Võõras vagun/rööbasbuss nähtud Tartus
#1

Möödunud neljapäeval/reedel nägin Tartus ebaharliku vaatepilti, Riia tänava viaduktil manööverdati üksikut kirsipunast värvi valgete triipudega rööbasbussi laadset vagunit ringi. Asi läikis nagu oleks just kapitaalremondist tulnud ja tavalisest reisirongi vagunist eristas seda see, et vaguni otsas, kus muidu on ainult uks järgmisse vagunisse minekuks olid hoopis juhikabiini kojameestega aknad kahelpool pisikest ust. Kirjeldus on kehv, tuhisesin mööda, nägin vaid viieks sekundiks seda. Oskab keegi midagi kommenteerida? Võõrmaine asi, mis siin või kuskil mujal ehitati/remondis käis ja nüüd tagasi transporditakse?
Vasta
#2

Kas mingi sarnane aretis mitte Pääsküla jaamas ei seisnud varem?
Kirjelduse järgi tuleks justkui tuttav ette.
Vasta
#3

Nägin seda vist reedel, üksinda veduri taga Koidula poole sõitmas, aga samas olid Läti keelsed kirjad peal.
Kuna ma pole teabmis raudtee spets siis minu meelest oli tegu seda tüüpi vaguniga mida kasutavad raudteelased ehitusel soojakuna. Värske värvi all paistis to igatahes olevat küll.
Vasta
#4

(20-02-2012, 13:31 PM)r.i.h.o Kirjutas:  Nägin seda vist reedel, üksinda veduri taga Koidula poole sõitmas, aga samas olid Läti keelsed kirjad peal.
Kuna ma pole teabmis raudtee spets siis minu meelest oli tegu seda tüüpi vaguniga mida kasutavad raudteelased ehitusel soojakuna. Värske värvi all paistis to igatahes olevat küll.

Lätlaste teemõõduvagun, käib ca korra kuus kõik Eesti avalikud raudteed läbi. Praegune vastav vagun on sealmail eelmisel aastal käiku võetud - sellest ka värskem värvkate. Eestisse pole enda isiklikku vagunit seni ostetud - küllaltki kallis. Mõõdab rööbastee erinevaid parameetreid (lihtsamini hoomatavatest rööpmelaius, rööbastee tõuked jne).

Vasta
#5

Teemõõtja jah http://gallery.balticrailpics.net/displayimage.php?album=7&pos=97

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#6

veidi OT, aga kui palju on rongi miinimum põõrderaadius (et mis raadius peab rööbastel olema, et saaks ringiratast sõita.)
Vasta
#7

Minimaalne pöörderaadius erineb väga laial määral.
http://en.wikipedia.org/wiki/Minimum_rai...rve_radius
Vasta
#8

Et siis tüüpiline hiina kiirraudtee 7 km - 350 km/h või 10.67 m Tautoni trammitee Somerseti linnas Inglismaal aastatel 1901-1921.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne