Surm ACTA'le! 11 veebruar kõik see mees protestima
#1

Hei Sina, selle foorumi kasutaja-lugeja!

Kas soovid ka edaspidi leida siit enesele kasulikku infot?
Kas soovid ka edaspidi jagada omi positiivseid kogemusi või postitada foorumis linke, kust keegi teine midagi vajalikku leida võiks?

Kui Sa oled natukenegi huvitatud internetimaailmast ja hoolid enese ning oma kaasmaalaste-sõprade tulevikust,
siis tee palun see laisk liigutus, et aja end 11. veebruaril omast mugavast pesast välja ning tule koos meiega protestiaktsioonile.
Iga hääl loeb!

Kogu info siin:
http://www.acta.ee/

Või laseme sama pasaga edasi minna, et pole justkui meie mure?
Mina igatahes EI LASE!
Vasta
#2

Tore üleskutseSmile Aga kes siis liht rahvast kuulab?Sad( Asi juba otsustatudSad( Eesti ülemad on juba kord sellised, omal ajal kummardati ja lakuti Moskva perset nüüd siis Brüsseli oma ja liht kodanik lihtsalt lepib sellegaSad(

EinoBig GrinBig Grin
Vasta
#3

(08-02-2012, 06:01 AM)einota Kirjutas:  Tore üleskutseSmile Aga kes siis liht rahvast kuulab?....

EinoBig GrinBig Grin

... kui häält ei tee, ega siis polegi midagi kuulata!
Pole raske oma arvamus kirja panna. See puudutab meid kõiki.


Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#4

See, et Brüsseli perset lakutakse, on fakt ... Veel kurvem fakt on see, et lepitakse kõigega ja lastakse kogu pask endale silmagi pilgutamata kaela kallata ... See kipubki enamusele eestlastest omane olema , et ah mis mina , nagunii midagi ei muutu ... Tuleb jalad tagumiku alt välja võtta ja küll siis ka midagi toimuma hakkab ...
Vasta
#5

Tallinna protesti ürituse kutse: https://www.facebook.com/events/314029425310101/

Tartu: https://www.facebook.com/events/293549444038917/


Vasta
#6

Antud juhul tasub kindlasti protestiaktsioonides osaleda. Sel päeval toimuvad need ju peaaegu kõigis Euroopa pea- ja suurlinnades.
Ega me ju peagi terve Euroopa otsust (millest meie Batjad johtuvad) siin Eestis muutma, me peame lihtsalt ülejäänud Euroopaga sama jalga käima.
Vasta
#7

Tsitaat:Otsest kasu saavad ACTAst vaid rahvusvahelised megakorporatsioonid.

Sellega seoses meenub ühe väga tuntud turvateenuse osutaja mõte. Mitte väga täpselt kõlab see nii: Küsimus: miks seekordsetel valimistel te ei toetanud ühtki erakonda rahalise annetusega? Vastus: Kõik seadused, mis mulle vajalikud, on juba vastu võetud.
Ja nii ongi! Selle ACTAga samuti. Meie haugatusi ei pane elevant tähele.

Veidi omi mõtteid sobiks ka siia juurde.
Nimelt toimub pidev areng ja mitte keegi peale ühe usufanaatiku seal Siberis (kogus oma ümber rühma inimesi, kes ei taha joosta kaasa nn. arenguga) pole nõus jalgsi või hobusega tööl käima. Arengut ei peata. Areng aga liigub üksikinimese järjest suurema ja täpsema jälgimise suunas. Koopainimesel polnud nime, siis sai neid palju ja pandi eesnimi, hiljem talu järgi (Kase talu Aksel), mõisnik pani perekonnanime, siis tulid passid hobustele ja varsti ka inimestele. Minu vanaema passis, mille talle andis EW, pole pilti, minu passis on ja varsti on ka sõrmejäljed. Mobiilidega jälgitakse huvipakkuvaid juba ammu (Džohhar Dudajev). Mida veel välja mõeldakse on juba fantaasia vili. Kindel on see, et sellised metallivargused nagu ühes teemas jutuks (või mitmes), kaovad siis kui meist igaühe jala küljes on orjastav rõngas nagu vanbakäiguvangil, mis näitab jälgijale minu asukohta igal ajahetkel. Koertele ju pannakse kiipe naha alla, võidakse sealt innustust saada.
Vat siuksed nurjatud mõtted. Võibolla elu ei keeragi nii süngeks aga praegune areng selles suunas läheb.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#8

(08-02-2012, 13:41 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Otsest kasu saavad ACTAst vaid rahvusvahelised megakorporatsioonid.

Sellega seoses meenub ühe väga tuntud turvateenuse osutaja mõte. Mitte väga täpselt kõlab see nii: Küsimus: miks seekordsetel valimistel te ei toetanud ühtki erakonda rahalise annetusega? Vastus: Kõik seadused, mis mulle vajalikud, on juba vastu võetud.
Ja nii ongi! Selle ACTAga samuti. Meie haugatusi ei pane elevant tähele.

Veidi omi mõtteid sobiks ka siia juurde.
Nimelt toimub pidev areng ja mitte keegi peale ühe usufanaatiku seal Siberis (kogus oma ümber rühma inimesi, kes ei taha joosta kaasa nn. arenguga) pole nõus jalgsi või hobusega tööl käima. Arengut ei peata. Areng aga liigub üksikinimese järjest suurema ja täpsema jälgimise suunas. Koopainimesel polnud nime, siis sai neid palju ja pandi eesnimi, hiljem talu järgi (Kase talu Aksel), mõisnik pani perekonnanime, siis tulid passid hobustele ja varsti ka inimestele. Minu vanaema passis, mille talle andis EW, pole pilti, minu passis on ja varsti on ka sõrmejäljed. Mobiilidega jälgitakse huvipakkuvaid juba ammu (Džohhar Dudajev). Mida veel välja mõeldakse on juba fantaasia vili. Kindel on see, et sellised metallivargused nagu ühes teemas jutuks (või mitmes), kaovad siis kui meist igaühe jala küljes on orjastav rõngas nagu vanbakäiguvangil, mis näitab jälgijale minu asukohta igal ajahetkel. Koertele ju pannakse kiipe naha alla, võidakse sealt innustust saada.
Vat siuksed nurjatud mõtted. Võibolla elu ei keeragi nii süngeks aga praegune areng selles suunas läheb.


kahjuks ei pruugi need nurjatud mõtted sugugi utoopiaks jääda ... siia juurde ka veidi sirvimist ... www.vanglaplaneet.ee
Vasta
#9

Pääminister postimehes Kirjutas:Peaminister Andrus Ansip rõhutas riigikogu infotunnis esinedes, et tema hinnangul on võltsimisvastane kaubandusleping ehk ACTA ülimalt õige asi.

Kui ainus põhjendus järgikiitmisele ja kintsukaapimisele on põhjendus: "aga teised teevad nii", siis peaks siiski selja taha vaatama, kes, keda ja kuhu on valinud. Miskipärast kiputakse ära unustama, et esindatakse Eesti rahvast, mitte Iseennast, mitte MS-i, vai EL teisi riike.

http://www.e24.ee/732312/ansip-acta-on-u...-oige-asi/

Alles hüppasime ühest uppuvast paadist, teise...



Vasta
#10

Jep. Kõik, kes üritusele tulevad, ärge unustage foolimmütsi pähe panemast! Kuuleka kodanikuna tuleb peaministri nõu kuulda võtta ja üritada end parandada Smile

[Pilt: nom-nom-nom-kes-soi-seemned-ara-74daaa.jpg]
Vasta
#11

http://www.ekspress.ee/news/arvamus/arva...d=63890781
Pm vastab küsimustele nagu rullnokk.
Vasta
#12

Selle tänase sõnavõtmise peale oleks, peaminister võinud kohe öelda siis juba,et ACTA pole midagi muud kui NEW WORLD ORDER= Uus maailmakord=ühtne ja ainus maailmavalitsus.


Vasta
#13

Mina olen igatahes laupäeval kohal. Natuke huvitavat lugemist neile, kes varem veel lugenud pole. George Orwell "1984": http://www.hot.ee/obu90210/1984/avak.htm

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#14

Tsitaat:Neile, kellel pole olnud võimalust tutvuda ACTA algtekstiga teen väikese kokkuvõtte peamistest puntkidest, miks minumeelest selle allkirjastamine kriminaalne on.

Artikli 11, sissejuhatav lõik on kaks lauset 13 real, mis ütleb, et autoriõiguste rikkumise (kahtluse) korral on autoriõiguste hoidjal õigus nõuda vastavatelt organisatsioonidelt (näiteks internetiteenuse pakkujad) kõiki (väidetava) rikkuja isikuandmeid. Seda ka lihtsalt tõendusmaterjali kogumise eesmärgil. Seda ka kolmandate isikute tuvastamise eesmärgil.

Sama artikli 1. lõik on ehk kõige häirivam osa ACTAst. Nimelt ütleb see, et “vastavatel insititutsioonidel” peab olema õigus reageerida koheselt (st, ilma vastavate orderite hankimiseta) võimalikele autoriõiguste rikkumistele vältimaks asutõendite hävitamist. Seda ka ennetaval eesmärgil.

Artkli kolmas punkt annab vastavale institutsioonile õiguse arestida kõik sellega seonduv kaup. Seda kõike konfikseeritud kaupade omaniku kulul (Artikkel 21)

Artikkel 24 ütleb, et iga riik peab kehtestama autoriõiguste rikkumise eest karistused, mis sisaldavad ka vangistust.

Artikli 25 punkt üks ütleb, et autoriõiguste rikkumise kahtlusel konfiskeeritavate esemete kirjeldus ei pea olema põhjalikum, kui on vajalik nende ära viimiseks. See tähendab, et kui on kahtlus, et ühes arvutis ettevõttes on piraattarkvara on vastaval institutsioonil õigus konfiskeerida kõik arvutid antud ettevõttes.

Sama artikli punkt 5 ütleb, et konfiskeerimisele kuuluvad ka kõik asjad, mis on saadud tänu (väidetavalt) piraattarkvarale. Näiteks, kui disaineri arvutis on piraat photoshop kuulub konfiskeerimisele kõik, mis on saadud tänu Photoshopi kasutamisele (mis ilmselt hõlmab siis ka tema aluspesu..)

Artikkel 26 ütleb, et selle kõige jaoks pole tegelikult isegi kaubamärgi omaniku kaebust vaja, institutsioonid võivad tegutseda oma äranägemise järgi.

Artikli 27 punkt 4 kohustab igasuguse internetipõhise teenuse pakkujat väljastama iga (väidetava) autoriõiguste rikkuja isikuandmed vastavale institutsioonile. Andmed peavad olema piisavad, et isik kindlaks teha.

Viimaks ütleb Artikli 28 punkt 1, et tuleb luua vastav institutsioon (nimetagem seda autoriõiguste politseiks), kes kõige sellega tegeleks. Vaadates eelnevaid punkte on neil õigus korraldada läbiotsimisi ning arestida varasid ilma mingi vastava orderita. (Kas ei lõhna mitte ideaalse poliitilise relva järgi?)
Vasta
#15

Autorikaise autorikaitseks.
Aga isegi võimul peaks kuskil piirid olema. Tõsiselt ilus ja roosilline oleks kõik, kui seemne patendeeritakse. Vähe sellest, et kõike mida sa netis teed jälgitakse. Ausaltöeldes, ma ei teagi, kumba poolt uskuda, aga poliitikud alati varjavad midagi, mida lihtrahvale ei näidata. Kas see värk tuleb või mitte, mina olen esimesel võimalusel rautpolt protestil kohal. Mõned asjad tuleks rahule jätta.

Almost Again
Vasta
#16

Autorikaitsest on see eelnõu kaugel, pigem saavad võimu/raha juurde autorikaitse õigusi vahendavad ja omavad koproratsioonid.


Vasta
#17

Kas kellegil on rentida järelkäru peale käivat ja köetavat kümblustünni Laupäeval paariks tunniks Smile

Teatavasti Ansip soovitas kuumavee vanni võtta siis homsel meeleavaldusel võiks näidata, et võtsime nõu kuulda Smile
Vasta
#18

Mullivanni, ikka mullivanni Big Grin

Ja Tallinna-Tartu poed ostetakse vist fooliumist tühjaks...
Vasta
#19

Päris hea, mehed Big Grin
Kuuma vee vann...

Muide, üks stsenaarium siia mõtiskluseks.

Ma olen ülituus remondimees. Kirjutan ikka igasse foorumisse oma positiivsetest kogemustest ja jagan õpetusi, kuidas üht või teist asja jubemaru lihtsalt teha saab.
Siis mõtlen, et kuram, see kõik on ju minu teadmiste najal teil siin tasuta kasutada ning ühel päeval korjan omad kirjutised maha, võtan neile copyright'i õigused peale (selle eest maksan loomulikult rämedat pappi) ning riputan kogu krempli failidena foorumitesse tagasi.
Kes tahab lugeda, maksab pangalingi kaudu mingi iks-euru loost, saab salasõna (mis on igakordsel faili avamisel uus ehk vaja jälle ju maksta) ning mina olen roosa ning õnnelik.

Mõne aja pärast vaatate te kõik, et ohooo, nii tuleb ju päris mugavalt sisse ning toimite täpselt samuti nagu mina toimisin.

Tulemuseks on see, et kogu informatsioon muutub tasuliseks.
Tahan munapraadimise instruktsiooni - maksan, tahan kanalisatsiooni pumba remontimise juhendit - maksan, tahan karbussi kruvide timmimise järjekorda teada - maksan jne....
Ühe käega teenin, teise käega annan kohe ära.

Küsimus:
Kellele kuradile seda kõike tarvis on?
Vastus:
see osa mõelge ise...

Kokkuvõte:
Olgu see neetud info edasi tasuta ja oleme kõik roosad ning rõõmsad. Putitame omi romusid, segame vastavalt naabrimehe seletatud kogemustele pahtlikuhjasid ning unustame raha, mida meil niikuinii pole.
Smile
Vasta
#20

(09-02-2012, 20:23 PM)svenson Kirjutas:  Kas kellegil on rentida järelkäru peale käivat ja köetavat kümblustünni Laupäeval paariks tunniks Smile

Teatavasti Ansip soovitas kuumavee vanni võtta siis homsel meeleavaldusel võiks näidata, et võtsime nõu kuulda Smile

Vaata sutesepp.com. Vast saad kaubale. Kontaktid: 5221616 E-mail: info@suhtesepp.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne