Teema on suletud

Uunikute 11.Talveralli Lõpptulemused ja järelkaja

(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Üks asi on veel kindel: Uunikute Talveralli, kui just for FUN sees eraldi sport-klassi ei tule. Küll aga käib mõttetöö sportliku osa täieliseks eraldamiseks täiesti muul ajal. Aga see pool vajab natuke tõsisemat mõtlemist ja suuremat eeltööd.
Ehk siis 2013 sa ei kavatse seda nn sportlikumat klassi teha? Jääb vanaviisi vaid ristsõna peale?

Ahjaa see FIA originaalkonditsioon ja igapäeva kasutusest maas oleva auto definitsioon kipub tunduma raha lõhnaga, paljud meist saavad lubada omale originaalis säilinud sisu ja muuga väga hästi säilinud uunikut millega pole liigeldud igapäevaselt. Sellised autot kipuvad meenutama seda lääne teemat kus ralliautode kallid replicad sõidavad oma kallist rallit. ala porge 911 ja auster hiili jne.... See oleks täiesti erinev ralli ja ei haakuks selle ideega mis siiani olevatel maarjamaa uunikute talverallidel on olnud. See selline harrastaja ralli ala sigullist kuni krazini....

Pigem ju kõik tulevad just kohale selle funi pärast et saab oma nokitsetud/säilinud "preplastictime" autodega mingeid tundmatuid teid rallitada ja seltskonda ja loodust nautida ning harjutada kuidas on sõita autodega mis nõuavad juhilt märksa rohkem oskusi kui kaasaegne igav massitoodang.
Meie lähtusime kohale tulles just sellest , kuigi muu seltskonnaga lävimiseks ei jäänudki aega ega jõudu. Samas saadud fiiling oli just see mida otsima tulime. Its Fun!

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!

Mingi osa pilte ekipaaz nr. 26 poolt lõpuks ka üleval. Meil oli kaasas ka noor fotograaf ja millalgi jõuavad tema pildid ka siia Smile http://album.ee/album/277659/50301181

OAKP
tegelik aeg: Puudub

Mida see tähendab Priit?

E: fotokaga onu tegi meistki pilti, vahetult enne mingit KP-d



(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Teine asi on see, et absoluutselt julmalt killin ära kõik autod sünniaastaga 1984 ja uuemad. Läheb vaid ja ainult teh.passi alusel regamine, igasugune autode vahetamine

muidugi meil kehtivaid teh.passe ei saa alati töepähe ka võtta, näiteks mu alfal on passis aastaks 83 ja siis sellist mudelit ei toodetud, õnneks on itaalias andmebaas mis väljastas mulle paberi, et masin on toodetud ja müüdud 80.a septembris, aga noh eks leiab midagi 7ga ka kodust kui häda käes, iseenestest oleks see normaalne küll

(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Teine asi on see, et absoluutselt julmalt killin ära kõik autod sünniaastaga 1984 ja uuemad. Läheb vaid ja ainult teh.passi alusel regamine, igasugune autode vahetamine a'la läks katki ja tuli püksi jääb ära jne.

Aga mootorrattad? Ainuke detail minu mootorrattal, mis on noorem kui 1984, on aastaarv tehnilises passis kui tuuningosad nagu peegel,lenksusoendus ja paar muud juppi välja arvata.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.

(02-03-2012, 20:04 PM)supp Kirjutas:  
(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Teine asi on see, et absoluutselt julmalt killin ära kõik autod sünniaastaga 1984 ja uuemad. Läheb vaid ja ainult teh.passi alusel regamine, igasugune autode vahetamine

muidugi meil kehtivaid teh.passe ei saa alati töepähe ka võtta, näiteks mu alfal on passis aastaks 83 ja siis sellist mudelit ei toodetud, õnneks on itaalias andmebaas mis väljastas mulle paberi, et masin on toodetud ja müüdud 80.a septembris, aga noh eks leiab midagi 7ga ka kodust kui häda käes, iseenestest oleks see normaalne küll

No ma ei tea mul on ka ühed w114 dokud kus kirajs 1978. Need olid need ajad kui toodi sisse 90 alguses igast manti ja kirjutati passi see aasta mis pähe tuli või mida kodanik soovis 25 eegu eest.

(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Üks asi on veel kindel: Uunikute Talveralli, kui just for FUN sees eraldi sport-klassi ei tule. Küll aga käib mõttetöö sportliku osa täieliseks eraldamiseks täiesti muul ajal.
Hurraa! Tegijamad vennad saavad siis osa võtta mõlemast rallist! Cool

Meil oli kah üks fotokas Smile http://waxdesign.org/gallery/UT2012/

Mis puudutab OAKP'd, siis kui Sergei suudab manada oma mälukaardilt veel paar pilti koos nende kellaaegadega, panen need igal juhul ka sisse. Hetkel mul lihtsalt pole paari viimase masina kohta ühtegi märget...

[attachment=38633]
Ja siis hüppas meie maskott ise etteotsa ja juhatas meid ... kojuBig Grin

Tekib küsimus,et kui legendaarne UUnikute Talveralli viia kooskõlla välismaiste meeste poolt välja mõeldud reeglitega,kui pikk saab olema startijate hulk?
Arvan,et mina kui ka vend saame oma Opelitega starti,kuid kas siis sellel üritusel enam nii lahe ja puhkusena võetav maik on.Olin see aasta teisel rallil ja ei jõua juba järgmist ära oodata,süstisin pisiku ka oma kaasreisijatesse kes juba pooleldi lükkavad oma masinaid töökotta.
Präegu oli stardis üle saja auto,kui asi kipub selliseks ralliks kus tohib stardis näha vaid prillikivisid kipun arvama et neid on stardis 2 korda vähem ja vingujaid 2 korda rohkem(kel sai kehva tee tõttu see ja too viga,kel esiklaas soola lume pasaga koos,miks tee ääres kraav on,miks puudel oksad pole lõigatud jne jne).
See ralli on ikka Eestlaste oma ärgem hakakem siia ka Euroopa liitu sisse pookima,muudatusi võib olla aga kas nii rangelt.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983

Originaalselt tõepoolest oli ju talveralli üks krustiverbalistide kokkutulek, kuid sportklassis sõitmine regulaarsust mulle isiklikult väga meeldib. Kas otsus sport klassi 2013 talverallile mitte lisada tuleneb lihtsalt korraldamise ja vastutuse jamast või on asi pigem põhimõtteline? Juhul, kui asi jääb ressursipuuduse taha oleksin nõus täitsalt vähemasti oma ajusid liigutama selle poole, kuidas reaalselt ja legaalselt sportklassi üritus samaaegselt läbi viia, kui mitte käppa külge panema (kuigi kaardilugejale sai lubatud, et järgmine aasta sõidame esikolmikusse).

(02-03-2012, 21:02 PM)hundu615 Kirjutas:  Tekib küsimus,et kui legendaarne UUnikute Talveralli viia kooskõlla välismaiste meeste poolt välja mõeldud reeglitega,kui pikk saab olema startijate hulk?
Arvan,et mina kui ka vend saame oma Opelitega starti,kuid kas siis sellel üritusel enam nii lahe ja puhkusena võetav maik on.Olin see aasta teisel rallil ja ei jõua juba järgmist ära oodata,süstisin pisiku ka oma kaasreisijatesse kes juba pooleldi lükkavad oma masinaid töökotta.
Präegu oli stardis üle saja auto,kui asi kipub selliseks ralliks kus tohib stardis näha vaid prillikivisid kipun arvama et neid on stardis 2 korda vähem ja vingujaid 2 korda rohkem(kel sai kehva tee tõttu see ja too viga,kel esiklaas soola lume pasaga koos,miks tee ääres kraav on,miks puudel oksad pole lõigatud jne jne).
See ralli on ikka Eestlaste oma ärgem hakakem siia ka Euroopa liitu sisse pookima,muudatusi võib olla aga kas nii rangelt.

No comments, autod on sõitmiseks. Siin ongi minuarust küsimus, et kas sa raatsid. Minu meeskonnas olnud tegelane kes oli esimestkorda rajal küsis, et kas oli mõtete seda 114 Mersut sedasi lõhkuda kui selle üks AMG ratas maksab ka rohkem kui mosse....
Siis ma ütlesin, et massist tuleb eristuda.

Anname aga minna .




Mulle isiklikult meeldiks väga, kui nn Sportklass toimuks eraldi üritusena. Siis saaks kaks korda Talverallit sõitaBig Grin

Kuid ka praegune korraldus meeldib väga. Viimane sõit meeldis lausa nii väga, et käsi kohe mitte ei paindu Golfi müügikuulutust kirjutama... Vist peab ikka endale jätma ja ise korda tegema. Kuna vanust saab ka järgmisel aastal 35 täis, võiks ta ehk isegi täitsa või peaaegu replicaks teha, algmaterjal on üsna hea.
Ristsõnaralli jaoks võib lõpuks bussi korda teha, siis on seltskondlikum ja lõbusam.


Lõpetuseks üks meeleolukas pildike Wax'i albumist. Selline oli mitmete masinate põhiline liikumisviis umbes kolmekilomeetrisel lõigul. Mina siis väikse lugemisvea tõttu nende hulgas.
[Pilt: DSC_0166.jpg]

(02-03-2012, 21:02 PM)hundu615 Kirjutas:  Tekib küsimus,et kui legendaarne UUnikute Talveralli viia kooskõlla välismaiste meeste poolt välja mõeldud reeglitega,kui pikk saab olema startijate hulk?
Arvan,et mina kui ka vend saame oma Opelitega starti,kuid kas siis sellel üritusel enam nii lahe ja puhkusena võetav maik on.Olin see aasta teisel rallil ja ei jõua juba järgmist ära oodata,süstisin pisiku ka oma kaasreisijatesse kes juba pooleldi lükkavad oma masinaid töökotta.
Präegu oli stardis üle saja auto,kui asi kipub selliseks ralliks kus tohib stardis näha vaid prillikivisid kipun arvama et neid on stardis 2 korda vähem ja vingujaid 2 korda rohkem(kel sai kehva tee tõttu see ja too viga,kel esiklaas soola lume pasaga koos,miks tee ääres kraav on,miks puudel oksad pole lõigatud jne jne).
See ralli on ikka Eestlaste oma ärgem hakakem siia ka Euroopa liitu sisse pookima,muudatusi võib olla aga kas nii rangelt.

Olen sellega täiesti nõus. Arvan veel, et auto valiku kriteeriumiks ei peaks olema mitte väljalaske aasta, vaid mudeli esmanimetamise aasta. Näiteks esimesed Moskvich 412-d tulid tehasest 1967.a. 1985.a M-412 pole sellest karvavõrdki parem või kergemini juhitav, pigem vastupidi. Samas 1983.a Audi 100, Mersu, BMW või Ford Sierra juhitavus ja mugavus ei erine väga palju tänapäeva autodest. Seega tekib küsimus, et milline nendest autodest rohkem unic või historic välja paistab...???
See on ikkagi FUN üritus ja peaks olema mõeldud eelkõige VANA TÜÜPI AUTODELE...Smile

(27-02-2012, 13:35 PM)vilimo Kirjutas:  Kes oli see tegelane kes tegi pilti (omades halli sitroeeeni) kuskil kurvis peale lõunat ? Oleks huvitatud mõnest pildist (pruun opel katsuel oleva lisavarustusega nr 117 )
Tsitaat:Samuti oleks soov nende piltide järgi. Nimelt auto oli täiesti põikis ja purjakil tagaistujad tegid ukse lahti ning lehvitasid Big Grin Ekipaaz nr 45.

Mina tegin need pildid Smile
Nüüd igaüks saab oma aeg vaadata. Ja, kindlasti, oma näod ja emotsioonid.
Ja mite ainult SAKP, aga veel sportlaste Laitse kiiruskaitse ja lõunasõit...
http://unic.didyk.eu/TalveRally_2012/

Parimat,
Sergei "Fantomas" Didyk

(02-03-2012, 19:11 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Läheb vaid ja ainult teh.passi alusel regamine
Eestis ei kirjutata tehnilisse passi mitte auto reaalset sünniaastat, vaid esimene arvele võtmise aasta. Nii on mu vanem uunikum aasta jagu noorem ja üks Saab 96 pärit passi järgi üleüldse aastast, mil ühtegi sellist autot enam liinilt ei tulnud. Jaburus ja ühtlasi ka mõtlemise koht, kumb number on "õigem" - kas paberil või birkal olev.
Kuigi nägime vaid starti, siis tänud sellegipoolest nii korraldajale kui ka osalejatele! Ja kindlasti kõigile neile, kes pole pidanud paljuks oma pilte-videosid teistega jagada!

siis teeks ültse nii et registreerimine toimuks "birkal" oleva aastaarvu järgi. vähem halisemist ja probleeme oleks siis.

Ekipaaz nr 64 suure musta Wagoneeriga on ka suurest sõidujoovastusest toibunudBig Grin. Ralli korraldamise eest tänud korraldajatele. Eriline tänu ekipaazile nr 11 mosse 407ga (litool 24), kes eraldasid meile nii tähtsa kiilrihma lõunapausi ajal. Ilma selle rihmata ehk piduriteta poleks sellist ilusat keskmist tulemust ilmselt välja sõitnud. Ja muidugi veel tänud kõigile kes rallil seltskonda ja seiklusi pakkusid.
Paljud kirjutavad siia oma kütusekulusid, peaks siis lisama, et meil läks kogu nädalavahetuse peale umbes 40 liitrit. Peaks veidi lisaks tuunima muidu pole päris rallikas.

(03-03-2012, 09:58 AM)Valmet Kirjutas:  ....Paljud kirjutavad siia oma kütusekulusid, peaks siis lisama, et meil läks kogu nädalavahetuse peale umbes 40 liitrit. Peaks veidi lisaks tuunima muidu pole päris rallikas.

Mingi elektrimootor on teil seal peal või?



Meie saime opeliga 80 l läbipõletatud Big Grin
(03-03-2012, 02:22 AM)Fantomas Kirjutas:  
(27-02-2012, 13:35 PM)vilimo Kirjutas:  Kes oli see tegelane kes tegi pilti (omades halli sitroeeeni) kuskil kurvis peale lõunat ? Oleks huvitatud mõnest pildist (pruun opel katsuel oleva lisavarustusega nr 117 )
Tsitaat:Samuti oleks soov nende piltide järgi. Nimelt auto oli täiesti põikis ja purjakil tagaistujad tegid ukse lahti ning lehvitasid Big Grin Ekipaaz nr 45.

Mina tegin need pildid Smile
Nüüd igaüks saab oma aeg vaadata. Ja, kindlasti, oma näod ja emotsioonid.
Ja mite ainult SAKP, aga veel sportlaste Laitse kiiruskaitse ja lõunasõit...
http://unic.didyk.eu/TalveRally_2012/

Parimat,
Sergei "Fantomas" Didyk


Head pildid Big Grin


(03-03-2012, 11:29 AM)Jossu Kirjutas:  
(03-03-2012, 09:58 AM)Valmet Kirjutas:  ....Paljud kirjutavad siia oma kütusekulusid, peaks siis lisama, et meil läks kogu nädalavahetuse peale umbes 40 liitrit. Peaks veidi lisaks tuunima muidu pole päris rallikas.

Mingi elektrimootor on teil seal peal või?

Ega sa nädalavahetust ja käivitamist segamini ei ajand ?

Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne