Mis motoplokiga on tegu?
#81

Ksf! Gravity ei pea pettumuse valmistamise pärast kindlasti mitte põdema. Pettumus on sisuliselt olukord, kui inimene loob oma peas kellegi/millegi kohta illusioonid, mis tõeks ei osutu. Seetõttu on palju lihtsam elada, kui "ülemõtlemisega" ei tegele ja võtad asju vabalt.

Kui Gravity mind aidata tahab, võib ta eespool kirjeldatud ehitustehnikal kasutatavate "liitmike" kohta mõne pildi või lingi panna (kui on). Või oma kunstiandeid rakendada ja ise vastava konstruktsiooni joonistada. Äkki olen ma millestki valesti aru saanud, ja me mõtleme/räägime üksteisest täielikult mööda.

Üleeile tekkis mu päevaplaani planeerimatu auk, mille sisustasin motopoodide külastamisega. Selgus, et nõukogude tsiklimajanduse juures ilmselt ei leidu "junni" mis mulle vajalik on. Kas ei klapi nuutide arv või diameeter. Seletasin müüjale, et mida ja milleks, ning tema teatas, et tal on täiskomplektis ("kõigi lisadega") Kutaisi motoplokk olemas. Ainus häda, et tuleb leida kohtlane kuid usin praktikant, kes kusagilt purgiga sädet tooks Big Grin Olõs tiidnu, olõs oina tapnu nagu meie kandis öeldakse.

Oma koduse nuudimajanduse olen kah hoolega läbi vaadanud. Samas ei saa ma kiidelda, et mul "pool sovhoosi" kodus oleks. Tuleb vist kedagi sellist külastada, kellel on. Variant on muidugi vastav "junn" teha lasta, aga ma isegi ei kujuta ette, kes, kus ja millise summa eest seda teeb.
Vasta
#82

Oleks mulle keegi öelnud, kui oma Kutat ehitasin, et kellelgi on üle, oleksin ise jooksnud ämbriga sädeme järele. Big Grin Samas- kus on üle ja kui kallilt on üle, kui pole suur saladus. Toungue
Vasta
#83

Infot "üleliigse" Kutaisi kohta sain Eesti PihupealinnastBig Grin http://www.ohtuleht.ee/312751/polva-pril...hekulgedel Hinnaks nimetati 550 kehtivat ühikut. Mina selle numbri eest 100% ei vastuta, kõik see suusoojaks räägitud jutt. Kui huvi, võin asja veel uurida ja ka kontakti vahendada.

Endalgi käis peast läbi, et võiks selle kompoti ligi võtta, oleks nii mõnigi asi lihtsam. Samas: mida ma teen originaalmootoriga? Kas ma olen 2 korda õnnelikum, kui mul on 2 niidukit ja freesi? Kuhu jääb käru ehitamise rõõm? Pealegi läheks projekti eelarve pauguga lõhki ja lükkaks valmimistähtaega edasi. Teisalt olen huvitatud adrast ja kultivaatorist.

Aga elu kipubki "pöördvõrdeline" olema. Aastaid tagasi aktiivselt JUMZiga tegeldes ei olnud kah juppe kuskilt saada, ei müünud neid poed (tollal napi valikuga Flint välja arvatud) ega ka eraisikud. Ja siis, kui ma suurte pingutustega vajaliku kola olin kokku ajanud, ilmusid jupid nagu maa alt väljaSmile
Vasta
#84

Kas MF70 varuosad on siis tõesti nii haruldased,et pole neid kuskilt saada? Ma mõtlen seda sidurivõlli otsa käivat muhvi.

Minu mõte oli,et viimases hädas võtta mingisugune üldlevinud nuudi/kardaani otsa.See peab niipalju suurem olema ,et kui puurid ja treid seest ära siis mahub sinu sidurivõlli peale.

Siis puurid ühte otsa näiteks 3 ava,mille keermestad ära. Seejärel lükkad vahetüki mis on seest silindriline ja väljast nuutidega oma sidurivõlli peale. Keerad kuuskandid või tavalised poldid sisse mis siis lähed sidurivõlli nuudi põhja.

Sellega sa ei riku ära orginaal sidurivõlli ning kui sul on levinud isane nuut juba vahetükina sidurivõlli peal olemas on kergem emast nuuti leida millega flants ehitada sidurikülge.

Kui aega saan katsun joonise ka teha.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#85

http://www.ferrel.ee/et/Meie++Teenused
Võid sealt küsida, need mehed teevad välis ja sisenuut võlle ja detaile
Vasta
#86

(04-06-2014, 17:23 PM)Gravity Kirjutas:  Kas MF70 varuosad on siis tõesti nii haruldased,et pole neid kuskilt saada? Ma mõtlen seda sidurivõlli otsa käivat muhvi.

Minu mõte oli,et viimases hädas võtta mingisugune üldlevinud nuudi/kardaani otsa.See peab niipalju suurem olema ,et kui puurid ja treid seest ära siis mahub sinu sidurivõlli peale.

Siis puurid ühte otsa näiteks 3 ava,mille keermestad ära. Seejärel lükkad vahetüki mis on seest silindriline ja väljast nuutidega oma sidurivõlli peale. Keerad kuuskandid või tavalised poldid sisse mis siis lähed sidurivõlli nuudi põhja.

Sellega sa ei riku ära orginaal sidurivõlli ning kui sul on levinud isane nuut juba vahetükina sidurivõlli peal olemas on kergem emast nuuti leida millega flants ehitada sidurikülge.

Kui aega saan katsun joonise ka teha.
MF-e liigub kindlasti rohkem kui Kutaisi tüüpi isendeid millest käib põhiline teemaarendus. Siduri võib nii isegi jätkata,kuna lahtivõtmine on harva esinev, kuid JVV millest mina kirjutan, ei ole mõeldav kuna pidev tööorganite vahetus millega kaasneks ka võlli otsa vahetus ei ole võllile kindlasti hea ja tegevus ise parajasti tüütu

(04-06-2014, 17:33 PM)maisalup Kirjutas:  http://www.ferrel.ee/et/Meie++Teenused
Võid sealt küsida, need mehed teevad välis ja sisenuut võlle ja detaile
Pole isiklikult kontakti võtnud veel, kuid tuttaval oli ka kunagi mingit erilist nuuti vaja,siis esiteks ei tahetud nii väikese vidinaga üldse jutule võtta jakui lõpuks peaegu nõustuti siis hind oli vastuvõetamatu. Isiklikult proovin oma "ihutreialile" siiski selgitada selle ettevõtmise "häda"vajalikuseBig Grin
Vasta
#87

(04-06-2014, 17:23 PM)Gravity Kirjutas:  Minu mõte oli,et viimases hädas võtta mingisugune üldlevinud nuudi/kardaani otsa.See peab niipalju suurem olema ,et kui puurid ja treid seest ära siis mahub sinu sidurivõlli peale.
Siis puurid ühte otsa näiteks 3 ava,mille keermestad ära. Seejärel lükkad vahetüki mis on seest silindriline ja väljast nuutidega oma sidurivõlli peale. Keerad kuuskandid või tavalised poldid sisse mis siis lähed sidurivõlli nuudi põhja.
Sellega sa ei riku ära orginaal sidurivõlli ning kui sul on levinud isane nuut juba vahetükina sidurivõlli peal olemas on kergem emast nuuti leida millega flants ehitada sidurikülge.
Tekkis selle pihta mõte, et kui treipinki pole, siis kuue nuudiga võlli otsa võib hädalahendusena istuda ka mõni pikem padrunvõti. Keevitab sinna otsa whatever tarvis on. Ainult tsentreerimine võib osutuda luupainajaks, et viskama ei hakkaks. No lihtsalt mõte, ärge kõvasti lööge! Rolleyes
Muideks, vene hüdropumba NŠ10 nelja nuudiga isendi võllile istub hädalahendusena otsa 1/2" padrunvõtme pikenduspulk. Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#88

Paistab et mõtted liiguvad pikapeale ühte auku. Leidsin oma probleemile peaaegu lahenduse. On olemas padrunvõtmed 12 nuudiga, kui vaid leiaks üksiku ja pealegi pika padruni oleks minu probleemile lahendus olemas. Tsentrisse ajamine polegi nii suur probleem. Tööriistamarketis kuhu täna jõudsin üksikut ei pakuta ja komplektides on ainult lühikesed padrunid. Osta kaks komplekti ja retsida kaks padrunit k...t kalliks läheb. Kõikides komplektides ei ole veel minule vajalikku mõõtu ka sees (20) vaid kõige kallimas. Otsingud aga jätkuvad ja lootus sureb viimasena.
Vasta
#89

(05-06-2014, 18:33 PM)klaave Kirjutas:  Paistab et mõtted liiguvad pikapeale ühte auku. Leidsin oma probleemile peaaegu lahenduse. On olemas padrunvõtmed 12 nuudiga, kui vaid leiaks üksiku ja pealegi pika padruni oleks minu probleemile lahendus olemas. Tsentrisse ajamine polegi nii suur probleem. Tööriistamarketis kuhu täna jõudsin üksikut ei pakuta ja komplektides on ainult lühikesed padrunid. Osta kaks komplekti ja retsida kaks padrunit k...t kalliks läheb. Kõikides komplektides ei ole veel minule vajalikku mõõtu ka sees (20) vaid kõige kallimas. Otsingud aga jätkuvad ja lootus sureb viimasena.

Muidugi võib väga palju asju nö otsa lüüa aga kui suure lõtkuga see jääb? Hiljem rikud veel võlli nuudid ka ära ebamäärase padruniga.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#90

Tööriistamarketis paides olid küll miski aeg pikad ja lühikesed padrunid saadaval ka 1 kaupa
http://www.ak24.fi/et/tooted/tooriistad-...t#products
sellel lehel ka paarsada padrunit, ole mees ja otsi sobiv ülessBig Grin
Vasta
#91

(05-06-2014, 18:56 PM)Gravity Kirjutas:  
(05-06-2014, 18:33 PM)klaave Kirjutas:  Paistab et mõtted liiguvad pikapeale ühte auku. Leidsin oma probleemile peaaegu lahenduse. On olemas padrunvõtmed 12 nuudiga, kui vaid leiaks üksiku ja pealegi pika padruni oleks minu probleemile lahendus olemas. Tsentrisse ajamine polegi nii suur probleem. Tööriistamarketis kuhu täna jõudsin üksikut ei pakuta ja komplektides on ainult lühikesed padrunid. Osta kaks komplekti ja retsida kaks padrunit k...t kalliks läheb. Kõikides komplektides ei ole veel minule vajalikku mõõtu ka sees (20) vaid kõige kallimas. Otsingud aga jätkuvad ja lootus sureb viimasena.

Muidugi võib väga palju asju nö otsa lüüa aga kui suure lõtkuga see jääb? Hiljem rikud veel võlli nuudid ka ära ebamäärase padruniga.
Asi ongi selles et padrun on 12 nuudiga ( emane) ja võll 12 nuudiga (isane). Tuleb leida vaid sobiv mõõt (19,20,21).
Vasta
#92

Ka minu mõtted jõudsid padrunini.

Minu tänast poodide traalimist sobib illustreerima järgnev anekdoot. Külamees ja tema poeg sõidavad bussiga linna. Kumbki läheb oma asju ajama, aga enne lepivad kokku, mis kellase bussiga koju sõidavad. Külamees saab oma asjad aetud ja läheb bussijaama, aga poega ei näe. Kell tiksub, bussi väljumiseni on üha vähem aega, aga poega ei kuskil. Lõpuks hakkab külamees inimestelt küsima: "Ega te mu Antsu pole näinud? Ega te mu Antsu pole näinud?" Kõik raputavad pead, kuni üks daam teatab: "Kui näitate, kutsun politsei!" Big Grin

Mulle küll keegi miilitsat ei kutsunud, aga antsuotsija külamehe tunne oli küll. Kõik laiutasid käsi. Jõudsin ka ühte kapitalistlikku mototehnika poodi, kus mulle anti sirvida ketirataste kataloog. Kui diameeter oli hää, siis oli nuute 6. Paralleelselt tegelesin ka ksf! klaave probleemiga. Polnud ju raske kahte võlli kaasas kanda. Pealegi ei tea, millal endale mingi zajoob pähe lööb ja jõuvõtu otsa emanuuti vaja läheb. Ja taas: kui nuute oli 12, siis oli diameeter kas 17 või 24 või... Nii et ei midagi sobivat.

Järgmisel nädalal proovin külameeste rauahunnikutes tuhnida.

Kui sealt abi ei saa, tuleb kasutada ksf! Gravity pakutud varianti. Või tellida Itaalia originaalsidur. Seal vajab aretamist väntvõlli poolne ots. Aga võrreldes nuuditeoga on see nii lihtne, et iga külajoodik, kes treipingi najal püsti püsib, peaks hakkama saama.
Vasta
#93

[quote='maisalup' pid='343417' dateline='1401984862']
Tööriistamarketis paides olid küll miski aeg pikad ja lühikesed padrunid saadaval ka 1 kaupa
http://www.ak24.fi/et/tooted/tooriistad-...t#products
sellel lehel ka paarsada padrunit, ole mees ja otsi sobiv ülessBig Grin
[/quote]

Tänud, homme arvuti taga süvenen

[quote='oltsberg' pid='343421' dateline='1401989460']
Ka minu mõtted jõudsid padrunini.

Minu tänast poodide traalimist sobib illustreerima järgnev anekdoot. Külamees ja tema poeg sõidavad bussiga linna. Kumbki läheb oma asju ajama, aga enne lepivad kokku, mis kellase bussiga koju sõidavad. Külamees saab oma asjad aetud ja läheb bussijaama, aga poega ei näe. Kell tiksub, bussi väljumiseni on üha vähem aega, aga poega ei kuskil. Lõpuks hakkab külamees inimestelt küsima: "Ega te mu Antsu pole näinud? Ega te mu Antsu pole näinud?" Kõik raputavad pead, kuni üks daam teatab: "Kui näitate, kutsun politsei!" Big Grin

Mulle küll keegi miilitsat ei kutsunud, aga antsuotsija külamehe tunne oli küll. Kõik laiutasid käsi. Jõudsin ka ühte kapitalistlikku mototehnika poodi, kus mulle anti sirvida ketirataste kataloog. Kui diameeter oli hää, siis oli nuute 6. Paralleelselt tegelesin ka ksf! klaave probleemiga. Polnud ju raske kahte võlli kaasas kanda. Pealegi ei tea, millal endale mingi zajoob pähe lööb ja jõuvõtu otsa emanuuti vaja läheb. Ja taas: kui nuute oli 12, siis oli diameeter kas 17 või 24 või...

Igapäevaselt külastan tuttavat autoremondi töökoda ja tuhnin rauahunnikus. Veovõllid, poolassid, sidurikettad - ikka sama jama miski ei sobi
Vasta
#94

Sa oled aru saanud meie kaubanduse algpõhimõttest - saada on kõike, väljaarvatud seda, mida vaja on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#95

Üks huvitav asi on "Taper Lock". Tuleb guugeldada.Eestis müüb neid Tihendi ja Laagrikeskus. Väiksemate hinnad algavad 10-15eur.

Suvaline link :
http://etischer.com/awdev/motor.html

Taper lock annab võimaluse ristata palju asju ning tagab hea tsentreeingu.Lisaks kindlustab selle,et lõtku ei jää.

"Taper Bush"id ka olemas.

http://www.ktn-europe.com/index.php/kt_p...lleys_v_be

Niisama mõtteainet.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#96

Olukordades, kus jääb mulje, et nuudiarv on perfektselt ebaõiglane - stoosifrees. Märksõna. Lepa tehnika - suund.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#97

Tänan härraseid väärtuslike vihjete eest!

Kui neid Lepa tehnikaid Maarjamaa peal mitu tükki ei ole ja ksf! DevilDeVille peab silmas Võrus asuvat, siis oleks see päris hea variant.

Siiski pesitseb minus üks dilemmaline sisemonoloog. Kui keegi kuskilt kuuri tagant Gruusia NSV originaalsidurit välja ei kaeva, siis on kaks võimalust. Kas osta Itaalia originaalsidur või ksf! Gravity poolt pakutav "tsentrifuug". Hind on praktiliselt sama.

Originaali puhul jääks kogu see nuudindusega mässamine ära, pista nagu tädileSmile Teise otsa aretamine, nagu juba mainisin, on tunduvalt lihtsam/odavam. Samas pole pikemas perspektiivis originaalsidur ilmselt nii kestev kui tsentrifugaal, viimane on ka kasutamisel mugavam.

"Tsentrifuug" peaks olema kestvam ja ka lihtsma ehitusega, ja nagu ma aru saan, siis on ksf! Gravity võimeline sellele ka varuosi pakkuma. Teisalt nõuab tsentrifugaalsidur just kõne all olevat nuudimajandust või siis Gravity pakutud variante. Kui need "naljad" aga väga kalliks lähevad, siis tulevad siit "tsentrifuugile" miiinuspunktid, mistõttu "õige" sidur oleks justkui mõistlikum valik.

Teisest küljest nõuab tsentrifugaalsidur "sportgaasi", et "hullunud masinat" kiirelt seisata. Kõige lihtsam ja odavam on ühele vabaks jäävale originaallingile delegeerida gaasi ülesanded. Aga ma ei kujuta ette, kui mugav on seda linki pikemat aega peos hoida, eriti pooles vinnas. Kõik need vajutatavad lingid (MB-1, lumepuhurid, ka originaalkonditsioonis Kutaisi avariilise seiskamise käepide jne) on mõeldud töötama off/on režiimis, mitte "poole peal".

Ühe variandina tuli pähe tsikli gaasirull, praktikas kindel ja mugav lahendus. Sel puhul oleks hea sinna lisada mingi fiksaator, et rulli ei peaks pideval sobivas asendis hoidma, kuid samas oleks võimalik vajadusel gaas kiirelt maha keerata. Aga probleem on selles, et tsiklite rullid kipuvad juba IŽ 49 aegadest (tegelikult veelgi varasematest) olema mõõduga 22 mm. Originaallenks on aga täpsustatud andmetel 27 mm. Loomulikult on võimalik põkatsi lenksust jupp maha lõigata ja sinna sisse vajalik 22 mm torujupp aretada (sobib hästi), aga kas on mõistlik niimoodi retsida ja pilastada? Sarnane probleem on ka lenksu otsa käivate "preservatiividega". Kõik nad on 22 mm, jämedamaid leidub üksikuid ja mitte piisavalt jämedaid. Siin http://www.miniagrotehnika.ee/varuosad/ pakutakse küll MB käepidemeid, aga vaja oleks teada nende mõõtu.

Vot sellised mõtted kihutavad mu mütsihoidjas ringiSmile
Vasta
#98

Nii palju kui mina oma masinaga toimetanud olen ei ole poole gaasiga eriti midagi teha. Tõsi peale freesimise, vagude ajamise ja käruga toimetamise polegi eriti midagi teinud. Samas ei kujuta jälle ette motika rutskat lenksu küljes vasaku käe all. Parem möllab külgsiduritega vasak krutib gaasi. Tsentrfugaal siduriga kaotad niikuinii poole mootori pööretest (alumisest otsast), ja masin ise pole ka mingi eriliselt käbe astuja nii et originaal gaasi "hoovakesega" peaks saama vabalt toimetatud.
Ja kui mootoril mingil põhjusel langevad raskema veo tõttu pöörded siis võib tsentrifugaaliga omamoodi lõbusaks minna. Big Grin
Vasta
#99

Ksf! klaave märkused kahtlemata õiged. Minu kontaktid kõikvõimalike motoplokkidega on seni olnud visuaal-manuaalsed (vaatamine ja näppimine), praktilist töökogemust aga pole. Võibolla ma oletangi siin igasugu asju kokku, mis tõele ei vasta... Muidugi oleks huvitav kuulda kellegi praktilisi kogemusi tsentrifugaalsiduriga motoploki kasutamisest.

Siinkohal klaavele üks personaalne küsimus: kas mootori all olev lisaraskus (eespool piltidel) on tehasetöö või samkompunn?

Vahepeal sain kätte ka 2 puudu olevat laagrit. Mõtlesin, et käimakoti võiks kokku laduda, aga siis otsustasin projekti ajutiselt külmutada. Paus tuleb vahele nagunii. "Avalööki" ei plaanigi anda enne, kui Jaagup Kreem lume maha laulabSmile Ehk annab aeg arutust ka pealuus erroreid tekitavatele probleemideleSmile Ja muidugi tuleb hoolitseda, et vahepeal jupid ära ei kaoks ja hiired käigukasti pesa ei teeksBig Grin
Vasta

Lisaraskus on tehasest kaasa pandud. Proovisin ilma ka aga kohe rattad ringi ja töö tegemisest suurt midagi välja ei tule.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne