid oleks ristlõike pindala suhtes väga pikad, mis tähendab seda, et juhul, kui sinna kambrisse vähe detaile panna ning mõni vann on ideaalsest loodist pisut väljas, jooksevad detailid ühte kambri nurka kokku.

Ainsad galvaanika mõistes töötavad lahendused väikeste koguste katmiseks on siiski kas väike trummel või selline tootmissüsteem, mis suudab sisseläinud asjad uuesti välja sorteerida. Selle teise töökindlust on siit vist mitmed juba tunda saanud Smile
Vasta
#66

vat ei tea, äkitse siis tehti ametliku toodanguga koos ja pärast sorteeriti.
Vasta
#67

Mu proua kasutab pesumasinas mingit võrgust kotti mõnikord. Ja mingi värvipüüdmise lapp ka. Pole süvenenud tema tegemistesse.

Kui seibid - poldid - mutrid võrku pakkida ja ära kaaluda, saab mitmeid võrgutäisi korraga tsingivannis loputada. Pärast üle kaalu ja iga mees saab omad võrgud kätte.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#68

Viimane kogemus Võruga:
22kg traadi otsa seotud detaile läks maksma 425€
2 rakist valget, 1 must, 1 kollane.
Nüüd lähevad eri klientide asjad eri rakistele ja sealt ka hind kordades kallim. Ja ikka suudetakse asju ära kaotada, kuid need leiti ime kombel ülesse hiljem...
Kui arvestada veel juurde poltide puhastus aega ja 18 tundi traadi külge sidumist ja harutamist siis olen tõsiselt hakanud kahtlema oma tuleviku tegevustes.

Kui plaan "karpidega" minna, et pistke trummlisse siis saadetakse Sind kohe ukse taha.

Võiksin pikalt rääkida "seiklustes" Võrus kuid rohkem ei ole soovi seda rada kõndida.
Vasta
#69

Kas detailid pidivad kindlasti riputatavad olema tulenevalt nende geomeetriast või oli asi ainult koguses?
Vasta
#70

(15-11-2020, 12:16 PM)juss Kirjutas:  Viimane kogemus Võruga:
22kg traadi otsa seotud detaile läks maksma 425€
2 rakist valget, 1 must, 1 kollane.
Nüüd lähevad eri klientide asjad eri rakistele ja sealt ka hind kordades kallim. Ja ikka suudetakse asju ära kaotada, kuid need leiti ime kombel ülesse hiljem...
Kui arvestada veel juurde poltide puhastus aega ja 18 tundi traadi külge sidumist ja harutamist siis olen tõsiselt hakanud kahtlema oma tuleviku tegevustes.

Kui plaan "karpidega" minna, et pistke trummlisse siis saadetakse Sind kohe ukse taha.

Võiksin pikalt rääkida "seiklustes" Võrus kuid rohkem ei ole soovi seda rada kõndida.
Mulle tundub hind juba kuidagi soolane?!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#71

(15-11-2020, 20:59 PM)hundu615 Kirjutas:  
(15-11-2020, 12:16 PM)juss Kirjutas:  Viimane kogemus Võruga:
22kg traadi otsa seotud detaile läks maksma 425€
2 rakist valget, 1 must, 1 kollane.
Nüüd lähevad eri klientide asjad eri rakistele ja sealt ka hind kordades kallim. Ja ikka suudetakse asju ära kaotada, kuid need leiti ime kombel ülesse hiljem...
Kui arvestada veel juurde poltide puhastus aega ja 18 tundi traadi külge sidumist ja harutamist siis olen tõsiselt hakanud kahtlema oma tuleviku tegevustes.

Kui plaan "karpidega" minna, et pistke trummlisse siis saadetakse Sind kohe ukse taha.

Võiksin pikalt rääkida "seiklustes" Võrus kuid rohkem ei ole soovi seda rada kõndida.
Mulle tundub hind juba kuidagi soolane?!
Täiesti tavaline nõudlus-pakkumine turumajandus. Äsja ju ilmus samas regioonis artikkel kuidas Võruka üliharuldaste autode kogu teeb Vene miljonärid kadedaks
Artiklis on ka väljatoodud, et niimoodi taastatakse muuhulgas autosid ka Võrus asuvas firmas CarRestoration. Kuna tsinkimist rohkem lähipiirkonnas pole, siis otseloomulikult võib antud VG firma monopolina vaadata, et kui nemad peaksid sajatuhande eurostele autodele kopikate eest detaile tsinkima, siis oleks see ettevõtja vaatevinklist "rumal heategevus". Ka 500 eurot on peenraha sajatuhandese auto taastamise juures, aga veel kõrgemate hindade puhul hakkaksid vast juba kaugemad konkurendid kokkuvõttes soodsamaks muutuma.

EDIT: Tegin vastavalt uuele infole muutused, et CarRestoration OÜ ise ei kasuta VG teenuseid.
Vasta
#72

Carrestoration ei kasuta juba pikka aega VG teenust. Seega on antud väide väga vale, et justkui meie ettevõte pärast on hinnad kerkinud. Aga siiski oleksime tänulikud, kui kellelgi on üle K-750m polte ja mootorikinnitus poldid ning RR 62a polte, siis sooviksime neid tagasi!!!
Vasta
#73

(17-11-2020, 10:31 AM)CarRestoration Kirjutas:  Carrestoration ei kasuta juba pikka aega VG teenust. Seega on antud väide väga vale, et justkui meie ettevõte pärast on hinnad kerkinud. Aga siiski oleksime tänulikud, kui kellelgi on üle K-750m polte ja mootorikinnitus poldid ning RR 62a polte, siis sooviksime neid tagasi!!!
Selline info oleks võinud siin juba varem olla kuna tegu on väga hea kogemuse põhise vastusega ksf. hotwing kuu aja tagusele küsimusele:

(06-10-2020, 09:22 AM)hotwing Kirjutas:  ...Jah, olen lugenud ka seda, et Võru galvaanikutel vahetus omanik ja uus tegeleb väiksemate pudinatega pigem vastumeelselt. Samuti pidavat juppidel olema kombeks rändama minna ja tagasi ei pruukivat saada teps mitte seda komplekti, mille tsinkimisse viisid... 
Ühesõnaga, info on mõnevõrra vastuoluline ja lootsin, et sõna võtab ka keegi, kes reaalselt viimasel ajal ise nende teenuseid kasutanud...
Lisaks võiks muidugi ka teada anda, et mis oleks hea alternatiiv VG teenustele?
Vasta
#74

Mis oleks siis alternatiiv Võrule,kes viitsib lihtinimese poltide tsinkimisega veel tegeleda?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#75

kas te koogelmoogeli pakutavad alternatiivid olete ära katsetanud?
Vasta
#76

(17-11-2020, 15:24 PM)hundu615 Kirjutas:  Mis oleks siis alternatiiv Võrule,kes viitsib lihtinimese poltide tsinkimisega veel tegeleda?
Tallinnas Voltas. Tippkvaliteet ei ole, aga hinnad on müstilised. Kausitäie pudinate eest nt. 2€.
Vasta
#77

Milles seisneb Võru tippkvaliteet võrreldes Volta mittetippkvaliteediga?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#78

Võrut ei tea, aga Voltas on mõned poldid- mutrid hakanud korrodeeruma osaliselt. Ma ei teagi kas on minu kehv eeltöö või on Voltas üle käe lastud. Hind on hea ja 100 aasta vanust Rolls Royce ei taasta.
Tsinkimist teeb veel ka Vasar. Vana Narva mnt. 1, Maardus, seal oli aastaid tagasi minimum hind 30€. Autopudinaid pole seal teinud, küll aga muid metalldetaile ja need jäid küll head.
Vasta
#79

Praeguse seisuga on juba omajagu odavam asjad pakiga saata Voltasse ja lasta seal teha ametlikult galvaanika kui asjad ise traadi otsa siduda ja Võrru viia.
Aga kahjuks Võru on vist momendi seisuga ainukene lähiümbruses kes pakub "vanakooli" kollast.

Need kes vanu vene autosid taastavad, edu teile! Mina igal juhul lõpetan igasuguse Võru galvaanikaga suhtluse.
Kahjuks viimane aasta enam ei ole midagi ilusat öelda Võru kohta, seega olen tasa.
Vasta
#80

Ei ole ei külm ega kollane tsinkimine aga sobib infoks ja teistele juhendiks siia küll.
Oli vaja paar plekitükki kuumtsinkida - auto summuti ja raami vahel olevad plekitükid. Vanad olid täiesti mädad aga õnneks ühe kobedama järgi suutis üks siinne foorumlane produtseerida replikad. Et neid ei tabaks sama saatus, otsustasingi enne külgekleepimist kuumtsinkida.
Kuna oli Paldiskisse asja, siis külastasin seal asuvat Zinkpotti ehk Paldiski tsingipada. Pada asus täitsa maantee ääres aga sinna jõudmiseks tuli teha omamoodi ring. Õnneks sildid näitavad.
Vaatasid mind kontoris küll vähe imelikult aga suunati ikka maja taha tööde vastuvõttu - selgus, et tsinkimisse viimiseks ei peagi kontorisse minema.
Maja taga selgus, et tööd võtavad vastu seal tõstukitega ringisõitvad sellid. Küsiti ka, et kas rohkem ei olegi aga jupid võeti vastu ja tehti ära.
Ettemaksuarve saadeti meilile, kus oli kirjas "Miinimunarve" (copy-paste arvelt) ja summaks kokku 24EUR.
Maksin ära ja läksin paar päeva hiljem järele. Sõitsin kohe maja taha, et saan jupid samast kohast kätte.... võta näpust - seekord oli vaja ka kontorist paber võtta, mille vastu asjad väljastati. Veidi kallis lõbu oli eriti kui arvestada juurde 200km sõitu aga kui on vaja siis on vaja.
Ise olen rahul, et asjad tehtud said!

NB! Enne juppidega kohaletormamist tasub tutvuda tehniliste tingimustega https://zincpot.ee/tehnilised-nouded/

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne