K: Kuidas kätte saada murdunud tikkpolti?
#1

Tikkpolt asub muruniiduki väntvõlli otsas kuhu kinnitub tera. Ja murdumiskoht on ca 3mm servast sees pool.

Veel pole maha löödud
Vasta
#2

Lase 1,6 mm relakettaga soon võlli-polti ja löökkruvitsat. Kõigepealt sooja, siis eraldusõli ja kitsa meisliga. Purukstõmmatud polt tuleb tavaliselt kergesti välja. Ei see 5 mm sügavne lõhe riku küll jämedat, kive-kände saanud võlliotsa eriti.
Vasta
#3

Arvan et peaks ta suht lihtsalt lahti tulema, kui auk oleks ees, sest pinget peal pole. Eks tuleb mingi kõvasulam puuritera osta ja vist mingi rakis ehitada et täpselt keskele saaks auk.

Veel pole maha löödud
Vasta
#4

Kas keevitada ei kannata? Ise olen päris mitmed justnimelt servast seespool olevad poldid niimoodi kätte saanud, et pinna puhtaks korralikult, keskele kasvatad siis keevitusega väikese kärni ja selle peale mutter mille kinni keevitad. Proovida tasuks

Aga keevitaja peaks ikka keevitada ka oskama, kuna võib muidu juhtuda, et keevitab selle tikkpoldi kinni väntvõlli külge kui käsi väriseb. Polt peaks ju vist 10mm. ne ikka olema.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#5

Õhtust!
Selle poldi võib välja saada nii:
Kärniga lüüa poldi keskele. Siis puurida 2 mm. puuriga võimalikult keskele auk. Kui puurimise alguses kipub augu keskkoht ääre poole liikuma,tuleb üritada viltu puurides täpselt keskele tabada. Kui see on õnnestunud,võib augu lõpuni puurida. Siis tuleb võtta jämedam puur. Näiteks 4-5 mm. Kui auk sees,võib võtta vana saeviili neljakandilise otsa ja üritada sellega polti välja keerata. Ühel korral on asi õnnestunud. See originaalpolt on võrdlemisi kõvast materjalist ja see konts ei pruugi eriti kinni olla.
Kui aga sedaviisi ei õnnestu,tuleb auku veel suuremaks puurida. Võib veel katsetada keerata millegagi. Kui ei saa kätte,tuleb lihtsalt puurida nii suure puuriga,et võtab kontsu välja. Peab muidugi jälgima,et vinti ära ei puuri. Kui see rikutud,annab sinna sisse keerata uus.......ja vastav polt panna. Tavaliselt jääb selline töö käteosavuse taha..... kui alguses auku keskele ei saa,on lootus asi tuksi keerata....
Jõudu proovimisel!
Vasta
#6

Lugesin seda jama asja.Ise olen selle jamaga kokku puutunud korra.Toyota Hi Ace vända poldiga.
Väga tugev polt...proovisin igatsugu puure...ja ainus mis toimis oli koobalt puur.Ostsin würth firmast.Kärniga täke ette ja läks nagu võisse...Ja välja keeramise vidin oli kah samast firmast ja väga hea kvaliteediga.Nii,et soovitus ära hakka keevitama jne...kui päris ära rikkuda ei taha.Parimat!
Vasta
#7

Eks jõudu ole tarvis jah!!! Tänud soovituste eest, kui ilm lubab homme (töötuba on külm kui hundilaut) võtan asja käsile.

Veel pole maha löödud
Vasta
#8

Selline, tagurpidi koonusvindiga pulk on mul tööriistakastis, kasutatakse poldiotste väljakeeramiseks kui on õnnestunud auk puurida.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#9

(07-02-2012, 22:00 PM)aavu Kirjutas:  Selline, tagurpidi koonusvindiga pulk on mul tööriistakastis, kasutatakse poldiotste väljakeeramiseks kui on õnnestunud auk puurida.
Ja kui selle väljakeeramise pulga ära murrad (ja mida odavamatega ka juhtub), siis selle koosluse välja puurimine on juba raskem!
Vasta
#10

Jäi mainimata.et Belarus 820 -l vedaval esisillal oli mingi õla poldid puruks keeratud ja kontsud sees. Kõvad sepad ja kallid riistad olid siis käigus. Tulemus oli see,et kiideti vällamaa värki,kalleid imepulkasid.....mis siis auku puruks keerati.....ja alles siis usaldati see töö mulle....Big Grin Pidin siis kõik selle jampsi korda tegema. Muud üle ei jäänud,kui puurisin ümber nende murdunud imepulkade 2 mm puuriga auke.... ja suure tagumisega tulidki tükid välja. Sai siis hiljem keeratud asi teise mõõdu peale ümber ja asi lahenes. Nii et kui aega ja tahtmist on,võite paljukiidetud imeasju kasutada.....Big Grin
Vasta
#11

(07-02-2012, 20:34 PM)Bardu Kirjutas:  Tikkpolt asub muruniiduki väntvõlli otsas kuhu kinnitub tera. Ja murdumiskoht on ca 3mm servast sees pool.

Hea oleks märkida,et mis muruniidukiga tegemist? Näites NGP 430 ehk Hiinlaste koopia niidukil ongi komme tera poltidel ära murduda lahti keeramisel. Mõnikord tuleb ka koos keermega välja. Ehk siis kui isegi saad poldi kätte siis vaja uus keere ka teha.

Üldiselt on muruniidukite väntvõllid väga pehmed(va Honda) ning poldid 8.8 tugevusega vähemalt. Veendu ka võntvõlli sirgsuses.
Vasta
#12

Keerasin hiljaaegu ühel ristpeaga kruvil risti siledaks. Okei, puurin siis pea maha, oli mõte. Puurimise käigus hakkas üllatuseks kruvi välja keerama, oli teine miskipärast vasaku vindiga.
Tartu vararealiseerimis kesuses on lahtiselt väikseid puure müüa. Kuna oli soov täiendada erinevaid väikeste puuride kollektsiooni, valisin sealt ühe peotäie. Kodus vaatasin lolli näoga 6mm. puuri -miskit on nagu teistmoodi. Oli teine vastupidise pöörlemisega. Tänapäeva trellidega suva, aga vanasti sinise "Albinaga" oleks küll nördimus suur olnud...
Kogu jutt selle mõttega, et äkki vastupidi puurides tuleb jupp ise välja jne.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#13

Wiki432-le Asjal on jumet. Pagan miks ma ise selle peale ei tulnud. Proovin puuri leida ja vaatan mis saab.

Veel pole maha löödud
Vasta
#14

Murdunud poltide väljakeeramise komplekt on müügil ka Tööriistamarketis, kui selleine lähikonnas juhtub paiknema. Minule tutvustati seda, kui käisin tikkpoltide väljakeeramise tööriista ostmas.
Vasta
#15

Gravity-le Yardman-i toode on murukas, ise panin s..a poldi, eelmisel poldil läks pea ümaraks. Väntvõlli ma ei karda et kõver on, pehme heina sees lihtsalt kukkus tera alt ära. "Junn" kuhu tera kinnitub oli vist hiina toode, see oli mingist x pudrust. See algataski selle jama.

Veel pole maha löödud
Vasta
#16

(07-02-2012, 23:51 PM)Mufff Kirjutas:  Murdunud poltide väljakeeramise komplekt on müügil ka Tööriistamarketis, kui selleine lähikonnas juhtub paiknema. Minule tutvustati seda, kui käisin tikkpoltide väljakeeramise tööriista ostmas.
Siiani ainuke väljakeeramis komplekt mis ka reaalselt töötab, on Würthi oma olnud - muud võib vabalt ostmata jätta, see hiina tina millest nad tehtud on, ei kannata küll kriitikat.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#17

(08-02-2012, 00:09 AM)Walter Kirjutas:  
(07-02-2012, 23:51 PM)Mufff Kirjutas:  Murdunud poltide väljakeeramise komplekt on müügil ka Tööriistamarketis, kui selleine lähikonnas juhtub paiknema. Minule tutvustati seda, kui käisin tikkpoltide väljakeeramise tööriista ostmas.
Siiani ainuke väljakeeramis komplekt mis ka reaalselt töötab, on Würthi oma olnud - muud võib vabalt ostmata jätta, see hiina tina millest nad tehtud on, ei kannata küll kriitikat.
Olen Walter'iga nõus, et me ei ole nii rikkad, et osta odavaid asju ja et hea tööriist teeb pool tööd ise ära, kuid viimasel ajal olen lähtunud rohkem hinna kvaliteedi suhtest. Kui on vaja välja keerata üks murdunud polt aastas, siis pole mõtet meeletult kallist profi-tööriista osta. Vaata hinnad üle ja otsusta ise. Tööriistadel on alati ka garantii, juhuks kui midagi peaks katki minema.
Vasta
#18

neid tagurpidi keermega väljakeeramise pulke on lõhutud küll
nüüd omandasime sellised nagu kuuskant/tähik kujuga pulgad
puurid augu ette - lööd pulga sisse ja kukud keerama - pooleks pole läinud aga vähe "vinti" on keeranud.

hetkel ei mäleta kus seda müüdi
Vasta
#19

Minu kogemus ütleb seda,et kui tikkpolt on katkimurdunud, võib teda proovida tikkpoldiväljakeerajaga keerata.Kinniroostetanud ja purukeeratud poldi puhul juhtub nii nagu eelnevalt oli juttu traktorist.
Kõige kindlam on väljapuurimine.Võimaluse korral kasutada keermesuunale vastupidise suunaga puure.Vastupidise suunaga puuriga puurides,kui poldisein on õhukeseks saanud ja lisades poldileotusvedelikku võib väljakeerduda. Kõvade poltide puhul kasutan kõvasulampuure.Sobib ka kivipuur aga teritada tuleb teisiti.
Tulles tagasi muruniiduki juurde siis see polt võib olla vasakpoolse tollkeermega.
Vasta
#20

Kinnitan lugupeetud kaasfoorumlaste kogemusi:
Enamus väljakeeramiseks mõeldud pulgad ja muud kavalad vahendid on mõeldud ja töötavad hästi siis, kui murdunud polt on pesas kergelt sees. Kogemus näitab, et kui puurid augu ette, siis lööd/keerad vms selle "abimehe" sinna sisse, siis see omakorda surub poldijäänuse seal augus kinni ja raskendab veelgi väljakeeramist. Olen ka ise kaks korda sellesse ämbrisse astunud, viimane kord oli D-240 plokikaane polt. Würthi väljakeeramispulk murdus nagu baksti, kuigi üritasin olla ettevaatlik... My ass! Väljapuurimine oli vaevaline...
Seni on raskelt kinniolevate või väljatulemisest keelduvate poltide juures töötanud kõige paremini ja kindlalt väljapuurimine. Kui õnnestub augu keskelepuurimine, siis saab vahel originaalauguga hakkama, sagedamini tuleb mõelda järgmist mõõtu ava peale. Sagedasti on abi vasakpoolsetest puuridest..aga see töötab jällegi parempoolsete keermete korral ja vastupidi. Teed augu, keerad vastupidikeerme sisse ja üritad välja keerata... Kordasin siin juba eelnevalt kirjeldatud meetodeid.. sorry.. Aga nii see on. Keevitamine töötab ka mõnikord, seda suurema läbimõõduga poltide korral. Edu tegelemisel! Smile


Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne