ehitame ise: murutraktorile lisaseadmed
#41

Ma tegin ka just käru oma murukale. Kastiks kasutasin vana kappi. Bemmi püstakud lõikasin pooleks ja keevitasin külgedele. Alla läksid 17'' valukad Big Grin

   

   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#42

(04-05-2014, 17:16 PM)viplala Kirjutas:  Ma tegin ka just käru oma murukale. Kastiks kasutasin vana kappi. Bemmi püstakud lõikasin pooleks ja keevitasin külgedele. Alla läksid 17'' valukad Big Grin
Mu esimene käru oli sarnane, selle vahega, et Zubrjonoki sillatalale, kast kallutas ka. Aga siis tuli teemaks, et krdi lai on - kast paras lahmakas ja siis veel külgedel rattad lisaks. See ei läinud mitte. Nüüd see alusraam seisab ja ootab paremaid mõtteid. Järgmisel kärul on rattad juba kasti all. Nüüd läheb käru sealt läbi, kust läheb traktor.


Vasta
#43

Vahel on kaunimal osal ühiskonnast kombeks istutamistöid teostada seal, kuhu veevoolikud ei ulata. Ja ei ole mõistlik neid ka juurde lapata pikendamise ning kokkuliitmise teel. Sest vahel on see vajadus vee järele tsivilisatsiooni äärealadel ühekordne Smile .
Sai appi võetud "hüva nõu" ehk 220 liitrine (kui mulguni täis lasta) tavaline vaat. Mõne rauajupi leidsin "põõsast", mõne töökoja seina äärest, rattavõllid tegi treial, rattad ise sai poest kohale tiritud.
Tulemust tahtsin küll kollaseks värvida, aga disainer keelas ära.


Vasta
#44

Mina tegin kevadel vanast propaaniballoonist murutraktorile mururulli. Balloon sai silmini liiva ja kive täis. Ehitus on sama nagu traktori järgi käival põllurullil, pluss taga on balloonile ligiduses asu tera/ raudlatt, mis tünnile kleepunud mulla maha lükkab. Hea on ka see, et tünni servad on ümarad, seega ei teki rullimise käigus aeda teravaid servi. Lisaks tegin murutraktorile veel suurte maakivide vedamise käru. Ehitus on sama, nagu ehituspoodides kasutataval kaherattalisel transpordikäsikärul. Veeretad 100kg kivi näppudega raami peale, lükkad ettevaatlikult käru pikali, haagid traktori taha ja tuld. Ku kivi maha tahad võtta, siis võtad käru trakatsi tagant lahti, lükkad käru püsti ja kallutad veel lisaks, ning kivi veereb maha. Toorest jõudu kasutada pole vaja, sest raskuskese jääb täpselt käru sillale.
Vasta
#45

(26-07-2014, 10:24 AM)jupiter22 Kirjutas:  Mina tegin kevadel vanast propaaniballoonist murutraktorile mururulli. Balloon sai silmini liiva ja kive täis.
Kasutasin ka propaaniballooni, selle vahega, et otsad lõikasin
maha, need "teravad servad" on suht madalad ja seepärast ebaolulised. Rulli täitsin seest põllukivide ja selge betooniga. Sai umbes 80 kg raske, muru alla sõtkumiseks just paras. Hea endal kasutada ja rull on ka "külakorda" käinud. Üks lükkas rulli ise, pold traktorit tarviski.


Vasta
#46

Miks muru rullitakse?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#47

(26-07-2014, 18:17 PM)viplala Kirjutas:  Miks muru rullitakse?

Pole õrna aimugi Wink


Aga see veepütt on väga PRO lahendus....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#48

(26-07-2014, 18:17 PM)viplala Kirjutas:  Miks muru rullitakse?
Siin on kaks asja - rullitakse mulda, kuhu kavatsetakse muru külvata - siis jääb pinnas kandvam, et hiljem, kui murul käia, ei jääks sügavaid jälgi.
Teine asi on, et rullitakse juba kasvavat muru. Rohkem mina sellest ei tea...sest ise ei kasuta.


Vasta
#49

Tsitaat ühelt teiselt saidilt:


Muru rullitakse varakevadel. Seda on oluline teha vaid juhul, kui muutliku ilmastikuga talve tõttu esineb külmakergitusi. Rullimisega viiakse taime juured uuesti mullaga tihedasse kontakti. Rullida tohib muru alles pärast maapinna tahenemist. Liigniisket pinda rullides tiheneb muld ülemäära ja õhusisaldus selles langeb. M. Saare (1979) andmetel on sobiv rull 1m lai ja 150 - 200kg raske.

Kõlab loogiliselt.
Vasta
#50

Mina arvasin, et hea peremees rullib sügisel oma kalli muruvaiba kokku ja viib talveks keldrisse. Nonäed, jälle targem! Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#51

Selle veevaadiga on siuke tore case, et kui alumisest avast täita saab suvalisse kohta survevett viia. Tõsi küll, otsad peaksid natuke tugevamad olema Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#52

(26-07-2014, 22:34 PM)Marko Kirjutas:  Selle veevaadiga on siuke tore case, et kui alumisest avast täita saab suvalisse kohta survevett viia. Tõsi küll, otsad peaksid natuke tugevamad olema Big Grin
Nu saab ka nii, et täiteavale nippel peale, traktorile 12 V kompressor peale
ja vaadile rõhk sisse. Vee lõbusamaks väljatulekuks polegi suurt survet tarvis Smile . Kui regulaator ka vahele panna, siis on kõik isegi automaatne.


Vasta
#53

Ma tegin endale sama süsteemiga õlikraani, 200l vaadile. Toru läheb põhjani, ning nippel õhu jaoks küljes. Süsteem keeratakse korgi asemele. Ühe atiga surub külma (talvel) õli juba päris kenasti vaadist välja.

E: väljund toru on 3cm läbimõõduga, ning survet oli vist alla ati vaja.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#54

Tuli "tuunida" seda veevaati pisut. Nimelt oli vaja juurde munsterdada miskine panipaik taimede jaoks, et ei peaks neid eraldi käruga vedama hakkama. Seega meisterdasin vaadile külgede peale ääred, nagu vanasti piimaautodel oli Big Grin .
Saab tööriistu peale panna ja ka istutusmaterjali.


Vasta
#55

Nagu päris Smile !
Vasta
#56

Ülikõva!
Ega need rattad täis pütiga kitsaks jää, sisse ei taha vajuda? Ma sihuke sooelanik, vaatan asju alati selle kandi pealt. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#57

Tünnile võiks veel A. LE COQ'i kirjad peale kleepida....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#58

Stiilsem oleks panna vaadile midagi sellist:
           
Või kirjuta lihtsalt väriseva käega peale "S I T T"! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#59

(11-08-2014, 22:39 PM)Basilio Kirjutas:  Stiilsem oleks panna vaadile midagi sellist:
Või kirjuta lihtsalt väriseva käega peale "S I T T"! Big Grin

Sitta pöle seal sees mitte..ega ka muud "lendavat" ega "lenduvat" Big Grin! Asja ei saa värviliseks teha, sest torkab maastikul väga silma ja rikub peissaazhi ära, kui nõmmel ringi liikuda. Pigem oleks sobinud laiguline olek, nagu kaitsevägede
massinatel on. Peale sobiks aga asjalikult ja ühemõtteliselt silt "KASTMISVESI" . Ja kiiruse piirangu märk "5 km/h"...et mõned loksuva tünniga kurvis ümber ei käiks Smile .
Tänaseks päevaks on veetsistern ekspluatatsiooni antud! Veevoolik asendati tavalise ämbriga - pole vaja voolikut kerida ja ...tähtis on, et oleks lähedalt vett saada, tulgu see siis lihtsalt kraanist ämbrisse.
[Pilt: veevaat.jpg]


Vasta
#60

Tahaks ühele MTD trakatsile haagist ehtada. A krt masin nõnda kaugel et ei saa haakekonsu parameetreid mõõta. Big Grin Poes käisin ka vaatamas, aga veel pole murutraktoreid välja toodud.
Äkki keegi oskab öelda, palju neil võiks olla haakesilma läbimõõt ja kõrgus maast?

Netist laenatud pilt kah siis.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne