Mis motoplokiga on tegu?
#61

Suur tänu, maisalup! Suur tänu Gravity! Tarkus muudkui tulebWink Ma kolasin Gravity pandud lingil ringi ja rihmaseibiga variandist sobilikum oleks hoopis selline asi: https://www.kart-schuette.de/rasenmaeher...ete-2.html Või selline: https://www.kart-schuette.de/karts_en/ku...-25mm.html

Selliste külge tuleks lihtsal vastav "seen" tekitada, rihmaseibi retsima hakata on ka nagu veidi naljakas. "Seene" sees peaks muidugi olema käigukasti võlliga sobiv emane nuut, diameeter 15 mm ja nuutide arv 8. Kui keegi mingi sellise, "emasnuudi" kohta vihjet oskab anda, olen väga tänulik.

Tegelikult pole ükski minu poolt lingitud sinuritest "päris oma". Maksimaalne diameeter peaks olema 130mm, muidu tuleb "sekundaarne" sidurikoda tekitada ja kogu mootori/kasti ühendus venib pikaks, naljakaks ja lollakaks. Teiseks võiks asi otse 19,05 (või 20mm) väntvõlli otsa käia, ülemineku tekitamine on jälle selline "naljakas" asi. Kindlasti peaks selline asi laias maailmas olemas olema, aga netiavarustest ei leidnud. Viimasena lingitu oli ainus, millel spetsifikatsioon/mõõdud/joonised olid välja toodud, muidu oli seal veel paras hunnik sidureid.
Vasta
#62

Minu teada väiksemad sidurid(3,5-7hp) ongi senna kanti võlli mõõduga.
3/4tollisele võllile, inverter annabki siis siduri ava mõõduks 19.05mm
Selliseid polditavaid pole ose näinud veel. Omal oli mõte muidu, et oleks saanud selle rihmaseibi täis keevitada seest ja senna oleks poldiaugud sisse puurinud/keermestanud.
Vasta
#63

(18-05-2014, 16:50 PM)oltsberg Kirjutas:  Suur tänu, maisalup! Suur tänu Gravity! Tarkus muudkui tulebWink Ma kolasin Gravity pandud lingil ringi ja rihmaseibiga variandist sobilikum oleks hoopis selline asi: https://www.kart-schuette.de/rasenmaeher...ete-2.html Või selline: https://www.kart-schuette.de/karts_en/ku...-25mm.html

Selliste külge tuleks lihtsal vastav "seen" tekitada, rihmaseibi retsima hakata on ka nagu veidi naljakas. "Seene" sees peaks muidugi olema käigukasti võlliga sobiv emane nuut, diameeter 15 mm ja nuutide arv 8. Kui keegi mingi sellise, "emasnuudi" kohta vihjet oskab anda, olen väga tänulik.

Tegelikult pole ükski minu poolt lingitud sinuritest "päris oma". Maksimaalne diameeter peaks olema 130mm, muidu tuleb "sekundaarne" sidurikoda tekitada ja kogu mootori/kasti ühendus venib pikaks, naljakaks ja lollakaks. Teiseks võiks asi otse 19,05 (või 20mm) väntvõlli otsa käia, ülemineku tekitamine on jälle selline "naljakas" asi. Kindlasti peaks selline asi laias maailmas olemas olema, aga netiavarustest ei leidnud. Viimasena lingitu oli ainus, millel spetsifikatsioon/mõõdud/joonised olid välja toodud, muidu oli seal veel paras hunnik sidureid.

Minul on kohapeal ka 3/4 tolli ja 20mm sidureid Amsbecki omasid. Need on rihmarattaga versioonid. Samas oli ka üks toorik millele saab poltidega suvalise flantsi kinnitada nagu sinu poolt toodud lingil. Pean üle kontrollima mis väntvõlli mõõdu jaoks ta oli.

Üldiselt jah nii,et 25mm ja 1 toll on alates 9HP pärusmaa. Väiksematel 18mm, 3/4 tolli ja 20mm ning igasugused koonused.

See peaks sulle kohe sobima, Suco sidur: http://www.ks-eichinger.at/lng/en/kart-s...lange.html

Meie Sucoga ei tegele aga tundub sama kvaliteetne olevat.

Üks võimalus on rihmarattaga versioonist treida toorik millele flants külge panna. Odavam kui osta 25mm ning sinna vahetükk teha.

Aga homme võin uurida Amsbecki kohta,et mis hinnaga flantsi valmidusega 3/4 ja 20mm sidur oleks. Teen varuosa päringu.

---------

Ja niisama üks leht,mis jäi silma http://www.miniagrotehnika.ee/firmast/
Vasta
#64

Ootan huviga, mida Gravity välja kaevab. Hädalahendus on tõesti rihmaseibiga siduril soon täis keevitada. Sel juhul oleks mõistlik ka rihmaseibi lühemaks teha ja vedavat osa kah kastreerida, et jääks järele ainult 1 laager. Sidurite võrdlev anatoomia:

   

Tulevikuvisioonide kõrval nüüd ka minevikust/olevikust. Nagu ühest eelmisest postitusest näha, on aparaatus molekuleeritud staadiumis. Esitan väikese lahkamisaruande. Esmatutvusel "karu kõhuga" tabas mind kerge šokk, sest esimese asjana vahtis vastu plastmass:

   

Kui see plastmass seal juba 24 aastat on olnud, siis küllap kestab veel. Ringi sees on korduvalt kõne all olnud tagasikäigu/jõuvõtu blokeering. Peamine mõte ilmselt selles, et keegi endal mullafreesiga töötades jalgu maha ei freesiks.

Peale selle plastdetaili eemaldamist tekkis imelik kellasepa tunne:

   

Tõesti, üsna õblukesed need hammasrattad. Käigukasti üldisele seisukorrale panen hindeks 4 miinus. Õlitase oli normis ja lekkeid ei esinenud, kuid käigukastis oli sees mingi suvaline "mahl", mitte tehasejuhendi kohane transmissiooniõli. Pealegi oli see pikka aega vahetamata, sest põhjast vaatas vastu ikka üsna jälk sodi. Käigukasti (eelkõige hammasrataste) tervisele ei mõju hästi üks konstruktsiooniline iseärasus. Nimelt puudub üks ja üldine neutraalasend, neutraalid on kõikide käikude vahel. See tähendab, et kui III pealt tagasikäik lülitada, käib ka II vahepeal hambumises. Kui I-lt lülitada II, on vahepeal sees ka tagasikäik. Ehk siis natuke sarnane mootorrattaga. Ja kui masinistil kannatust ei ole (ei võta gaasi maha, tahab vahetused teha välkkiirelt), siis ei mõju see käigukasti tervisele kuigi hästi.

Hetkel on väike tööseisak, aga jätkan reportaaže töövõitudest.
Vasta
#65

Näe vaata mis ma riiulist leidsin. 3/4 võllile.
Läbimõõt on 105mm.See peaks sulle perfektne olema.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#66

Pööra tähelepanu ka kolmele asjale. Käigukasti mootoripoolsest otsast vaheta kindlasti ära kaks rõngastihendit mis on "käiguvahetusvõllide" tihendamiseks. Pildil võlliotsad ristsoontega.     Ja kindlasti liimi kinni "kummikork" mis ei taha peale võllide lahtivõtmist enam õli pidada. Pildil keskel üleval siduri käpa otsa taga.     Mul tuli kaks korda mootor maha võtta ja tegeleda õlisse uppunud siduriga.Big Grin Kui juba lahti võetud siis parem juba kõik teha.
Käiguvahetusest läbi teiste käikude niipalju et erilisi probleeme ei ole, toimib kuidagi üsna hästi, isegi kiirelt käiku vahetades (näiteks esimeselt tagumisele). Freesimisel peab niikuinii freesi välja lülitama ja siis jõuab vist sidur oma töö teha ja toimib ilma erilise raginata, kui aga kiiremate käikude vahel valida tuleb kohe madalatel pööretel lihtsalt otsustada millega startida ja ega liikumisel käiguvahetus ei tule kõne allagi. Tõsi sidur -vähemalt minu masinal - tahab paar korda hooaja jooksul reguleerimist. Ei teagi kas veniva trossi või mingi muu põhjuse pärast.
Vasta
#67

Ilusad ja ilmselt kvaliteetsed sidurid küll, aga hinnad ... 160 - 250+ EUR Sad Mul siin ühe projekti raames ka sellist asjakest vaja. Ostsin KB kuulutuse peale 60 EUR rihmasoonega hiinaka 20mm võlli jaoks. Kusjuures pull lugu oli see, et kui postiga kohale tuli, siis esialgne hind 40 EUR oli musta markeriga üle soditud - nagu näha, siis oli turu tase kõrgem ja kannatas kohe 50% hinnale otsa veel lüüa Big Grin

Hiinakale on plaan kuidagi flants peale saada, et sealt ülekanne võtta. Jama on see, et korpus on vist malmist. Peab nüüd mõtlema, et kas saab mingi kavala moodusega terasrõnga sinna peale või teeb vanast pidurikettast malmflantsi ja keevitab külge ...
Vasta
#68

Tänan, härrased!

Kui Gravity viitsib, võib siduri hinnapakkumise ja mõõdud/andmed mulle privasse panna. Samas "hoiatan", et võimalikuks tehinguks ei mootori ega siduri osas ei lähe ilmselt enne kuud aega, sest vahepeal tulevad muud asjad vahele.

Klaave märkused teretulnud, eriti korgi liimimise osas. Muidu on uued tihendid/laagrid tellitud, sel nädalal peaks "Brežnevi pakike" minuni jõudma.

Laagrite kohta on huvitavaid tähelepanekuid. Nii Piirsoo/Hussari piibel kui ka tehasejuhend panevad pada. Need allikad väidavad ühtede nõellaagrite välismõõduks 21 mm, italiaanode kataloog aga 19 mm. Ma mõtlesin, et mis pagana häda on litsentsitootel kasutada suuremaid laagreid, ehk teha hammasratta siseava 2 mm suurem. Peale lahtivõtmist selgus, et seda "häda" tegelikult ei olnudki. Olidki 19 mm laagrid.

Samas pakuvad italiaanod jõuvõtuvõlli esimeseks laagriks (mis on kaetud klaave mainitud korgiga) 301, ehk 12x37x12. Grusiinid on sinna pistnud hoopis 203, ehk 17x40x12. Võimalik, et itaallased on millalgi konstruktsiooni muutnud ja müünud suurema laagriga aparaadi litsentsi. Nii või teisiti, kasulik on erinevaid allikaid ja reaalsust tähelepanelikult võrrelda.
Vasta
#69

Oli täna hirmus kiire aga Paide Stokkeris oli müügis korraliku välimusega kapitalistlik motoplokk. Rattad veavad, frees teeb tööd. Pikalt kahjuks ei uurinud ja hinda ei küsinud, aga kel huvi siis Paide, Pärnuvälja tn. või äkki ka stokkeri koduleht.
Vasta
#70

(19-05-2014, 10:59 AM)oltsberg Kirjutas:  Tänan, härrased!

Kui Gravity viitsib, võib siduri hinnapakkumise ja mõõdud/andmed mulle privasse panna. Samas "hoiatan", et võimalikuks tehinguks ei mootori ega siduri osas ei lähe ilmselt enne kuud aega, sest vahepeal tulevad muud asjad vahele.

Klaave märkused teretulnud, eriti korgi liimimise osas. Muidu on uued tihendid/laagrid tellitud, sel nädalal peaks "Brežnevi pakike" minuni jõudma.

Laagrite kohta on huvitavaid tähelepanekuid. Nii Piirsoo/Hussari piibel kui ka tehasejuhend panevad pada. Need allikad väidavad ühtede nõellaagrite välismõõduks 21 mm, italiaanode kataloog aga 19 mm. Ma mõtlesin, et mis pagana häda on litsentsitootel kasutada suuremaid laagreid, ehk teha hammasratta siseava 2 mm suurem. Peale lahtivõtmist selgus, et seda "häda" tegelikult ei olnudki. Olidki 19 mm laagrid.

Samas pakuvad italiaanod jõuvõtuvõlli esimeseks laagriks (mis on kaetud klaave mainitud korgiga) 301, ehk 12x37x12. Grusiinid on sinna pistnud hoopis 203, ehk 17x40x12. Võimalik, et itaallased on millalgi konstruktsiooni muutnud ja müünud suurema laagriga aparaadi litsentsi. Nii või teisiti, kasulik on erinevaid allikaid ja reaalsust tähelepanelikult võrrelda.

Sellest pole midagi kui ostad järgmine kuu või jätad üldse ostmata. Lihtsalt põnev on jälgida kuidas keegi ehitab masinaid ja omalt poolt saan veidi aidata.

On sulle veel mõõte vaja või hiljem juba sobitamise ajal nagunii mõõdad?

Üldiselt on kõik sidurid ühe kuullaagriga ja 2 laagrit on kahe rihmasoone jm teema seal kus sidur läheb pikaks ning jõud suuremad.

Kõige odavamad(samas kvaliteet tootjate) laagrid,tihendid jm olen märganud,et tulevad Laagri ja Tihendikeskusest. Asub Laki tänaval. Nad oskavad õiget asja ka soovitada kui ise jääd hätta. Ainult väga spetsiifilisi asju ei suuda nad tarnida ning siis peab orginaal varuosa kasutama.

(19-05-2014, 10:46 AM)Envir Kirjutas:  Ilusad ja ilmselt kvaliteetsed sidurid küll, aga hinnad ... 160 - 250+ EUR Sad Mul siin ühe projekti raames ka sellist asjakest vaja. Ostsin KB kuulutuse peale 60 EUR rihmasoonega hiinaka 20mm võlli jaoks. Kusjuures pull lugu oli see, et kui postiga kohale tuli, siis esialgne hind 40 EUR oli musta markeriga üle soditud - nagu näha, siis oli turu tase kõrgem ja kannatas kohe 50% hinnale otsa veel lüüa Big Grin

Hiinakale on plaan kuidagi flants peale saada, et sealt ülekanne võtta. Jama on see, et korpus on vist malmist. Peab nüüd mõtlema, et kas saab mingi kavala moodusega terasrõnga sinna peale või teeb vanast pidurikettast malmflantsi ja keevitab külge ...

Kui ma ei peaks neid sidureid ühe kaupa tellima siis oleks ka müügihind odavam. Suurema hulga pealt saaksime allahindlust ning transport ka ära jaotatuna odavam. Aga neid sidureid väga harva ostetakse kuna korraliku firma sidur on eluaegne ja laagreid,vedrusid,klotse pole kallis vahetada siis saab vana alati korrastada.

Ilma flantsita siduri hind foorumikasutajale on 170 pluss KM. Amsbecki sidur on terasest tehtud ja termotöödeldud. Kõik detailid treitud/freesitud, mitte valatud. Stopper rõngad on tavaline standart kaup ning stopperi tangidega näpitav.

--------

Kõik need Hiina sidurid tulevad vist ühest tehasest ainult hiljem müüakse eri nimede all. Jah nendel korpuse malmist või mingist rabedast terasest valatud ja siis töödeldud. Stopperid pole tangidega eemaldatavad vaid peab urigtsema. Lisaks stopperi sooned nendel väga pisikesed ning serva ääres. Kui sul juhtub sidur väntvõlli peale kinni jääma ning üritad tõmmitsaga maha võtta siis stopperi kohapealt murdub tükk lahti hapra materjali tõttu. Mul on seda ette tulnud.

Väike vahe sees vastavalt hinnaklassile.
Vasta
#71

Eks nende hiinakatega on nii nagu ikka, niipalju kui maksad samapalju saad vastu. Wink Samas hiinlane suudab toota ka väga kvaliteetset kaupa. Näiteks hõbejootega metabo trellid mis hullult kallid prohvimasinad on ka hiinas tehtudBig Grin
Vasta
#72

(14-05-2014, 09:36 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-05-2014, 21:48 PM)Gravity Kirjutas:  Jah kuna ise olen seotud ettevõttega Estmotor nagu osad vist juba on taibanud siis võin lähemalt rääkida. Meil päris müügisaali pole kuna firma suunitlus on rohkem firmade teenindamine. Küll aga saame töökojas vajadusel mootorid kastist välja võtta ning saab kõike katsuda ja näppida. Nii,et tasub kohapeale küll tulla. Kui Hatz 12hp maksis 1300 siis see oli vist päris ammu kui võtsid pakkumise.Vahepeal hinnad tõusnud. Elektri starteriga Hatz,Lombardini diisel mis on 10 hobujõu kandis maksab 2K ringis koos käibemaksuga. Nööristarteriga ja vändaga on odavam kuid vaevalt keegi mugavuse pealt kokku hoiab . Hiljem kallim neid juppe eraldi külge pookida.

Nonäed siis! Mul Estmotor buukmargitud aastaid-aastaid tagasi ja seda justnimelt Hatz'i pärast aga mina ja väga paljud teise dinimesed VIHKAVAD seda, kui ei ole isegi niipalju kodulehele pandud, et IGA mootori "hind alates". Ja muuseas, ma ei räägi praegu üldse mitte maksujõuetust seltskonnast: Hatz'i diisel on väga hea meremootor lahtisele paadile, kus õhkjahutus on pigem eeliseks! Sama ka muidugi Lombardiniga, mis ongi tuntud just meremootorina. Ning häda pole ka vesijahutusega, sest "marineerimisvahendeid" leiab ka - need ei vanane. Siin näide mul suvekodus aega ootavast suurest puupaadist ja Bowmaniga marineeritud Toyota diislist.
Aga seesinane jutt käib tegelikult kõigi mootorite ja kasutuskohtade kohta: keda kuraditki ei huvita see, et Teil on konkurents või et tegelete "firmadega" jne - tahate pappi teenida, pange hinnakirjad üles! Näiteks ülipraktiline küsimus konkreetsete masinate kohta, millest äkki täna elustan ühe ära (kui õnnestub muidugi!!!) - pommikindel töötav ja peaagu bolt-on moodne katel neile Sinu käest??? Neid on 4 tükki + viies osadena, täitsa kilulinnas mere ääres töökoja kõrval "ootamas" ehk ühe ksf!'i omandusest mägi-eestist teise ksf!'i omadusse edgargraadis jõudnud Big Grin Aga eks need vene karpad on ikaldus! Võib vabalt ka diisli hinna öelda.

Niih mõtlesin,et vastan midagi sellele kapsad&kaalikad segamini jutule.

Ühelt poolt meeldib inimestele netis shopata ja näha euro täpsusega hindu.

Teiselt poolt miks enamustel tööstustehnikaga tegelevatel firmadel on hinnakirjad puudulikud?

Üldiselt pole tegemist laokaubaga kuna iga toode veidi liiga spetsiifiline, ning hiljem sellest raske vabaneda. Seega on suurem osa kaubast tellimise peale,mis tõttu produkti hind oleneb lõpptarbija jaoks: kauba ostu hind+ transport. Need on alati pidevas muutumises .

Ehk siis kui hakata kodulehel hoida 100% korrektset hinnakirja siis peaksime palkama ühe inimese juurde kes sellega tegeleks.

Mina suhtlen väga paljude firmadega ja ajan asju kus pole samamoodi hinnakirjasid üleval.Kõik on päringu peale ja ei näe selles probleemi. Mulle on vaja,küsin ja saan vastuse.

Siiamaani pole veel kedagi hätta jätnud kes oleks meiega ühendust võtnud.

Mingi aeg siiski panen ligikaudsed hinnad ülesse kodulehele ,et natukene selgust tuua nendele kes ei vaevu ühendust võtma.

Küll võin aga siia foorumisse varem mõned hinnad ülesse panna.

Hatz diiselmootorid
1B20 mootor käsistarteriga. : 1400 eur+km
elektri starteriga versioon :1800+km

1b30 nööristartiga:: 1600+km
elektristarteriga versioon 1970+km

1b40 nööriga 1880+km
elektriga 2200+km

1d81z 3080+km . elektristarteriga.

Nüüd vast mingi ettekujutus olemas.

Väntvõllid on nii,et tehasest tulevad 1B seeria X type väntvõlliga millele keeratakse vastavalt soovile ots külge.

Subarud algavad ex13 399+km ,ex17 421+km,ex21 472+km

Foormulastele saan väikse sooduka ka teha.

Loodan,et musti mõtteid jäi vähemaks Big Grin
Vasta
#73

Vahepeal oli vaikus ja seisak, aga siis hakkasid asjad nagu paisu tagant pääsema.

Kõigepealt sai mu "ihutreial" valmis paar niidumassina puksi. Ilmsiks tuli ka üks väga loll asi, mis jäi alguses kahe silma vahele. Nimelt olid liigendi hargi laagripesad ovaalseks kulunud. (Hark presenteeritud postituses #42 oleval pildil.) Pole ka suur ime, sest liigend muudab pidevalt pöörlemissuunda, mistõttu tekkivad löögid. Igatahes sai ovaalsus likvideeritud.

Niiduki koostamine nõudis veidi ajugümnastikat, sest sain selle lahti võetud kujul. Vikatid paistsid olevat täiesti uued, ilusti tavoti ja Rahva Hääle sees. Sorri, võin ka valetada, võibolla oli Noorte Hääl, või Edasi või Tapa KommunistBig Grin Kaasa sain ka ühe murdunud latiga vana vikati, mille küljes oli heina ülekandele kuhjumist vältiv "noku".

   

Niidumassininat siiski päris valmis veel ei saanud, reguleerimine nõuab aega ja kannatust.

Teise asjana sain kätte Brežnevi pakikese:
   

Tõeliselt internatsionaalne värk, erinevate asjade tootjatena kirjas Germany, Italy, Austria, Slovakkia. Aga ikkagi on teatud jamad, sest sotsialism ja kapitalism ei ole 100% kattuvad. Eespool kirjutasin, et tehasejuhend valetab ühtede nõellaagrite mõõdu osas. Samas on kõik 3 kõnealust laagrit pikkusega 12mm, seda ka praktikas. Kapitalistid on aga kataloogi raiunud, et 2 laagrit on 13mm pikkusega ja kolmas 10mm. Selgus aga kurb tõde, et SKF sellist laagrit ei paku, jäigi see saamata. Praktikas selgus, et 12mm asemele läheb suurepäraselt ka 13, sama kehtib ka 10mm kohta. Distantsseibid võtavad osa pikkust enda kanda ja üleüldse olidki sotsialistlikud laagrid kahtlaselt lühikesed.

Teine nali puudutab jõuvõtuvõlli tagumist nõellaagrit. Sotsialistid on seal kasutanud 14mm pikkust, kapitalistid aga 16mm. Kapitalistid 14mm ei paku, valikus on 12 ja 16mm. Tillukeses ja sügavas augus oli raske täpselt mõõta, arvasin, et 16mm peaks õhema stopperseibiga ära mahtuma. Praktikas selgus, et ega ikka ei mahu küll. Niisiis tuli 12mm laager tellida ja distantsseibi(de)ga asi paika ajada. Laagrid peaksid saabuma järgmisel nädalal, seniks on tööseisak. See ei olegi tegelikult halb, sest praegu on mul võimalus käigukasti sisendvõll taskusse pista, mööda ilma ringi käia ja vastavat emasnuuti (siduri flantsi jaoks) otsida.

Eelnevaga seoses mainin, et leidus üks lahke härra, kes pakkus "õiget" sidurit. Hind jäi üsna samasse auku ksf! Gravity pakutava "tsentrifuugiga", mistõttu minu sümpaatia kuulub viimasele.
Vasta
#74

(29-05-2014, 10:53 AM)oltsberg Kirjutas:  Vahepeal oli vaikus ja seisak, aga siis hakkasid asjad nagu paisu tagant pääsema.

Kõigepealt sai mu "ihutreial" valmis paar niidumassina puksi. Ilmsiks tuli ka üks väga loll asi, mis jäi alguses kahe silma vahele. Nimelt olid liigendi hargi laagripesad ovaalseks kulunud. (Hark presenteeritud postituses #42 oleval pildil.) Pole ka suur ime, sest liigend muudab pidevalt pöörlemissuunda, mistõttu tekkivad löögid. Igatahes sai ovaalsus likvideeritud.

Niiduki koostamine nõudis veidi ajugümnastikat, sest sain selle lahti võetud kujul. Vikatid paistsid olevat täiesti uued, ilusti tavoti ja Rahva Hääle sees. Sorri, võin ka valetada, võibolla oli Noorte Hääl, või Edasi või Tapa KommunistBig Grin Kaasa sain ka ühe murdunud latiga vana vikati, mille küljes oli heina ülekandele kuhjumist vältiv "noku".



Niidumassininat siiski päris valmis veel ei saanud, reguleerimine nõuab aega ja kannatust.

Teise asjana sain kätte Brežnevi pakikese:


Tõeliselt internatsionaalne värk, erinevate asjade tootjatena kirjas Germany, Italy, Austria, Slovakkia. Aga ikkagi on teatud jamad, sest sotsialism ja kapitalism ei ole 100% kattuvad. Eespool kirjutasin, et tehasejuhend valetab ühtede nõellaagrite mõõdu osas. Samas on kõik 3 kõnealust laagrit pikkusega 12mm, seda ka praktikas. Kapitalistid on aga kataloogi raiunud, et 2 laagrit on 13mm pikkusega ja kolmas 10mm. Selgus aga kurb tõde, et SKF sellist laagrit ei paku, jäigi see saamata. Praktikas selgus, et 12mm asemele läheb suurepäraselt ka 13, sama kehtib ka 10mm kohta. Distantsseibid võtavad osa pikkust enda kanda ja üleüldse olidki sotsialistlikud laagrid kahtlaselt lühikesed.

Teine nali puudutab jõuvõtuvõlli tagumist nõellaagrit. Sotsialistid on seal kasutanud 14mm pikkust, kapitalistid aga 16mm. Kapitalistid 14mm ei paku, valikus on 12 ja 16mm. Tillukeses ja sügavas augus oli raske täpselt mõõta, arvasin, et 16mm peaks õhema stopperseibiga ära mahtuma. Praktikas selgus, et ega ikka ei mahu küll. Niisiis tuli 12mm laager tellida ja distantsseibi(de)ga asi paika ajada. Laagrid peaksid saabuma järgmisel nädalal, seniks on tööseisak. See ei olegi tegelikult halb, sest praegu on mul võimalus käigukasti sisendvõll taskusse pista, mööda ilma ringi käia ja vastavat emasnuuti (siduri flantsi jaoks) otsida.

Eelnevaga seoses mainin, et leidus üks lahke härra, kes pakkus "õiget" sidurit. Hind jäi üsna samasse auku ksf! Gravity pakutava "tsentrifuugiga", mistõttu minu sümpaatia kuulub viimasele.

Mul tuli üks vana lugu meelde kus oli tarvis spetsiifiline nuutvõll ühendada. Seal oli kaks probleemi nimelt isase poole nuudid veidi kulunud ning kasutatud emase nuudiga proovides jäi lõtk suureks. Ajapikku oleks see ühendus endal nuudid päris maha söönud. Lahendus oli kas kuskilt leida uus võll koos muhviga või lasta uued teha. Rahakulu igal juhul suur.

Lõpptulemusena lasi see meistrimees treida pika hülsi millel muhv küljes. Seadis siis võlliga selle hülsi tsentrisse ning valas mingit spets puksimaterjali kummisegu täis. Päris jäik sai kui käevahel väänata. Ja masin töötab siiamaani.

Sinul seda ideed raske kasutada kuna muhv peab käigukasti võlli otsast ära käima.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#75

Veel üks variant mittelahtikäivate ühenduste jaoks: Ford Granada reduktori ja arusaamatu lisavõlli ühendus hakkab loksuma. Abiks Loctite603? puksiliim, kuivamise ajaks sai kergelt koormatud veosuunda. Töötas vähemalt viis aastat, läbisõitu ei tea.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#76

Üks mõte kargas veel pähe. Nimelt kui orginaal jupi ei leia siis otsi kuskilt mõni pehme kardaani ots.Seest puurid ja treid täpselt mõõtu et saaksid MF käigukasti võlli otsa lükata.Kuuskant stopperkruvidega keerad kinnitad.


See annab sulle juba vabamad käed leidmaks sobivat emas ja isasnuuti.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#77

Tänan härraseid nõuannete eest!

Mul endal käis kah peast läbi variant, et äärmise võimalusena tuleks treida puks ja sinna iga 90 kraadi tagant stopperpoldid sisse keerata. Läbi vabaks jäänud siduri lahutushargi võlli avade saaks neid täitsa kinni/lahti keerata. Siiski on sellel variandil ka puudusi. Jõud hakkaks üle kanduma läbi "nõelateravike" (poldiotste) ja mis saab siis, kui poldid kinni roostetavad ja demonteerimise käigus neil pead "ümmarguseks" keerad. Pole just lõbus variant. Peenis/vagiina-tüüpi liide oleks igal juhul mõistlikumWink Mõte jõudis sinna, et äkki on mõnel mopeedil või tsiklil kuskil käigukasti sügavuses mõni hammasratas vms, mida saaks toorikuna kasutada. Et mitte asjatult dubleerida, viitan ksf! klaave postitusele #67, kus võllist kenad portreed üleval. Läbimõõt on 15mm.

Vahepeal sain aga vägitükiga maha:
   

Isegi terade kaitseks mõeldud preservatiiv oli kaasas. Nagu näha, pole siin mingeid iluprotseduure läbi viidud, vaid on piirdutud ainult tehnilise korrastamisega (laagrite vahetus). Tegemist ju ikkagi tööloomaga, mitte näituseeksponaadiga. Mõneti tobe, et niiduk on valmis, aga "hobust" veel pole. Teisalt armastas üks mu õpetaja toonitada, et summa ei sõltu mitte liidetavate järjekorrast vaid liitjast...
Vasta
#78

(02-06-2014, 10:51 AM)oltsberg Kirjutas:  Tänan härraseid nõuannete eest!

Mul endal käis kah peast läbi variant, et äärmise võimalusena tuleks treida puks ja sinna iga 90 kraadi tagant stopperpoldid sisse keerata. Läbi vabaks jäänud siduri lahutushargi võlli avade saaks neid täitsa kinni/lahti keerata. Siiski on sellel variandil ka puudusi. Jõud hakkaks üle kanduma läbi "nõelateravike" (poldiotste) ja mis saab siis, kui poldid kinni roostetavad ja demonteerimise käigus neil pead "ümmarguseks" keerad. Pole just lõbus variant. Peenis/vagiina-tüüpi liide oleks igal juhul mõistlikumWink Mõte jõudis sinna, et äkki on mõnel mopeedil või tsiklil kuskil käigukasti sügavuses mõni hammasratas vms, mida saaks toorikuna kasutada. Et mitte asjatult dubleerida, viitan ksf! klaave postitusele #67, kus võllist kenad portreed üleval. Läbimõõt on 15mm.

Vahepeal sain aga vägitükiga maha:


Isegi terade kaitseks mõeldud preservatiiv oli kaasas. Nagu näha, pole siin mingeid iluprotseduure läbi viidud, vaid on piirdutud ainult tehnilise korrastamisega (laagrite vahetus). Tegemist ju ikkagi tööloomaga, mitte näituseeksponaadiga. Mõneti tobe, et niiduk on valmis, aga "hobust" veel pole. Teisalt armastas üks mu õpetaja toonitada, et summa ei sõltu mitte liidetavate järjekorrast vaid liitjast...

Mnjah.

Minu idee oli küll,et teha vahetükk mis on välimiste nuutidega/seest silinder ja kinnitub käigukasti võlli peale kuid see kõik läheb liiga töömahukaks vist.

Stopperkruvidega lahendus pole üldse nii paha.Kruvid ei hakka ise midagi hoidma vaid ilusti suruvad ümmargused pinnad üksteise vastu. Kasutatakse ka suurematel masinatel seda lahendust ja kestab paremini kui lihtsalt kiiluga kuna lõtk puudub.

Samamoodi toon sulle kõige lihtsama näite: Kui ühendatakse hooratas väntvõlli otsa siis mitte poldid ei hoia seda kinni vaid hoopis poldid suruvad hooratta vastu väntvõlli flantsi ja see hoiab asja paigal hõõrde takistusega. Jäta aga poldid pingutamata ning siis hakkavad poldid lõike peale töötama ning lendab kogu see kupatas mõne hetkega laiali.

Osad sidurid kinnituvad väntvõlli otsa ehitusmasinatel üldse nii,et pole kiilu.Vaid siduril on küljes õhukene kuid täpne puks mida siis spets vööga pingutatakse ühtlaselt. Töökindel ja hea lahendus.

---------

Ise olen hetkel maakodus. Ja üht teist NSVL tehnika juppe ikka leidub.Kindlasti MF70 orginaale pole.Võib olla kui saad anda käigukasti võlli mõõdud,nuutide suurese saan miskit äkki leida.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#79

Kui juba võllide otsimiseks läheb, äkki jääb ka selline kuskil silma. Otsin juba ammu sellisele (isasele)võllile (emast)vastust. Isase läbimõõt 19,6... 19,7 (kunagi oli vist 20mm) ja isasel "hambaid" 12. Vaja oleks umbes 10...12cm-ist juppi saaksin oma projektikesega ka edasi minna. Ette tänades.
Teen õhtul täpse pildi koos mõõtudega.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#80

Pean pettumuse valmistama. Tegemist on suurte traktorite ja põllumasinate varuosadega. Need võllid ja muhvid,mis diameetri poolest sobiksid on 5-6 hambaga. Sama kehtib ka mingi vana mootoratta käigukasti kohta.

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne