Surm ACTA'le! 11 veebruar kõik see mees protestima
#21

Aga ega praegugi keegi ei keela sul seda tasulist lehekülge avaldada, kui arvad, et keegi on nõus sulle maksma õpetuste eest, siis võid seda vabalt teha.

Kuid kui midagi patenteerima tahad hakata, siis tuleb enne teha uuring, kas keegi on juba sellest avalikult arutlenud, ning kui tuleb välja, et sa suudad nööpnõelaga mägesid liigutada ja keegi sellega varem tegelenud ei ole, siis patendeerid selle ära ja sul on õigus kisa tõsta, kui keegi sinu meetodiga omale raha teenib.

Endajaoks st. isiklikuks tarbeks ei keela keegi su meetodeid kasutada.

.......

Ei tule ka keegi su põllupeale uurima, mis kartulisorti sa maha paned, kuid kui sa kartuled müüma lähed ja reklaamid seda juba patendeeritud kartulisordi nimeall, siis võid selle eest karistada saada.

........

Kuid patendeerida ei saa juba varem massiliselt või laialdaselt levinud asju.

.....


Palju rängema hoobi saavad nö. patsiga poisid, kes tavaliselt laevad endale torrentist tasulisi programme, mänge, filme jne. alla, mis peaks kellegile tulu tooma.

Kuid selle tühimiku täidab ära jällegi vabavara.

.....................

Kokkuvõtteks: Ma võin oma arusaamisega veidike eksida, kuid arvan, et ees ootavad huvitavad ajad, soovitan kõikidel "piraatidel" tutvuda rohkem alternatiivsete võimalustega (win asemel näit. linux) ja korralikult läbi mõelda, mida netist alla tõmbame.

Kui sa ei tee internetis midagi, mida sa peaksid häbenema, siis ei tasu sul ka midagi karta.



..................

Ehk oskad viidata mõnele lingile, mis kirjeldaks normaalselt seda hetkeseisu neutraalsest vaatenurgast.


............

Eriti paneb mind muretsema see, et:

"ACTA halvab globaalse soojenemise vastase võitluse"
See on pigem kellegi rahaauk võideldes tuuleveskitega.
Vasta
#22

(10-02-2012, 12:03 PM)Mufff Kirjutas:  
(09-02-2012, 20:23 PM)svenson Kirjutas:  Kas kellegil on rentida järelkäru peale käivat ja köetavat kümblustünni Laupäeval paariks tunniks Smile

Teatavasti Ansip soovitas kuumavee vanni võtta siis homsel meeleavaldusel võiks näidata, et võtsime nõu kuulda Smile

Vaata suhtesepp.com. Vast saad kaubale. Kontaktid: 5221616 E-mail: info@suhtesepp.com

Tünn on täiesti olemas ja sõiduvalmis. Ainult et täis tünniga sõita ei saa, vabaduse platsil ühtegi kraani täitmiseks ei ole, selleks et kell 13:00 sooja vette saada, tuleks kütma hakata juba hommikuhämaruses. Samas ka leiges vees annab fooliummüts soojaWink)

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#23

Minu jaoks pole selle ACTA peamine häiriv element see, et otsitakse ja karistatakse piraate, vaid pigem selle metoodika. Ei meeldi mulle see Suur Vend, kes koguaeg kõiki jälgida võib.
Ja internetiteenuse pakkuja vastutus tähendab sisuliselt seda, et tasuta WiFi võrku ei julge keegi pidada, tasulised teenused muutuvad tõenäoliselt kallimaks.

Ja nagu tähtsad onud juba rääkinud on, ei muutu tavakasutaja jaoks midagi, näiteks kasvõi varukoopiate tegemise eest karistama ei hakata. See ongi see koht, et seadusega oleks justkui vastuolus, aga karistama ei hakata. Seega on peaaegu iga muusika/filmi/vms intellektuaalset väärtust sisaldava failiga tehtav samm seaduserikkumine, mille eest üldjuhul ei karistata (seni kui kellegi arvates vaja pole). Seega oleme kõik kurjategijad, kelle karistamine on kellegi meelevaldse otsuse küsimus. Tahab karistab, tahab ei karista.
Vasta
#24

Levitage!

[Pilt: Foolium.jpg]
Vasta
#25

Mis asi on üldse see "piraatlus"??? 90% ulatuses välja mõeldud olematu tähtsusega tegevus. Ah et keegi tegi midagi (jällegi 90% on täielik kräpp nagu Kalevi kommid) valmis ja tahab nüüd ratsa rikkaks saada? So what, kui seda kasutatakse kodus iseenda tarbeks või inimkonna harimise hüvanguks?
Keegi tegi tarkvara ja püüab seda täiesti ulmelise hinnaga müüa? So what eelmistel tingimustel?
Probleem tekib otsese varastamisega otsese kasu saamise eesmärgil ehk siis kui selle nn"piraatkoopiaga" hakatakse otseselt iseendale pappi teenima.

Kui ei taha, et keegi sinult mõne idee või suvaliselt telefoniga klõpsitud ja veebi paisatud pildikese "varastab" - ära tee mitte midagi! Statoilist too stardipakett ja pole mingit muret.
Samas kõik need muud asjad, nagu otsene inimese looming, on niigi juba kaua-kaua kaitstud aga ka siin on idiootsus autoriõiguste säilimise aeg. Minu arust peaks autoriõigus kaduma autori surmaga ja see ei tohiks olla päritav. Tänane on ikka väga haige, kuigi ka ise olen oma vanaisa ja isa autoriõiguste omanik. Ega vanaisa selleks ehitusraamatuid ei kirjutanud? Tema sa oma rämeda papi juba eluajal kätte lisaks vaimsele heaolule hästi õnnestunud ja laialdast kasutamist leidnud raamatutest.

Tõelised probleem-piraadid tegutsevad Adeni lahel (ja ka mujal) aga vaat neid tuleb suisa kätel kanda ja tatine ninagi puhtaks pühkida, kuigi Somaalia rannikualast peaks üle lendama paari tuhande tonni napalmiga ja iga viimasegi ujuva puulootsiku kuulipldujaga tükeldama.
Vasta
#26

Aga miks peaks ära kaduma avalikud wifi võrgud?

Logi failidest on ju näha, kes ja kus sees käis, ning selle järgi saab ka ära fikseerida, kes moosiriiuli kallal käis.


Muidugi risk on suurem, ning võib ka viia nö arvutite registreerimiseni, kus viiakse arvuti mac ja omaniku id kokku.

Või wifi parooli saad allkirja vastu, kus võtad kõik vastutused enda kanda.

Igaljuhul, on sellel asjal nii head, kui ka halvad küljed.

Kuna inimene näeb esmalt defekti ja alles hiljem märkab effekti, siis ongi kogu meediaruum vaid negatiivset külge täis ja üksikud positiivsed asjad jäävad varju.
Vasta
#27

Ähähh!
Suur Vend käitub nagu võõrasema.
Ühe käega ulatab kommi, teisega teeb tuti-tuti...
Kuradile see komm, aga tutistaja saab vastu nuheldud!
Vasta
#28

Käidud-tehtud!
[Pilt: 13478933_j8j1JB.jpeg]

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#29

http://memokraat.ee/2012/02/acta-ja-usaldus/
Seal ka kaalukaid arvamusi ja põhjendusi. Autor ütleb, et on väheseid, kes enne sõna võtmist on tekstiga tutvunud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#30

(11-02-2012, 16:45 PM)Mossemees Kirjutas:  Käidud-tehtud!

Nuvot! Smile Ja polnud üldsegi hirmus Big Grin

Mina ei käinud. Mitte kuskil ei käinud. Olin siis siinses keskkonnas vaenuõhutaja rollis... Big Grin
Valetan! Tööl käisin. Siin kus hetkel kirjutan, frangiriigis. (Tra, nagu Lenin Pariisis Toungue, õnneks ei asu Pariisis ).
Ma ei teagi, kuidas selles EU suurimas nööritõmbamise paigas protestidega oli, aga loodan, et midagigi oli.
Mis mulle meeldis, on see, et Saksamaa võttis aja maha.
Ja sisimas loodan, et Eesti kah ikka natuke oma hoogu talitseb. Saaks aastakesegi pikendust-venitust, vbl. siis selgub, et seda lepingut maailmale üleüldse nahh... vaja on. Ma vähemalt unistan, et sellise jama peale enam keegi iialgi ei tuleks, kuigi ettevaatust, torm nats vaibus, aga võib tõusta taas Wink

Hea kui sain Teile kasulik olla, hea kui kellelgi korraks silmad avanesid.
Anname ikka teada, kui midagi väegade p....rsse hakkab kiskuma. Vaikimine ja omaette tõmbumine on sellisel juhul patt - ajaloost peaks kurb kogemus varnast võtta olema.

/Jan.

Vasta
#31

Isegi kui seekord ei läinud see läbi, siis on vägagi suur võimalus, et acta tuleb muudetud kujul tagasi.

Niiet soovitan hakata end ette valmistama vabavarale üleminekuks ja veidike kontrollida oma tegevust internetis.
Vasta
#32

Minu pärast tulgu, aga olgu see leping siis läbipaistev ja säärane, mida ei ole võimalik kasutada pimeduse võimu tööriistana.
Vasta
#33

Sai ka ennast kohale lohistatud . Esimene protestikogemus missugune. Teinekord teab, mis vaja võtta ja mida teha seal. Ja isegi tasuta sai parkida. Poleks elus arvanud, et Tartus saab tasuta parkida kusagil kesklinna tsoonis. Aga rahvast oli murdu. Kui vaja, läheb kasvõi uuesti. Enne võiks rahvale selgeks teha, mida see leping endast üleüldse kujundab, mitte nii, et kuskil Pimedas keldrinurgas paar ennasttäis poliitikut asja ära otsustavad. Aga sellist jama nagu ACTA pole siia vaja.

Almost Again
Vasta
#34

(12-02-2012, 14:23 PM)Necro Kirjutas:  ... Poleks elus arvanud, et Tartus saab tasuta parkida kusagil kesklinna tsoonis. ...

L-P on Tartus parkimine seni veel tasuta. Kuigi ma erandkorras käisin seekord jalgsi, et fooliummütsi autos mitte ära kortsutada.
Vasta
#35



[Pilt: Aiku_ja_Andruss.jpg]
Vasta
#36

mis see jaak mae pilt siia puutub
Vasta
#37

(12-02-2012, 21:53 PM)supp Kirjutas:  mis see jaak mae pilt siia puutub

???
Vasta
#38

Kas mõnel Tartus kohal käinul on Indrek Tarandi tekst veel meeles ja võiks sellest väikese ülevaate teha?

Miks mind see huvitab, aga see tõttu, et kodanik hääletas EP-s ACTA poolt.

Ise viibisin samal ajal vabas looduses ja ilmselt ei kahetse seda, kuivõrd ürituse organiseerijad on näidanud on limukalikku ja pe*selakkujalikku selgrootust...

Dad.
Vasta
#39

Tundub, et väljaastumistest on kasu tõusnud, nii president kui nüüd ka Ansip on seda meelt, et kiire ACTA-ga liitumise poolt hääletamise asemel oleks vajalik ka eelnev põhjalik diskussioon ning plusside-miinuste vaagimine.

Ise ma selliste meeleavalduste pooldaja ei ole, seda eriti olukorras kus ei poliitikud ega meeleavaldajad ei saanud päris täpselt aru, mida see ACTA endast tegelikult kujutada võiks.
Vasta
#40

(13-02-2012, 13:43 PM)dad Kirjutas:  Miks mind see huvitab, aga see tõttu, et kodanik hääletas EP-s ACTA poolt.

Te ei hääletanud poolt, ainsana andis poolthääle Kelam. http://www.minut.ee/article.pl?sid=12/01/24/0751223

Mina teadsin küll väga täpselt, mille vastu ma protestisin ja paistis, et seda teadis enamus kohale tulnuid. Asi ei ole tegelikult niiväga ACTAs. Vastavalt Eesti Vabariigi põhiseadusele on kõrgeima võimu kandja Eestis rahvas. Paraku jäi kõigile mulje peale esimesi avaliku tähelepanu tõusmist, et valitsus rahva ja ekspertide arvamust üldse ei vaevu kuulama.

Hetkel võib ACTA lepingust välja lugeda nii mõndagi, mida saab tõlgetanda väga mitmeti.
Tsitaat:Ehk siis: kui varem peeti karmi karistuse vääriliseks autoriõiguste rikkumisest kasu saamist, siis nüüd „kaubanduslikku ulatust“ — mida pole kuskil defineeritud.

See võib tähendada näiteks seda, et oma lemmik muusika CD tagavara koopia tegemine on samamoodi karistatav kui sa teed neid koopiaid edasimüümiseks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne